FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 22:34 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26 sierpnia 2012, 17:01 - ndz 
Kupiłem używaną , ale podczas załadunku przenoszenia i tp. rozregulował mi się blat
wyrówniarki i nie mogę go ponownie ustawić może ktoś z kolegów wie jak to zrobić
i mi podpowie , poza tym mam problem z grubościówką , niby wszystko ok ale deska nie chce iść i staje , wałki od posuwu są wyczyszczone , poniżej wału z nożami tak jak mają być , jest przerobiona na dodatkowy silnik z przekładnią do posuwu , u gościa szło normalnie i nie było problemów . Mam do niej trzy przystawki frezarkę wiertarkę i
blat do piły , ale nie mam pojęcia jak założyć frezarkę tzn. dokładnie jak jest realizowane przeniesienie napędu , jest tam jakiś pasek ale wydaje mi się że jeszcze czegoś brakuje,
chciałbym tylko to na razie wypróbować bo i tak nie mam jeszcze frezów do kompletu .


Na górę
  
 
Post: 26 sierpnia 2012, 17:13 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
A co masz z tym blatem nie tak?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2012, 17:28 - ndz 
Gość od którego kupiłem twierdził że trzeba to ustawić , tzn blat i noże
bo podczas strugania bierze nie równo (chyba złe ustawienie noży)
i blat trzyma się na dwóch śrubach na klucz 13 , a te zapinki blatu odbiorczego słabo trzymają , prawie wcale , (głównie chodzi o blat odbiorczy ) blat podawczy ma minimalny luz od strony wału nożowego .
Nie równa tak jak powinna , wychodzi wypukłość , po złożeniu dwóch desek wychodzi jak dwa banany w przeciwną stronę .
Noże też są do wymiany bo są tępe i z ostrzone do 10-12 mm ,
może Koledzy macie jakiś patent na ustawienia noży na wale
bo nie mam żadnych przyrządów pomiarowych .


Na górę
  
 
Post: 26 sierpnia 2012, 17:37 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Po pierwsze musisz zrobić porządek z blatami. Mają być ustawione itd. Myślę że coś długiego i idealnie płaskiego znajdziesz. Może być łata tynkarska aluminiowa. Jeżeli chodzi o noże to musisz to dać komuś kto się na tym zna i niech ci naostrzy bo one też muszą być idealnie równe. Co do ustawienia noży to kładziesz np tą łatę na przednim stole, wkładasz nóż i podczas obracania wałkiem nóż ma dotykać do tej listwy. Nie może jej podnosić do góry podczas obracania i nie możesz mieć luzu pomiędzy nożem a listwą. W ten sposób ustawia się noże. Jeżeli będziesz miał za dużo wysunięty choć jeden nóż będziesz miał jak to napisałeś banana. Jak za mało będą wysunięte, też banan tylko w drugą stronę. Żebym miał bliżej to bym Ci w tym pomógł. Powodzenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2012, 21:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 września 2009, 11:24 - ndz
Posty: 13
Lokalizacja: Śląsk cieszyński
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Nie wiem co kolega dudi miał na myśli pisząc ,,na przednim stole " ale chodzi o stół odbiorczy - ten na który wchodzi heblowana deska.Po ustawieniu noży do stołu odbiorczego regulujemy stół nadawczy -ten którym regulujemy zabiór,płaszczyzny obu stołów muszą być równoległe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2012, 22:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Dokładnie to co kolega mromir napisał :mrgreen: Trochę źle to ująłem :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2015, 20:28 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
Też mam mały problem z ustawieniem noży w wyrówniarce bo robię to pierwszy raz a wyjąłem je do ostrzenia...czyli z tego co koledzy prawią to stół nadawczy ustawiam na minimum skrawania a na odbiorczy kładę równą łatę aluminiową (może być poziomnica) i ustawiam wysokość noży tak żeby muskało tą listwę ale jej nie przesuwało ani jej nie podnosiło do góry...tak??? Najpierw muszę blat wyregulować bo po szerokości jest milimetr różnicy i na grubościówce wychodzą deski np z jednej strony 20mm a z drugiej strony 21mm :)

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2015, 21:47 - czw 
Tomasz2020 pisze:
Też mam mały problem z ustawieniem noży w wyrówniarce bo robię to pierwszy raz a wyjąłem je do ostrzenia...czyli z tego co koledzy prawią to stół nadawczy ustawiam na minimum skrawania a na odbiorczy kładę równą łatę aluminiową (może być poziomnica) i ustawiam wysokość noży tak żeby muskało tą listwę ale jej nie przesuwało ani jej nie podnosiło do góry...tak??? Najpierw muszę blat wyregulować bo po szerokości jest milimetr różnicy i na grubościówce wychodzą deski np z jednej strony 20mm a z drugiej strony 21mm :)

Podstawa , to prawidłowe ustawienia blatu , a z tym trzeba trochę powalczyć. A później ,do ustawienia noży , nic prostszego , żadna łata , tylko takie ustrojstwo.
http://www.kma-maszyny.pl/katalog-produ ... -mel2.html
https://www.google.pl/search?q=magnesy+ ... 80&bih=895


Na górę
  
 
Post: 26 marca 2015, 21:52 - czw 

Rejestracja: 17 marca 2014, 22:48 - pn
Posty: 9
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kościerzyna
Ja to zawsze ustawiam wpierw blat nadawczy, noże wysuwam tak aby maksymalna grubość strugu była 4mm,do ustawiania używam poziomicy.Następnie ustawiam blat odbiorczy czterema śrubami które znajdują się pod blatem,ustawiam troszkę wyżej bo jak kontruje tą ośkom na której wisi blat to wtedy jest ideał.Blat grubościówki trzeba smarować ropą albo pryskać smarem w sprayu przed każdą deską i praca staje się przyjemnością.Do frezarki potrzebujesz tulejkę którą przykręcasz do szajby tak aby wał heblarki nie ruszał się,wieszasz frezarkę zakładasz i naciągasz pasek,no i po sprawie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 marca 2015, 11:22 - wt 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Mam takie pytanie, jestem po wymianie kół zębatych w napędzie posuwu grubościówki i nie wiem czy trybiki czymś smarować czy mają pracować na sucho.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2015, 20:44 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 października 2011, 08:27 - czw
Posty: 1457
Lokalizacja: Cała Polska
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korp + WZ korpusowy
Powalczyłem ostatnio trochę z moją maszyną i ustawiłem blaty... blat odbiorczy był bardzo źle ustawiony jeszcze trzeba trochę czasu poświęcić nad ustawieniem noży a ztym jest więcej zachodu...Pozdrawiam:)

_________________
"Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji