FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 16:52 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 28 grudnia 2010, 01:01 - wt 
Najlepsze jest to że w tym tylko jednym miejscu jest około 400 rodzin :szok:


Na górę
  
 
Post: 28 grudnia 2010, 21:41 - wt 
polbart pisze:
Węgry. -7stopni. Ciekawe daszki, ocieplenie i poddawanie pszczołom wody (śniegu).
Musiałem coś napisać bo dostałem opr, :nonono: że wstawiam same linki.

http://www.youtube.com/watch?v=YDY9Gj6V ... re=related ;-)


Piękna Pasieka :rolf:
i widać że Węgry - przypomniał mi się koncert rockowy grupy Omega Krisstadion :rolf:
ale po co mu tam tyle makulatury w tych ulach ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 grudnia 2010, 09:57 - śr 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
zima jest długa to daje troche prasówki pszczołom do poczytania :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
a na marginesie to niektórzy lubią dodawać sobie roboty,a jeszcze na wiosne trzeba znależć miejsce,żeby skladować te wszystkie papiery,folie i wykładziny.Masakra :tasak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2011, 20:52 - ndz 
Przeczytałem temat i tylko chyba dwa posty na temat ocieplania miękką pilśnią. A ja właśnie zaczynam kosnstruować swojego dadanta i myślę nad ociepleniem właśnie miękką pilśnią. Nie wiem jakie są koszt zakupu ,ale o styropianie są różne opinie . Dobre i złe. Ale pytanie o pilśnie i jak u kogoś się spisuje w ulach.Pozdrowionka :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2011, 21:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
pilśnia też ma wadę, jest nasiąkliwa, dodam, że nie ma idealnego materiału na ocieplenie, to czym kto swoje ule ociepla to jest uzależnione od swojego przekonania i możliwości finansowych

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2011, 21:22 - ndz 
Czytając posty ,chyba jednak styropian najczęściej jest stosowany. Ja myślałem również o styrodurze ,żeby dawać jako ocieplenie zamiast styropianu ,że względu na ewentualne mrówki. Jest trochę droższy ,ale nie zapytałem czy ma lepszy współczynnik ciepła. Cena chyba za metr 12 zł. :szok: :piwko:
http://www.sklepbat.pl/Styrodur/Styrodu ... E71,GD6035
I posiada właściwości wygłuszające,ociepla ,nie chłonie wilgoci. Trzeba pomyśleć .Drożej ,ale może lepiej :brawo:
http://www.sklepbat.pl/Styrodur,CE71


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2011, 22:34 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jeśli chcesz dobry styropian to poczytaj sobie pod tym linkiem:
http://allegro.pl/styropian-eps-036-eps ... 71316.html
Mrówki nie atakują styropianu, ale jak będą luki to napewno skorzystają z okazji aby założyć gniazdo. Zrobią to w styropianie i w styrodurze też.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2011, 22:35 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Gdzieś to pisałem,jeżeli chodzi o zabezpieczenie styroduru czy styropianu przed zgryzaniem przez mrówki to można owinąć ocieplenie w folie np.worek na śmieci i następnie wcisnąć na swoje miejsce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2011, 22:43 - ndz 
Tak jak pisałeś z tym owijaniem to ja pomyślałem o foli stretch
http://www.pandaimport.pl/?gclid=CJOf0L ... fAodeTjW7A
Tylko jak z wilgotnością w ulu.Czy folia nie powoduje wzrostu wilgoci ,bo nic nie będzie wchłaniane ,tylko przez elementy drewniane ula :czatownik:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2011, 23:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dobry styropian tak samo nie chłonie wilgoci i to jest jego zaleta,przy owijaniu streczem można odkształcić dopasowaną płyte i ocieplenie nie jest szczelne opakowane, sądze że worek jest lepszy i tańszy,ja worka nie obcinam,owijam kilka razy do zużycia. Dobra wentylacja powinna rozwiązać problem z wilgocią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 stycznia 2011, 22:55 - pn 

Rejestracja: 27 lutego 2008, 22:08 - śr
Posty: 33
Lokalizacja: Grudziądz
Witam!
Ja przychylam się do wypowiedzi Bocian K-a. Również wg mnie mija się z celem budowa uli drewnianych i ocieplanie ich styropianem itp. materiałami. Już o wiele sensowniej jest gospodarować w ulach styropianowych i im podobnych.
Ule jedno ścienne w mojej opinii mają za małą bezwładność cieplną.
Ja zamierzam zbudować ul drewniany. Wewnątrz klepka lipowa 10 mm, 20 mm rama i na zewnątrz 10 mm klepki sosnowej. Jeszcze nie tak dawno jako ocieplenie chciałem zastosować wełnę mineralną - ale zarzuciłem ten pomysł. Teraz najsensowniejsze i najtańsze wydaj mi się zastosowanie sitowia lub trzciny - konieczne tylko trochę czasu i wiedzy, aby pozyskać materiał. wiązki poukładane poziomo powinny być wygodne w użyciu. Ze słomy nie chcę korzystać, bo wydaje mi się trochę za krucha i trudna w obróbce - ale może się mylę.
Pozostała konstrukcja ula to dennica osiatkowana wysoka, ramka Ostrowskie.

Jeżeli ktoś z Państwa ma doświadczenia z przedstawionymi materiałami to proszę o praktyczne porady ich wykorzystania.
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 stycznia 2011, 23:48 - pn 
Marek Podlaskie pisze:
Ja myślałem również o styrodurze ,żeby dawać jako ocieplenie zamiast styropianu ,że względu na ewentualne mrówki.


A czemu by zwykłego styropianu nie owinąć folią opakunkową jest to idealna folia bo się sama przykleja jest na tyle dobra że mrówki jej nie dopadną mam tak kilka mat zrobionych i jest Ok pszczoły też się nie dobierają


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 20:53 - wt 
Szkuner pisze:
Witam!
Ja przychylam się do wypowiedzi Bocian K-a. Również wg mnie mija się z celem budowa uli drewnianych i ocieplanie ich styropianem itp. materiałami. J

Chyba coś pomyliłeś ,bo Bogdan ociepla ule właśnie styropianem :brawo:
A co do propozycji owijania folią ,to też właśnie alternatywa ,przeciw mrówkom :pojedynek:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji