FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:40 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 stycznia 2018, 02:19 - czw 

Rejestracja: 09 września 2013, 21:57 - pn
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Film z początku 2018...
https://www.youtube.com/watch?v=gP7s03cC7GI
Widać rzesza jółtóbowych pszczelarzy nie próżnuje.

Rok temu pod filmami była fala komentarzy na temat podkarmiania w styczniu i lutym.
Chłopaki ostro sobie wzięli do serca negatywny odzew i filmiki zostały skasowane a komentujący zablokowani.

Niestety wnioski zostały wyciągnięte złe i zamiast pobudzenia wiosennego mamy późnojesienne lub wczesno zimowe.

Wahałem się między daniem tego do Videoporad lub Kawałów i żarcików - proszę moderatorów o przeniesienie jakby co.
(Tylko nie do utylizatora choć to najlepsze miejsce dla tego typu wynurzeń - niech potomni też mają ubaw)

Mi się podoba jak puszcza te kłęby pary nosem niczym buhaj :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2018, 14:45 - czw 
On tam ma teren nawłociowy to ma o wiele, wiele lżej ,niż takie góralicki z podhala, czy w takiej warszawce jak u mnie bieda z nędzą nawet odkłady w siłę nie chcą iść :roll: . To może się mu udać po części zrobić z kilkadziesiat odkładów ,jak oczywiście P mu matki wyśle :haha: Znam wielu kozaków lepszych od Stańczuka co weszli w pszczoły i szybko sie przeliczyli,ale ...czas pokaże . :wink:


Na górę
  
 
Post: 04 stycznia 2018, 15:13 - czw 
Co do rozczerwiania matek o tej porze to głupota.


Na górę
  
 
Post: 04 stycznia 2018, 16:33 - czw 
Jak przywali ze 25 stopni mrozu przez miesiąc to się gość może naprawdę mocno zdziwić .
A tak na marginesie taki zdalny termometr to fajna sprawa chyba sobie kupię i podczas jazdy ursusem :wink: będę zdalnie sprawdzał temperatury bębnów hamulcowych ,silnika ,skrzymi biegow,opon itd :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 04 stycznia 2018, 16:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
wajcek pisze:
Co do rozczerwiania matek o tej porze to głupota.


Głupotą jest myślenie ,że jest to możliwe.Tak myślę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2018, 16:53 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
nie wiem czy to na serio czy autor ma stalowe nerwy i nie daje po sobie poznać że to dla beki jest film
jest jeszcze trzecia opcja że są to jakieś zawody jak te z mojego filmiku :mrgreen:


_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2018, 18:52 - czw 
wajcek pisze:
Znam wielu kozaków lepszych od Stańczuka co weszli w pszczoły i szybko sie przeliczyli


Jesli gadajacy osiolek poradzil sobie w tym temacie tzn ze to nie jest trudne :wink: nie ma filozofii :haha: :pl:


Na górę
  
 
Post: 04 stycznia 2018, 19:24 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kiedyś ten gościu wprost powiedział ze jest najmądrzejszy a pozostali pomarańcz wiedzą o pszczołach. To ja mu teraz mówie że jest głupi jak but. Dużo, dużo chlepcia musi jeszcze zjeść by nauczyć się pszczelarzyć bo jak narazie to fantazjuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2018, 21:41 - czw 
emka24 pisze:
wajcek pisze:
Co do rozczerwiania matek o tej porze to głupota.


Głupotą jest myślenie ,że jest to możliwe.Tak myślę.

Na 2-3 ramkach chyba tak. Za często wieją halne u górolicków w tym roku .Poczatkiem lutego może przywiać wieksze ciepło .


Na górę
  
 
Post: 04 stycznia 2018, 23:06 - czw 
Stańczyk to jest k....a półtora komandosa :lol: W październiku kręcił film i tłumaczył że rozczerwia matki na pszczołe zimową 1 .stycznia kręci film i twierdzi że matki już czerwia na maxa.Wychodzi na to że u niego matki czerwiea cały rok :shock: :wink: Może to ta woda spod kapusty tak dobrze na nie działa :haha:


Na górę
  
 
Post: 04 stycznia 2018, 23:09 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
(pisiu, proszę anfas po obrocie 180 stopni)

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2018, 23:14 - czw 
KNIEJA, Franek pisz prostszym językiem bo ja facet w gumiakach jestem .Nie bardzo rozumiem o czym piszesz :roll:


Na górę
  
 
Post: 05 stycznia 2018, 00:29 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
KNIEJA, Franek pisz prostszym językiem bo ja facet w gumiakach jestem .Nie bardzo rozumiem o czym piszesz :roll:

nie świruj pawiana :mrgreen: tylko szykuj skok z kiszonej kapusty i jakiegoś jabola na deser, już styczeń jest i trzeba zacząć rozczerwiać matki na zbiory miodu ze sztachet, ludzie nakupili cukru i trzeba go teraz skarmić i nowy kupić :P

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2018, 13:03 - pt 
kudlaty, :cmok: :całusy: :okok: :oczko:
Spadelem z taboretu :haha:


Na górę
  
 
Post: 06 stycznia 2018, 03:15 - sob 

Rejestracja: 09 września 2013, 21:57 - pn
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pisiorek pisze:
Stańczyk to jest k....a półtora komandosa :lol: W październiku kręcił film i tłumaczył że rozczerwia matki na pszczołe zimową 1 .stycznia kręci film i twierdzi że matki już czerwia na maxa.Wychodzi na to że u niego matki czerwiea cały rok :shock: :wink: Może to ta woda spod kapusty tak dobrze na nie działa :haha:


pisiorek słabo liczysz bo stolec się znasz na fizjologii rodziny pszczelej - parówo.
Miał korpus pszczół w październiku i rozczerwiał więc teraz ma ze trzy.
Podzieli na trzy lub sześć w zależności czy będzie to produkcyjna czy odkład a matki unasiennione w lutym są najlepszym gwarantem sukcesu w pasiece.

On już zna osyp zimowy...
https://www.youtube.com/watch?v=k2iqYfxrg5A
a reszta pszczelarzy to miękkie parówy.
Dziwnie tylko mówi - czyżby nie doszedł do siebie po Sylwestrze?

Życzę mu jak najlepiej w Nowym Roku jednak on ma narrację taką, że już jest po zimie a ja jakoś z życia wiem, że przyjdzie kilka tygodni zimnych, koło zera choćby i z trzy dni po -15 do -20...

Czekam na film z tymi 300 rodzinami w 2018 co wspominał wcześniej ale prędzej zobaczę jak mu Ursus odśnieża przed pasieką :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2018, 17:20 - sob 
Poniżej -5 i wiecej przez kilka dni pszczoły nie grzeja czerwiu powyżej 25 stopni. Zostaja tylko widoczne niewygryzione główki w komórkach.


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2018, 01:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
taki_nick pisze:
Dziwnie tylko mówi - czyżby nie doszedł do siebie po Sylwestrze?

pracowałem sporo z górolami łot nowego soncza :mrgreen: i łuni tak zaciungajo jak łun na tym filmi,e a z casym to i jo żek zacyn tak jak uni, musze wom peedzieć że sie mnie pytajo cy zek jest łot zookoopanego :mrgreen:

taki_nick, tak serio to myślę że jest to film skierowany do osób niewidomych albo osób ze słabym wzrokiem

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 15:47 - pn 
Doktor Kwasek ogłosił nabór do swojej grupy zapisujecie się :?: :wink


https://m.youtube.com/watch?v=LTtdOEo8niU


Na górę
  
 
Post: 08 stycznia 2018, 17:11 - pn 

Rejestracja: 12 czerwca 2017, 07:00 - pn
Posty: 202
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
To już nie doktor, ale co najmniej profesor. I w dodatku zadaje tematy do omówienia!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2018, 19:48 - pn 
Wyklad doktora na temat dennicy 8) przemawia do swego ludu niczym ojciec smardzyk :haha: ciekawe czy nr konta juz im podal :?:
Doktor kwasek GRUPP :lol:

https://m.youtube.com/watch?v=dnFVnS9pK0g


Na górę
  
 
Post: 08 stycznia 2018, 21:04 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Jedną z opcji walki z taką personą jest zgłaszanie jego filmów do administracji youtube ,kilka filmów łapie się pod znęcanie nad zwierzętami,oraz wprowadzające w błąd .Tylko trzeba to skoordynować i wytypować te filmy ,nie pozycjonuję jemu filmów ,widziałem dwa w urywkach i już mi wystarczy.

Dopiszę ,subskrypcję to teraz tacy "plejboje "kupują na potęgę by istnieć ,można i to zgłosić do sprawdzenia

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2018, 09:14 - wt 
pisiorek pisze:
Wyklad doktora na temat dennicy 8) przemawia do swego ludu niczym ojciec smardzyk :haha: ciekawe czy nr konta juz im podal :?:
Doktor kwasek GRUPP :lol:

https://m.youtube.com/watch?v=dnFVnS9pK0g


Słuchajcie poświęciłem 45 minut swojego życia .Oglądałem ten film na temat dennic słuchałem bardzo dokładnie .No i tak delikatnie muszę stwierdzić że z tym gosciem coś jest nie tak :roll: podejrzewam że nie wszystkie uzwojenia pod czaszką rozwinęły mu się w prawidłowy sposób :thank:


Na górę
  
 
Post: 09 stycznia 2018, 09:37 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
pisiorek pisze:
Słuchajcie poświęciłem 45 minut swojego życia .Oglądałem ten film na temat dennic słuchałem bardzo dokładnie .No i tak delikatnie muszę stwierdzić że z tym gosciem coś jest nie tak podejrzewam że nie wszystkie uzwojenia pod czaszką rozwinęły mu się w prawidłowy sposób

A ja muszę stwierdzić ,że masz jakieś kompleksy na punkcie tego człowieka. Nie wklejaj tych filmów nie zaśmiecaj. Nikt nie chce tu tego słuchać ani oglądać.
Jak masz ochotę się onanizować mentalnie to subskrybuj sobie jego kanał a nam daj w spokoju pisać i myśleć o realnym pszczelarstwie.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2018, 09:47 - wt 
mendalinho pisze:
Jak masz ochotę się onanizować mentalnie


Weź się kolego zastanów dwa razy co piszesz Tak myślę


Na górę
  
 
Post: 09 stycznia 2018, 23:49 - wt 

Rejestracja: 09 września 2013, 21:57 - pn
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
mendalinho pisze:
Nie wklejaj tych filmów nie zaśmiecaj. Nikt nie chce tu tego słuchać ani oglądać.

Masz rację po części ale też te filmy powinny bywać na forach ale jako przykład nie do naśladowania, nawet zaśmiecając istotne treści.

Początkujący często posiłkują się wiedzą z YT i przeczytaniem jednej książki czy kilku artykułów, a tu mamy przykład ewidentnego szkodnika bez podstaw pszczelarstwa czy umiejętności logicznego myślenia.
Część ludzi to łyknie ze szkodą dla siebie i pszczół i wstawianie takich treści prewencyjnie wydaje się właściwe.
Spróbuj skomentować coś pod którymkolwiek filmem - zostaniesz obrażony i zablokowany a komentarz zniknie, stąd pod tymi materiałami jest jedynie lista pochwał zamiast rzeczowej oceny i dyskusji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 stycznia 2018, 06:17 - czw 
Tym razem leczymy warrozę bo pszczoły pogryzione przez zdrową warrozę będą zdrowsze :wink: :haha:

https://m.youtube.com/channel/UCOBORLdLUBBQrLvAQ88A_mw


Na górę
  
 
Post: 25 stycznia 2018, 11:32 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
[quote="pisiorek"]Tym razem leczymy warrozę bo pszczoły pogryzione przez zdrową warrozę będą zdrowsze :wink: :haha:

https://m.youtube.com/channel/UCOBORLdLUBBQrLvAQ88A_mw[/quote]


Przynajmniej jak jaa wyleczymy to pozniej bedzie zdrowa umierać podczas zabiegów przeciw warrozie :haha: :haha: :haha:

henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 stycznia 2018, 00:49 - pt 

Rejestracja: 09 września 2013, 21:57 - pn
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
henry650 pisze:
Przynajmniej jak jaa wyleczymy to pozniej bedzie zdrowa umierać podczas zabiegów przeciw warrozie :haha: :haha: :haha:

henry

Ważna bardzo jest synchronizacja wyleczenia warrozy pomiędzy sąsiadującymi pasiekami. Ktoś będzie miał zawirusowane roztocza i się rozniesie na nowo.
Najrozsądniejszym wyjściem wydaje się zsynchronizowana projekcja tego materiału na pasiekach przy co najmniej +14st bo wtedy jest 100% skuteczności leczenia przynajmniej pszczoły lotnej a cała warroza jak usłyszy te rewelację pęknie ze śmiechu. Dobre było by też wyświetlanie tego na telebimach w sąsiedztwie pożytków i np. fonia ze słupów jak w Czechosłowacji.
Na pszczoły ulowe wlewamy mix winka i wody spod ogórów i problem warrozy znika.
:haha:
Ciekawe czy Komitet Noblowski już się tym zajmuje :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2018, 08:31 - pn 

Rejestracja: 09 września 2013, 21:57 - pn
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
djzoltar pisze:
Lo matko :bosie: zobaczcie co ten "swir" wyrabia :shock:

https://m.youtube.com/watch?v=HSFVxu62XfM

W ulu jest 25 pszczol z matka a on im zalozyl ogrzewanie . :haha:


Przynajmniej jest mało warrozy w tym ulu :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2018, 09:39 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
djzoltar pisze:
Lo matko :bosie: zobaczcie co ten "swir" wyrabia :shock:

https://m.youtube.com/watch?v=HSFVxu62XfM

W ulu jest 25 pszczol z matka a on im zalozyl ogrzewanie . :haha:



Aty w zimnym domu śpisz? ogrzewanie to podstawa :haha: :haha: :haha: :haha:



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2018, 10:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
djzoltar pisze:
Lo matko :bosie: zobaczcie co ten "swir" wyrabia :shock:

https://m.youtube.com/watch?v=HSFVxu62XfM

W ulu jest 25 pszczol z matka a on im zalozyl ogrzewanie . :haha:


ja widzę potencjał w tej rodzinie, sam mam takie same i sobie chwale bo mało trzeba im dać na zimę a do jesieni i tak dojdą do siły żeby zazimować :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2018, 10:37 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
djzoltar pisze:
W ulu jest 25 pszczol z matka a on im zalozyl ogrzewanie . :haha:

Mają teraz w ule centralne ogrzewanie :haha: Szkoda zachodu na 20 pszczół z matką i tak pomarańcz z tego będzię. Ta rodzina była chora każdy wie na co i ogrzewaniem się jej nie wyleczy.

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2018, 14:00 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Lisek87 pisze:
djzoltar pisze:
W ulu jest 25 pszczol z matka a on im zalozyl ogrzewanie . :haha:

Mają teraz w ule centralne ogrzewanie :haha: Szkoda zachodu na 20 pszczół z matką i tak pomarańcz z tego będzię. Ta rodzina była chora każdy wie na co i ogrzewaniem się jej nie wyleczy.



Mysle ze lepsze by były koksiaki jak w Stanie Wojennym postawiac w pasiece po miedzy ule i było by dwa w jednym :haha: :haha: :haha:


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2018, 21:01 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
djzoltar pisze:
Lisek87, normalni pszczelarze nie żałują ,wymiatają z dennicy i tyle .najgorsze jest to że te filmy oglądają tłumy i kibicują profesorowi .no cóż to o czymś świadczy :)


moje zdechlaki na w porywach 4 ramkach żyją, szykuje powoli nadstawki na mniszka,oj będzie się działo oby tylko korbka nie uleciała przy miodarce podczas wirowania bo silnik już dawno :kapelan: ale wzięło się te 40 litrów za sezon z całości to miała prawo odmówić posłuszeństwa,
może odkuje się na odkładach w tym roku bo na 3-4 ramkach ale pszczoły mam, kwasek jest na kupnie pasieki to mu ożenie odkłady :cwaniaczek:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2018, 10:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
kudlaty pisze:
moje zdechlaki na w porywach 4 ramkach żyją,

kudlaty, jakie zdechlaki, większość pszczelarzy takie zimuje tylko ani pary nie puszczają bo podobno wstyd a youtubowi celebryci pokazują tylko najsilniejszą rodzinę w pasiece jak profesor Kwas. Wiesz że takie zdechlaki jak są zdrowe idą z rozwojem jak burza.

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2018, 10:19 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2011, 23:33 - wt
Posty: 658
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
Lisek87 pisze:
kudlaty pisze:
moje zdechlaki na w porywach 4 ramkach żyją,

kudlaty, jakie zdechlaki, większość pszczelarzy takie zimuje tylko ani pary nie puszczają bo podobno wstyd a youtubowi celebryci pokazują tylko najsilniejszą rodzinę w pasiece jak profesor Kwas. Wiesz że takie zdechlaki jak są zdrowe idą z rozwojem jak burza.

Prawdziwy pszczelarz nie obraża pszczół i nie wyzywa od zdechlakow . :thank:

_________________
Z Pozdrowieniem: bohtyn-ociec
Lubię ule Warszawskie Zwykłe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2018, 19:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Lisek87,
na 4 ramkach to mam najsilniejsze za mało wina i soku spod kapusty wypiłem i pszczołom nic nie pomogłem :cry: może mi ktoś wiosną jak dociągną pomoże i doradzi co dalej z tym robić, szczerze mowiąc jestem załamany, najpierw nie wybrano mnie na pszczelarza roku teraz kłopoty w pasiece, nie wiem co robić :cry: jak to mowią nieszczęścia chodzą parmami

ociec pisze:
Prawdziwy pszczelarz nie obraża pszczół i nie wyzywa od zdechlakow .

a gdzie mi tam do pszczelarza, daleka jeszcze droga przede mną muszę jeszcze chlebusia podjeść bo jestem cieniutki, dobrze że na śląsk nie ma daleko może się podciągnę i załape na nauki do jakiegoś dobrego pszczelarza co by choć podkurzacz ponosić

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2018, 21:29 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
Lisek87,
na 4 ramkach to mam najsilniejsze za mało wina i soku spod kapusty wypiłem i pszczołom nic nie pomogłem :cry: może mi ktoś wiosną jak dociągną pomoże i doradzi co dalej z tym robić, szczerze mowiąc jestem załamany, najpierw nie wybrano mnie na pszczelarza roku teraz kłopoty w pasiece, nie wiem co robić :cry: jak to mowią nieszczęścia chodzą parmami

ociec pisze:
Prawdziwy pszczelarz nie obraża pszczół i nie wyzywa od zdechlakow .

a gdzie mi tam do pszczelarza, daleka jeszcze droga przede mną muszę jeszcze chlebusia podjeść bo jestem cieniutki, dobrze że na śląsk nie ma daleko może się podciągnę i załape na nauki do jakiegoś dobrego pszczelarza co by choć podkurzacz ponosić

Przejedź się do pisiorka , teraz ma dużo czasu to może kogoś podszkoli. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2018, 11:45 - wt 

Rejestracja: 25 lutego 2013, 11:23 - pn
Posty: 81
Lokalizacja: Bulowice k.Andrychowa (małopolskie)
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
kudlaty, tak jak mówiłem jak byłem u Ciebie to wezmę jedna rodzinę ino żeby z reproduktorkom była na tych 4 ramkach za powiedzmy te 100 zł - niech stracę a co mi tam :D i Cie uwolnie z choć jednego kłopotu :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2018, 10:04 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Grzesiejko pisze:
kudlaty, tak jak mówiłem jak byłem u Ciebie to wezmę jedna rodzinę ino żeby z reproduktorkom była na tych 4 ramkach za powiedzmy te 100 zł - niech stracę a co mi tam :D i Cie uwolnie z choć jednego kłopotu :D


aż tyle? :mrgreen: daj znać wcześniej bo takiego nominału dawno w ręce nie trzymałem, na szczęście jesteś ratownikiem medycznym to w razie czego mi udzielisz pierwszej pomocy :haha: serce mam już słabe na takie emocje :(

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2018, 16:25 - pn 

Rejestracja: 25 lutego 2013, 11:23 - pn
Posty: 81
Lokalizacja: Bulowice k.Andrychowa (małopolskie)
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
To przywiozę w dwóch pięć dziesiątkach :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2018, 08:16 - pn 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
https://www.youtube.com/watch?v=lhD10hRESIw
nie znam sie ale u mnie pszczoły duzo wiecej, gęsciej obsiada ramki i wiecej papu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2018, 10:02 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
widać że rozczerwianie zimowe ma sens, każdy chyba marzy o tym aby robić przegląd całej pasieki w 20min z gadaniem siła kilku ramek półnadstawkowych to co coś do czego powinien dążyć każdy,
a fanów trzeba dalej karmić a nie ma zbytnio czym dlatego takie ujęcia z dupy strony, u toma też cisza na kanale jedynie wspomnienia z lata i budowa ramek do tysięcy ulików :roll:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2018, 12:36 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
"Chyba jako jedyny nie muszę podawać ciasta ? Nie mam zgnilca i nosemy mam 40 rodzin z czego połowa zaczyna się nie mieścić w jednym korpusie. Ramki i wnętrze uli mam czyste nie ,,obsrane"i śmieje się z tych co połknęli haczyk jak leszczyki i się rozpisali jak to moja pasieka jest w stanie agonalnym :):):)
Kręcą o mnie filmiki i wspominają o mnie.
Fora pszczelarskie aż huczą .
Na grupach pszczelarskich to samo.
Ludzie się uruchomili i dyskutują. Robi się z tego dobra robota i solidne podstawy pszczelarskie. Tworzy się solidna wiedza.
Szkoda , że to jedyna skuteczna metoda aby ludzi zmobilizować do wspólnych działań .
Dać cel do ataku i poszli :) !
Dziękuję pszczelarzą za tę dobrą robotę, a hejterom za ten hejt bo dzięki temu jestem jeszcze bardziej popularny , a mnie oto chodzi. Dziękuję grabarzowi z Londynu i jego koleszką :):):)
Od dzisiaj będę tylko merytoryczny i pokazywał wszystko zgodnie za sztuką pszczelarską !

Pozdrawiam wszczystkich i przepraszam jak kogoś zniesmaczyłem lub uraziłem .
Pozdrawiam ,,Ciacho" bo jest to naprawdę wysokiej klasy pszczelarz i dziękuję mu za dobrą robotę ."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2018, 12:39 - pn 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
Jako wyznawca teorii spiskowych widzę tu ukryty sens. Przecież tam nie ma śladu rozczerwiania zimą. Te pszczoły to normalne jesienne pokolenie, w ulach brak czerwiu zasklepionego, co jest 100% dowodem, że pszczoły były zimowane na otwartej siatce lub matka w izolatorze. Rodzina słaba to fakt ale nie przesadnie, będzie żyła. Teraz wystarczy zebrać grono frajerów, zainteresować ich pszczelarstwem i sprzedawać im odkłady, jednocześnie uczyć ich "pszczelarstwa" w taki sposób, żeby zapotrzebowanie na odkłady było nieustające.
Tak to widzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2018, 12:41 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Wiech pisze:
Jako wyznawca teorii spiskowych widzę tu ukryty sens. Przecież tam nie ma śladu rozczerwiania zimą. Te pszczoły to normalne jesienne pokolenie, w ulach brak czerwiu zasklepionego, co jest 100% dowodem, że pszczoły były zimowane na otwartej siatce lub matka w izolatorze. Rodzina słaba to fakt ale nie przesadnie, będzie żyła. Teraz wystarczy zebrać grono frajerów, zainteresować ich pszczelarstwem i sprzedawać im odkłady, jednocześnie uczyć ich "pszczelarstwa" w taki sposób, żeby zapotrzebowanie na odkłady było nieustające.
Tak to widzę.

:brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2018, 13:32 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Poproszę, moda o usunięcie mojego wpisu w ww. temacie
Mimo "..." wygląda jak mój
i szkoda robić reklamy.
pzdr
pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2018, 16:09 - pn 

Rejestracja: 09 września 2013, 21:57 - pn
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bartek.pl pisze:
Poproszę, moda o usunięcie mojego wpisu w ww. temacie
Mimo "..." wygląda jak mój
i szkoda robić reklamy.
pzdr
pawel


Widać cudzysłów a kto kliknie w film ten wie, że to wypowiedź mistrza z Czeladzi.

Niezły kabaret - cały dzień robił coś przy 40 ulach :)
Myślałem, że wystarczy pomóc pszczółkom z osypem zimowym i znać wagę korpusów - jakieś pół minuty na ul.

Ciekawi mnie czy ktoś spisze te wszystkie super porady dzięki którym można mieć takie "półtorej korpusu" :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2018, 20:13 - pn 
Król Tomasz twierdzi że królowa Roksana przezimowała i ma się całkiem dobrze :shock: Bardzo ciekawe chciałbym ją zobaczyć :wink:


https://m.youtube.com/watch?v=-GTAd6sp4Qo


Na górę
  
 
Post: 13 marca 2018, 01:05 - wt 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji