FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:51 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 stycznia 2011, 20:58 - śr 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Witam

Moje pytanie brzmi co polecacie do cięcia wzdłużnego, co do poprzecznego ( wiem że mała ilość zębów do wzdłużnego a duża do poprzecznego). Trochę się rozglądałem pomiędzy firmami profesjonalnymi (faba globus itp) i ceny mnie lekko odrzuciły. Problem jest taki że piłka samoróbka i średnica tarczy optymalna to 200mm Z dużym bólem po przeróbkach wsadził bym 250 ale napewno nie więcej.
Zależy mi na dokładnym cięciu przecież nie będę poprawiał na heblarce każdego elementu i nie chciałbym wpakować w to za dużej ilości pieniędzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2011, 21:19 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Dlaczego cena cie odrzuca czyzby byly takie drogie bo umnie 20 cn sredncy to 30 zl wida z drobnym zebem.pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2011, 21:23 - śr 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
pawel pisze:
Dlaczego cena cie odrzuca czyzby byly takie drogie bo umnie 20 cn sredncy to 30 zl wida z drobnym zebem.pawel


Jaka to firma jak idzie cięcie tzn czy trzeba mocno pchać itp oraz jaka zostaje powierzchnia po przecięciu. I jakie piła ma obroty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2011, 21:33 - śr 
Wojtek ,cena to i jakość,więc materiał lepszy z jakiego wykonana jest tarcza.I to zdecydowanie.
http://allegro.pl/nowa-tarcza-z-widia-d ... 21289.html


Na górę
  
 
Post: 05 stycznia 2011, 21:35 - śr 
pawel pisze:
Dlaczego cena cie odrzuca czyzby byly takie drogie bo umnie 20 cn sredncy to 30 zl wida z drobnym zebem.pawel




30 zł to dobre wiertło kosztuje,piły dobrej za takie pieniądze to się nie kupi :załamka:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2011, 21:37 - śr 
swiwojtek pisze:
Jaka to firma jak idzie cięcie tzn czy trzeba mocno pchać itp oraz jaka zostaje powierzchnia po przecięciu. I jakie piła ma obroty.


Ale od piły nie zależy pchanie :leży_uśmiech: mi się wydaje że od siły silnika i obrotów.

A do dokładnego cięcia zostaje ci firma GLOBUS jest dobrą firmą i to z daleka widać.
Jak kupisz pilę za 50zł to dwa trzy razy ostrzenia i po widii sam mam zwykłą jeszcze 1oszczenie i nowa i jak bym chciał kupić jeszcze 3nastepne zwykłe to mnie wyjdzie drożej.

Co tanie To drogie , Co drogie To tanie !!!! Tanie to o dupe rozbić :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2011, 21:40 - śr 

Rejestracja: 28 grudnia 2009, 17:01 - pn
Posty: 36
Lokalizacja: podkarpacie
Ja za radą znajomego stolarza stosuję tarcze YATO:

http://allegro.pl/yato-pila-do-drewna-t ... 81497.html

Sprawdzają się znakomicie :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2011, 21:46 - śr 
max pisze:
Ja za radą znajomego stolarza stosuję tarcze YATO:

http://allegro.pl/yato-pi...1377881497.html

Sprawdzają się znakomicie :uśmiech:


To dziwny jest ten stolarz :leży_uśmiech: może jak robi 4dzwi w roku to szkoda kupować drogich pił. Ja mam stolarza w Wsi to powiedział mi jak kupił tanie piły to go drożej wyszło jak dobre !! teraz używa piły GLOBUSA frezy itd. POLECAM


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2011, 21:49 - śr 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Tazon pisze:
Ale od piły nie zależy pchanie :leży_uśmiech: mi się wydaje że od siły silnika i obrotów.

Wydaje ci się...

max pisze:
Ja za radą znajomego stolarza stosuję tarcze YATO:

http://allegro.pl/yato-pi...1377881497.html

Sprawdzają się znakomicie :uśmiech:


No właśnie co do nich to nie mogę znaleźć jakiejś poważnie zachęcającej opinii.

Marek Podlaskie pisze:
Wojtek ,cena to i jakość,więc materiał lepszy z jakiego wykonana jest tarcza.I to zdecydowanie.
http://allegro.pl/nowa-ta...1380921289.html


Pierwszy raz słyszę o takiej firmie i patrząc na inne produkty tego kolesia jakoś za bardzo nie wierzę że te tarcze są z niemiec.

Taka Prośba Jak piszecie o tarczy wspomnijcie o obrotach przy jakich pracuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2011, 22:00 - śr 
max pisze:
Ja za radą znajomego stolarza stosuję tarcze YATO:

http://allegro.pl/yato-pila-do-drewna-t ... 81497.html

Sprawdzają się znakomicie :uśmiech:

Nie obraź się ale Nie ma takiego złomu coby się nie przydał komu
Ja wiem że każdy orze jak może i na co go stać ale dobra piłka widiowa to cena z rzędu 250zł za globusa 300mm taką piłką się ucieszyć idzie tylko trzeba uważnie ciąć by metalu nigdy nie poczuła przy obr 4000 tyś wychodzi cięcie jak laserem jest gładkie i bez śladów rys
takimi piłkami jak pokazałeś to można ciąć przed struganiem na wyrówniarce czy grubościówce


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2011, 22:03 - śr 

Rejestracja: 28 grudnia 2009, 17:01 - pn
Posty: 36
Lokalizacja: podkarpacie
Tazon pisze:
To dziwny jest ten stolarz :leży_uśmiech: może jak robi 4dzwi w roku to szkoda kupować drogich pił. Ja mam stolarza w Wsi to powiedział mi jak kupił tanie piły to go drożej wyszło jak dobre !! teraz używa piły GLOBUSA frezy itd. POLECAM


Mój znajomy stolarz kupuje piły w przedziale cenowym 200-300zł.
Z racji tego, że nie bardzo miałem ochotę na taki wydatek ponieważ majsterkuję okazjonalnie, zapytałem a on polecił mi tą piłę jako dobrą za te pieniądze :nonono:

swiwojtek pisze:
Taka Prośba Jak piszecie o tarczy wspomnijcie o obrotach przy jakich pracuje.


Ja pracuję na pilarce przy 5500 obrotów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2011, 22:09 - śr 
max pisze:

Ja pracuję na pilarce przy 5500 obrotów

Wiec tak ze szczerego serca Ci radzę kup jedną a porządną miałem przypadek że na sęku poleciały prawie wszystkie zęby z takiej właśnie piłki żeby nie osłona pewno dziś bym tu nie pisał


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2011, 22:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
Ja też w tym roku przymierzam się do kupna nowej tarczy. Dobrze, że kolega zaczął temat :piwko: Mam u siebie b. starą tarczę 600mm, grubą 1cm może trochę więcej. Jest bardzo zużyta i nijak się na niej pracuje. Pracuje na silniku 4,5kW nie wiem ile ma obrotów ale powinien starczyć, podłączony na siłe. Mi zależy żeby ta tarcza trochę pochodziła, będzie mi służyć do cięcia desek i grubego drewna. Co polecacie? Może Krzysztof K się wypowie on jest takim specem od tych rzeczy :piwko:

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2011, 22:21 - śr 
swiwojtek pisze:
jak idzie cięcie tzn czy trzeba mocno pchać itp oraz jaka zostaje powierzchnia po przecięciu. I jakie piła ma obroty.


>>> Poczytaj tuuu >>> masz tam tabelkę obrotów i szybkości cięcia

Nie sugerwać się obrotami z innymi piłami gładko tnącymi nie widiowymi

bialymis71
ta Twoja piła nie powinna przekroczyć 120 obr/min


Na górę
  
 
Post: 05 stycznia 2011, 22:35 - śr 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
BoCiAnK pisze:
>>> Poczytaj tuuu >>> masz tam tabelkę obrotów i szybkości cięcia

Nie sugerwać się obrotami z innymi piłami gładko tnącymi nie widiowymi


Gdy mówiłem o trudnościach w cięciu (trudne cięcie, ciężko idzie) miałem na myśli raczej to, że przy dobrej ostrej pile prowadzenie deski jest proste łatwe i przyjemne a przy tępej i ogólnie złej idzie... Nie idzie.

Wracając : Bardzo dobrą opinię wśród stolarzy mają tarcze czeskiej firmy Pilana i nie mogę nigdzie znaleźć ich cen, trzeba chyba będzie przedzwonić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 stycznia 2011, 23:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
swiwojtek pisze:
pawel pisze:
Dlaczego cena cie odrzuca czyzby byly takie drogie bo umnie 20 cn sredncy to 30 zl wida z drobnym zebem.pawel


Jaka to firma jak idzie cięcie tzn czy trzeba mocno pchać itp oraz jaka zostaje powierzchnia po przecięciu. I jakie piła ma obroty.
BLACK hAMINGO Vmax 200mm x60 Tx32x tne nia co podleci przez 2 lata jej nie moge wykonczyc i ten zezon spokojnie nia bede robil pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2011, 23:14 - śr 

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 23:11 - ndz
Posty: 254
Lokalizacja: Piła
Pozwólcie Panowie, że wtrącę trzy grosze. Po pierwsze - żeby piła widiowa pięknie cięła to musi mieć duże obroty rzędu 4 - 4,5 tys/min, a po drugie musi być stabilna konstrukcja samej pilarki aby nie wpadała w drgania bo wtedy cięcie nie będzie ładne nawet jeżeli będziemy dysponowali tarczą renomowanej firmy. Znana firma oczywiście produkuje lepsze tarcze. Wystarczy spojrzeć na wielkość płytki węglika, co nie znaczy, że jak wszędzie po części płacimy za nazwę firmy. Ta tarcza Yato przedstawiona z tej stronki allegro nie wygląda najgorzej. Przy czym sprzedający źle ją opisał - szerokość cięcia jest 3,2 mm natomiast 2,2 jest to grubość blachy. Z liczby zębów wynika, że można ją raczej stosować do cięcia płyt i drewna w poprzek włókien.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 stycznia 2011, 09:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
BoCiAnK pisze:
bialymis71
ta Twoja piła nie powinna przekroczyć 120 obr/min

musi mieć więcej ponad 1000 obr/min bo nie przecięłaby grubych klocków, które są na niej cięte co roku. Będę musiał wymienić szajbę i tarczę. Ktoś poda namiary na dobry jakościowo sprzęt?

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 stycznia 2011, 09:54 - czw 
bialymis71 pisze:
musi mieć więcej ponad 1000 obr/min bo nie przecięłaby grubych klocków, które są na niej cięte co roku. Będę musiał wymienić szajbę i tarczę. Ktoś poda namiary na dobry jakościowo sprzęt?


Ale chodzi ci o koło pasowe ? to skocz na skład złomu to może coś znajdziesz ! , tarcze to wiesz gdzie kupić :uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 stycznia 2011, 18:32 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Trochę lat do tyłu GLOBUS i jeszcze inni byli monopolistami na naszym rynku....ich wyroby były drogie i nadal takie pozostały, aczkolwiek są dobre. Ja od dawna kupuję i używam niedrogich tarcz widiowych wyprodukowanych w większości w Chinach i nie narzekam na nie. Płacę za nie w granicach od 30 do 50 złotych i nie zdarzyło mi się aby chociaż jeden ząbek odleciał. Razu pewnego przecinając na koźle z rurek 3/4 cala dechę pilarką ręczną przeciąłem do połowy rurkę stalową i nawet tego nie zauważyłem. Jak tu kolega wcześniej napisał, ważne jest aby wrzeciona maszyn nie miały bić oraz aby blaty i prowadnice, culagi były stabilne. Mam w swoim zestawie około 20 tarcz widiowych o różnych średnicach i różnych ilościach zębów i stosuję takie jaki obrabiam aktualnie materiał.....nie ma uniwersalnych narzędzi. I jeszcze jedno....przyjął się taki stereotyp...jak niemieckie albo polskie to może się zepsuć - jak chińskie się zepsuje to szajs. Dodam jeszcze tylko tyle, że stolarstwem zajmuję się raczej amatorsko, ale wiele lat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 stycznia 2011, 22:02 - czw 

Rejestracja: 28 grudnia 2009, 17:01 - pn
Posty: 36
Lokalizacja: podkarpacie
zbychu230 pisze:
Ja od dawna kupuję i używam niedrogich tarcz widiowych wyprodukowanych w większości w Chinach i nie narzekam na nie. Płacę za nie w granicach od 30 do 50 złotych i nie zdarzyło mi się aby chociaż jeden ząbek odleciał.


zbychu230 pisze:
I jeszcze jedno....przyjął się taki stereotyp...jak niemieckie albo polskie to może się zepsuć - jak chińskie się zepsuje to szajs. Dodam jeszcze tylko tyle, że stolarstwem zajmuję się raczej amatorsko, ale wiele lat.


Jak mawiali Kargul z Pawlakiem:
"Ot mądrego warto posłuchać" :brawo: :uśmiech: :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 stycznia 2011, 21:26 - wt 

Rejestracja: 08 czerwca 2009, 20:51 - pn
Posty: 155
Lokalizacja: Ciechanowiec
Ule na jakich gospodaruję: D 1/2
witam. Warto zainteresować sie piłami CASTO Są to piły do elektonarzędzi o srednicach max ok 250mm Jako producent podana jest firma Globus z Wapienicy z tym ze produkcja jest dla Castoramy i tam jest sprzedawana .Ceny dość przystępne. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2011, 01:11 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
ma.rek pisze:
witam. Warto zainteresować sie piłami CASTO Są to piły do elektonarzędzi o srednicach max ok 250mm Jako producent podana jest firma Globus z Wapienicy z tym ze produkcja jest dla Castoramy i tam jest sprzedawana .Ceny dość przystępne. Pozdrawiam.


Powinny byc OK. Globus to bardzo dobra firma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2011, 10:16 - śr 

Rejestracja: 08 czerwca 2009, 20:51 - pn
Posty: 155
Lokalizacja: Ciechanowiec
Ule na jakich gospodaruję: D 1/2
Dzis lub jutro będe w Castoramie to sprawdzę aktualne ceny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 stycznia 2011, 22:40 - śr 

Rejestracja: 19 marca 2009, 22:27 - czw
Posty: 166
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Wczoraj kupiłem firmy globus 130 zł średnicy 255 z dużym zębem do cięcia wzdłużnego, bo stępiłem z małym zębem do cięcia poprzecznego. Ostrzenie 17 zł. Fachman powiedział mi że globusa można ostrzyć z 15 razy bo ma porządną widię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 00:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Panowie, co Wy tniecie piłami widiowymi :uśmiech: .......podkłady kolejowe? :sad:
Do płyt paździeżowych, w których może być wszystko przeznaczcie sobie jedną piłe.....do czystego drewna pozostałe. Chociaż mam możliwość ostrzenia pił widiowych darmo, nie korzystałem jeszcze z tej możliwości. Wiem o tym , że widia widii nie równa, ale do prac takich jakie my stosujemy trudno jest stępić najsłabszą piłe widiową.....wiem to z doświadczenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 21:43 - czw 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
zbychu230 pisze:
widia widii nie równa, ale do prac takich jakie my stosujemy trudno jest stępić najsłabszą piłe widiową.....wiem to z doświadczenia

Zgadza się mam taką jedną widie chińską , tnę nią od trzech lat drewno na listewki do ramek i szkielety uli i jeszcze się nie stępiła.Miałem jeszcze inną i wystarczyło tylko raz pociąć suche sękate gałązki z drzew owocowych i od razu poleciały dwa spieki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 23:13 - czw 

Rejestracja: 08 czerwca 2009, 20:51 - pn
Posty: 155
Lokalizacja: Ciechanowiec
Ule na jakich gospodaruję: D 1/2
Sprawdziłem ceny pił Casto o których pisałem wcześniej. I tak-srednica 250-40 zębów-100 zł 250-24 zęby-88 zł 210-32 zęby-76 zl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 20:21 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Za tą kasę kupisz trzy piły na allegro odpowiednio takie same i być może w tej samej fabryce robione :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 18:41 - ndz 

Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:07 - ndz
Posty: 177
Lokalizacja: szczucin
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
koledzy nie chce zaśmiecać forum i podczepie się do tego tematu a mianowicie potrzebuje takich wierteł http://www.axminster.co.uk/veritas-veri ... rod818167/ i niewiem gdzie je moge kupić i w jakiej cenie najlepiej jakaś polska strona www


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 21:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
dominika ja podobne kopiłem w żelaznym sklepie o średnicy 25 mm taki komplet jedno do wywiercania otworów a drugie do wywiercania kołków w te otwory.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 21:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Waldek tylko ze te to nie sa zwykle do robienia flekow tylko robia stozkowe a takie raczej ciezko kupic


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 23:38 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
OOOOOOOOoooooooo to takich nie spotkałem.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 10:37 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 23:11 - ndz
Posty: 254
Lokalizacja: Piła
Wiertła o takim samym przeznaczeniu (wycinanie zaślepek dla ukrycia łba wkrętów) tylko mniej profesjonalne znajdziesz w ofercie firmy wolfcraft. Sam posiadam na trzy wielkości średnic. Zobacz w Nomi lub podobnej sieci sklepów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2011, 00:04 - wt 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 677
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
Te wiertła stolarze nazywają sękałkami. Wiertła pełne usuwają sęki, a te drugie pozostawiające nienaruszony środek /wiercone w innym materiale/ wklejane są w miejsce usuniętych sęków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2011, 00:17 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
Tak tyle ze te z linku zamieszczonego wyzej sa specyficzne nie tna drewna prostopadle tylko pod drobnym katem dzieki czemu flek wychodzi lekko stozkowaty i idealnie sie spasowywuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2011, 00:45 - wt 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 677
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
Te o których ja piszę również idealnie się spasowują i po / lekkim/ zeszlifowaniu dwóch stron wysękowanego materiału nie pozostawiają widocznego śladu. Może to jakaś nowa metoda pozbywania się sęków o których mi nic nie wiadomo. Ta o której ja wspominam stosowana była od conajmniej kilkudziesięciu lat. Mylić się to rzecz luxzka i jakiem Lucek nie mam nic do dodania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2011, 01:55 - wt 

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 23:11 - ndz
Posty: 254
Lokalizacja: Piła
Przepraszam Panowie, ale mylicie przeznaczenie. Link, który zamieścił dominik nie odnosi się do tzw. sękowników. Przypatrzcie się uważnie. Przede wszystkim wielka różnica średnic. Te, o które chodzi dominikowi służą do maskowania łbów wkrętów lub śrub i ich średnica waha się w granicach 6 - 12 mm. Jak, któryś z Panów słusznie zauważył zaślepka jest stożkowa. Śrubę lub wkręt, który chcemy ukryć wpuszczamy głębiej w materiał i w powstałe zagłębienie wbijamy na klej wyciętą wiertłem tulejkę, następnie wyrównujemy do czoła materiału i po kłopocie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2011, 13:45 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Witam

Ja urzywam takiej pily do ciecia wzdlurznego
Na filmiku widac jak lekko pracuje sie z takim narzedziem!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=2MVlGuSA1jQ
Pozdrowiania Krzysztof K :oczko:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2011, 16:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Krzysztof, Twój warsztadt :załamka: nie jest wcale taki skromny.....jest marzeniem niejednego z nas.
Do cięcia listewek nie musi być specjalna tarcza - najodpowiedniejsza to z zębami asymetrycznymi i w miarę cienka - tez używam takiej 2,2mm za 30zł....mniejszej widii nie spotkałem w naszych sklepach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2011, 20:14 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Krzysztofie - ładnie idzie ci ciecie tych listewek ale mam do ciebie poważną uwagę: przy tego typu maszynach nie używa się rękawic - powinno pracować się na gołe ręce mamy lepsze czucie. Ja w ubiegłym roku w lutym też pracowałem na pile tarczowej w rękawicach i o mało nie straciłem dwóch palców prawej ręki i to dwóch najważniejszych ledwie je odratowali. Teraz już wiem, że główną przyczyną tego było to, że robiłem w rękawicach.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2011, 20:37 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
zbychu230 pisze:
Do cięcia listewek nie musi być specjalna tarcza - najodpowiedniejsza to z zębami asymetrycznymi



Witam

Tak masz racje, nie musi byc to pila specjalnie do ciecia listewek, ale pila przystosowana do ciecia wzdlurznego w kierunku sloi drewna.
Nie chce nikomu zapeszac ale taka za 30 zl tez wyprubowalem, a wrecz balem sie jej urzyc w mojej pilarce ze wzgledu na slabe przypawanie weglikuw spiekanych kture by mogly przy 8 tys obrotuw wbic sie ladnie w czaszke :bosie:
A wiec zdecydfowalem sie zakupic tarcze stosowana w profesjonalnych zakaldach stolarskich gdzie produkuje sie na masuwke i pila taka misi co nieco wyczymac :jupi:
Referencje tarczy w katalogu byly bardzo dobre i tarcza odznaczona byla 6 gwiazdkami, czyli dla profesjonalistuw!!!!!...... opis opisem ale jak to sie ma w praktyce ile sily czeba urzyc podczas ciecia i jak szybko mozna prowadzic deske podczas ciecia i co najwazniejsze ile taka pila wyczyma bes ostrzenia????.....
Te pytania dreczyly mnie az do ostatniego momentu kiedy pila zostala dostarczona do domu przes kuriera pocztowego.
Po zamontowaniu tarczy w pilarce zaczolem ciac i w tym momencie zostalem zaskoczony pozytywnie, tarcza ta tnie sie tak lekko, prawie bes jakistam oporuw, i jakby popchnol deske to prawie sama przeszla by pod wlasnym ciezarem przes pilarke.
Zeby jeszcze poprawic sobie jakosc i szybkosc ciecia prysnolem powieszchnie stolu pily
specjalnym srodkiem minimalizujacym tarcie na stole i bajladze, co okazalo sie fantastycznym rozwiazaniem, co jest waznym aspektem przy cieciu wzdluznym to klin rosstrzepiajacy cienta deske klin ten powinien byc nieco grubszy o grubosci tarczy czyli przy 2,2mm tarcza powinna miec klin o grubosci 2,4mm co zapobiega klinowaniu sie materialu i daje gladka powieszchnie cietego elementu i co najwazniejsze klin rostrzepiajacy to przedewszystkim bespieczenstwo pracy!!! :D
Pozdrowienia Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 stycznia 2011, 20:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
waldek6530 pisze:
Krzysztofie - ładnie idzie ci ciecie tych listewek ale mam do ciebie poważną uwagę: przy tego typu maszynach nie używa się rękawic - powinno pracować się na gołe ręce mamy lepsze czucie. Ja w ubiegłym roku w lutym też pracowałem na pile tarczowej w rękawicach i o mało nie straciłem dwóch palców prawej ręki i to dwóch najważniejszych ledwie je odratowali. Teraz już wiem, że główną przyczyną tego było to, że robiłem w rękawicach.


Sa to specjalne rekawiczki tak ciasno dopasowane do reki, z z specjalnym podgumowaniem zabespieczajacym wyslizgiwania sie elementuw z rak, albo przypadkowego obsuniecia sie reki albo palcuw po gladkim elemencie w kierunku pily, BHP jest u mnie na pierwszym miejscu!!!!...
Dodam jeszcze ze sa to specjalne rekawiczki anty poslizgowe "APS" o malym rozmiarze ja urzywm normalnie 10 a te maja rozmiar 8 dopasowane dokladnie do reki i palcuw pracujacego.
Pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 stycznia 2011, 22:15 - wt 

Rejestracja: 19 marca 2009, 22:27 - czw
Posty: 166
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Pszczelarz czy stolorz jedno drugiego nie wyklucza a raczej uzupełnia. Ale czy większość z nas to robi? Ciężko mieć pasiekę ją rozwijać bez jakiegokolwiek zaplecza stolarskiego. Dotyczy to wyposażenia, każdy chce mieć sprzęt który wykona zadanie w nim pokładane, ale mieć zawodową stolarnię i zawodową pasiekę się wykluczają, tak myślę. Chyba, że w lato mamy pszczelarza a w zimę stolarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2011, 18:18 - śr 

Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:07 - ndz
Posty: 177
Lokalizacja: szczucin
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Zygmunt S. pisze:
Przepraszam Panowie, ale mylicie przeznaczenie. Link, który zamieścił dominik nie odnosi się do tzw. sękowników. Przypatrzcie się uważnie. Przede wszystkim wielka różnica średnic. Te, o które chodzi dominikowi służą do maskowania łbów wkrętów lub śrub i ich średnica waha się w granicach 6 - 12 mm. Jak, któryś z Panów słusznie zauważył zaślepka jest stożkowa. Śrubę lub wkręt, który chcemy ukryć wpuszczamy głębiej w materiał i w powstałe zagłębienie wbijamy na klej wyciętą wiertłem tulejkę, następnie wyrównujemy do czoła materiału i po kłopocie.


dokładnie o coś takiego mi chodzi tylko nie wiem gdzie to można kupić najlepiej jakiś polski sklep internetowy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2011, 19:01 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Czego to ludzie nie wymyślą?
http://www.globus-wapienica.eu/pily_tar ... 25.34.html

Piły do cięcia wzdłużnego
http://www.globus-wapienica.eu/podzial_ ... we.48.html

http://www.felder-narzedzia.pl/werkzeug ... atter.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2011, 19:55 - czw 
A ja dziś kupiłem sobie następną piłeczkę do Ciecia listewek


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2011, 19:53 - sob 
A ja też nie dawno zakupiłem piłeczkę na pewno się przyda :oczko:
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 lipca 2011, 21:15 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
BoCiAnK pisze:
A ja dziś kupiłem sobie następną piłeczkę do Ciecia listewek


A czemu wygląda inaczej niż wszystkie , które znam ? cze te zęby są optymalne do ramek ?
A może rozpoznamy jakimi piłkami wycinał ten gość ramki hofmanowskie ?
od minuty 3.32
http://www.youtube.com/watch?v=JgimS9yK ... er&list=UL
Jakie to piły albo frez ?

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 lipca 2011, 23:20 - ndz 

Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:07 - ndz
Posty: 177
Lokalizacja: szczucin
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
to jest specyjalna piła o pewnym ugjęciu śnit normalnej piły wynosi ok 3mm a ta jest tak wygjęta żeby zbierała 10mm nie pamjętam tylko jak takje coś się nazywa (w żadnym sklepie nie spotkałem się z takimi piłami)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji