FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:19 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 grudnia 2011, 13:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2010, 19:14 - pt
Posty: 114
Lokalizacja: płn Wlkp
Z yt, z tego co widzę świeżo dodane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 15:29 - sob 

Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:25 - ndz
Posty: 315
Lokalizacja: Kozy, podbeskidzie
Ule na jakich gospodaruję: WL
Interesujące :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 15:47 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
Film ciekawy, ale trudno mi o jakikolwiek komentarz gdyż w tym temacie jestem zielony. Chętnie zapoznam się z opiniami kolegów, którzy stosowali Rapicid w/g wskazań Sabarda. Myślę, że warto o tym podyskutować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 16:52 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Jak do tego oprysku tak sie trzeba ubrac zeby opary nie wchodziły bezposrednio do nosa i ust bo są negatywne skutki opażeń skury to pszczoła też odycha i te opary wchłania do swich płuc. A Sabart twierdzi ze jest nie szkodliwy. Cos mi tu niegra. Pozdrawiam miły_maran


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 17:26 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Moim zdaniem zastosowanie tego preparatu budzi duże wątpliwości przede wszystkim ze względu narażenia zdrowia ,a zdrowia się nie kupi trzeba o nie zadbać .Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 17:36 - sob 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Ja bym nie chciał jeść miodu potraktowanego tym specyfikiem, a po kwasku cytrynowym mogę jeść. Ja rozumiem, że środek jest rozrzedzony, ale mimo wszystko czuję niechęć do trucia się w taki sposób.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 18:29 - sob 
Artur pisze:
Interesujące :oczko:

To nie jest interesujące to jest Żywa Prawda A Ten filmik powinien być puszczany na każdym szkoleniu pszczelarzy zamiast Bzdurnych teorii
A Właścicielowi Pasieki za To że udowodnił że można leczyć pszczoły z CCD należy się Wielka Nagroda
:brawo:
Mieszko pisze:
Ja bym nie chciał jeść miodu potraktowanego tym specyfikiem,

Za to dużo jeszcze ziemniaków będziesz musiał zjeść by zrozumieć nie tylko leczenie pszczół ale i czynności z pozyskiwaniem miodu ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 19:12 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2010, 19:14 - pt
Posty: 114
Lokalizacja: płn Wlkp
Nie porównujmy pszczoły z człowiekiem. Pszczoła ma inny organizm, posiada tchawki, worki powietrzne, przetchlinki. Co do rapicidu, to na pierwszy rzut oka można się zdziwić, ale przeciez wiele zależy od składu, dawki, sposobu użycia!. Moim zdaniem bardzo ciekawe badania. To, czego mi brakuje, to badania miodu pozyskiwanego z tak leczonych rodzin. Ale nie spodziewam się tu jakichś negatywnych wyników, wpływu. Pszczołom nic się nie dzieje! Płyn, dawany w niewielkiej ilości odparowują i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 19:28 - sob 
Jakub z Puszczy pisze:
To, czego mi brakuje, to badania miodu pozyskiwanego z tak leczonych rodzin

Z całym Szacunkiem a niby skąd miało by coś przedostać się do miodu
posłuchaj tego co Sabard mówi i kiedy stosuje
Doszukujecie się preparatu w miodzie i nigdy go nie znajdziecie ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 19:32 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2010, 19:14 - pt
Posty: 114
Lokalizacja: płn Wlkp
Stąd się czepiam na siłę:) Jak by to miało wpływać na wosk, miód? W żaden sposób.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 20:57 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
Fajny filmik i obrazowo i rzeczowo wytłumaczony - oby więcej takich było !!

Tak krok po kroku opisane jak wykonać specyfik i jak zastosowac - rewelka !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2011, 21:14 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2010, 19:14 - pt
Posty: 114
Lokalizacja: płn Wlkp
Opisy opisami, ale bardzo dobrze, że Pan Roman pokazał na filmie jak to zrobić. Czasami diabeł twki w szczegółach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 11:23 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
Wielki Szacun dla Pana Sabarda za jego wytrwałość i bezinteresowność .
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 11:37 - ndz 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Są ludzie którzy NAPRAWDĘ kochają pszczoły i podzielą się swoją wiedzą BEZINTERESOWNIE.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 11:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
miły_marian pisze:
Jak do tego oprysku tak sie trzeba ubrac zeby opary nie wchodziły bezposrednio do nosa i ust bo są negatywne skutki opażeń skury to pszczoła też odycha i te opary wchłania do swich płuc. A Sabart twierdzi ze jest nie szkodliwy. Cos mi tu niegra. Pozdrawiam miły_maran


Sabart w swoim filmie promuje dużą dbałość o bezpieczeństwo człowieka, ale nie należy tego interpretować jako super toksyczność używanego środka.
Po prostu praca z kwasami zawsze powinna wiązać się z odpowiednim strojem. Tutaj http://www.pesan.pl/karty/Rapicid-karta ... ystyki.pdf można się zapoznać z kartą charakterystyki Rapicidu (z której wynika min że szczególna ochrona dróg oddechowych nie jest wymagana, ale na pewno nie zaszkodzi) :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 13:29 - ndz 

Rejestracja: 22 maja 2011, 14:13 - ndz
Posty: 190
Lokalizacja: nysa
Ule na jakich gospodaruję: wz,wkl
CYNIG pisze:
miły_marian pisze:
Jak do tego oprysku tak sie trzeba ubrac zeby opary nie wchodziły bezposrednio do nosa i ust bo są negatywne skutki opażeń skury to pszczoła też odycha i te opary wchłania do swich płuc. A Sabart twierdzi ze jest nie szkodliwy. Cos mi tu niegra. Pozdrawiam miły_maran


Sabart w swoim filmie promuje dużą dbałość o bezpieczeństwo człowieka, ale nie należy tego interpretować jako super toksyczność używanego środka.
Po prostu praca z kwasami zawsze powinna wiązać się z odpowiednim strojem. Tutaj http://www.pesan.pl/karty/Rapicid-karta ... ystyki.pdf można się zapoznać z kartą charakterystyki Rapicidu (z której wynika min że szczególna ochrona dróg oddechowych nie jest wymagana, ale na pewno nie zaszkodzi) :)


Wszystko zależy od tego jak często jesteś narażony na czynnik aktywny i w jakiej ilości środek pozornie nieszkodliwy, może być szkodliwy w dużej dawce, Pan Sabart sam wspomniał na filmie że po opryskiwaniu wylądował 2 razy w szpitalu zanim zaczął stosować ochronę. Myślę że stosując jakiekolwiek środki chemiczne powinniśmy się zabezpieczyć, ponieważ używanie ich w pszczelarstwie jest cykliczne, co na pewno po iluś tam latach może mieć swoje skutki. Więc dbajmy o swoje bezpieczeństwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 14:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja też stosuje Rapicid w pasiece tak jak pan SABARD. Dopiero od tego roku, także o efektach będę mógł pisać dopiero w następnym roku.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 14:22 - ndz 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 08:57 - ndz
Posty: 86
Lokalizacja: mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WP
paraglider zauważyłeś, że pod koniec filmu Sabart stwierdził "Leczenie ziołami to dziecinada"
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 15:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
Film obejrzałem jeszcze raz. Uderzyła mnie, ta wielka ilość martwych pszczół przed ulami. Mam świadomość, że były to pojedyncze przypadki i w celach ilustracyjnych autor pokazał to zjawisko. Dziwne jest natomiast, że tak duży osyp przytrafił się Panu Sabardowi, który tak intensywnie leczy pszczoły i jak twierdzi w swojej pasiece ma zdrowe pszczoły. Ja przed swoimi ulami podobnego zjawiska nie oglądałem nigdy wykorzystując różne środki lecznicze niekoniecznie Rapicid. Ale może niepotrzebnie się czepiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 16:11 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2010, 19:14 - pt
Posty: 114
Lokalizacja: płn Wlkp
Lemon pisze:
Dziwne jest natomiast, że tak duży osyp przytrafił się Panu Sabardowi, który tak intensywnie leczy pszczoły i jak twierdzi w swojej pasiece ma zdrowe pszczoły. Ja przed swoimi ulami podobnego zjawiska nie oglądałem nigdy wykorzystując różne środki lecznicze niekoniecznie Rapicid.


Na innym forum, chyba w Pszczelarstwie, czytałem relacje o walkach pszczół we wrześniu przed wlotkami i późniejszcych spadkach rodzin. Rodziny niby właściwie leczone, prowadzone....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 16:16 - ndz 
Jakub z Puszczy pisze:
Na innym forum, chyba w Pszczelarstwie, czytałem relacje o walkach pszczół we wrześniu przed wlotkami i późniejszcych spadkach rodzin.

Tutaj gdzieś o tym wspominałem że jednym z pierwszych objawów to właśnie ten osyp przed ulem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 16:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
Oczywiście walki pszczół przed wylotkami w miesiącach jesiennych to rzecz która się zdarza. Są to albo rabunki / niestety najczęściej z winy pszczelarza/, albo walki w wyniku nieumiejętnie przeprowadzonego łączenia rodzin, bądź też z powodu słabej siły danej rodziny. Film sugeruje raczej , że są to upadki powstałe w wyniku choroby.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 17:23 - ndz 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Lemon pisze:
Film obejrzałem jeszcze raz. Uderzyła mnie, ta wielka ilość martwych pszczół przed ulami. Mam świadomość, że były to pojedyncze przypadki i w celach ilustracyjnych autor pokazał to zjawisko. Dziwne jest natomiast, że tak duży osyp przytrafił się Panu Sabardowi, który tak intensywnie leczy pszczoły i jak twierdzi w swojej pasiece ma zdrowe pszczoły. Ja przed swoimi ulami podobnego zjawiska nie oglądałem nigdy wykorzystując różne środki lecznicze niekoniecznie Rapicid. Ale może niepotrzebnie się czepiam.


Witaj

Mając 300 rodzin nie trudno sie domyślić ,że nie jest się w stanie każdego ula przypilnować,tez uważam ,że to były zwykłe rabunki
Lemon pisze:
Oczywiście walki pszczół przed wylotkami w miesiącach jesiennych to rzecz która się zdarza. Są to albo rabunki / niestety najczęściej z winy pszczelarza/, albo walki w wyniku nieumiejętnie przeprowadzonego łączenia rodzin, bądź też z powodu słabej siły danej rodziny.

można dopisać wadliwa matka ,wyrównanie zapachów w rodzinach (każda rodzina dostaje to samo przy zakarmieniu) , w pasiece zawsze trafi się kilka pni,które lubia rabować i korzystają z okazji -wystarczy ,że jedna pszczoła przyniesie krople syropu.
Na wiosnę widać jeszcze bardziej takie zachowania kiedy rodziny są słabsze , w szczególności kiedy w syropie jest kwasek cytrynowy -ciche rabunki.

pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 17:39 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
Staś pisze:
paraglider zauważyłeś, że pod koniec filmu Sabart stwierdził "Leczenie ziołami to dziecinada"

Nie bierz tego tak dosłownie . Sabardowi chodziło o porównanie innych metod z własnymi . Oprócz ziół wymienił "całą inną resztę " , łącznie z Apiwarolem / amitrazą/ i pozostałą cieżką chemią . Rapicid to też środek chemiczny , ktory nie potrafi działać wybiórczo i oprócz szkodliwych wirusów i bakterii , niszczy również te - pożyteczne , znajdujące sie od zawsze w środowisku ulowym . Nie ma leku , będącego panaceum na wszystkie choroby . Dlatego w mojej pasiece po leczeniu Rapicidem , zawsze jest stosowana APiFarma , która na pewno pszczołom nie zaszkodzi . A że Jaskółcze Ziele niszczy warozę i pobudza rozwój rodziny pszczelej , to też fakt nie zaprzeczalny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 17:40 - ndz 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Nie wiemy też jak wygląda karmienie u kolegi ,jeżeli podobnie jak u kolegi Tomkamiodka to wierzcie mi przy tak dużej ilości pni występuje gigantyczny rabunek .

pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2011, 17:51 - ndz 
Lemon pisze:
Oczywiście walki pszczół przed wylotkami w miesiącach jesiennych to rzecz która się zdarza. Są to albo rabunki / niestety najczęściej z winy pszczelarza/, albo walki w wyniku nieumiejętnie przeprowadzonego łączenia rodzin, bądź też z powodu słabej siły danej rodziny. Film sugeruje raczej , że są to upadki powstałe w wyniku choroby.


Co innego leżące na ziemi pszczoły ścięte podczas rabunków pszczół powstałe z różnych powodów
A co innego na wskutek choroby
Przy rabunku pszczoły leżące na ziemi kolorem nie odbiegają od innych zdrowych
Natomiast te leżące na ziemi z przyczyn chorobowych są czarne bez owłosienia , są też małe karłowate niedorozwinięte na wskutek porażenia wirusem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2011, 22:51 - wt 

Rejestracja: 25 stycznia 2009, 19:47 - ndz
Posty: 329
Lokalizacja: łowicz
Nie mogę od tworzyć filmu Sabarda na swym archaiku, ale pisałem gdzieś na forum że rok temu dobrała się do mnie warroza pokazał się zamarły czerw pszczoły ze zdeformowanymi skrzydłami ,zastosowałem rapicid wiosną tego roku z bardzo dobrym skutkiem na strzępy rodzin pszczelich które mi zostały po zimie. Obecny ich stan można zobaczyć na zdjęciach w temacie dokarmianie kiedy dość bądz na filmach na mojej stronie . Dodam że rodziny te w większości zimują na starych plastrach (intensywne powiększanie) do połowy pazdziernika sprawdzałem, szukałem w rodzinach objawów chorobowych i nic nie znalazłem osądzicie to sami. marko

_________________
Zapraszam do odwiedzin:

www.pasieka-nowinski.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2011, 23:26 - ndz 

Rejestracja: 17 października 2010, 19:05 - ndz
Posty: 18
Lokalizacja: elbląg
kolega paraglider napisał o Jaskółcze Ziele ze dziala na waroze. jestem poczatkujacym i o czymś takin nie słyszalem moze ktoś napsze o ty więcej

_________________
adam18


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 grudnia 2011, 23:26 - ndz 

Rejestracja: 17 października 2010, 19:05 - ndz
Posty: 18
Lokalizacja: elbląg
kolega paraglider napisał o Jaskółcze Ziele ze dziala na waroze. jestem poczatkujacym i o czymś takin nie słyszalem moze ktoś napsze o ty więcej

_________________
adam18


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 03:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Zastanawia mnie tylko, w jakim celu pan SABARD tak nachalnie podstawia pod oko kamery z nakazem dokładnego zapamiętania tą wizytówkę producenta środków ochrony, toż takich środków ochronnych w każdym sklepie z tego typu sprzętami na pęczki, do wyboru i do koloru, każdy jeden lepszy od drugiego?

Z całej tej prezentacji najbardziej utkwiła mi w pamięci ta bezładna czasami szamotanina pana SABARDA z tymi rękawicami, spadającymi okularami oraz duszącą maska i doszedłem do wniosku, że prędzej można doświadczyć uduszenia od tychże środków ochrony, niż od samego Rapicydu, czynnika jakoby bardzo szkodliwego, aczkolwiek dla innych zwierząt mało szkodliwego (o czym wspomina instrukcja stosowania), a dla pszczół podobno nawet całkiem nieszkodliwego.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 19:35 - pn 

Rejestracja: 17 października 2010, 19:05 - ndz
Posty: 18
Lokalizacja: elbląg
Mnie osobiscie nie przeszkazda to co podnosi p.JM. Odbieram to jako koniecznośc używania maski i okularów oraz innych srodków ochrony indywidualnej, ponieważ sam p.SABARD doświadczył nieprzyjemności . Kazdy ma prawo dbac o swoje zdrowie lub nie.

_________________
adam18


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2011, 23:57 - pn 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
JM Zapoznaj się bliżej z tym co do tej pory robił Sabard , a później wystawiaj o tym opinie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 01:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Dokonania Sabarda obserwuję od kilku już lat i jego osiągnięć wcale nie neguję, od dłuższego czasu noszę się nawet z zamiarem zbudowania kilku uli wg jego patentu.
I nie wystawiam opinii o tym co do tej pory robił Sabard, lecz o tym co zrobił w 6:45 min tego filmu.
Proszę jeszcze raz zerknąć na ten filmik w okolicach 6:45 min. - może to przypadek i pan Sabard po prostu nie pomyślał, że w taki lub podobny sprzęt każdy jako tako rozgarnięty człowiek, choćby i pszczelarz, potrafi się bez problemu zaopatrzyć, niekoniecznie od akurat tego konkretnego producenta - tym bardziej, że kombinezon okazuje się jakoby zbędny.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 03:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
JM pisze:
(...)
I nie wystawiam opinii o tym co do tej pory robił Sabard, lecz o tym co zrobił w 6:45 min tego filmu.
Proszę jeszcze raz zerknąć na ten filmik w okolicach 6:45 min. - może to przypadek i pan Sabard po prostu nie pomyślał, że w taki lub podobny sprzęt każdy jako tako rozgarnięty człowiek, choćby i pszczelarz, potrafi się bez problemu zaopatrzyć, niekoniecznie od akurat tego konkretnego producenta - tym bardziej, że kombinezon okazuje się jakoby zbędny.

Czy to coś takiego strasznego, że zrobił w ten sposób. Może, ktoś sobie kupi sprzęt tej firmy. A jak będzie dociekliwy, to znajdzie inny.

Najważniejsze jest co robi dla nas pszczelarzy. Czy ktoś inny "wziął się" za takie badania ?
Kto chce narażać, pasiekę na ryzyko strat w razie niepowodzenia.
Gdzie są ośrodki badawcze ?

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 09:19 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Jakie to ma znaczenie co kolega Sabard robi w 6.45 min to jego sprawa może reklamuje kolegi firme co to ma za znaczenie a może kolega JM jest producentem podobnych sprzetów i ............. ważne co Sabard robi dla pszczoł to chyba najważniejsze



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 grudnia 2011, 11:32 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
axd-elblag pisze:
kolega paraglider napisał o Jaskółcze Ziele ze dziala na waroze. jestem poczatkujacym i o czymś takin nie słyszalem moze ktoś napsze o ty więcej


Szanowny Kolego! Na stronie głównej FORUM kliknij na odnośnik "szukaj", wpisz hasło - glistnik jaskółcze ziele- i pokaże Ci się kilka pozycji z tego tematu. Warto stosować, sam to spraktykowałem. Pozdrawiam. Lemon


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 stycznia 2012, 18:24 - pn 

Rejestracja: 11 listopada 2011, 10:44 - pt
Posty: 25
Lokalizacja: polska
A jak się ma sprawa czerwiu jak jest czerw można robić taki oprysk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 stycznia 2012, 16:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
[quote="Czesio"]A jak się ma sprawa czerwiu jak jest czerw można robić taki oprysk

Ja pryskałem wszystkie ramki, te z czerwiem również. Ale dla bezpieczeństwa można zrezygnować z pryskania otwartego czerwiu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 stycznia 2012, 23:51 - czw 

Rejestracja: 25 stycznia 2009, 19:47 - ndz
Posty: 329
Lokalizacja: łowicz
Ja pryskałem bez wyjmowania ramek z ula tylko je przesuwałem i pryskałem od góry pod kątem tak że do czerwiu się nie dostawało gdyż nie widziałem usuwanych larw. Strumień z opryskiwacza miałem delikatniejszy niż sabard.

_________________
Zapraszam do odwiedzin:

www.pasieka-nowinski.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 stycznia 2012, 00:20 - pt 
A Ja wszystkie rodziny opryskiwałem dwu krotnie wiosną i jesienią opryskiwałem wszystko ramko po ramku Jaskółczym zielem jedynie jak spotkałem matkę to ją ominąłem poza tym że pszczoły zrobiły czyściec z ula wywlekając nawet najdrobniejsze śmieci to nie za uwarzyłem żadnych negatywnych ubocznych efektów
w tym roku też tak będę robił po zatym wypróbuje pokazaną na filmiku Sabarda Metodę :wink:


Na górę
  
 
Post: 14 lutego 2012, 15:59 - wt 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Do mnie to co pisze Sabard, dociera. Mając 300 rodzin, zapewne z pszczół je chleb, nie pozwoliłby sobie na robienie głupot.Poczytałem sobie jego wyjaśnienia i stwierdziłem że to ma sens.Za jakiś czas ktoś znajdzie inne metody prowadzenia pasieki i leczenia pszczół i znajdą się ci którzy podejdą do tego z pewnym niedowierzaniem itd. Nawet gdyby rozłożył przed każdym ulem kocyk i kiwał się na nim w stronę wylotka a spowodowałoby to poprawę zdrowia pszczół i wzrost opłacalności to niech tak robi. Ja zapewne przez długi czas nie będę stosował jego metod, choć nigdy nie mów nigdy, pozostanę prez pewien jeszcze czas przy taktcu, przy moich kilku ulach, jak dołożę do interesu to rodzina tego zbytnio nie odczuje. W ubiegłym roku na jesieni opryskałem jaskółczym zielem, pomimo że było dość chłodno to pszczoły nabrały jakiegoś animuszu, zaczeły intensywniej latać, oczywiście napar był ciepły.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2012, 11:44 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 19:13 - ndz
Posty: 113
Lokalizacja: Tarnów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Witam !! A Ma ktoś może jakiś kontakt z panem Sabard? Nr telefonu albo jakikolwiek adres mailowy szukałem w necie ale niestety nie znalazłem -albo poprostu źle szukałem :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2012, 12:16 - czw 

Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 08:28 - ndz
Posty: 41
Lokalizacja: polska
Witam! wejdż na PW Sabarta tam masz jego dane


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2012, 12:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 19:13 - ndz
Posty: 113
Lokalizacja: Tarnów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Dziękuję ! :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2012, 23:09 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
rycho65 pisze:
Witam !! A Ma ktoś może jakiś kontakt z panem Sabard? Nr telefonu albo jakikolwiek adres mailowy szukałem w necie ale niestety nie znalazłem -albo poprostu źle szukałem :D

cyt.
Roman Bułka 77 100 Bytów ul. T Kościuszki 26/12. tel. kom. 600 33 29 77
źródło:
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... php?p=5135

albo ten:
cyt.
adres:
Niezabyszewo 80
77-132 Bytów
telefony:
tel. (59) 821 17 83
kom. 600 33 29 77

źródło:
http://www.baza-firm.com.pl/pszczelarsk ... 55586.html

i jeszcze tu, jak zdążysz przeczytać na starej stronie:
http://www.pszczelarz.republika.pl/kontakt.html

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2013, 18:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:53 - pn
Posty: 271
Lokalizacja: Świętokrzyskie-Kielce
Ule na jakich gospodaruję: WLKP.WZ.WP.
BoCiAnK,
I jak wypróbował Pan ?
Jakie daje efekty ?

_________________
Pozdrawiam
Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 02:27 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Opowiem o swoich pierwszych uwagach - każdego roku pszczoły przy oblocie waliły pomarańczowy rzadki kał.
W tym roku po zastosowaniu rapicidu przez 3 dni tuż przed dniem oblotu był ten trzeci dzień leczenia, pszczoły zrzucały jedynie ciemnobrązowy zwarty kał, co świadczy według mojej wiedzy o zdrowiu pszczół. Ewentualna biegunka pszczół mogła wystąpić, ale rapicid zrobił swoje. Moim zdaniem ma to sens - ale tylko w przypadku tego środka, do innych podchodziłbym z dużo większym dystansem. Rapicid po prostu ma w swoim składzie kwasy, które normalnie występują w nektarze i pomagają pszczołom dezynfekować gniazdo. A wiadomo, że w okolicach oblotu takiego nektaru nie ma. Widzę, że pszczoły są zdrowe, witalne i oby tak dalej.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 03:09 - sob 
W ubiegłym roku pszczoły waliły kupy na pomarańczowo ,w tym roku chociaż nie miałem pełnego oblotu jeszcze, to już widać ładne ciemno-brązowe kupy ,nie stosowałem rapcidu ,czyli wniosek prosty to nie przez rapcid ,który został zastosowany 3 dni przed oblotem . Dobrzy jesteście z tymi tezami koledzy ,to tak jakbym w kiszkach miał już sraczkową kupę ,wiem że będe miał sraczkę ,ale zażyje super środek albo popryskam ,poleje się super środkiem lub wypiję i kupa zmieni się na "normalną" .Kiedy już usiądę na tron moja kupa bedzie zdrowa i pachnąca. :thank:


Na górę
  
 
Post: 09 marca 2013, 08:07 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
Gegon. Oczywiście jak zwykle upraszczasz i ironizujesz. Nikt nie stosuje rapicidu przed oblotem. Oczywiście nie można wprost wyciągać wniosków bez stosownych badań, ale nie warto też ironizować z tych, którzy taki środek stosowali i zaobserwowali polepszenie się stanu zdrowotnego swoich rodzin. Do tych i ja się zaliczam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 10:26 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
Lemon,
adidar pisze:
W tym roku po zastosowaniu rapicidu przez 3 dni tuż przed dniem oblotu był ten trzeci dzień leczenia
a to to niby co jest??

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji