FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:30 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 marca 2018, 08:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 stycznia 2016, 00:50 - ndz
Posty: 248
Ule na jakich gospodaruję: wlkp,warsz zw,warsz posz,dadan
Miejscowość z jakiej piszesz: Mława
https://www.youtube.com/watch?v=GVwgK3yJeSY

_________________
Odkłady pszczele Mława - 511 315 652
Moje filmy pszczelarskie
https://www.facebook.com/piotr.szewczak.52


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 09:40 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Piotr Mława, widzisz?!? Naźekamy, źe mało dotacji do ula. Więc napisze tak; takich wykladow jest tyle ile jest duźych organizacji pszczelarzy i kaźdy wykładowca bierze za to kase, nie wspomnę o opłatach za wynajem sal, to są bardzo duźe kwoty. W końcu to musi się zmienić tj.dać więcej dla szkoły uczacej przyszłych mistrzów pszczelarskich i niech nagraja kilka wykladow, łącznie z filmami i roześla po wszystkich organizacji pszczelarskich nagrania i dalej dla pszczelarzy. Podejrzewam, źe z obejrzenia takich wykladów i filmów będzie dużo lepszy poźytek niź z tych obecnie, a kasy na to pójdzie duźo mniej, natomiast mając nagranie każdy moźe na spokojnie obejrzeć i przesłuchać nawet kilka razy. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 09:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Piotr Mława,
fajna wstawka dziękować :thank:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 09:48 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
zento pisze:
Piotr Mława, widzisz?!? Naźekamy, źe mało dotacji do ula. Więc napisze tak; takich wykladow jest tyle ile jest duźych organizacji pszczelarzy i kaźdy wykładowca bierze za to kase, nie wspomnę o opłatach za wynajem sal, to są bardzo duźe kwoty. W końcu to musi się zmienić tj.dać więcej dla szkoły uczacej przyszłych mistrzów pszczelarskich i niech nagraja kilka wykladow, łącznie z filmami i roześla po wszystkich organizacji pszczelarskich nagrania i dalej dla pszczelarzy. Podejrzewam, źe z obejrzenia takich wykladów i filmów będzie dużo lepszy poźytek niź z tych obecnie, a kasy na to pójdzie duźo mniej, natomiast mając nagranie każdy moźe na spokojnie obejrzeć i przesłuchać nawet kilka razy. :pl:

Masz calkowita racje bo cale te szkolenia to o kan rozbic kasa dla wykladowcow a dla pszczelarza metlik w glowie

Henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 09:54 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zento pisze:
Piotr Mława, widzisz?!? Naźekamy, źe mało dotacji do ula. Więc napisze tak; takich wykladow jest tyle ile jest duźych organizacji pszczelarzy i kaźdy wykładowca bierze za to kase, nie wspomnę o opłatach za wynajem sal, to są bardzo duźe kwoty. W końcu to musi się zmienić tj.dać więcej dla szkoły uczacej przyszłych mistrzów pszczelarskich i niech nagraja kilka wykladow, łącznie z filmami i roześla po wszystkich organizacji pszczelarskich nagrania i dalej dla pszczelarzy. Podejrzewam, źe z obejrzenia takich wykladów i filmów będzie dużo lepszy poźytek niź z tych obecnie, a kasy na to pójdzie duźo mniej, natomiast mając nagranie każdy moźe na spokojnie obejrzeć i przesłuchać nawet kilka razy. :pl:

problem jest taki że ludzie chętnie na wszelkie spotkania się stawiają, podczas wykładów zachwyceni przytakują a po wyjściu z sali wracają do rzeczywistości i nic się nie zmienia,
co do wykładowców wiedza kosztuje i zarabiają na informacjach które przekazują dlatego musieli by być niespełna rozumu żeby pójść na układ który proponujesz to nie działalność dobroczynna do tego jest coś takiego co się nazywa prawa autorskie,

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 10:18 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Ale na yoyube kazdy puszcza co chce i nikt nie dopimina sie o prawa autorskie .a ch do chodzacych na spotkania chca niech napijaja komus kase za zbedna wiedze bo nic nowego nie wnosza tylko klepia to samo

Henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 10:54 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
henry650,
nikt nikomu nie każe jeździć na szkolenia, nie pasuje to siedzieć w domu,
opublikuj coś bez zgody autora i traf na takiego dotkniętego to się dowiesz czy prawa autorskie są czy nie i ile kosztuje taka zabawa

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 11:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Nie wszyscy tak jak Henry mają absolutną wiedzę bez szkoleń, - taki geniusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 11:24 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Kosut pisze:
Nie wszyscy tak jak Henry mają absolutną wiedzę bez szkoleń, - taki geniusz.


Nie twierdze ze jestem geniuszem na szkoleniach bylem ale poco maja powielac te same pierdolamneto na kazdym szkoleniu ,sami o tym wiecie dobrze,tak samo jak dotacje pedza kasiurke nie pszczelarza tylko producentom sprzetu


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 11:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 stycznia 2016, 00:50 - ndz
Posty: 248
Ule na jakich gospodaruję: wlkp,warsz zw,warsz posz,dadan
Miejscowość z jakiej piszesz: Mława
kudlaty pisze:
henry650,
nikt nikomu nie każe jeździć na szkolenia, nie pasuje to siedzieć w domu,
opublikuj coś bez zgody autora i traf na takiego dotkniętego to się dowiesz czy prawa autorskie są czy nie i ile kosztuje taka zabawa

Zgadzam się z Tobą.....Staszku :) Ja akurat lubię jeżdzić na takie szkolenia bo zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć.
Akurat był to jedyny wykład dr. Olszewskiego który był jak najmniej oderwany od rzeczywistości (pozwolenie na publikację części jego materiału..uzyskałem od autora).
Pozostałe wykłady o genetyce i biologi pszczół były raczej skierowane dla społeczności akademickiej niż do przeciętnego pszczelarza.
Mi z tych całych konferencji najbardziej odpowiada bezpośredni(w realu) kontakt z kolegami pszczelarzami.Wspólne rozmowy, dyskusje kuluarowe
Jeszcze lepsze są konferencje kilkudniowe....!
W Pszczelej Woli byłem trzy dni....tam dopiero można było rozmawiać nocą przy dobrej miodówce :mrgreen: w temacie pszczelarstwa. :)

_________________
Odkłady pszczele Mława - 511 315 652
Moje filmy pszczelarskie
https://www.facebook.com/piotr.szewczak.52


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 13:05 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
henry650 pisze:
Nie twierdze ze jestem geniuszem na szkoleniach bylem ale poco maja powielac te same pierdolamneto na kazdym szkoleniu ,sami o tym wiecie dobrze
To tak jak (mniemam)umawianie się z kolegami na małą wódeczkę ,wiadomo że kac gigant nazajutrz ale idziemy :D :D :D .
Adamjaku mnie troszkę podłamał w tym filmie co to za nowe pojęcie "wosk dziewiczy z odsklepin " ?.Czasami marketing wpada w absurdy.Kibicuję Ci,nie idź tą drogą.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 13:31 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
bo lubię pisze:
henry650 pisze:
Nie twierdze ze jestem geniuszem na szkoleniach bylem ale poco maja powielac te same pierdolamneto na kazdym szkoleniu ,sami o tym wiecie dobrze
To tak jak (mniemam)umawianie się z kolegami na małą wódeczkę ,wiadomo że kac gigant nazajutrz ale idziemy :D :D :D .
Adamjaku mnie troszkę podłamał w tym filmie co to za nowe pojęcie "wosk dziewiczy z odsklepin " ?.Czasami marketing wpada w absurdy.Kibicuję Ci,nie idź tą drogą.


Ja sie o pszczółkach ucze a z kolegami sie spotykam nie tylko z pszczelarzami no i kilka razy kac sie trafił bo to życie szkoda że tak daleko mieszkasz to byśmy sprawdzili kaca bieszczadzkiego :haha: :haha: pomieszanego z lubelskim ,ale powiem ze macie tam ładnie kilka lat temu bawiłem sie tam na weselu nad zalewem


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 13:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Kolego, zbyt często mam styczność z substancjami woskopodobnymi, gdzie pszczelarz przyśle wytopiony krążek z węzy niewiadomego pochodzenia i uważa, że otrzyma węzę super jakości.

Poniżej ciekawostka dzisiaj wyjęta z wiaderka..
Obrazek

"Wosk dziewiczy z odsklepin i dzikiej zabudowy" używam od początku, więc chyba niedokładnie czytasz moje wypowiedzi.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 14:04 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
adamjaku pisze:
Poniżej ciekawostka dzisiaj wyjęta z wiaderka..

A nie masz zdjęcia jak wyglądało "to " przed przetopieniem przez Ciebie ?
Masakra .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 14:54 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Uważam, że szkolenia są potrzebne aby akademicy mogli się z pszczelarzami wiedzą podzielić. Nie jest prawdą, że tematy są ciągle powielane - przecież doświadczenia na uczelniach przeprowadzają cały czas i cały czas otrzymują jakieś tam wyniki, którymi mogą się podzielić, Nie wiem dlaczego mieliby to robić za darmo , my też miodu za darmo nie rozdajemy. Niektóre tematy trzeba wałkować na okrągło np: przygotowanie do zimowli, ciągle omawiane a ciągle tyle strat zimowych. Takie jest moje zdanie . Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 15:18 - pn 

Rejestracja: 22 lipca 2017, 06:30 - sob
Posty: 111
Ule na jakich gospodaruję: WP/ 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Suwałki
Polecam również ten materiał z tym samym wykładowcą
https://www.youtube.com/watch?v=Bv3bVZbHbQg
Pozdrawiam
Robert


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 15:48 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Napisałem, źe naleźy za wykłady w szkole dodatkowo dofinansować, bo jak w większości szkół im się nie przelewa w obecnych czasach. Gdy będą mieli większy wklad finansowy to wiedza przyszłych absolwentów bedzie większa, a tym samym ta przekazana pszczelarzą rowniez. Co do instytucji naukowych i ich podejście do tematu pszczól, mam mieszane uczucia co do ich pracy!!!!???jak i wiedzy, nie wspomne o jej przekazie nam pszczelarza. Jeźeli będziemy mieli zdrowe pszczoły (jak na razie naukowcy prawie nic nam nie pomagaja), to kazdy bedzie miał duźe zbiory miodu, pylku, kitu i nie trzeba dotacji by spotykać się na spotkaniach towarzyskich i korzystać z pracy przy pszczolach, nie mówiąc juź o wyjazdach do pszczelarzy za granicą kraju i ich potpatrywac i sie dodatkowo uczyc. Jezeli chodzi o efekty pracy to powinno być normą co najmniej 50litrow miodu, 5kg pylku i 1kg kitu i to z kazdego ula i kazdego roku. Co do wyźszych zbiorów przy lepszych poźytkach nie wspominajac. Wowczas kazdego bedzie stać na wczasy pszczelarskie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 16:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
Kosut pisze:
Nie wiem dlaczego mieliby to robić za darmo , my też miodu za darmo nie rozdajemy.

Nie mam postaw roszczeniowych, ale nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem kolegi, powyżej zamieszczonym. My nie bierzemy pensji z budżetu i nikt nie płaci na nasze emerytury.
Wykłady, to dodatkowy zarobek. Raz wygłoszony, za odpowiednią opłatą od pszczelarzy, czy z dotacji unijnych, powinien być dostępny dla pszczelarzy.

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 16:44 - pn 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
LK 166 pisze:
Kosut pisze:
Nie wiem dlaczego mieliby to robić za darmo , my też miodu za darmo nie rozdajemy.

Nie mam postaw roszczeniowych, ale nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem kolegi, powyżej zamieszczonym. My nie bierzemy pensji z budżetu i nikt nie płaci na nasze emerytury.
Wykłady, to dodatkowy zarobek. Raz wygłoszony, za odpowiednią opłatą od pszczelarzy, czy z dotacji unijnych, powinien być dostępny dla pszczelarzy.
Sto % racji .Gdyby miało być inaczej to zapytam , czy informacjami z tego szkolenia też nie wolno się podzielić z kolegami -bo to jest wiedza jego autorstwa ?

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 16:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
LK 166 pisze:
Kosut pisze:
Nie wiem dlaczego mieliby to robić za darmo , my też miodu za darmo nie rozdajemy.

Nie mam postaw roszczeniowych, ale nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem kolegi, powyżej zamieszczonym. My nie bierzemy pensji z budżetu i nikt nie płaci na nasze emerytury.
Wykłady, to dodatkowy zarobek. Raz wygłoszony, za odpowiednią opłatą od pszczelarzy, czy z dotacji unijnych, powinien być dostępny dla pszczelarzy.

jasna sprawa, pojade do ciebie powiedzmy że jesteś w czymś dobry, a Ty mi wszystko wyśpiewasz pięknie ładnie w cenie 1 dniówki,
tak już jest że pewne zawody i fachy mają swoje tajemnice i to nie powinno być nikomu dziwne, wiedza dla wtajemniczonych jest przekazywana z pokolenia na pokolenie albo wymieniana w najbliższym gronie ale informacja za informacje,
jest cała masa książek, filmów, wykładów można sobie czytać słuchac i oglądać do woli tylko nie każdemu się chce najlepiej żeby podali wszystko inni na tacy i w gratisie, w zamian jeszcze pretensje,

jak ktoś chce i potrafi to nie widzę przeciwwskazań do tego aby miał nie dorabiać jeśli ma okazję
co do nauczania w szkołach mam za sobą kilka etapów kształcenia przerobiłem kilkudziesięciu nauczycieli, wykładowców, profesorów a na palcach jednej ręki mogę wymienić tych którzy mieli wiedzę i potrafili ją przekazać słuchaczom , tak to niestety już jest że ci co potrafią robią to a ci którzy nie potrafią uczą innych, dlatego uczyć danego zawodu,profesji powinni ludzie którzy w danej dziedzinie przepracowali chociaż kilka lat wtedy jakość kształcenia by wzrosła bez porównania bo uczą nas teraz teoretycy z wiedzą książkową

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 17:05 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Kudłaty jesji ja czy ktoś inny podzieli sie swoja wiedza to zaden problem ci panowie dostaja dotacje unijne i od panstwa czyli za nasza kase sie ucza i takie szkolenia powinne byc za friko czyz nie tak ,ucza sie za nasze ale za wiedze musimy płacić cos nie tak ,a tak jeszcze powiem na czym sie ucza skoro nie posiadaja pszczółek ?


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 17:35 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Co wam przypomina ograniczenie gniazda do 8 ramek?
Wygląda na gospodarkę w dandcie leżaku, która została zaadoptowana do korpusowego.
Ciekawostką jest fakt, gniazdo od sierpnia na 8 ramkach i już w marcu dadant +++, ten Pan jest chyba czarodziejem.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 17:51 - pn 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 774
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
Żebym nie był źle zrozumiany ,że zazdroszczę pieniędzy za wykłady, poświęcony czas na wykład plus przygotowanie się do wykładu ,podróż, ok. Tak na dobrą sprawe dyskutujemy ,a nie do końca wiemy o jakie pieniądze chodzi. Ale z drugiej strony , utrzymanie instytutów, a w nich pasiek do badań ,laboratoria i długo by wymieniać inne koszty związane z prowadzeniem badań ,to nie są prywatne pieniądze zainwestowane w badania . Jeżeli by tak było to i wiedza nabyta w wyniku takich jest własnością inwestora z pełnią praw autorskich. Natomiast udział środków publicznych w utrzymaniu instytutów ,pracowni, zupełnie zmienia optykę i tutaj opłaty (ich wysokość) za wykłady ,nie ważne czy z kasy unijnej ( chociaż 'kasa unijna " to taki wytrych "przecież to nie moje") są i będą dyskusyjne.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 18:10 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
kudlaty pisze:
jasna sprawa, pojade do ciebie powiedzmy że jesteś w czymś dobry, a Ty mi wszystko wyśpiewasz pięknie ładnie w cenie 1 dniówki,tak już jest że pewne zawody i fachy mają swoje tajemnice i to nie powinno być nikomu dziwne, wiedza dla wtajemniczonych jest przekazywana z pokolenia na pokolenie albo wymieniana w najbliższym gronie ale informacja za informacje,jest cała masa książek, filmów, wykładów można sobie czytać słuchac i oglądać do woli tylko nie każdemu się chce najlepiej żeby podali wszystko inni na tacy i w gratisie, w zamian jeszcze pretensje,


Dlatego jestem przeciwnikiem "trwonienia" pieniędzy unijnych na szkolenia, które poza spotkaniami towarzyskimi nic nie wnoszą: bo naukowcy nie wyjawiają swoich tajemnic za dniówkę (lepiej zrobić to w jakiejś publikacji naukowej), a wykłady głoszą podając pseudosensacje.
A chcąc mieć autentyczną wiedzę pszczelarską nie pozostaje nic innego jak książki (pisane dla wiedzy, a nie dla pieniędzy) praktyka i myślenie zdroworozsądkowe. Te trzy czynniki muszą być razem.
Szkolenia powinny zachęcać do takiego postępowania, rozbudzać potrzebę wiedzy i ukierunkowywać zainteresowania (czytaj: podsuwać tytuły, źródła).

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 18:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marekp57,

idąc tym tokiem rozumowania jeśli nauczyłeś się czegoś w pracy na etacie w firmie pana Zenka to po pracy nie wolno ci korzystać z tej wiedzy którą zdobyłeś pracując u pana Zenka bo przecież on ci płaci,
w realnym życiu jest tak że jak się czegoś nauczysz to jest to Twoje szczęście i ew tego dla kogo aktualnie pracujesz żadne tam państwowe,
że ktoś lubi poświęcać swój prywatny czas sobotnio-niedzielny na wykłady to jest jego wybór a 2 dni poświęcone na dojazd często nocleg wykład i powrót wyceniane w zalezności od prelegenta od 500-1000zł to nie są jakieś niebotycznie pieniądze biorąc pod uwagę ze trzeba się jeszcze do tego przygotować żeby wstydu nie było, dlatego dziwi mnie niektórych podejscie że za kilka stówek na czysto chcieli by wykłady nie wiadomo o czym zakończone najlepiej pokazem sztucznych ogni a za każdym razem o czym innym zeby było

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 18:16 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
LK 166,
sami przeciwnicy trwonienia pieniędzy a na jakie szkolenie by nie jechać pełna sala i krzeseł brakuje, pojawiają się widocznie sami ludzie ze sklerozą bo podobno wszędzie wszyscy mowia to samo i o tym samym :roll:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 18:22 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 listopada 2016, 14:38 - ndz
Posty: 227
Lokalizacja: Mazowsze, południowe okolice W-wy
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny stojak wlkp + 1wz
Miejscowość z jakiej piszesz: Łazy, pow. piaseczyń
kudlaty pisze:
LK 166,
sami przeciwnicy trwonienia pieniędzy a na jakie szkolenie by nie jechać pełna sala i krzeseł brakuje, pojawiają się widocznie sami ludzie ze sklerozą bo podobno wszędzie wszyscy mowia to samo i o tym samym :roll:


Zimą brak zajęcia i "rozrywek" (po co ja zaglądam na to forum?????). Czy udział w szkoleniu to nie uspokojenie własnego sumienia, aby???
W tym samym czasie ile wiedzy z książek można zdobyć - ale do tego trzeba skupienia i myślenia.

Z mojej strony wszystko w tym temacie.

_________________
Pozdrawiam,
Leonard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 18:56 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
LK 166 pisze:
kudlaty pisze:
LK 166,
sami przeciwnicy trwonienia pieniędzy a na jakie szkolenie by nie jechać pełna sala i krzeseł brakuje, pojawiają się widocznie sami ludzie ze sklerozą bo podobno wszędzie wszyscy mowia to samo i o tym samym :roll:


Zimą brak zajęcia i "rozrywek" (po co ja zaglądam na to forum?????). Czy udział w szkoleniu to nie uspokojenie własnego sumienia, aby???
W tym samym czasie ile wiedzy z książek można zdobyć - ale do tego trzeba skupienia i myślenia.

Z mojej strony wszystko w tym temacie.


super napisane


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 19:03 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
LK 166 pisze:
Zimą brak zajęcia i "rozrywek" (po co ja zaglądam na to forum?????). Czy udział w szkoleniu to nie uspokojenie własnego sumienia, aby???
W tym samym czasie ile wiedzy z książek można zdobyć - ale do tego trzeba skupienia i myślenia.
Z mojej strony wszystko w tym temacie.

W tym problem ,że życie przynosi coraz to nowe wyzwanie. Dotyczy to także nas i dlatego chodzimy na takie spotkania , zawsze coś z tego zostanie.Z książek też mamy taką wiedzę , jaką chce nam autor przekazać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 19:20 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Szkoda że naukowcy badają to co ich samych interesuje .
To co ważne dla pszczelarza np leki , sami zamieniamy się w prof / znachorów

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 19:24 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
LK 166 pisze:
Czy udział w szkoleniu to nie uspokojenie własnego sumienia, aby???
W tym samym czasie ile wiedzy z książek można zdobyć - ale do tego trzeba skupienia i myślenia.
Lecz jest jeszcze okienko dyskusyjne do m.in rozwiania wątpliwości utwierdzenia lub doprecyzowania a tego w książkach nie ma.Kazda forma przekazu wiedzy jest dobra ,co by to było jak na takim szkoleniu uczestniczyłoby z 50% forumowiczów ,wykładowca nie miałby szansy ,a dwa zwątpiłby w swoją wiedzę ,ale szczęście to znikomy procent uczestników.Jest kilkadziesiąt wypracowanych metod gospodarki pasiecznej dla amatorów i zawodowców ,do wyboru ,do koloru i o każdej pewnie można dyskutować godzinami a dorzucając tematy wspólne dla wszystkich to i o doktorat można zahaczyć .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 19:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2016, 20:17 - sob
Posty: 875
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: ok. Łukowa
Autorowi książki nie da się zadać pytań, dużo też zależy od poziomu wiedzy czytającego i jego interpretacji. Z tymi badaniami akademickimi nie jest w Polsce aż tak żle, nie można oczywiście spodziewać się co roku niewiadomo jakich odkryć, ale na przestrzeni ostatniego półwiecza Polacy trochę dokonali.
Najbardziej nie rozumiem ludzi którzy sami nic nie wnoszą , a wszystko potrafią skrytykować. ( Zanim skończyłem pisać bo lubię trochę mnie wyprzedził)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 19:30 - pn 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 774
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
Hieronim pisze:
W tym problem ,że życie przynosi coraz to nowe wyzwanie. Dotyczy to także nas i dlatego chodzimy na takie spotkania , zawsze coś z tego zostanie.Z książek też mamy taką wiedzę , jaką chce nam autor przekazać.

Dokładnie, wiedza książkowa to taka podwalina ,żeby nie powtarzać prawd oczywistych, ale życie niesie nowe, nowe szkodniki , choroby , modyfikacje dotychczasowych, zmiany srodowiska , nic nie jest takie jak było np 10 lat temu. Będąc na ostatniej IV Konferencji "weterynaria dla pszczelarstwa" w Kielcach usłyszałem m inn ze paski Biowar muszą być w ulu 6-8 tyg. Jeszcze niedawno mówiło się 2-3 tyg.
kudlaty pisze:
idąc tym tokiem rozumowania jeśli nauczyłeś się czegoś w pracy na etacie w firmie pana Zenka to po pracy nie wolno ci korzystać z tej wiedzy którą zdobyłeś pracując u pana Zenka bo przecież on ci płaci,

Tego Ci nikt nie zabierze , ale jeśli to będzie patent pana Zenka , to już na etapie zatrudnienia u p Zenka podpisujesz odpowiednią klauzulę,że nie wyniesiesz tego do konkurencji. W naszym przypadku właścicielem patentu jest "podatnik" a struktury państwa jego dysponentem.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 19:56 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Kosut pisze:
Autorowi książki nie da się zadać pytań

Z tymi pytaniami jest różnie , wykładowca na wykładzie powiedział , że jeden z producentów wprowadził na rynek węzę bez badań i okazało się , że w ten sposób rozprzestrzenił zgnilec , a na pytanie o nazwisko tego producenta nie chciał odpowiedzieć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 20:15 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Po prostu w wiekszości środki zmarnowane, tak jak na większość ścieźek rowerowych gdzie kilka kilometrów pieniadze wydane a w roku przejedzie nimi 5 osób. Obecnie większośc pozarastała trawą i nie ma kto tego oczyścić. Nie myśli się o zakładach pracy i ich ponowne uruchomienie, bo ue na to nie pozwoli wydać naszych pieniędz jako skladki w budzecie ue, by nie robic konkurencji zachodowi, dlatego nasze dzieci i wnuki jada tam i się ponizaja jako sluźący. Mi osobiście za to jest wstyd, mimo, źe zapewnilem dziecia domy i prace.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2018, 20:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zento pisze:
Nie myśli się o zakładach pracy i ich ponowne uruchomienie, bo ue na to nie pozwoli wydać naszych pieniędz jako skladki w budzecie ue, by nie robic konkurencji zachodowi, dlatego nasze dzieci i wnuki jada tam i się ponizaja jako sluźący. Mi osobiście za to jest wstyd, mimo, źe zapewnilem dziecia domy i prace.



dokładnie o to chodzi w tym wszystkim, z tymi dotacjami jest tak ze Polska wpłaca juz wiecej niż otrzymuje do budżetu niż nam "dają" gdzie większość wraca z powrotem na zachód do krajow które coś produkują co my kupujemy przy okazji jeszcze swoją dole biorą ich banki które to kredytują, a u nas dostają muzea na budowe których zadłużają się samorządy a póżniej jeszcze to muszą utrzymywać, no ale dali im to utrzymują :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 09:37 - śr 

Rejestracja: 22 lutego 2009, 13:36 - ndz
Posty: 20
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Henry 650 pisze; a tak jeszcze powiem na czym sie ucza skoro nie posiadaja pszczółek ?

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie gdzie pracuje dr Olszewski ma wcale nie małą pasiekę w Lublinie w dzielnicy Felin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 23:34 - śr 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
zento pisze:
Nie myśli się o zakładach pracy i ich ponowne uruchomienie, bo ue na to nie pozwoli wydać naszych pieniędz jako skladki w budzecie ue,

Myśli się,myśli. Tylko że to ratowanie idzie z naszych pieniędzy pobranych poprzez wyższe podatki.Rząd nie ma żadnych pieniędzy.on rozdaje nasze.
http://biznesalert.pl/derski-zwiazkowcy ... gornictwa/
Jak policzyła NIK, w latach 2007-2015 budżet dopłacił do górnictwa 65,7 mld zł. 64,5 mld dostał z powrotem. Rekordy w rozdawaniu pieniędzy górnikom biła koalicja PO-PSL.Dopłaty do składek ZUS dla górników zajęły największą pozycję w dotacjach dla sektora – to aż 58,4 mld zł.
NIK ostrzega, że taka sytuacja grozi destabilizacją finansów publicznych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2018, 23:50 - śr 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
kudlaty pisze:
dokładnie o to chodzi w tym wszystkim, z tymi dotacjami jest tak ze Polska wpłaca juz wiecej niż otrzymuje do budżetu niż nam "dają" gdzie większość wraca z powrotem na zachód do krajow które coś produkują co my kupujemy przy okazji jeszcze swoją dole biorą ich banki które to kredytują, a u nas dostają muzea na budowe których zadłużają się samorządy a póżniej jeszcze to muszą utrzymywać, no ale dali im to utrzymują

Jak podaje na stronie 45 file:///C:/Users/AS/rocznik_statystyczny_handlu_zagranicznego_2017.pdf

Saldo handlu zagranicznego za 2016 rok wyniosło +4375,3 mln. dolarów,
w tym do UE +40745,2 .Wygląda na to że, to my doimy zachód a nie oni nas. Za 2017 danych jeszcze nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2018, 00:25 - czw 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
jędruś pisze:
Jak podaje na stronie 45 file:///C:/Users/AS/rocznik_statystyczny_handlu_zagranicznego_2017.pdf

Saldo handlu zagranicznego za 2016 rok wyniosło +4375,3 mln. dolarów,
w tym do UE +40745,2 .Wygląda na to że, to my doimy zachód a nie oni nas. Za 2017 danych jeszcze nie ma.
Warto zrozumieć to co się komentuje. Przestań już się ośmieszać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2018, 01:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jędruś,

nie wiem co myśleć na temat tego co piszesz i kto ci takich informacji do głowy nawkładał odnośnie tego ze my doimy zachód :haha: tak samo jak kolonie "doiły" kraje przez które zostały podbite, z koloni zabierano surowce i siłę roboczą a w drugą stronę wracały gotowe towary, rozejrzyj się koło siebie do okoła wszystko obcy kapitał z tymi niezależnymi dziennikarzami z prasy radia i telewizji, sprzedali nawet sektory strategiczne jak przemysł zbrojeniowy energetyczny czy nawet wodociągi w miastach takie rzeczy to chyba tylko w afryce odwalają jak u nas

co do górnictwa i reszty sektorów, w czasie jak u nas zamykano stocznie i zakazywano ratowania tego co jest, w niemcach merkelowa cisnęła kasę w swój przemysł stoczniowy taką to mają gospodarkę wolnorynkową ale u nas prezes kopalni musi zarabiać kilka baniek rocznie do tego podpisane umowy że w razie zwolnienia nawet po jednym dniu pracy odprawa w wysokości kilkuletniej swojej pensji,podobnie było z bankami i fabrykami wieśwagenów i spółki
boli ich nasz węgiel kamienny podobno trujemy całą europę :mrgreen: a zupełnie przemilczają fakt że niemcy są drugim jeśli nie pierwszym krajem jeśli chodzi o wydobycie węgla brunatnego na świecie pewno go na hałdy ładują, mają wygaszać elektrownie atomowe i przechodzić na węgiel a że do nas mają najbliżej to i zaczęło się wykupywanie naszych kopalni już zmodernizowanych za czapkę gruszek, poczytaj sobie o kopalni krupiński jakie tam wałki odstawiali zeby tylko zamknąć,
nam cisną wiatraki i panele solarne bo sami się już nażarli i musza gdzieś sprzedać, przy okazji polecam poczytać jak to jest z tymi wiatrakami naprawdę i chodzi tylko o wyciągnięcie kasy z odbiorcy końcowego prądu który za wszystko płaci 3x więcej

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2018, 06:46 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
kudlaty.
Podałem Ci fakty i ich źródła.Bardziej wiarygodnych niż GUS nie znam.Podaj swoje.O faktach nie ma co dyskutować.Po prostu są.
Co dalszych Twoich informacji znalazłem kolejne:
Odnośnie stoczni niemieckich.Ich sytuacje opisuje artykuł pod linkiem
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlacze ... 70228.html w którym wymienia dwie stocznie na terenie byłego NRD a mianowicie w Wolgaście i Stralsundzie. Otrzymały pomoc w kwocie 328 mln euro.Wystarczyło tego do początku 2012 r.Wówczas po raz kolejny z pomocą przyszły władze, które udzieliły gwarancji dla 152,4 mln euro pożyczki. Dodatkowe 68 mln euro zaoferowali sami pracownicy stoczni, którzy zrzekli się przysługujących im świadczeń pieniężnych (z tytułu nadgodzin i zrzeczenia się urlopu), a w zamian dostali akcje spółki.
Co do polskich stoczni trudno znaleźć obiektywną ocenę sytuacji gdyż pod hasłem "upadek stoczni polskich" jest wiele sprzecznych wypowiedzi osób bezpośrednio zaangażowanych czy to politycznie czy też finansowo w ten temat.Cechy obiektywnej oceny tej sytuacji nosi artykuł Małgorzaty
KAMOLA-CIEŚLIK "Proces prywatyzacji Stoczni Szczeciñskiej Nowa Sp. z o.o. w latach 2004–2009 opublikowany w nr 4/2012 kwartalnika Przegląd Politologiczny na str.243.
http://przeglad.amu.edu.pl/wpcontent/up ... 01-006.pdf
Z tego opracowania jasno wynika że pomoc naszego państwa [podatników] dla stoczni szczecińskiej Nowa SSN od wstąpienia Polski do UE do końca lipca 2008 roku wynosiła 2 995,3 mln zł
Na dzisiaj starczy.Reszta za parę dni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2018, 09:37 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
jędruś, każde fakty da się pokolorować.
Pierwszy raz, 8 lat temu, oczy mi się otworzyły, jak media manipulują społeczeństwem, w sytuacji powodziowej miasta kraków. Przedstawiono w tedy w dramatycznym świetle kilka podtopień bloków krakowskich.
O tamtego przykładów nadmiernej euforii lub tragizmu było wiele, za wiele.

Generalnie politycy i instytucje dają złudne poczucie dobra obywatelowi. Poczucie dobra nie trwa wiecznie, i pojawia się empatyczne podejście do obywatela. Bo przecież "dobro człowieka(niewolnika)" jest najważniejsze.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2018, 10:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jędruś,
nie wiem czy celowo stosujesz przy niemcach euro bo lepiej wyglądają mniejsze cyfry a u nas podajesz w złotych? to były wyłącznie decyzje polityczne że zamykali ten czy inny zakład bo każdy można doprowadzić do bankructwa celowym działaniem i pokazywać że nierentowne, przy okazji wzbogacili się ci do których trafiłało "wsparcie" a na końcu sprzedali swojemu teren w atrakcyjnej okolicy z maszynami za czapkę gruszek
jak by było tak pięknie jak piszesz to 90% mojego rocznika nie pracowało by na zachodzie budując IV rzeszę i spółkę no ale to część większego planu mającego na celu ograniczenie naszej populacji do minimum, rozdzielanie rodzin na skutek emigracji zarobkowej to jedno z narzędzi ograniczania dzietności w PL
http://www.pch24.pl/szokujace-dokumenty ... 601,i.html

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2018, 10:31 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Jak wyjedzie rodzina ,to germanizacja.
Jak jeden członek rodziny,to ograniczanie dzietności.
Jak oboje w kraju, to wygodny bezdzietny styl życia .
Jak.............,to ............... .

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2018, 10:54 - czw 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
A mnie się wydaje że w tej rzeszy mają większy problem z dzietnością niż u nas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2018, 12:14 - czw 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
kudlaty pisze:
nie wiem czy celowo stosujesz przy niemcach euro bo lepiej wyglądają mniejsze cyfry a u nas podajesz w złotych?

Podałem zapis oryginalny.
Ale już służę pomocą w przeliczeniu: wg NBP kurs € z dnia 01.12.2008 był równy 3.8432 PLN http://www.nbp.pl/home.aspxnavid=archa& ... 234z081201
tak więc pomoc rządowa dla naszych stoczni była równa;
2 995,3 mln PLN : 3.8432 = 779,38 mln € co i tak jest 1,6 razy więcej niż rzad Niemiec udzielił pomocy swoim stoczniom.

Przejrzałem stronę do której dałeś mi link http://www.pch24.pl/szokujace-dokumenty ... 601,i.html

Rozczarowałem się.Nie ma adresu redakcji,nie ma adresu i nazwisk wydawcy,autorzy artykułów są nieznani.To jakiś wirtualny twór opowiadający wyssane z palca historie którego celem jest manipulowanie naszym społeczeństwem. Może to fabryka troli spod Petersburga.Sa o wiele mniej wiarygodni niż moje dane które przytoczyłem za GUS-m. Również opracowanie o stoczni szczecińskiej ma też swojego autora pod konkretnym adresem.Wszystko jawne z możliwością sprawdzenia.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2018, 14:13 - czw 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
jędruś pisze:
Saldo handlu zagranicznego za 2016 rok wyniosło +4375,3 mln. dolarów,
w tym do UE +40745,2 .Wygląda na to że, to my doimy zachód a nie oni nas.
To ma świadczyć o tym, że doimy Zachód??? To dosadniej świadczy o twojej IGNORANCJI. Chcesz kolego błysnąć ale brak ci elementarnej wiedzy i podpierasz się informacjami, których sam nawet nie rozumiesz za bardzo... Żenada i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2018, 20:01 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 czerwca 2015, 17:47 - czw
Posty: 186
Lokalizacja: Sądeczyzna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Mordarka
Za to ty Vega nie jesteś ignorantem. Jeżeli słowem ktoś się odezwie nie tak na obecnych rządzących to od razu piszesz o wszystkich, że im wiedzy elementarnej brak i są nie douczeni i nic nie rozumieją.
Tak trzymaj. Żenada i tyle.

_________________
Zmiana nigdy nie boli, to opór przed nią jest bolesny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2018, 22:51 - ndz 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
vega pisze:
To ma świadczyć o tym, że doimy Zachód??? To dosadniej świadczy o twojej IGNORANCJI. Chcesz kolego błysnąć ale brak ci elementarnej wiedzy i podpierasz się informacjami, których sam nawet nie rozumiesz za bardzo... Żenada i tyle.

Ignorancja to wg.słownika języka polskiego «nieznajomość czegoś lub brak wiedzy z jakiejś dziedziny».Gdzie tu widzisz brak wiedzy ? Dane zaczerpnąłem z rocznika statystycznego handlu zagranicznego.Podałem link możesz sprawdzić.Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji