FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 22:25 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Grad
Post: 25 sierpnia 2011, 21:07 - czw 
Dziś przez Suchą Beskidzką ,Maków Podhalański przeszła taka Burza z gradem że u mnie na pasiece jak dotarłem i u widziałem to Grad był jeszcze wielkości piłek do tenisa podziurawił mi dachy na 4 ulach pogiął blachę na dachach potrafił odbić zasłony nad wylotami nie mówię już o tym że pasieka wygląda jak po wojnie pełno na niej liści gałęzi i jest biało jak w zimie Szok jeszcze tak dużego gradu nie widziałem
z relacji domowników od rana zaczęła się spadź no to już po niej na kilka dni :wnerw: a szkoda bo gniazda są zawalone nawłocią ;-) więc spadź poszła by w nadstawki :sad:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 sierpnia 2011, 22:54 - czw 
hmmm z tą spadzią ciekawe rzeczy prawisz , jutro będe jej wyglądał :bosie:
Mam nadzieje tylko ,ze nie bedzie gradobicia u mnie tak jak u Ciebie :do bani: :bosie: :wnerw:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 sierpnia 2011, 23:56 - czw 
Tak to wyglądało
http://gloria.tv/?media=188364
mam filmik co zięć nagrał to szok


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 sierpnia 2011, 06:46 - pt 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Nieźle, skoro w ulach dziury zrobił. Musiały być wielkie ciągi powietrza, że aż taki duży lód urósł. Dobrze, że wszyscy zdrowi, bo różnie mogło być.
Jak to przetrzymały ule styropianowe?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sierpnia 2011, 11:36 - pt 
BoCiAnK pisze:
Tak to wyglądało


Taki grad miałem rok temu u siebie. Połowę młodych drzewek z sadu musiałem wywalić tak były połamane. :do bani:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 sierpnia 2011, 14:18 - pt 
osz w mordę :szok:

nie chciałbym takiego u siebie :nonono:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 sierpnia 2011, 15:21 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
To na pewno nie była bitwa na śnieżki ? :szok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 sierpnia 2011, 13:40 - sob 
BoCiAnK pisze:
a szkoda bo gniazda są zawalone nawłocią ;-) więc spadź poszła by w nadstawki :sad:


Gniazda zawalone nawłocią dobre mi sobie :oczko: ciekawe jak odwirujesz ten miód jaki bedzie kolor podejrzewam ,ze ciemniejszy od tego co brałes w lipcu.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 sierpnia 2011, 20:50 - sob 
KOBER pisze:
Gniazda zawalone nawłocią dobre mi sobie :oczko: ciekawe jak odwirujesz ten miód jaki bedzie kolor podejrzewam ,ze ciemniejszy od tego co brałes w lipcu.

Teraz to nawet żałuję że przewiozłem kilka rodzin z nawłoci do Suchej bo tam gdzie mam hektary nawłoci już nadstawki sklepią i będzie piękny Miodek Czystej Nawłoci
A tu w Suchej Nawłoci mam znacznie mniej a uli dużo i właśnie będzie taki ni w pięć ni w dziesięć :wnerw: ale niech już będzie co chce dziś ładnie na las chodziły ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 sierpnia 2011, 21:18 - sob 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Ja to bym się nie bardzo cieszył gdyby spadź pojawiła sie ponownie . To co miały przynieść to już przyniosły mnie wystarczy , a jak się przeciągnie do końca września to na wisnę będzie smutno i miodku z mniszka nie przyniosą o ile wogóle przeż :oczko: yją.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sierpnia 2011, 00:24 - ndz 
No własnie co robic ja bym juz najchętniej karmił na zime od ponad miesiaca nie ma znaczącego pozytku spadziowego w nadstawkach mają po pare litrów spadzi i w gniezdzie , trzeba bedzie chyba wybrac to co jest i karmić. :bosie:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 sierpnia 2011, 07:11 - ndz 
KOBER pisze:
trzeba bedzie chyba wybrac to co jest i karmić.


Wybieraj, wybieraj nie ma na co czekać, ja dziś jadę wykręcać gorczycowo-malinowy miodek :mniam miodek: o ile pogoda pozwoli i zaczynam karmienie na zimę. :jupi: Rodzinki moim zdaniem silne - po 8 ramek wz czerwiu w różnym wieku, po 3 ramki z pierzgą nabite dość znacznie i po ok 10 l miodu na pniu. Myślisz Kober mój ty nauczycielu :thank: że taki stan w ulu wróży dobrą zimowolę rodzinek i ich przyszłoroczny start na leszczynę i wierzbę? :okok:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 sierpnia 2011, 15:36 - ndz 
Cordovan pisze:
Myślisz Kober mój ty nauczycielu :thank: że taki stan w ulu wróży dobrą zimowolę rodzinek i ich przyszłoroczny start na leszczynę i wierzbę? :okok:


Przecież znasz moją odpowiedz :oczko: jak w kazdym ulu masz taki stan to sie tylko cieszyć , nasadz tylko duzo przebisniegów i krokusów i wygospodaruj wolne dni kiedy wierzba bedzie kwitnąc bo rójki pewne. :bosie:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 sierpnia 2011, 14:21 - pn 
KOBER pisze:
i wygospodaruj wolne dni kiedy wierzba bedzie kwitnąc bo rójki pewne.


Ponoć Aga 3 jest nie rojliwa, zresztą zobaczymy, w ulu mogą mieć 20 ramek gniazdowych i 20 nadstawkowych wielkości połowy gniazdowej, miejsca im nie braknie a matki młode tegoroczne to i roić się nie powinny. :oczko: :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2011, 00:03 - wt 
Cordovan pisze:
Ponoć Aga 3 jest nie rojliwa, zresztą zobaczymy, w ulu mogą mieć 20 ramek gniazdowych i 20 nadstawkowych wielkości połowy gniazdowej, miejsca im nie braknie a matki młode tegoroczne to i roić się nie powinny. :oczko: :piwko:


Chyba Cie zatrudnie Cordovan :oczko: Podoba mi sie taka postawa, od przyszłego roku zaczniesz reklamować moje matki :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2011, 12:25 - wt 
Cytuj:
Chyba Cie zatrudnie Cordovan :oczko: Podoba mi sie taka postawa, od przyszłego roku zaczniesz reklamować moje matki :oczko:


Kober nic nie stoi na przeszkodzie by się dogadać. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2011, 14:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
KOBER pisze:

Chyba Cie zatrudnie Cordovan :oczko: Podoba mi sie taka postawa, od przyszłego roku zaczniesz reklamować moje matki :oczko:

Bogatemu to i byk się ocieli.
Koberku widzę że szczęście Ci sprzyja.
Cordovan sprzedał Ci tira z miodem Twoim.
A teraz rozreklamuje Ci Toje matki.
Aż strach myśleć co się będzie dziać w 2012 roku u Ciebie?
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2011, 21:26 - wt 
Tadeuszu tego nie wiedza najstarsi górale :oczko:
Zostało duzo do zrobienia , najpierw muszę zacząć od etykiet z własnym logo :oczko:
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2011, 21:28 - wt 
KOBER pisze:
najpierw muszę zacząć od etykiet z własnym logo


Zrobić można, tylko podaj co chcesz na nich mieć jakieś foto na tło, i wymagania drukarni co do px. i dpi zdjęcia ew. w jakim pliku zapisać etykietę. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 sierpnia 2011, 22:23 - wt 
Cordovan etykiety mają byc proste bez zbednych dodatków podobne do tej Obrazek ( 4 etykiety- miód spadziowy,miód nektarowo-spadziowy,wielokwiatowy , mniszkowo-klonowy każda etykieta w innym odcieniu tła miody spadziowe odcienie zieleni , miody wielokwiatowe odcienie jasno-brązowe. Na górze ma być logo w grafice wektorowej (góry,drzewko i pszczoła) oraz napis "Kraina Miodu"


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2011, 01:48 - śr 
KOBER, przejdźmy na pw dogadamy szczegóły a i ja coś zasugeruję jeśli jesteś zainteresowany. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2011, 11:07 - śr 
KOBER pisze:
oraz napis "Kraina Miodu"

Skrzynkę Spirytusu Albo Tuzin Matek Mi wisisz za tą nazwę Kraina Miodu :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2011, 12:48 - śr 
BoCiAnK pisze:
Albo Tuzin Matek Mi wisisz


I na przyszły sezon będę widział jak biegasz z drabiną po sosnach i jodłach i ściągasz rójki :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2011, 14:36 - śr 
Cordovan pisze:
BoCiAnK pisze:
Albo Tuzin Matek Mi wisisz


I na przyszły sezon będę widział jak biegasz z drabiną po sosnach i jodłach i ściągasz rójki :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Takie Plenne Czy takie Roiliwe :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
Kober gadaj no tu zaraz szczerze i uczciwie bo te co miałem były OK
Cordovan Odkłady się porobi i pójdą do DDD.. y :rolf:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji