FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:04 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 marca 2020, 11:51 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
Zmiana właściciela jest dobrą okazją do wprowadzenia zmian na Forum. Proponuję na razie dwie:
1. Wprowadzić możliwość zaznaczania wiadomości, które nic nie dają i których nie warto czytać.
2. Na forum "Pszczelarstwa" jest tak, że po najechaniu kursorem na temat od razu wyświetla się tekst, nie trzeba klikać. Tutaj proponuję to samo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 12:09 - wt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Tamten pisze:
1. Wprowadzić możliwość zaznaczania wiadomości, które nic nie dają i których nie warto czytać.

A kto to by oceniał , zaufane grono ?
To już w jakieś formie funkcjonowało , posty niewłaściwe znikały bez śladu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 12:20 - wt 

Rejestracja: 27 marca 2013, 11:37 - śr
Posty: 65
Lokalizacja: Trzebinia
Ule na jakich gospodaruję: Dadant, Wielkopolski
lalux5 pisze:
Tamten pisze:
1. Wprowadzić możliwość zaznaczania wiadomości, które nic nie dają i których nie warto czytać.

A kto to by oceniał , zaufane grono ?
To już w jakieś formie funkcjonowało , posty niewłaściwe znikały bez śladu .

Chyba chodzi o możliwość indywidualnego użycia opcji typu "ignoruj zaznaczony temat".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 12:57 - wt 
ADMINISTRATOR

Rejestracja: 25 lutego 2020, 18:20 - wt
Posty: 93
Ule na jakich gospodaruję: Wp
Miejscowość z jakiej piszesz: Polska
Dziękuję, proszę o konstruktywne propozycję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 13:19 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Na początek wystarczy wzorem Forum Banicja wyeliminować konsekwentnie
politykę,religię i chamstwo.Wszelkiego rodzaju powiewanie flagami,manifestowanie swojego światopoglądu(jestem katolikiem, mam konserwatywne lub liberalne mam poglądy),wszystkie te bzdury o pejsatych eskimosach itd.
Do tego jednak są potrzebne inne kompetencje niekoniecznie pszczelarskie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 13:57 - wt 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 774
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
Kiedyś to pisałem , ale teraz przypomnę, jednym z najprostszych narzędzi są lajki ( łapki). Od razu widać czy wpis wnosi coś do tematu , jest interesujący, niestosowny ,itd. A i piszący widzi , czy jego pisanie ma sens, czy to tylko twórczość dla siebie.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 14:23 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
emka24, Myślę,że wystarczy rugować z forum chamstwo, wulgarne zwroty i poglądy których głoszenie jest przestępstwem przestępstwem w naszym Państwie. Na politykę, religię, muzykę, rowery i dyskusje o nich jest miejsce w hyde parku i tam admini powinni konsekwentnie takie dyskusje umieszczać. Deklarowanie światopoglądu nie jest niczym złym. Powiem więcej, bezosobowość nie prowadzi do szacunku tylko do tłamszenia i totaliratyzmu. Nie mam nic przeciwko flagom... gdy przyjeżdża do mnie mąż mojej chrześnicy to obok polskiej wieszam flagę niemiecką na jego powitanie. Nie mam nic przeciwko deklaracjom światopoglądowym i społecznym, w rodzinie mam pełny przekrój. Szacunek dla siebie nawzajem powinien wynikać z różnorodności a nie z jej braku, a forum powinno być lustrem dla różnorodności. Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 14:32 - wt 

Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 17:40 - ndz
Posty: 774
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Łódzki-wschodni
Rob pisze:
Szacunek dla siebie nawzajem powinien wynikać z różnorodności a nie z jej braku, a forum powinno być lustrem dla różnorodności.
:brawo:

_________________
Pozdrawiam
Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 14:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Rob,

Niestety, powodem mojego postu były niektóre i Twoje wpisy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 14:45 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Tamten pisze:
1. Wprowadzić możliwość zaznaczania wiadomości, które nic nie dają i których nie warto czytać.
2. Na forum "Pszczelarstwa" jest tak, że po najechaniu kursorem na temat od razu wyświetla się tekst, nie trzeba klikać. Tutaj proponuję to samo.


JoeF pisze:
Chyba chodzi o możliwość indywidualnego użycia opcji typu "ignoruj zaznaczony temat".


Marekp57 pisze:
Kiedyś to pisałem , ale teraz przypomnę, jednym z najprostszych narzędzi są lajki ( łapki). Od razu widać czy wpis wnosi coś do tematu , jest interesujący, niestosowny ,itd. A i piszący widzi , czy jego pisanie ma sens, czy to tylko twórczość dla siebie.


Panowie, funkcjonalności o których piszecie są ściśle przypisane do silnika forum. To że co coś jest na jakimś forum nie oznacza, że w sposób prosty da się to zaimplementować na każdym innym. Forum Ambrozja działa na silniku phpBB, które nie jest złe ale to już trochę przestarzała technologia.
Nie ma wszystkich wodotrysków które oferuję np. IPB.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 14:50 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Ja bym chciał aby moderatorzy wprowadzali większy porządek w wątkach. Obecnie jest tak, że każdym wątek jest o wszystkim i o niczym. Dyskusja się rozmywa na tematy poboczne tzw offtopy. Po temacie wątku już nic tu nie idzie znaleźć.
Chciałbym również, żeby admini czy moderatorzy nie kasowali postów im nie przychylnych. CarIvan wrócił tu na chwil kilka, niby tylko po to aby "pomóc rodzinie", a już zdążył zamknąć kilka wątków, usuwając z nich nieprzychylne sobie posty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 14:51 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Tamten pisze:
Zmiana właściciela jest dobrą okazją do wprowadzenia zmian na Forum. Proponuję na razie dwie:
1. Wprowadzić możliwość zaznaczania wiadomości, które nic nie dają i których nie warto czytać.
Marekp57 pisze:
jednym z najprostszych narzędzi są lajki ( łapki)

Podpisuję się pod tym .
Cytuj:
Szacunek dla siebie nawzajem powinien wynikać z różnorodności a nie z jej braku, a forum powinno być lustrem dla różnorodności. Pozdrawiam

I pod tym też ,mimo że autor podpadł ;) .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 17:16 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2019, 10:24 - pn
Posty: 159
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: zd.wola
Rob, nie widziałam że z Ciebie jest taki kumaty ,kultularny i tolerancyjny facet :roll: szkoda że masz juz zonę :? a tam, wezmę sie lepiej za podrywanie kudłatego :haha: :P

_________________
Nie było mnie kilka dni, powodem zablokowania konta było podobno /burzenie jedności pszczelarskiej /


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 17:23 - wt 

Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 10:47 - ndz
Posty: 176
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zachodniopomorskie
Jednak lajki naprawdę by się przydały.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 17:24 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
zdunska pisze:
Rob, nie widziałam że z Ciebie jest taki kumaty ,kultularny i tolerancyjny facet :roll: szkoda że masz juz zonę :? a tam, wezmę sie lepiej za podrywanie kudłatego :haha: :P

Ano właśnie, kolega "zdunska" potrafi trafnie coś napisać i dać dobrą radę, ale wielu jego postów nie warto czytać. Także ten nie jest na temat. Gdyby można było, to dałbym tu łapkę w dół. Za marnowanie czasu czytelników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 17:40 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
baru0 pisze:
Cytuj:
Szacunek dla siebie nawzajem powinien wynikać z różnorodności a nie z jej braku, a forum powinno być lustrem dla różnorodności. Pozdrawiam

I pod tym też ,mimo że autor podpadł

Hm,hm...jesteś drugą osobą która to pisze... Jak to mówią - gdy ci ktoś mówi żeś osioł to się z tego śmiej, gdy ci to mówią kolejne osoby kupuj siodło :wink: Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 17:42 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2019, 10:24 - pn
Posty: 159
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: zd.wola
no widzisz Kolego Tamten, popełniasz fatalny egoistyczny błąd ,nie licz na innych pisz sam i podpowaiadaj w sposób merytoryczny . zduńska nie ma żadnego obowiązku tutaj wykładać kawę na ławę .gdyby nie byłą kiedyś zmieszana z botem pewnie by się podzieliła informacją .problem jest taki że na forum jest wielu co im się wydaje że im się należy ,to błąd .WIEDZA KOSZTUJE .

_________________
Nie było mnie kilka dni, powodem zablokowania konta było podobno /burzenie jedności pszczelarskiej /


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 19:16 - wt 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 473
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
Rob, :brawo:

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 19:27 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Tamten pisze:
zdunska pisze:
Rob, nie widziałam że z Ciebie jest taki kumaty ,kultularny i tolerancyjny facet :roll: szkoda że masz juz zonę :? a tam, wezmę sie lepiej za podrywanie kudłatego :haha: :P

Ano właśnie, kolega "zdunska" potrafi trafnie coś napisać i dać dobrą radę, ale wielu jego postów nie warto czytać. Także ten nie jest na temat. Gdyby można było, to dałbym tu łapkę w dół. Za marnowanie czasu czytelników.
Tamten, Tak patrze na twój post to tak wygląda jak byś czytał tu na forum tak jak byś pracował na akord przy taśmie .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 19:43 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Rob pisze:
Hm,hm...jesteś drugą osobą która to pisze.

Rob, przepraszam nie tak miało to zabrzmieć . :oops:
Mnie nic nie podpadłeś ,,sorry po prostu nie umiejętny żart . :piwko:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 21:11 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 grudnia 2019, 11:03 - ndz
Posty: 512
Lokalizacja: Równe k.Kościerzyny
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: TrzyMiasto
Krzyżak pisze:
żeby admini czy moderatorzy nie kasowali postów im nie przychylnych

Oczywiście ale ... do pewnych granic. Granice te muszą być jasno zawarte w Regulaminie Forum. Kardynalną zasadą jest, że moderator nie występuje/nie jest stroną we własnej sprawie. Wszelkie "wycieczki osobiste" kierowane w stronę moderacji - winne być raportowane "wyżej" i rozpatrywane. Moderacja musi mieć instancję odwoławczą tak samo - jak i user musi mieć zapewnioną możliwość bronienia swoich racji w sporze ... ale to już w ramach dyskusji z Wyższym Funkcyjnym, wyznaczonym do pełnienia takiej roli. Wynik raportu o którym mowa wyżej, powinien dotrzeć do usera, który do zamieszanie doprowadził. Dalej - Regulamin Forum jest tak samo wytyczną dla zwykłego usera jak i osoby funkcyjnej. Tu nie może być niedomówień i podwójnych standardów. Ale na to trzeba pracą u podstaw ... zasłużyć sobie. Moderator co do zasady ma być funkcyjnym "niewidocznym" w swym działaniu jednak jego działanie musi być konsekwentne i podparte odpowiednim zapisem Regulaminu.
Brak jakichś regulacji w Regulaminie - wprowadza chaos w działania moderacji - wprowadza niepewność co do prawidłowej reakcji na zaistniałą sytuację.
Regulaminu muszą "trzymać" się wszyscy zwłaszcza ... Administracja. Ona to(Administracja), stymuluje pewność działania moderacji - jest jej oparciem.
Póki co tyle ...

_________________
"... Egzaminy napełniają lękiem każdego, nawet dobrze przygotowanego, ponieważ najgłupszy może zapytać o więcej, niż najmądrzejszy jest w stanie odpowiedzieć..." Charles Caleb Colton.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 21:11 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Rob pisze:
emka24, Myślę,że wystarczy rugować z forum chamstwo, wulgarne zwroty i poglądy których głoszenie jest przestępstwem przestępstwem w naszym Państwie. Na politykę, religię, muzykę, rowery i dyskusje o nich jest miejsce w hyde parku i tam admini powinni konsekwentnie takie dyskusje umieszczać. Deklarowanie światopoglądu nie jest niczym złym. Powiem więcej, bezosobowość nie prowadzi do szacunku tylko do tłamszenia i totaliratyzmu. Nie mam nic przeciwko flagom... gdy przyjeżdża do mnie mąż mojej chrześnicy to obok polskiej wieszam flagę niemiecką na jego powitanie. Nie mam nic przeciwko deklaracjom światopoglądowym i społecznym, w rodzinie mam pełny przekrój. Szacunek dla siebie nawzajem powinien wynikać z różnorodności a nie z jej braku, a forum powinno być lustrem dla różnorodności. Pozdrawiam
Dokładnie dyskusje do hyde park i śmietnik tam się nurzać i prać brudy,(przecież to lubimy najbardziej)i dział zamkniety dla postronnych.Nie kasować np przez 24 godz w śmietniku,niech każdy widzi co komu we łbie siedzi ,automatyczna kasacja po tym czasie.Ogłoszenia-uwolnić Karabasza , podział na komercję oraz sprzedaż okazyjna ,jednostkowa dla forumowiczów .Dział ogłoszeń robi (a nie robił) ruch na forum .Zlikwidować podwójne konta !!!oraz natychmiastowy bezdyskusyjny banza takie zachowanie .Uwolnić drugiego Barabasza zn oddać pisiorkowi stare konto jak już jest akceptowany w tej postaci niech pisiorek będzie pisiorkie ,a nie już jakimś piątym wcieleniem ,jeżeli jeszcze raz napisze że "wiedza kosztuje" podciągnąć go pod komercję .No i ta punktacja userów tak jak Marekp57, napisał ,musi być .Nie dla tych co są na bieżąco (chociaż czemu nie) ,ale tych co tylko czytają ,czy też nowych na forum.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 21:13 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
baru0, spoko :piwko: :piwko: . Na szczęście jeszcze nie poleciałem dobierać sobie siodła :mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 marca 2020, 21:18 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2015, 22:38 - pt
Posty: 82
Lokalizacja: sieradzkie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie kombinowane le..
Miejscowość z jakiej piszesz: grabowiec
Witam!!!
No i się zaczyna ożywiona dyskusja. Kilka postów i ani jednego słowa o pszczołach. Można za to wiele nauczyć się o pszczelarzach. Jestem z tych co wolą poczytać jednak o pszczołach. Ci co twierdzą że za ,,frii"" nie mają obowiązku wykładać kawy na ławę niedouczonym pszczelarzom niech po prostu tego nie robią, albo wycenią swoją publikację i podają nr konta. Jak to fajnie że jesteśmy różni i są wśród nas zupełnie bezinteresowni którzy za dziękuję i szacunek dzielą się wiedzą i doświadczeniem.
Z wyrazami szacunku dla jednych i drugich.
garbar.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 00:20 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Krzyżak pisze:
Ja bym chciał aby moderatorzy wprowadzali większy porządek w wątkach. Obecnie jest tak, że każdym wątek jest o wszystkim i o niczym. Dyskusja się rozmywa na tematy poboczne tzw offtopy. Po temacie wątku już nic tu nie idzie znaleźć.
Chciałbym również, żeby admini czy moderatorzy nie kasowali postów im nie przychylnych. CarIvan wrócił tu na chwil kilka, niby tylko po to aby "pomóc rodzinie", a już zdążył zamknąć kilka wątków, usuwając z nich nieprzychylne sobie posty.


no więc tak na forum nigdy nie było porządku i pisano o wszystkim we wszystkich tematach administratorzy i moderatorzy gdy im się jeszcze coś
chciało a to było bardzo dawno temu, w odpowiednim momencie dzielili te wywody przenosząc je do nowego tematu do w którym dalej pisano, jak się znowu coś urodziło ponownie wydzielano itd... gdyby wszyscy trzymali się tematów żaden nowy by nie powstał, żeby tak było moderatorzy muszą działać a nie tylko być na sztukę

moje propozycje:
-regulamin trzeba jasno określić system kar dla użytkowników za wybryki z różną skalą w zależności od przewinień, upomnienie na pw, publiczne w odpowiednim dziale, blokada pisania tydzień, miesiąc itd oraz czas po którym kara się przedawnia dla recydywistów powinny być surowsze,
banowanie na stałe jak już można było się wielokrotnie przekonać nic nie daje a wprowadza jeszcze więcej zamieszania, co się stało z jakimś użytkownikiem powinno być publicznie podane za co i do kiedy blokada

-dział ogłoszeń moim zdaniem powinien być zamknięty dla zwyklych użytkowników a umieszczaniem ogłoszeń powinni zajmować się moderatorzy, kto sprzedaje co sprzedaje telefon cena zdjęcie, do tego podzielić na działy pszczoły matki, sprzęt, miód i pozostałe produkty pszczele, inne
w innym wypadku dalej będzie to wyglądało jak wygląda, nic nie można znaleźć jeden wielki chaos, a w jedną noc 1 gość może napisać kilkanaście ogłoszeń sprzedając ten sam produkt tylko każdy wariant inne ogłoszenie i jeszcze ma pretensje do świata co oni od niego chcą i zaczyna sie zabawa w podbijanie itp , wprowadzić termin ważności ogłoszenia np 10-14 dni po tym czasie ogłoszenie trafia do kosza jeśli nie przedłużyła osoba zainteresowana

- co do moderatorów proponuje otworzyć im nowe konta o nazwie moderator 1 ... 2 itp konta do moderacji a nie pisania, jak coś usuwa niech w koszu dopisze kto usunął (administrator może wtedy wiedzieć kto jest za jaką decyzje odpowiedzialny), nikt nie musi wiedzieć kto jest kim, ważne żeby robota była zrobiona, a pisać z innymi użytkownikami mogą ze swoich własnych kont na tych samych warunkach co reszta narodu

- wypadało by dopisać w regulaminie że konto zostaje usunięte na forum jeśli ktoś nie zaloguje się przez np 12mies i wszystkie nieużywane usunąć

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 08:06 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Kudłaty masz rację że moderatorzy są po to żeby działać A piszący po to żeby użyć rozumu bo poto go dostali zeby używac i pisać w tematach a nie gdzie popadnie.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 09:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Jeżeli moderatorzy wolą być zakodowani zgodnie z sugestią kol.Kudłatego to proszę o informację na pw. Ma to sens tylko wtedy kiedy wszyscy tego zechcą. Zakodowanie tylko jednego nie ma sensu bo i tak będzie wiadomo kim jest.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 09:43 - śr 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
pawel. pisze:
Tak patrze na twój post to tak wygląda jak byś czytał tu na forum tak jak byś pracował na akord przy taśmie .pawel

Także ten post nic nie wnosi do mojej wiedzy o pszczołach, nie zachęca do podzielenia się swoim doświadczeniem z gospodarki pasiecznej i nie ulepsza funkcjonowania forum. A jeśli ma ulepszać mnie, to proszę na pw.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 09:44 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
wojciech_p pisze:
Jeżeli moderatorzy wolą być zakodowani zgodnie z sugestią kol.Kudłatego to proszę o informację na pw. Ma to sens tylko wtedy kiedy wszyscy tego zechcą. Zakodowanie tylko jednego nie ma sensu bo i tak będzie wiadomo kim jest.


Technicznie takie kodowanie utrudni pracę moderatorów. Teraz wchodzą na forum pod swoimi nickami i korzystają z forum jako użytkownicy. Widząc coś do moderacji robią to mimochodem, przy okazji. Wprowadzenie kodowania będzie zmuszało ich do przelogowywania się na kodowane konto. Jest to upierdliwe i zniechęca do podjęcia działania modelatorskiego. Człowiek mówi sobie "zrobię to potem" i w rezultacie tego nie robi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 09:48 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Anonimowość moderatorów może być plusem.
Przykładowo znamy się z Heńkiem ,ale nie wszystko mu się musi podobać co napiszę .
Wtedy z konta moda mnie koryguje i po sprawie . Bez zbędnego tłumaczenia .
Utnie to zbędne "wycieczki" których tutaj nie mało .
A praca moda to i tak nie do pozazdroszczenia .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 09:51 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Po tygodniu czy dwóch i tak będzie wiadomo, który mod to kto.
Każdy ma swoją specyfikę działania, każdy ma swoje naleciałości gramatyczne czy stylistyczne, robi jakieś charakterystyczne błędy ortograficzne itp. Moim zdaniem zachowanie anonimowość to fikcja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 10:14 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Krzyżak pisze:
wojciech_p pisze:
Jeżeli moderatorzy wolą być zakodowani zgodnie z sugestią kol.Kudłatego to proszę o informację na pw. Ma to sens tylko wtedy kiedy wszyscy tego zechcą. Zakodowanie tylko jednego nie ma sensu bo i tak będzie wiadomo kim jest.


Technicznie takie kodowanie utrudni pracę moderatorów. Teraz wchodzą na forum pod swoimi nickami i korzystają z forum jako użytkownicy. Widząc coś do moderacji robią to mimochodem, przy okazji. Wprowadzenie kodowania będzie zmuszało ich do przelogowywania się na kodowane konto. Jest to upierdliwe i zniechęca do podjęcia działania modelatorskiego. Człowiek mówi sobie "zrobię to potem" i w rezultacie tego nie robi.


właśnie chodzi o to aby nie kusiło włączać się do dyskusji jako moderator,
zwłaszcza jeśli ktoś może sobie na bieżąco usuwać co mu nie odpowiada, bo takich przykładów można by było bez końca wymieniać i od tego rozpoczynały się wszelkie spory , a tak moderator jako moderator może upominać towarzystwo już w temacie którego dyskusja dotyczy, do tego kolor czcionki bym proponował np zielony wtedy będzie to bardzo widoczne na tle innych wpisów,
upomnienie jako moderator "moderator" będzie miało lepszy wydzwięk niż jak mnie upomni strzelam "henry650"między zdaniami swojego postu bo nie wiem czy pisze poważnie czy żarty sobie robi

no i kosz jest od tego aby z niego korzystać usunięte wpisy powinny tam być minimum 1 dzień dla jasności, w sytuacjach spornych jest jakaś możliwość "odwołania" wyżej, każdy jest tylko człowiekiem i może mieć gorszy dzień zarówno piszący jak i moderator więc w sytuacjach spornych czasami spojrzenie kogoś w wyższej perspektywy może rzucić nowe światło na sprawę, pomijam wpisy wulgarne wtedy usuwamy a w stosownym miejscu ląduje ostrzeżenie lub inna kara z automatu.
chodzi o pełną transparentność a nie jak było do tej pory dzwonienie po moderatorach czy do właściciela i knucie intryg,skarżenie jeden na drugiego jak małe dzieci w przedszkolu, jeden z drugim dostał bana bo się bronił a inny co ma lepsze chody i był prawcą całego zamieszania został i dalej szukał następnych ofiar

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 10:16 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Jeżeli chodzi o mnie to może zostać tak jak jest ja nie jestem tu po to żeby mnie ktoś lubiła lub nie i odwrotnie tylko po to że jak mam coś do napisania to pisze i trzymać w miarę porządek.

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 14:53 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Jeżeli coś się robi to bierze się za to odpowiedzialność i ma się odwagę spojrzeć innym w oczy a nie chować się za plecami , wróć ....za modami z cyferkami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 15:07 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
lalux5 pisze:
Jeżeli coś się robi to bierze się za to odpowiedzialność i ma się odwagę spojrzeć innym w oczy a nie chować się za plecami , wróć ....za modami z cyferkami.

Ile było z tego powodu żali i osobistych wycieczek że mod się uwziął ? nie pamiętacie ?
Koleżeństwo a moderacja to dwie różne sprawy . Powiedz czy pójdziesz na piwo do kumpla co wlepił ci mandat ,On miał słuszność, ale :wink: :wink:
Jeżeli ma dobrze moderować nie może czuć presji.
Inaczej wcześniej czy później wyjdzie kiszka. Za dużo naleciałości.
Nie wmawiam tutaj nikomu braku odwagi osobistej ,nie to było moim zamiarem.

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 19:44 - śr 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
baru0 pisze:
Koleżeństwo a moderacja to dwie różne sprawy

Prawdziwe oblicze a ,,ukryta twarz" podobnie! Lubię wiedzieć z kim mam doczynienia ,
Ubliżam , przeklinam , poniżam innych , niech mnie każdy wywala , i nikt za to nie miał pretensji . Przeciwnie , pretensje były o przesadne tolerowanie takich zachowań u niektórych uczestników , to tyle. Skończmy, do przemyślenia :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 23:30 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Po konsultacji: większość moderatorów chce byś jawna.
Ja też takie stanowisko rozumiem i popieram, więc ten punkt programu nie ulega zmianie.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 23:34 - śr 

Rejestracja: 03 listopada 2014, 11:11 - pn
Posty: 544
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
Proponuję zastosować dla tych piszących co to muszą zawsze coś napisać w każdym temacie nic nie wnoszącego aby mogli ustawić w swoim poście jak długo ma wisieć, a później automatycznie wylatuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 23:38 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
I teraz ustalić raz na zawsze wszystkie posty lądują w koszu i kasowane po 24 godzinach.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 marca 2020, 23:59 - śr 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Proponuję:
- tematy/posty skasowane do kosza i tam 1-2 dni minimum, potem wylatują.
- użytkownicy moga wspomóc prace moderatorów - po to jest wykrzyknik przy poście, żeby zgłaszać to moderatorom jak ktoś się rozbryka w złym kierunku
- nie trzeba czytać postów osób których nie lubimy, po to jest możliwość na forum ukrycia postów od tych osób. Wprowadzanie lajków i ocen postów to patologia obecnego świata, odradzam wdrażanie tego na forum
- można rozdzielić dział sprzedaży na zwykłych użytkowników (bezpłatny) i sprzedaży hurtowej (firmy) - płatny np. 10zł/mc za ogłoszenie z przeznaczeniem to na utrzymanie forum lub jakiś konkurs co jakiś czas. Równowartość dwóch bochenków chleba, nie powinien nikt sie obrazić. Kwestie bannerów to inna sprawa.- doprecyzować regulamin, to co kudłaty opisał.
- pilnowanie ortografii, stylistyki. Niektórzy piszą tzw. strumieniem świadomości :) Ani tego przeczytać, ani zrozumieć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 01:07 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
astroludek pisze:
pilnowanie ortografii, stylistyki. Niektórzy piszą tzw. strumieniem świadomości Ani tego przeczytać, ani zrozumieć.
W pełni popieram. Bywają niekiedy te strumienie tak sążniste, że mimo kilkakrotnego czytania nadal nie wiadomo co autor miał na myśli.
Dotychczasowa zasada "piszta se jak chceta" tolerowana przez poprzednie władze, a nawet propagowana osobiście przez najwyższego, nie jest specjalnie chwalebna.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 08:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Cenne uwagi, które zostaną wykorzystane przy nowelizacji regulaminu.
Myślę że da się go opracować w formie konsultacji,ale musimy z tym chwilę poczekać ze względów formalnych.

Pomysł z przenoszeniem zbędnych postów czasowo do śmietnika jest b.dobry. Zgłaszajcie je jak zasugerował kol. astroludek.

Jednak pomimo apelu o kulturę wypowiedzi,wzajemnego szacunku,trafiają się posty, który naruszają np. czyjąś godność i osoby dotknięte to zgłaszają.
Takie wpisy będą przenoszone do miejsca ukrytego(widocznego dla administracji i moderatorów) i będą do dyspozycji dla uprawnionych instytucji jeżeli osoba, która poczuje się znieważona zechce dochodzić swoich praw.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 09:10 - czw 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
astroludek pisze:
- nie trzeba czytać postów osób których nie lubimy, po to jest możliwość na forum ukrycia postów od tych osób. Wprowadzanie lajków i ocen postów to patologia obecnego świata, odradzam wdrażanie tego na forum


Nie da się podzielić kilkuset forumowiczów na tych, których lubię i których nie lubię. Nie każdego znam, przychodzą nowi. A w dawaniu autorowi sygnału, że jego wpis jest zbędny, nie widzę żadnej patologii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 09:13 - czw 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
JM pisze:
astroludek pisze:
pilnowanie ortografii, stylistyki. Niektórzy piszą tzw. strumieniem świadomości Ani tego przeczytać, ani zrozumieć.
W pełni popieram. Bywają niekiedy te strumienie tak sążniste, że mimo kilkakrotnego czytania nadal nie wiadomo co autor miał na myśli.
Dotychczasowa zasada "piszta se jak chceta" tolerowana przez poprzednie władze, a nawet propagowana osobiście przez najwyższego, nie jest specjalnie chwalebna.

Zgadzam się. Czasem naprawdę zdarzają się wpisy niezrozumiałe. I dlatego przydałyby się oceny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 09:44 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Moim zdaniem to nie szkołą żeby wstawiać ocenę trzeba wziąść pod uwagę że zdażają się osoby z dysklekcją i dysgrafia i tych osób nie możemy dyskryminować.Trzeba też odróżnić post osoby z problemem dysgrafi od osoby napitej która wyżuca swoje frustracje ,lub osoby która szuka tylko zaczepki .

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 09:52 - czw 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
henry650 pisze:
Moim zdaniem to nie szkołą żeby wstawiać ocenę trzeba wziąść pod uwagę że zdażają się osoby z dysklekcją i dysgrafia i tych osób nie możemy dyskryminować.Trzeba też odróżnić post osoby z problemem dysgrafi od osoby napitej która wyżuca swoje frustracje ,lub osoby która szuka tylko zaczepki .

Trochę jednak szkoła. Nie tylko pszczelarstwa, ale i relacji z ludźmi. Uczymy się przez całe życie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 10:31 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
henry650 pisze:
Moim zdaniem to nie szkołą żeby wstawiać ocenę trzeba wziąść pod uwagę że zdażają się osoby z dysklekcją i dysgrafia i tych osób nie możemy dyskryminować.Trzeba też odróżnić post osoby z problemem dysgrafi od osoby napitej która wyżuca swoje frustracje ,lub osoby która szuka tylko zaczepki .
Oczywiście że tak całkowicie się z tobą zgadzam . Z pewnością nikt nie będzie wysyłał w załączniku orzeczenia lekarskiego , ale tu moderatorzy mogli by troszkę zadziałać poprawiając rażące błędy w tematach - przykład . viewtopic.php?f=35&t=23018
Dodam że to forum pszczelarskie i nie każdy jest lekarzem chirurgiem i ataki na ludzi popełniających błędy gramatyczne czy też ortograficzne często prowadzą do tego że ci ludzie przestają cokolwiek pisać .
Można być wykształconym ! Lub wykształciuchem ! a w moich oczach to wielka różnica .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 10:38 - czw 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
wiesiek33 pisze:
henry650 pisze:
Moim zdaniem to nie szkołą żeby wstawiać ocenę trzeba wziąść pod uwagę że zdażają się osoby z dysklekcją i dysgrafia i tych osób nie możemy dyskryminować.Trzeba też odróżnić post osoby z problemem dysgrafi od osoby napitej która wyżuca swoje frustracje ,lub osoby która szuka tylko zaczepki .
Oczywiście że tak całkowicie się z tobą zgadzam . Z pewnością nikt nie będzie wysyłał w załączniku orzeczenia lekarskiego , ale tu moderatorzy mogli by troszkę zadziałać poprawiając rażące błędy w tematach - przykład . viewtopic.php?f=35&t=23018
Dodam że to forum pszczelarskie i nie każdy jest lekarzem chirurgiem i ataki na ludzi popełniających błędy gramatyczne czy też ortograficzne często prowadzą do tego że ci ludzie przestają cokolwiek pisać .
Można być wykształconym ! Lub wykształciuchem ! a w moich oczach to wielka różnica .

Zasygnalizowanie komuś, że pisze niezrozumiale, nie jest dyskryminacją i nie powinno nikogo zrażać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 10:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Moderatorzy nie powinni za często interweniować :pala: bo zduszą dyskusję . Ich działanie od długiego czasu , jest właśnie takie i ja im dziękuję .

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2020, 10:42 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
henry650, nie wiem czy to ty wyrzuciłeś mój post czy inny moderator. Nie ma go w koszu, po prostu usunięty jakby nigdy nie istniał. Ale własnie o tym pisałem wyżej. Trzeba chwycić dystans w moderacji, postępując w ten sposób dużo użytkowników przestaje pisać, bo nie mają się nawet jak bronić, bo ich posty znikają.

W poście który wyleciał, zwróciłem uwagę moderatorowi na błędy ortograficzne i składnię. W dobie automatycznej korekty przez wszelkie programy tłumaczenie się dysleksją lub dysgrafią jest nie na miejscu.
Ewentualnie moja propozycja do administracji żeby wdrożyć na forum skrypt korygujący podczas pisania. Ale mówiąc szczerze rozleniwi to jeszcze bardziej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji