FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:22 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 marca 2010, 13:25 - sob 

Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:25 - ndz
Posty: 315
Lokalizacja: Kozy, podbeskidzie
Ule na jakich gospodaruję: WL
Witam
Dzisiaj robiłem przegląd wiosenny (sprzątanie, ścieśnianie itp).
Takie pytanko, jest matka (widziałem z zieloną opalitką), ale nie ma czerwiu- czy to normalne o tej porze roku? U nas na południu była dosyć zroga zima i może jeszcze za wcześnie? Może jeszcze nie ma pyłku i dla tego?
Jeszcze jedno pytanie, rodzinka teraz na 5 gesto obsiadanych uliczkach Wielkopolskich to słaba, silana, średnia? Czy takien np. teraz lepiej połączyć na pierwszy majowy porzytek?
Z góry dziękuję za podpowiedzi :D
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2010, 13:45 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Witaj.Mysle ze juz powinien byc czerw może mateczka ci strutowiała.5 ramek gęsto obsiadanych przez pszczoły to srednia rodzina i powinna ci do rzepaku dojść. Odsklep troche pokarmu i zajrzyj po tygodniu jak nie bedzie czerwiu to mateczka pod but i trzeba łączyć.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 marca 2010, 13:57 - sob 

Rejestracja: 30 września 2008, 22:19 - wt
Posty: 199
Lokalizacja: Lubień-Małopolska
Artur pisze:
Witam
Dzisiaj robiłem przegląd wiosenny (sprzątanie, ścieśnianie itp).
Takie pytanko, jest matka (widziałem z zieloną opalitką), ale nie ma czerwiu- czy to normalne o tej porze roku? U nas na południu była dosyć zroga zima i może jeszcze za wcześnie? Może jeszcze nie ma pyłku i dla tego?
Jeszcze jedno pytanie, rodzinka teraz na 5 gesto obsiadanych uliczkach Wielkopolskich to słaba, silana, średnia? Czy takien np. teraz lepiej połączyć na pierwszy majowy porzytek?
Z góry dziękuję za podpowiedzi :D
pozdrawiam

Ja też mieszkam na południu i jestem po przeglądzie, to że nie mam czerwiu teraz to normalne , u mnie 20% rodzin jeszcze nie ma,nawet jajeczek, a u pozostałych dopiero zaczeły czerwić.Pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2010, 14:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
buszmeN,
No nie wiem czy to normalne ze pod koniec marca nie ma jeszcze czerwiu. U was na południu sa raczej wieksze temperatury niż u mnie w Ollsztynie.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2010, 14:50 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Artur otej poze 20marca to powino byc juz z 10 cm srednicy koła zasklepionego czerwiu i powiny być jajecza. Pare dni wstecz jeszcze były mrozy ale teraz jest ciepło i powiny byc jajeczka. Sprawdz czy masz pierzge w komurkach bo moze to byc przyczyna braku czerwiu. Ale jak masz wszystko w pozadku pokarm pyłek czyli pieżga i niema jajeczek to jutro połącz to rodzine z inna . Przed łonczeniem wyruwnaj zapachy w obu rodzinzch krople mietowe. Bo matka zacznie czerwic na trutnie zakilka dni i zmarnujesz rodzine. A jak połonczysz to po akacji zrobisz odkład ibendziesz miał 2 rodziny. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2010, 15:02 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ja tagrze jestem po przeglądzie i mieszkam koło Krakowa i powiem ,że czerwiu zasklepionego i niezasklepionego i jajeczek jest dosyć dużo pyłek noszą i ogrom wody tzn. ,że czerwiu przybywa dziś u mnie jest 21*C upalnie jak na marzec

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2010, 18:04 - sob 

Rejestracja: 30 września 2008, 22:19 - wt
Posty: 199
Lokalizacja: Lubień-Małopolska
Południe, a południe może robić wielką różnice, u mnie wczoraj śnieg leżał w pasiece, a poza tym mam pszczoły silne na siatce i to już kilka sezonów i to też robi różnice w wczesnym czerwieniu. pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2010, 18:37 - sob 
Artur weź odsklep jedno ramko pokarmu po obu stronach i wstaw centralnie na środek gniazda
za 3-4 dni przeglądnij jak nie będzie czerwiu skasuj matkę a pszczoły połącz z inna rodziną
A jak będzie czerw to za następne 4 dni zaś przeglądnij czy nie nadbudowują komórek
na trutnie
O tej porze jest już czerw kryty a nawet na wygryzieniu matki czerwią już prawie 4 tydzień
Jak będziesz miał prawidłowy czerw to dostaw odsklepiając następną ramkę a jak nadbudowany to jak wyżej matka pod ula a pszczoły połącz


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2010, 21:13 - sob 

Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 20:25 - ndz
Posty: 315
Lokalizacja: Kozy, podbeskidzie
Ule na jakich gospodaruję: WL
Dziękuje koledzy za podpowiedzi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 września 2010, 22:17 - wt 
Artur pisze:
Witam

Takie pytanko, jest matka (widziałem z zieloną opalitką), ale nie ma czerwiu- czy to normalne o tej porze roku?


W tym roku jest wszystko normalne przed wczoraj układałem gniazda i co
Matka z znaczkiem Czerwonym mnóstwo żarcia (miodu z nawłoci ) i " 0" Czerwiu pszczoły widać starawe ul zesłabł i co doszukałem się matecznika cichej wymiany ale pewnie matkę wcięło podczas lotu godowego A stara już nawet na trutowo nie czerwi skasowałem ją a pszczoły może z 2kg przed ula następny w tym samym rzędzie


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji