FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:18 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 kwietnia 2013, 16:49 - ndz 

Rejestracja: 18 lutego 2013, 17:07 - pn
Posty: 88
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Witam, jak w temacie, pytanie dla osób które jeżdżą z pszczołami na pożyki chciałbym abyście wymienili i napisali:

Jakie macie pożytki i ile na poszczególnym z nich stawiacie uli na 1 hektar tego pożytku, jakie macie średnie a najlepiej minimalne i maksymalne zbiory z danego pożytku z hektara i ile dni ule stoją na pożytku. Chciałbym abyście też uwzględnili siłę rodzin danego ula czyli to ile na danym pożytku jest ramek z pszczołami w gnieździe i jakiego typu to ramki. Ja wiem że nie da się tego określić ściśle liczbowo ale każdy kto pszczelarzy nie od dziś dobrze wie z doświadczenia jaką siłą rodzin wbija się w dany pożytek i ile z tego ma mniej wiecej.
Aha jest jeszcze kwestia drzew typu lipy klony itd. wiec jeśli ktoś korzysta z takiego pożytku niech napisze ile stawia na hektar lasu mieszanego, lub iglastego jeśli pobiera spadź z iglaków.

Temat myśle że ciekawy zwłaszcza gdy wypowiedzą się pszczelarze mający ciekawe i stabilne osiągnięcia co do gospodarowania na danym pożytku. No i wiadomo chciałbym żebyście też zamieścili informacje od siebie czy są w koło inne pasieki i jak duże wiadomo wszystko co ma wpływ na... .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 17:08 - ndz 
A ile już książek przeczytałeś że zadajesz tak inteligętne pytania?


Na górę
  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 17:25 - ndz 

Rejestracja: 18 lutego 2013, 17:07 - pn
Posty: 88
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
1500 100 900 i dalej nie wiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 17:38 - ndz 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
Maciu pisze:
1500 100 900 i dalej nie wiem


Chyba tylko same tytuly czytasz.Jak dobrze poszukasz to i tu trochę znajdziesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 17:44 - ndz 

Rejestracja: 18 lutego 2013, 17:07 - pn
Posty: 88
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Ale po co szukać skoro mogą sie wypowiedzieć osoby w temacie w jednym miejscu? Nawet nie wiem jak bym miał tego tu szukać. Ten temat nie jest po to żeby tu znowu była polka kto ile przeczytał i kto nie jak mądry jezioro łabędzie i cuda na kiju, tylko w wiadomym celu i akurat takiego nie znalazłem w całym internecie. Ma z tego płynąć realne odbicie rzeczywistości w stosunku do wyczytań książkowych a nie... Pomijając już to że tradycyjnie na tym forum na 10 wypowiedzi 9 jest nie na temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 17:45 - ndz 

Rejestracja: 20 października 2011, 11:33 - czw
Posty: 261
Lokalizacja: Radziszów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Co wy tacy dziś złośliwi kolega zadał pytanie a wy go do książek odsyłacie ? Nie każdy ma dostęp do książek które są drogie i w dzisiejszych czasach ludzie używają internetu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 18:00 - ndz 

Rejestracja: 18 lutego 2013, 17:07 - pn
Posty: 88
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
No przecież polka musi być tradycyjnie Jak ominie ona jakiś temat to tak jak by nie ochrzczony przez mędrców. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 18:12 - ndz 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
:arrow: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: może lepiej skopiować na forum książkę :idea: , albo jeszcze lepiej parę, wtedy wklejalibyśmy link do odpowiedniej strony aby nam się kolega :tasak: nie zmęczył nadmiernym wysiłkiem fizycznym, książka przecież waży :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :pala: i ma tyle stron 8) :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: jakie pytania takie odpowiedzi :pala: :pala: :pala: :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 18:19 - ndz 

Rejestracja: 20 października 2011, 11:33 - czw
Posty: 261
Lokalizacja: Radziszów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
wojciechmoro pisze:
:arrow: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: może lepiej skopiować na forum książkę :idea: , albo jeszcze lepiej parę, wtedy wklejalibyśmy link do odpowiedniej strony aby nam się kolega :tasak: nie zmęczył nadmiernym wysiłkiem fizycznym, książka przecież waży :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :pala: i ma tyle stron 8) :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: jakie pytania takie odpowiedzi :pala: :pala: :pala: :pala:


Nie o to chodzi


Kto pyta nie błądzi a on zadał konkretne pytania . Od książek do realiów jest długa droga


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 19:27 - ndz 

Rejestracja: 18 lutego 2013, 17:07 - pn
Posty: 88
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Albo jeszcze dłuższa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 19:38 - ndz 

Rejestracja: 20 października 2011, 11:33 - czw
Posty: 261
Lokalizacja: Radziszów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Maciu pisze:
Albo jeszcze dłuższa


nie prowokuj , Towarzystwo niespokojne po zimowi ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 20:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
Bączek, gdyby przeczytał jakąkolwiek książkę ZE ZROZUMIENIEM choć częściowym, nie zadawałby takich ... pytań.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 20:05 - ndz 

Rejestracja: 20 października 2011, 11:33 - czw
Posty: 261
Lokalizacja: Radziszów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Pawełek., ja czytałem dużo książek i dopiero forum i youtube to zweryfikowały


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 20:13 - ndz 
Bączek pisze:
Pawełek., ja czytałem dużo książek i dopiero forum i youtube to zweryfikowały


Jedna z weryfikacji : :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 20:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
bo ksiązki to podstawa, nikt nie jest w stanie opisać tam wszystkiego, ale przy odrobinie myslenia da się wyciągnąć rozsądne wnioski. A forum i yt trzeba mocno przesiewać, oj ostatnio coraz mocniej.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 20:23 - ndz 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
Pawełek. pisze:
bo ksiązki to podstawa, nikt nie jest w stanie opisać tam wszystkiego, ale przy odrobinie myslenia da się wyciągnąć rozsądne wnioski. A forum i yt trzeba mocno przesiewać, oj ostatnio coraz mocniej.

święte słowa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 20:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
I oto wymądrzanie się!!!!!! :pala: :pala: .....jak sam nie wierz to ......nie ...wymądrzaj się jeden z drugim ..... i nie krytykuj i głupio nie komentuj.....
Możesz podpowiedzieć to podpowiedz !!!!!!!! ewentualnie gdzie ma szukać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 21:03 - ndz 
wtrepiak, to ile uli stawiasz na hektar?


Na górę
  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 21:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
wtrepiak, no słuchamy ile to ile stawiasz na hektar? albo gdzie to znaleźć, konkretne dane w odniesieniu to terenu, pogody warunków i siły rodzin.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 21:26 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Koledzy, nie kłóćcie się bez sensu, szkoda czasu i nerwów.
Ale wracając do tematu, to z ciekawości w szukajkę wpisałem: ile uli można ustawić na rzepaku. Tak samo można zrobić z każdym innym pożytkiem. Wyskoczyło 9 tematów i w każdym coś tam można doczytać. Proszę więc, zwłaszcza świeższych użytkowników forum, poszukajcie najpierw, bo jest tu już wszystko chyba opisane. Jeśli jednak nie znajdziecie, to wtedy można założyć nowy temat, lub zadać pytanie już w istniejącym, najbardziej zbliżonym do tego co Was interesuje. No a swoją drogą, przede wszystkim lektura kilku podręczników też nikomu nie wyjdzie na gorsze - przede wszystkim nie pszczołom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 21:31 - ndz 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
Pogodny Piątek, masz 10 ha rzepaku. Ustalasz, że postawisz na tym 20 rodzin i liczysz na beczki pełne miodu. Tylko że z drugiej strony tego łanu jest pasieka stacjonarna z 100 rodzin, a po kilku dniach przyjedzie ktoś jeszcze i dostawi swoje 50, bo wie ze 10ha a w jego książce jest napisane że 5 pni na 1 ha to jest dobre zapylanie :haha:
Która książka podaje ile uli postawić na ha aby były dobrze zbiory miodu ?

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 21:32 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Nie chcesz kupować książek? Ok, Twoja sprawa... Naucz sie w takim wypadku korzystać z wyszukiwarek internetowych.

Np tu: http://naszapasieka.republika.pl/strony/pozytki05.html masz wydajność miodową roslin i okres kwitnienia.
Tu: viewtopic.php?t=279 masz jak przedstawia sie spożycie miodu przez pszczoły w poszczególnych miesiacach.
Mając te dane, sam mozesz policzyc ile rodzin można postawić na jakim pozytku.
Dokładniejszych danych nie dostaniesz, bo pszczelarstwo to sztuka a nie nauka. Jest za duzo zmiennych: pogoda, stan roślin, nawożenie, siła rodzin itp. Na takim samym areale ilość rodzin może się róznić nawet o 100%

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 21:32 - ndz 

Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 22:29 - czw
Posty: 1029
Lokalizacja: Włodawa
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
rzepak-gorczyca 4-5
sady 2-4
gryka 2-3
esparceta 3-5
facelia 4
koniczyna czerwona 5-6

Ostrowska str 250.
Rozdział VII Gospodarka wędrowna.

To tak z grubsza i mocno po łebkach, reszte sam doczytaj.

Trzybiński - styropiany

sady 4-6
krzewy jagodowe 2-5
rzepak co najmniej 4 i w górę
facelia 4-5

Czytanie jednak nie boli, polecam poszukać poklikać, a później dramatyzować.

_________________
Cezary256


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 21:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Pewex, nie ma co się wyśmiewać i naigrywać.
Prawda jest taka, że pewne doświadczenia pszczelarskie zostały jednak opisane i zamiast samemu się doświadczać, można skorzystać z praktyki innych.
Sytuacja o której piszesz pewnie też się zdarza, ale to wynika z braku chęci dowiedzenia się więcej o miejscu w które chcesz wywieść ule. Dobrze, że wyczulasz na to czytelników forum. Ale powiedz tak na serio: wywiózłbyś gdzieś pszczoły bez wywiadu z właścicielem plantacji i telefonu do lokalnego PLW? Ja bym tego nigdy nie zrobił. A że pogoda się może zmienić i wpłynąć na wysokość zbiorów? No wybaczcie Koledzy, ale nikt z nas nie jest wróżem Teodorem, żeby to przewidzieć. Jednak pewne założenia trzeba przyjmować.
Reasumując, to właśnie o te założenia pyta kolega w pierwszym wpisie w tym temacie i zdaje się, że we wpisie Cezarego256 wreszcie je otrzymał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 22:01 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Cezary mnie wyręczył :thank: :thank: jestem w pracy i nie mogę pisać na bierząco...
Ale też jest tak jak pisze ..pewex...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 22:02 - ndz 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
Pogodny Piątek, miałem tak na nawłoci. Wywiozłem swoich 15 bo mi się wydawało że tyle starczy i na tyle miałem transport. Była łączka, środkiem rów i krzaczory na tym rowie. Postawiłem z jednej strony tego rowu. Za jakiś czas przyjeżdżam i szok - z drugiej strony rowu stoi 30 uli :haha: . No ale hak z nimi, idę sobie popatrzeć jak pszczoły latają po kwiatkach. Czy szybko z kwiatka na kwiatek czy może na chwile się zatrzymują aby nektar pobrać. Tak może z 500m od moich uli następna pasieka około 60 rodzin.
Jaki wniosek ? To że Ty zrobisz rozeznanie w terenie i dobierzesz ilość uli, to nie znaczy że w międzyczasie ktoś czegoś nie podrzuci. I nie wiem co ma do tego właściciel i PWL. Jak na bezczelnego możesz postawić obok na polu kogoś innego :haha:

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 22:04 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
pewex pisze:
Pogodny Piątek, masz 10 ha rzepaku. Ustalasz, że postawisz na tym 20 rodzin i liczysz na beczki pełne miodu. Tylko że z drugiej strony tego łanu jest pasieka stacjonarna z 100 rodzin, a po kilku dniach przyjedzie ktoś jeszcze i dostawi swoje 50, bo wie ze 10ha a w jego książce jest napisane że 5 pni na 1 ha to jest dobre zapylanie :haha:
Która książka podaje ile uli postawić na ha aby były dobrze zbiory miodu ?

Gdyby Maciu nie miał awersji do książek to sięgnąłby np do polecanej mu w innym wątku klasyki czyli: "Gospodarki pasiecznej" W. Ostrowskiej a tam przy odrobinie wysiłku intelektualnego na trzeciej stronie znalazłby spis treści w którym przy kolejnym impulsie sieci neuronów namierzyłby dział III pt: "Zakładanie pasieki"...kolejny impuls i jest rozdział II (dział i rozdział to różnica) - "Ocena zasobów pożytkowych" a w nim tabela nr 7...i to jest dobry początek bo istotniejszy jest rozdział następny pt: "Konkurencyjne rozmieszczenie pasiek i ich zdrowotność". Jak już Maciusiowe neurony się rozruszają to może doprowadzą go do strony 222 i będącej na stronie obok tabeli nr 12 pt: "Charakterystyka pożytków z ważniejszych roślin" tabela ta w połączeniu z rozdziałem: "Konkurencyjne rozmieszczenie pasiek i ich zdrowotność" da Ci Maciu odpowiedź na zadane w tytule pytanie. To co napisałem dotyczy wydania III-go wydanego przez PWRiL w 1985...mam i młodsze ale akurat ten egzemplarz chwyciłem z półki.
Uznasz, że się uzłośliwiam i będziesz miał rację. Chciałbym jednak, żeby w końcu do Ciebie dotarło, że książka to podstawa...bez niej nie zweryfikujesz tego co przeczytasz na forum czy też co zobaczysz na YT. Świadomie też nie przepisałem treści tabeli sięgnij po nią sam, "drogowskazy" są aż nadto czytelne :wink:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2013, 22:13 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Pewex, rozumiem i zdaję sobie sprawę z tego, że to może się zdarzyć. Dlatego napisałem, że cieszę się, że uprzedzasz o tym czytelników.
Nie zmienia to jednak faktu, że na pewne sprawy nie mamy wpływu. Nawłoć akurat rośnie najczęściej na tzw. ziemi niczyjej - na działkach, którymi nikt się nie zajmuje. Ja mam miejsce na jakiś 5-6 ha nawłociowiska, gdzie wywożę 12-16 ulików w tym roku. No ale też mi nikt nie zagwarantuje, że ktoś mi tam nie dostawi 30. Sprawdziłem jednak przynajmniej, że nie ma tam pasieki stacjonarnej w pobliżu. Jeśli jednak tak się nie stanie, że przyjadą jakieś inne pszczoły, a pogoda będzie przeciętna, to liczę na konkretny zbiór :) Czego sobie i Tobie też życzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2013, 08:35 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Pogodny Piątek pisze:
Ja mam miejsce na jakiś 5-6 ha nawłociowiska, gdzie wywożę 12-16 ulików w tym roku. No ale też mi nikt nie zagwarantuje, że ktoś mi tam nie dostawi 30.

Niestety faktem jest, że nie zawsze można liczyć na ludzki rozsądek, to jest widoczne np na wrzosowiskach, gdy kolega w ubiegłym roku zwrócił uwagę na przepszczelenie facetowi który podstawił ule pod jego pasieką (miejsce dzierżawione od dziesięcioleci)usłyszał tylko, że dowiezione będzie jeszcze 40 uli i jakich tu argumentów używać? :bezradny:

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2013, 15:21 - pn 

Rejestracja: 18 lutego 2013, 17:07 - pn
Posty: 88
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Cezary256, Fajnie tylko napisz jeszcze ile zbierasz miodu z ha. przy takim rozstawieniu i jakiej siły rodziny masz mniej więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2013, 21:31 - pn 

Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 22:29 - czw
Posty: 1029
Lokalizacja: Włodawa
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
To jest wiedza czysto książkowa, zaczerpnięta z twórczości w/w autorów, sam niezbyt mam z czym pofikać. Najpierw muszę rozbudować pasiekę i zamiast drewniaków zacząć wozić na pożytek styropiany, bo to jednak wygodniejsze.

Jeszcze parę lat i opanuję o co bega z pszczołami. Początki są zawsze trudne, wiem po sobie.

_________________
Cezary256


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2013, 05:59 - wt 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
Maciu, Myślisz ze to tylko rozstawienie uli zależy ile zbierzesz miodu otoz nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2013, 20:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2012, 10:25 - czw
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań/ Biedrusko
Ule na jakich gospodaruję: WLKP, WLKP-18
Maciu pisze:
Cezary256, Fajnie tylko napisz jeszcze ile zbierasz miodu z ha. przy takim rozstawieniu i jakiej siły rodziny masz mniej więcej.
pleszek pisze:
Maciu, Myślisz ze to tylko rozstawienie uli zależy ile zbierzesz miodu otoz nie.

pleszek ma racje :thank: :google:

a my kolego Maciu jesli mogę cię prosić do to jasnej ***** kup sobie chociaż jedną podstawową książkę za 35zl z przesyłką na allegro. "GOSPODARKA PASIECZNA" Wanda ostrowska.
Po jaką cholere zakładasz nowe tematy i unosisz się wielką dumą bo ktoś napisał ci prawdę?? tak jak zrobiłeś to w tym wątku http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=53&t=9531
Nie wiem ile masz lat ale nie dam ci więcej jak 15 patrząc na twoje pytania i zachowanie na forum :x
błagam kup te książkę i nie truj D**** a zobaczysz ze tak jak ja bedziesz do niej wracać przy każdym zwątpieniu w swoją wiedzę :thank:
A jeśli książka nie oświeci cię wystarczającą wiedzą wtedy pytaj a zobaczysz ze odpowiedzi będą cenne i szczere :D
Czytaj czytaj =>pytaj =>Dbaj o pszczoły
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji