FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:31 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 06 stycznia 2016, 18:26 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
remik123 pisze:
Jeżeli nie masz pojęcia o przepisach i dobrej praktyce rolniczej ,to lepiej nie zabieraj głosu .Takimi wpisami wprowadzasz ludzi w błąd.Mam wszystkie szkolenia ze stosowania ŚOR i z całą odpowiedzialnością stwierdzam , że jest wiele oprysków , które można stosować w dzień.Na kursach prelegenci właśnie stawiają bardzo duży nacisk na ochronę wszelkich zapylaczy , nie tylko pszczół.

Mam pojęcie o dobrej praktyce rolniczej, mam wszystkie szkolenia ze stosowania ŚOR mam nawet własne pole. Prelegenci na tych kursach nie tylko stawiają bardzo duży nacisk na ochronę wszelkich zapylaczy , nie tylko pszczół, ale i wyraźnie podkreślają, że nie ma środków całkowicie nieszkodliwych i pomimo braku takich zapisów kwitnące łany (nie tylko rzepak) zalecają pryskać tylko i wyłącznie w nocy nawet jeśli nie pryskamy środkami owadobójczymi.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2016, 00:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
remik123 pisze:
Jeżeli nie masz pojęcia o przepisach i dobrej praktyce rolniczej ,to lepiej nie zabieraj głosu .Takimi wpisami wprowadzasz ludzi w błąd.Mam wszystkie szkolenia ze stosowania ŚOR i z całą odpowiedzialnością stwierdzam , że jest wiele oprysków , które można stosować w dzień.Na kursach prelegenci właśnie stawiają bardzo duży nacisk na ochronę wszelkich zapylaczy , nie tylko pszczół.

będąc na kursie 3 lata temu prelegent tylko bąknął kilka słów, żeby pryskać wieczorem i uważać na pszczoły, ale bardzo dużo dało dopiero gdy z kwarantanny wynajęli niewielki samolot i zrobili kilka zdjęć, nie było tłumaczenia, że podlewali czy pryskali odżywkami, za wynajem samolotu zwróciło się z nawiązką, pryskanie malin w dzień było plagą.
Jak już pisałem mam kilka hektarów malin i mogę pryskać w nocy, to dlaczego inni nie, dodam że najbardziej robak żeruję gdy już jest ciemno

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2016, 15:39 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
SKapiko, to samo z rzepakiem, do niedawna ja pryskałem nocą a od innych słyszałem " nie da się". Pomogły obowiązkowe szkolenia, wylicznie ile taki numer może kosztować i zapowiedź, że jak dojdzie do wytrucia to kosztami obciążę nawet rodzinę. Większość chyba przyjęła do wiadomości.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2016, 00:19 - pt 
Rob, czyli jeśli padnie cała rodzina po opryskiwaniu i powodem będzie zatrucie, to w jaki sposób mogę udowodnić że to właśnie przez ten oprysk, tego rolnika, który opryskiwał w danym dniu ?


Na górę
  
 
Post: 08 stycznia 2016, 00:42 - pt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Informujemy swój związek i urząd gminy, Następnie powoływana jest komisja w skład której wchodzą rzeczoznawca od pszczół (lub wyznaczony przedstawiciel miejscowego koła lub związku), przedstawiciel gminy, policjant ktoś z PIORiN , można też dobrać kogoś ochrony środowiska i ARiMR. Należy zabezpieczyć próbki opryskiwanych roślin, próbki płynu z opryskiwacza, martwe owady z pola i pasieki oraz wymagane przy prowadzeniu oprysków dokumenty. Gromadzić To wszystko należy pod kątem procesowym stąd obecność policjanta.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji