FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 17:39 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 564 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 lipca 2011, 19:07 - ndz 

Rejestracja: 14 czerwca 2010, 11:43 - pn
Posty: 21
Lokalizacja: tarnow
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
http://www.freud.it/

Diablo to produkty firmy FREUD, taka jakby oddzielna linia sygnowana marką FREUD, ale na 100% to nie to samo, choć ten sam producent. Mam piłe diablo 350mm ze spiekiem 108 zębów na przemian skośnych, tne nią większe kawałki drewna i powiem że nie ma różnicy w jakości cięcia... i Freud i Diablo dają cięcie jak heblowane. Jak pierwszy raz zobaczyłem co te piły potrafią to szczena opada, jaja urywa i przyprawia nastolatki o omdlenia :D

To jak cena 100zł za piłe 300mm ze spiekiem jest wysoka to niech koledzy znajdą analogicznego GLOBUSA w tej cenie... Co najwyżej używka ale i tak chyba nikt tak tanio nie sprzeda...

I jak mówie kolega czasem ma i zbywa mi po znajomości bo normalnie to kolejka na zapisy jest do tych pił... nieraz ponad 2 tygodnie i tak musiałem czekać jak znajomym pszczelarzom i sąsiadom załatwiałem.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lipca 2011, 20:06 - ndz 
piła ta" dedykowana " jest do płyt wiórowych laminowanych (używam ich w swoim warsztacie ) potwierdzam że świetnie nadają się do cięcia drewna (używam do drewna pił z ostrzonych ) nowy komplet (piła i dwa podrzynaki )kosztuje ok.380zł


Na górę
  
 
Post: 25 lipca 2011, 10:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 19:13 - ndz
Posty: 113
Lokalizacja: Tarnów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Witam !! Chciałem zapytać czy takie urządzenie może być przydatne do budowy ula ?
http://allegro.onet.pl/frezarka-pilarka ... 22322.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lipca 2011, 10:35 - pn 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
rycho65, koleżanki ojciec miał takie coś i cały czas coś dłubał w drewnie. Na grubościówce zestrugał sobie trzy palce. Tragedia. Tutaj widzę, że jest osłona na grubościówce, to już jest jakiś plus.
Gorzej wygląda osłona na piłę, taki pic, niż prawdziwe zabezpieczenie.
Na czymś to musisz później postawić, więc dojdzie stół, będzie wtedy dość niewygodne, więc może być niebezpieczne.

Rozglądałem się za sprzętem osobno, sama piła z naprawdę dobrym stołem nie była zbyt droga, a stół był solidny z możliwością płynnej regulacji szerokości deski, tutaj tego nie widać.

Ja bym nie kupił tego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lipca 2011, 16:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
nie kupuj tego - jak już coś to osobno pilarkę i grubościówko heblarkę - wyjdzie nawet ciut taniej też chińskie

szukaj takiej pilarki żeby miała opuszczaną piłę - to ci zastąpi frezarkę przy robieniu wręgów oraz jeszcze może byc przydatne pochylanie piły

w pilarce zwykła prowadnica oraz prowadnica do cięcia pod kątem też powinna byc

ja miałem kupowac polski sprzęt jednak cena na razie zaporowa i kupiłem chińskie jw

z pilarką super, natomiast z heblarko grubościówką zeszło mi kilka godzin żeby ustawic dobrze stoły i ostrza ( dobrze że jest regulacja )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lipca 2011, 21:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Mariuszczs podłącz linki do sprzętu który kupiłeś. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lipca 2011, 22:53 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
kupowałem w sklepie ale podobna do tej ( nawet cena ta sama ) :

http://allegro.pl/strugarka-grubosciowk ... 68570.html

oraz pilarka której u nas na necie nie znalazłem za 450 zł była :

http://cgi.ebay.de/Tischkreissage-Matri ... 48415e6c13

tak to maszynki spoko, jedynie o co się boję to że silniki będą kiepskie, ale to dla mnie pikuś przewinąć lub wymienić na indukcyjny

jak ktoś ma parę groszy to niech dołoży do DYMA ( lub DYMB lub DYMC ) w zestawie z frezarką


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lipca 2011, 00:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 stycznia 2010, 23:00 - pn
Posty: 354
Lokalizacja: Podlasie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Nie warto kupować nawet okazyjnie narzędzi typu pegazus , topex , eurotec itp. , no chyba że dla dzieci do małego majsterkowicza albo jak ktoś ma za dużo grosza na wydanie , naprawdę jest to strata pieniędzy :do bani:
Często na allegro można trafić jakiś niezły sprzęt , przeszukiwać strony regionalne z ogłoszeniami , czy na takich jak ta poszukać

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_se ... La+stoLowa

_________________
PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA NIE JE MIODU , PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA ŻUJE PSZCZOŁY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lipca 2011, 16:24 - czw 
chce kupić tego czorta, warto czy nie?
http://www.e-narzedziownia.pl/index.php ... rod_id=286


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 lipca 2011, 18:20 - czw 
Tomekmiodek - jeśli chciałbyś tym robić korpusy o których gadaliśmy i w takiej ilości to niestety uklęknie ta pilarka szybciej niż myślisz. Najważniejsze to silnik 3 - fazowy bo wszystkie na 220 będą się przegrzewały przy dłuższym obciążeniu. A robienie sobie przerw w pracy co 10 min na 30 min to mija się z celem :(

Proponuje sprawdzać oferty sprzętu używanego konkretnych firm. Można od czasu do czasu wyszarpać całkiem niezłe cacko za całkiem niewielkie pieniądze.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 lipca 2011, 20:50 - czw 
typers pisze:
A robienie sobie przerw w pracy co 10 min na 30 min to mija się z celem

byle co 10m piwa nie pił bo po 2 godzinach ani korpusów ani rąk
Tomek - nie to co ładne ale to co wytrzymałe
popatrz http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ce82fe39d8


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 lipca 2011, 22:07 - czw 

Rejestracja: 20 sierpnia 2009, 21:39 - czw
Posty: 110
Lokalizacja: kraków
Tomek to metabo piękne tylko że tak się składa że naprawiam elektronarzędzia i małaem do czynienia z tą piłą na pewno po czasie siada sprzędło hamulec blokada dym i po silniczku nic trudnego przewinięcie silnika gorzej ze sprzęgłem spory koszt a do tego pużnie jest problem z ustawieniem osi piły i wkładka pod piłę szczelinkę jest mocowana do obudowy dwoma wkrętami i tam lubi pęknąć obudowa aluminium


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 09:59 - pt 

Rejestracja: 26 grudnia 2010, 23:31 - ndz
Posty: 114
Lokalizacja: Stalowa Wola
Tomek ja też się przymierzałem do zakupu czegoś gotowego, ale myśle że coś w stylu jak podał kolega link powyżej mimo że samoróbka to się dobrze sprawdzi, brakuje tylko regulowanej wysokości i prowadnic. Nie wiem jak stoisz z możliwością spawania, ale tak naprawdę wszystko poza ramą stołu to można kupić jako klocki do poskładania, silnik, wałek, elektryka, jeśli tylko wiesz jak samemu poskładać. Ja sam na jesieni zacznę robić sprzęt dla siebie i nie licząc swojej robocizny materiały i obróbka części liczyłem powinna mnie wynieść jakieś 1500zł pod piłę z regulowaną wysokością, prowadnicami i blatem metalowym.
I oczywiście jak pisał kolega wyżej tylko silnik 3 fazowy.
A ku przestrodzę to ja kupiłem grubościówkę chińską i tak jak kolega wyżej pisał 10 min roboty i 30 przerwy, jak pojechałem dłużej na początku to skończyło się na przewijaniu silnika sprzęd do d..... i wywalone pieniądze w błoto, a takie samoróbki jak się dokłądnie zrobi to sprzęt nie do zajechania. :oczko:
Pozdrawiam

_________________
romrom


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 10:21 - pt 

Rejestracja: 02 czerwca 2011, 20:14 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: berlin
Jesli mozna cos wtracic Metabo to sredniej jakosci firma produkujaca elektronarzedzia, cos typu zielony Bosch. Jesli chodzi o przegrzewanie sie sprzetu to w chwili obecnej wiekszosc maszyn wyposazona jest w wylaczniki termiczne wiec nie latwo je spalic. A jesli cos mozna polecic:http://cgi.ebay.de/Makita-Tischkreissage-MLT100X-MLT-100-X-Unterges-/250831151693?pt=DE_Haus_Garten_Heimwerker_Elektrowerkzeuge&hash=item3a66b3a24d#ht_2549wt_905


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 10:23 - pt 

Rejestracja: 02 czerwca 2011, 20:14 - czw
Posty: 52
Lokalizacja: berlin
http://cgi.ebay.de/Makita-Tischkreissag ... 2549wt_905


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 10:48 - pt 
Koles mój ma ta makitke i odradza - kupił ja, bo do samochodu się mieści. Dobra pila kosztuje 10tysi, co jest do przełknięcia, tylko ja nie mam miejsca gdzie taka postawić - na razie. Samoróbkę to już mam jedna, ale szukam coś bardziej precyzyjnego. rzekomo pila DEWALT jest najlepsza, z tych mniejszych pil.
W tym roku zlecę moje prace stolarzowi, ale docelowo chciał bym mieć dobra pile na własność. Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 21:32 - pt 

Rejestracja: 14 czerwca 2010, 11:43 - pn
Posty: 21
Lokalizacja: tarnow
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Bez silnika 3 fazowego nie wziął bym w życiu bo to męczarnia nie cięcie.... chyba że 8mm osb to jeszcze utnie... lepiej zainwestować w profesjonalny stół z dobrym wałem i oddzielny silnik, nawet jakiś byle jaki byle by na 3 fazy... z rynku wtórnego można coś wyhaczyć za pare stów bez problemu a jak sie zdupcy to przewinąć albo kupic kolejny lub normalnie całkiem nowy ale to też większe koszty... problem jest jak nie masz "siły" w domu tak jak ja... hehe :) Wtedy zostaje tylko ciągnąć na lewo jak mój dziadek do młocki bo nie maił innego wyjścia :D Ale jak wiadomo to jest surowo zabronione :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 21:58 - pt 
Myślę że tu jest jakiś kompromis ceny i jakości, zamiast dawać ponad 2500 zł za coś co nie będzie działać, lepiej dołożyć raz jeszcze tyle samo i kupić to http://allegro.pl/holzmann-pila-formatowa-formatowka-pilarka-ts250-i1717841163.html


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 22:03 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Oglądałem pilarkę boscha i chińczyka w sklepie - chińczyk 450 zł, Bosch ok 2700 zł. Bosch miał luzy chińczyk nie - co kupiłem ?...
Silnik jednofazowy, deski 25 mm i grubsze tnie bez problemu. Nakręcę filmik może jutro.

Wiadomo 3 fazy lepiej. Można kupić falownik 230V na 3x230V i po zastosowaniu silnika 230/400 podłączonego w trójkąt mamy zasilanie jego 3 fazowe z gniazdka z dodatkowymi ustawieniami jak regulacja obrotów, podbicie momentu.

No i najważniejsze - nie kupować małej pilarki. Musi być kawałek stołu bo cięcie większych desek na mniejsze to mordęga


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 22:47 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Mariuszczs pisze:
Oglądałem pilarkę boscha i chińczyka w sklepie - chińczyk 450 zł, Bosch ok 2700 zł. Bosch miał luzy chińczyk nie - co kupiłem ?...
Silnik jednofazowy, deski 25 mm i grubsze tnie bez problemu. Nakręcę filmik może jutro.

Wiadomo 3 fazy lepiej. Można kupić falownik 230V na 3x230V i po zastosowaniu silnika 230/400 podłączonego w trójkąt mamy zasilanie jego 3 fazowe z gniazdka z dodatkowymi ustawieniami jak regulacja obrotów, podbicie momentu.

No i najważniejsze - nie kupować małej pilarki. Musi być kawałek stołu bo cięcie większych desek na mniejsze to mordęga

Jutro to odpoczywaj, jest niedziela.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 22:57 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
krzysglo pisze:
Jutro to odpoczywaj, jest niedziela.

a mi sie wydawalo ze sobota jest jutro :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lipca 2011, 22:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
makak pisze:
krzysglo pisze:
Jutro to odpoczywaj, jest niedziela.

a mi sie wydawalo ze sobota jest jutro :)

Sorry dwie noce nie spałem, i na urlopie jestem i mi się pomyliły dni.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 08:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2009, 18:55 - ndz
Posty: 283
Lokalizacja: Sułoszowa
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Chyba za dużo :piwko: :pijemy:

:leży_uśmiech:

pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 10:11 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Tomekmiodek,

zerknij tutaj http://www.e-manta.eu/forum/index.php
piszą tam ludzie często żyjący ze stolarki.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 18:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Deska calówka sosnowa, oraz deska 50mm modrzew.Zacinanie pod dowolnym kątem od prowadnicy ( tutaj 45 stopni ) . Osłonę piły zdjąłem żeby móc wycinać wręgi.


http://www.youtube.com/watch?v=m5bMoC0v_1c

http://www.youtube.com/watch?v=WpLgSDOnqVQ

http://www.youtube.com/watch?v=Ekwg0hslha4


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 lipca 2011, 13:00 - ndz 
Dla nie których najlepszym wyjściem będzie zrobienie sobie takiej piłki :leży_uśmiech:
[center]<iframe width="425" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/28yft_JxNpo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/center]


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 lipca 2011, 18:38 - ndz 
Mariuszczs pisze:

Ciekawe gdybyś miał pociąć tą deskę ale na listwy 10mm ile by Ci czasu zajęło :rolf:
robiąc ramki właśnie tnę takie 52mm grube na listwy a potem listwy na pół tylko że długość dechy ma czasami 3 m
Głowę daję że po przecięciu takiej dechy 3mm długa z 30 szeroka i 52m gruba ta pilarka się tylko na złom by na dawała


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 lipca 2011, 19:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
No cóż - planując mieć max 10 uli chyba dam radę naciąc ramek z deski 25 mm :rolf: . A i jeszcze zapomniałem dodac że gość który to w sklepie składał nie dokręcił tej listwy metalowej co wisi osłona tarczy i jak ją włączyłem to pojechało po węglikach i tarcza to złom teraz - nie tnie tylko skrobie na pyłek - na pewno wprawne oko to zauważyło że pcham a tu nic nie przyśpiesza cięcie i tarcza nie staje.
Jakbym miał do pracy zawodowej pilarkę kupować to i 50 000 zł by mi nie było szkoda a tak to .....

Chętnie nakręcę film z 3 metrową deską jak tylko tarczę wymienię i spodziewam się że porządna tarcza to 60 % ceny tej pilarki.

Z jednej strony chińczyki nas wykańczają finansowo, z drugiej strony małego pszczelarza bez chińczyków nie było by stać na zakup pilarki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2011, 11:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Mariuszczs jakiej to firmy piła i gdzie ją kupiłeś?
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sierpnia 2011, 14:55 - ndz 
lelo1i5 pisze:
jakiej to firmy piła i gdzie ją kupiłeś?

Widać z daleka ze to chyba euroteca albo nawet powermat

Ja po 5dniach ciężkiego nabijania, nabiłem w końcu kolo pasowe i zaraz były efekty pracy silnika na nowym kole pasowym cichutki prawie go nie słychać a na starym tylko wył na pusto ! w wtorek skocze po paski klinowe i przetestuje i nawet nagram film :oczko:

Nowe !
Obrazek

Stare !
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 sierpnia 2011, 21:06 - ndz 
widzę że i obroty zwiększyłeś :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 sierpnia 2011, 21:10 - ndz 
stachu pisze:
widzę że i obroty zwiększyłeś :oczko:


I to nie o małe :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 sierpnia 2011, 21:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Mam nadzieje że do nabijania podparłeś ośkę os strony wentylatora bo w przeciwnym wypadku ta cicha praca oznacza że łożyska dostały.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sierpnia 2011, 21:19 - ndz 

Rejestracja: 09 lipca 2009, 20:37 - czw
Posty: 198
Lokalizacja: Lubartów
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Ja jakoś na wiosnę kupiłem coś takiego : http://www.youtube.com/watch?v=P1zmiwzv5Hg
Fajna zabawka, fakt wtedy miałem trochę grosza odłożonego i chciałem coś firmowego, ogólnie jestem zadowolony ale po sprawdzeniu, drugi raz nie wydałbym takiej kasy za takie coś. Doszedłem do wniosku że zapłaciłem za firmę... Za połowę tych pieniędzy da się kupić takiego samego chińczyka jak nie fajniejszego, ale firma to firma :śmieję się z ciebie:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sierpnia 2011, 22:30 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 14:21 - pt
Posty: 309
Lokalizacja: Łęczna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
niestety to również chińczyk ( ma taki napis made in prc )robiony dla Boscha

_________________
diem perdidi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2011, 21:13 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
takich maszyn u nas jest dużo

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2011, 21:21 - pn 
Dobre oferty na allegro !
Heblarko Frezarka Czopiarka Cyrkularka 4w1 w Dobrej Cenie !
Piła do drewna ! krajzega ! cyrkularka !
Krajzega 100% sprawna !! też w dobrej cennie



I wiele innych do wyboru


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 18:19 - wt 
Niech się chowają chińczyki !

<object width="425" height="349"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/341yxLFm22A?version=3&hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/341yxLFm22A?version=3&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="349" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 19:07 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Popracowal bym na Twoim miejscu nad BHP bo inaczej moze byc nieciekawie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 20:52 - wt 
makak, Oczywiście rękawiczki spawalnicze, gogle dla nurków, skafandery policjantów na kiboli :oczko: o kasku zapomniałem !

Jak by mnie znajomy stolarz zobaczył to by się popluł na widok :leży_uśmiech: dalej nic nie pisze po na tym forum nie wypada.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 21:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Cóz zle Ci nie zycze.
Bez klina i oslony tarczy o wypadek bardzo latwo - pewnie sobie nawet niezdajesz sprawy jak latwo, o reszcie juz nie wspomne :do bani:
Ale kazdy sie 'bawi' tak jak lubi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 21:12 - wt 
makak pisze:
Bez klina i oslony tarczy o wypadek bardzo latwo - pewnie sobie nawet niezdajesz sprawy jak latwo, o reszcie juz nie wspomne



kolega ma rację takie popisy mogą się skończyć utratą palców w najlepszym przypadku (mówi ci to nie plując się stolarz z wszystkimi palcami) :nonono:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 21:14 - wt 
makak pisze:
Bez klina i oslony tarczy o wypadek bardzo latwo -

Tak masz rację
ale co Ci da Klin ??? -przed niczym Cię nie uratuje klim ma 1-2mm grubości a rzaz piłki 2,5 i cooo
Osłona może być ale to zależy co tniesz
;-)
Przy maszynach trzeba mieć oczy koło całej głowy i myśleć inaczej nawet ręczną piłka uwalisz palec ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 21:37 - wt 
BoCiAnK pisze:
ale co Ci da Klin ??? -przed niczym Cię nie uratuje klim ma 1-2mm grubości a rzaz piłki 2,5 i cooo



kolego klin nie służy do powiększania rzazu piły(nie zabezpiecza taż w pełni przed zaciśnięciem materiału na pile) przede wszystkim służy do zabezpieczenia przed poderwaniem materiału przez powracające zęby piły szczególnie podczas takiego cięcia jak zaprezentował kolega na filmiku ,w pozostałych kwestiach zgadzam się z tobą całkowicie .pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 21:37 - wt 
stachu, Ja też się zgadzam z wami i nic takiego nie mam przeciw !

Tak z wszystkimi palcami mówił mi i to nie jeden raz że trzeba myśleć pozytywnie a takie duperele nie będą do niczego potrzebne.

Nie tylko na cyrkularce można palce przykrócić.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 21:51 - wt 
stachu, W łeb nie dostanie pan tylko ja.

A tak to wgl to nie znaczy że gówniarz stoi przed cyrkularką i nic nie wie jak się obchodzić jak dany element trzymać.

Wgl ! jak krzysztof k wystawił film z wycinaniem listewek to nikogo w tedy nie było :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 22:14 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Tazon pisze:
stachu, W łeb nie dostanie pan tylko ja.

A tak to wgl to nie znaczy że gówniarz stoi przed cyrkularką i nic nie wie jak się obchodzić jak dany element trzymać.

Wgl ! jak krzysztof k wystawił film z wycinaniem listewek to nikogo w tedy nie było :oczko:


Tazon, niedokładnie obejrzałeś pracę KrzysztofaK.
Poczytaj jeszcze raz dokładnie wszystkie posty, bo Ci dobrzy ludzie napisali prawie wszystko, ze szczerego serca radząc.
Z mojej strony jeszcze jedna rada.
Zapomnij na 10 lat o maszynach stolarskich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 22:28 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 16:05 - czw
Posty: 1054
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant i 18,5 D
hehehe.... Leszku palce na maturę chyba są potrzebne dobrze kombinuje...?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 22:34 - wt 
Cytuj:
Zapomnij na 10 lat o maszynach stolarskich.


Za 10lat jak dożyjemy odbije mi 26 i jak sobie odpuszczę to nawet nie będę wiedział jak cyrkularka wygląda jak gwoździa wbić w deskę po dużo takich jest, wtedy to emerytura będzie się nadawała , a tam że popełniłem jakieś błąd to tylko z radości że dokonałem swojego na taki wiek !! a samo łuk jest najlepiej opanowany w każdej dziedzinie jak ten szkolony ! wszystkie wiadomości wasze przyjąłem do swojego szczerego serca i Pozdrawiam !


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2011, 22:41 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Tazon pisze:
Cytuj:
Zapomnij na 10 lat o maszynach stolarskich.


Za 10lat jak dożyjemy odbije mi 26 i jak sobie odpuszczę to nawet nie będę wiedział jak cyrkularka wygląda jak gwoździa wbić w deskę po dużo takich jest, wtedy to emerytura będzie się nadawała , a tam że popełniłem jakieś błąd to tylko z radości że dokonałem swojego na taki wiek !! a samo łuk jest najlepiej opanowany w każdej dziedzinie jak ten szkolony ! wszystkie wiadomości wasze przyjąłem do swojego szczerego serca i Pozdrawiam !


Krajzegi są dla ludzi po 25-tce tak jak szybkie motocykle dla ludzi po 50-tce.
Po 75-tce można się wziąć za narkotyki.
Z maszynami nie ma żartów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 564 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji