www.pasiekaambrozja.pl/forum/index.php

FORUM PSZCZELARSKIE PASIEKI "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
Dzisiaj jest 14 grudnia 2018, 18:41 - pt
api-inhalacje.pl Pasieka Ambrozja

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odkłady
Poszukuję producenta 120 odkładów na refundację na 2018 rok.
Raczej centrum kraju.
Proszę zgłaszać na PW

Tytuł: Re: Odkłady

Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Boczniak pisze:
Poszukuję producenta 120 odkładów na refundację na 2018 rok.
Raczej centrum kraju.
Proszę zgłaszać na PW

Musisz poszukać w związku do którego należysz , każdy producent odkładów podpisuje umowę ze swoim związkiem i obcych raczej nie przyjmują.W każdym związku jest lista producentów odkładów.

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Poza tym, aby móc zakupić 120 odkładów musisz mieć 600 uli. Odkładów przysługuje max 20% posiadanej liczby rodzin w pasiece.

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, dadant
slaw007 pisze:
Odkładów przysługuje max 20% posiadanej liczby rodzin w pasiece.

niekoniecznie bo ta pula jest liczona na koło pszczelarskie jeśli nikt nie bierze i są niewykorzystane środki może je wykorzystać do swoich niecnych celów to samo się tyczy matek, dopłata na odkład/matkę jest symboliczna z tego co pamiętam opłacając 70rodzin masz ok 300zł na odkłady czy matki i jakbyś tego nie liczył za tą kwotę kupisz 3 odkłady czyli nie jest to nawet 5% stanu posiadania, wszystko zależy jakie koło i kto co kupuje a raczej czego nie kupuje

kudlaty pisze:
slaw007 pisze:
Odkładów przysługuje max 20% posiadanej liczby rodzin w pasiece.

niekoniecznie bo ta pula jest liczona na koło pszczelarskie jeśli nikt nie bierze i są niewykorzystane środki może je wykorzystać do swoich niecnych celów to samo się tyczy matek, dopłata na odkład/matkę jest symboliczna z tego co pamiętam opłacając 70rodzin masz ok 300zł na odkłady czy matki i jakbyś tego nie liczył za tą kwotę kupisz 3 odkłady czyli nie jest to nawet 5% stanu posiadania, wszystko zależy jakie koło i kto co kupuje a raczej czego nie kupuje

Nie wprowadzaj w błąd , przeczytaj dobrze pismo z KOWR .
Zwrot przy zakupie pszczół wynosi do 70% ceny netto a ilość odkładów to 20% stanu pasieki na 30 września 2017 r.Cena netto odkładu do 200 zł netto , 216 brutto.Wg. pisma zwrot do jednego odkładu może wynieść do 140 zł.

Awatar użytkownika

Hieronim pisze:
Nie wprowadzaj w błąd , przeczytaj dobrze pismo z KOWR .
Zwrot przy zakupie pszczół wynosi do 70% ceny netto a ilość odkładów to 20% stanu pasieki na 30 września 2017 r.Cena netto odkładu do 200 zł netto , 216 brutto.Wg. pisma zwrot do jednego odkładu może wynieść do 140 zł.

skoro twierdzisz że mogę kupić 20% stanu posiadania pasieki to bardzo ciekawe bo ja twierdze że przy dopłatach które były nie kupisz bo do rodziny wychodziło ok 5zł na ewentualną matkę czy odkład

kudlaty pisze:

skoro twierdzisz że mogę kupić 20% stanu posiadania pasieki to bardzo ciekawe bo ja twierdze że przy dopłatach które były nie kupisz bo do rodziny wychodziło ok 5zł na ewentualną matkę czy odkład

Proszę o podanie podstawy takiego twierdzenia . Do tej pory ARR płaciła do 60% ceny netto , teraz podnieśli na 70%.kudlaty, podaj przykład ,że ktoś kto kupił refundowany odkład ,dostał zwrotu na niego 5 zł.

Moge zrobic 100 odladow ale bez refundacji :wink:
Pzd .czesio z centalnej Polski 8)

Awatar użytkownika

Hieronim pisze:
kudlaty pisze:

Proszę o podanie podstawy takiego twierdzenia . Do tej pory ARR płaciła do 60% ceny netto , teraz podnieśli na 70%.kudlaty, podaj przykład ,że ktoś kto kupił refundowany odkład ,dostał zwrotu na niego 5 zł.

opowiem może jak był o w latach poprzednich zanim złożyłeś zapotrzebowanie na matki czy odkłady otrzymywałeś listę hodowców z ich cenami i ile odkład czy matka kosztuje zamawiającego ostatecznie np było to 103zł po refundacji i cała zabawa się dopiero zaczynała bo żeby dojść do tych pieniędzy trzeba bylo mieć opłaconą określoną liczbę rodzin i nie było to na pewno 5 do każdego odkładu, bo gdyby tak było mimo że wiem jak odkład zrobić co roku bym zamawiał do bólu za pełną kwotę bo dla mnie 20 rodzin w te czy tamtą wszystko jedno
druga sprawa w tym roku zamówiłem sobie określoną ilość sprzętu wyliczoną na podstawie liczby rodzin x kwota 50zł dopłaty pamiętając że refundacja do 60% netto i wiesz co otrzymałem w lutym tego roku ustnie informację że sory ale w tym roku się nie załapałeś na nic..... bo dużo chętnych większy asortyment sprzętu a kasy tyle samo co w lata poprzednie więc wprowadzili uchwałę w Krakowie że kto brał np 1 ul rok wcześniej to nie może nic zamowić z uli i było pozamiatane, w tym roku już tak łatwo nie dam sie wykiwać i gdyby dla mnie po raz kolejny nie wystarczyło okruchów ze stołu pańskiego poruszę niebo i ziemię w tej sprawie

kudlaty,
Kup jeden odkład i później napisz ile dostałeś zwrotu , bo te 5 zł. to bzdura .Problemem jest to , że po ogłoszeniu naboru wniosków przez agencję , niewielu pszczelarzy jest zdecydowanych co potrzebują w przyszłym roku i nie zgłaszają zapotrzebowania w swoich związkach. Jak przychodzi do podpisywania umów z pszczelarzami , nagle się wszyscy budzą i wtedy brakuje środków.

Hieronim pisze:
Musisz poszukać w związku do którego należysz
slaw007 pisze:
aby móc zakupić 120 odkładów musisz mieć 600 uli. Odkładów przysługuje max 20%

Zasady zakupu znam dokładnie.
Producenta odkładów poszukuję właśnie dla związku.

Boczniak pisze:
Hieronim pisze:
Musisz poszukać w związku do którego należysz
slaw007 pisze:
aby móc zakupić 120 odkładów musisz mieć 600 uli. Odkładów przysługuje max 20%

Zasady zakupu znam dokładnie.
Producenta odkładów poszukuję właśnie dla związku.

Dla mnie trochę za daleko.

5 zł to bzdura , to fakt ! To jest przesadzony przykład jak moze być.
Nie ma 60% !
Jest powiedziane : do 60% .
Parę lat temu tak się przejechali ,, w kole", każdy liczył że matka , odkład to tyle , nic tylko brać . Przy zwrocie wyszło dużo mniej , a to już nie była okazja.
I dla tego taka uchwała w WZP K . W jednym roku jak brałeś za ......100 zł sprzęty to w drugim Ci się nie należy , a jak przyjdzie twoja kolej i zamówisz za większą kwotę , to ... za dużo i należy zmniejszyć :haha:

lalux5 pisze:
Nie ma 60% !
Parę lat temu tak się przejechali ,, w kole", każdy liczył że matka , odkład to tyle , nic tylko brać . Przy zwrocie wyszło dużo mniej , a to już nie była okazja.
I dla tego taka uchwała w WZP K . W jednym roku jak brałeś za ......100 zł sprzęty to w drugim Ci się nie należy , a jak przyjdzie twoja kolej i zamówisz za większą kwotę , to ... za dużo i należy zmniejszyć :haha:

To trzeba mieć pretensje do zarządu związku , u nas zdarzają się pomniejszenia dotacji , ale kilkuprocentowe.

Ciekawa dyskusja :roll:

U mnie w zwiazku ludzie sie dziwili i pytali mnie czemu sobie matek na refindacje nie kupuje lub odkladow , jak czytam o tych zasadach i biurokracj to mi sie scyzoryk w kiszeni otwiera :pala:

Awatar użytkownika

lalux5 pisze:
Nie ma 60% !

w tym roku zamówiłem 4 matki na kwotę brutto ok 800zł przy opłaconych 80 rodzinach czyli rozchodziło się o 400zł refundacji, dzwonił do mnie skarbnik że muszę z 1 zrezygnować bo nie może domknąć budżetu na zamówienia czyli przeliczając na oplaconą rodzinę wyszło całe 3,75zł/rodzina a ulowe jest ok 3zł a gdzie jeszcze składki edc tak więc jeszcze przeszacowałem z tymi 5zł

Lepszy jesteś z matmy-szacun . Na przyszłość nie zamawiaj tak drogich matek , w najlepszym wypadku z cztery jednodniówki to będzie bez problemowo:oczko:

Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Może gość po prostu kupuje odkłady z innego programu np. modernizacja gospodarstw rolnych, a wy już żeście prawie książkę napisali o tym, że nie może kupić. :D

Czytając to co piszecie to widzę że niewiele wiecie o refundacji, więcej tu fantazji.
4 matki brutto po 200 zł= netto 185,18 zł x 4= 740,72 zł x 70% = 518,50 zł refundacji
dzieląc na 80 rodzin daje 6,48 zł/rodzinę, co niema znaczenia bo matki warte 800zł kosztują cię tylko 281,50zł.
Co do przeliczania na składki, będąc członkiem jakiejkolwiek organizacji płaci się składki, często większe niż w pszczelarstwie, chyba że refundacja to jedyny powód do członkostwa w kole, ale doliczcie inne jeszcze refundacje leki, szkolenie, sprzęt.

Awatar użytkownika

Boczniak pisze:
Czytając to co piszecie to widzę że niewiele wiecie o refundacji, więcej tu fantazji.
4 matki brutto po 200 zł= netto 185,18 zł x 4= 740,72 zł x 70% = 518,50 zł refundacji
dzieląc na 80 rodzin daje 6,48 zł/rodzinę, co niema znaczenia bo matki warte 800zł kosztują cię tylko 281,50zł.
Co do przeliczania na składki, będąc członkiem jakiejkolwiek organizacji płaci się składki, często większe niż w pszczelarstwie, chyba że refundacja to jedyny powód do członkostwa w kole, ale doliczcie inne jeszcze refundacje leki, szkolenie, sprzęt.

Boczniak,
masz rację z rozpędu pisałem dla mnie kwoty nie były ważne tylko fakt że za sumę o której pisałem nie kupie 20% odkładów z deklarowanych 80 opłaconych rodzin,
co do matek to 4szt miały kosztować 1000zł nie jak wcześniej pisałem 800 do każdej matki było ok 103zł dopłaty (nie pamiętam dokładnie dawno było) a matka finalnie miała mnie kosztować ok 147zł z groszami od sztuki,
musiałem zrezygnować z jednej sztuki czyli pełna kwota na starcie 750zł zrefundowano mi ok 310zł
z czego 3 szt matek finalnie kosztowało mnie ok 450zł

z tym że do całej zabawy jest doliczony kredyt który bierze związek na pokrycie części refundowanej czyli np ja płaciłem ok 450zł zamiast 750zł i juz nie otrzymywałem jesienią żadnego zwrotu
tak jak napisałem średnio na ul wyszło 3,8zł "dopłaty" ze środków przeznaczonych na matki/odkłady

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Doświadczeni w pozyskiwaniu dotacji ze związków , proszę powiedzcie mi ile statystycznie w przeliczeniu na jedną rodzinę dostajecie pieniędzy , minus składkę ulową ? O jakich pieniądzach jest mowa ?
Pytam bo widzę że to dla niektórych być albo nie być .

KNIEJA pisze:
Doświadczeni w pozyskiwaniu dotacji ze związków , proszę powiedzcie mi ile statystycznie w przeliczeniu na jedną rodzinę dostajecie pieniędzy , minus składkę ulową ? O jakich pieniądzach jest mowa ?
Pytam bo widzę że to dla niektórych być albo nie być .

Jako producent odkładów nie mogę uczestniczyć w projekcie PSZCZOŁY ,zwroty za sprzęt i leki wyniosły średnio 40 zł. na opłaconą rodzinę pszczelą.

Awatar użytkownika

KNIEJA,
fakt w tym roku kupiłem ok 20 matek reprodukcyjnych w tym 3 szt z łaski na refundację, żeby było ciekawiej u jednego hodowcy kupiłem 3 szt a 1 szt dostałem gratis i za pieniądze o stówę od sztuki niższe niż na refundacje, za jednodniówki dziękuje ale nie mam czasu na głupoty
jeszcze tylko dokupie ze sprzętu co potrzebuje i sikam na związki i refundacje
mnie interesuje taka refundacja że dostaje do reki kasę na zakupy do pasieki tego co potrzebuje, rozliczam się z tego fakturami/rachunkami i wilk syty i owca cała, no ale prawdopodobnie się boją że pieniądze by popłynęły do nie tych producentów co potrzeba i o to się sprawa rozbija bo to już silne lobby

kudlaty pisze:
ale prawdopodobnie się boją że pieniądze by popłynęły do nie tych producentów co potrzeba i o to się sprawa rozbija bo to już silne lobby

Nic w tym prawdy. Producenta wybiera pszczelarz i niekoniecznie musi być to znany producent, może to być każda legalnie działająca firma która wystawi fakturę(rachunek) więc jakie lobby? Jeżeli masz np. sąsiada który wyprodukuje Ci ul za 50 zł i wystawi rachunek to można od niego kupować, tylko do projektu musi dostarczyć swoją ofertę cenową. To samo dotyczy pszczół.

Boczniak pisze:
kudlaty pisze:
ale prawdopodobnie się boją że pieniądze by popłynęły do nie tych producentów co potrzeba i o to się sprawa rozbija bo to już silne lobby

Nic w tym prawdy. Producenta wybiera pszczelarz i niekoniecznie musi być to znany producent, może to być każda legalnie działająca firma która wystawi fakturę(rachunek) więc jakie lobby? Jeżeli masz np. sąsiada który wyprodukuje Ci ul za 50 zł i wystawi rachunek to można od niego kupować, tylko do projektu musi dostarczyć swoją ofertę cenową. To samo dotyczy pszczół.

Aby uzyskać dofinansowanie trzeba wydać własne pieniądze , im więcej się wyda, tym większe jest dofinansowanie.kudlaty, jak pisze Boczniak, możesz dołączyć ofertę swoich uli do projektu.

Awatar użytkownika

Hieronim pisze:
Aby uzyskać dofinansowanie trzeba wydać własne pieniądze , im więcej się wyda, tym większe jest dofinansowanie.kudlaty, jak pisze Boczniak, możesz dołączyć ofertę swoich uli do projektu.

jestem tylko skromnym prostaczkiem z ograniczonymi możliwościami lokalowymi, sprzętowymi, do tego sam jak palec ze sporą pasieką na głowie bez 1 niewolnika przy moim boku, a aż takich kokosów z tego nie ma żebym rzucił wszystko i klepał ule dla obcych mi ludzi zapominając o sprzęcie dla siebie, a wywalenie kasy w maszyny i zaplecze a później licytowanie się w dół byle sprzedać to nie dla mnie bo mam z czego żyć a robić po kosztach nie mam zamiaru

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
Zapytałem bo już ponad 25 lat jak rozstałem się ze wspólnotami pszczelarskimi . Owszem czasem jako gość odwiedzam kolegów - proszą mnie na jubileusze i koniec na tym . Widzę jak dostają medale za wkład w pszczelarstwo , chłopaki w słusznym wieku od byłego Prezydenta PZP .
Barometrem zasług jest posiadanie pszczół , przez ileś tam dziesięcioleci .
Trochę mi ich szkoda , bo to moja pasieka (skansen ,maszyny i urządzenia ,pracownie) swego czasu była przedwojennym dworem , bijącym światłem na całą okolicę . Pszczelarze cieszą się , zatem im z serca gratuluję , każdy obiera własną drogę .

Awatar użytkownika

KNIEJA,

widzisz ja nie dostałem plastikowego medalu czy tam metalowego malowanego czymś tam jak ktoś lubi odpustową twórczość to dlaczego nie,
zapisując się do związku miałem trochę inne wyobrażenie a okazało się że związki a zwłaszcza dotacje są dla osób które już coś mają więc i tak do wszystkiego musiałem dojść sam a po kilku latach dopiero mogłem załapać się na jakieś resztki ze stołu pańskiego, od kilku lat zebrania to dla mnie pańszczyzna i strata czasu który mogę lepiej wykorzystać, patrząc na aspekt ekonomiczny tej "działalności" to jedyny mój "zysk'' w tym roku to owe ok 300zł gdzie samych składek członkowskich wyszło mi pod 400zł więc jak by nie liczyć jestem w plecy a gdybym jeszcze wliczył w to dojazdy na zebrania x2 (jestem w zarządzie to zebrań mamy więcej) już by była kompletna klapa

Boczniak,
no tak jest jak napisałem dotacje trafiają do konkretnych kieszeni i nikomu nie zależy żeby to zmienić czy wpłynąć na inne sposóby wsparcia pszczelarzy
No bo nie da się w nieskończoność kupować kolejnych miodarek, odstojników bo jak kupisz po jednej sztuce wystarczy na lata lub do czasu aż się zepsuje, z ulami podobnie
co do leków, środki coraz większe a rosną ceny dostępnych leków i nic za tym nie idzie, zmuszają tych zrzeszonych i niezrzeszonych do indywidualnych zakupów zagranicznych aby kupić jakiś skuteczny środek w normalnych pieniądzach lub do robienia "samoróbek" gdzie kompletnie nie jesteśmy w stanie kontrolować dawek stężenia czy czasu działania

Jeśli chodzi o odkłady/ matki to początkujący nie kupi ani jednego ani drugiego bo takowe przysługują tym którzy już coś mają... a jak ktoś już coś ma to żaden problem jest wyhodować matki w każdej ilości czy zrobić odkład/y

pieniądze na wykłady szkolenia jedne i drugie często na żenująco niskim poziomie gdzie wykładowcy klepią jedno i to samo słuchając drugi raz tego samego wykładu w innym miejscu trudno usiedzieć na miejscu, a kogo by nie zapytać to albo nie mają pasieki bo brak czasu albo pasieka uczelniana zapuszczona oparta na gospodarce rojowej to skąd mają czerpać wiedzę jak nie z książek ogólnodostępnych i internetu

więc kogo wspierają te programy jak nie producentów?
kończę temat :oops:

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Będzin
Fakt nie mogę sobie kupić uli od "sąsiada" bo klepie po godzinach i rachunku mi nie da, a ci co maja firmy to ceny z kosmosu bo dotacje. Dotacje zniszczyły rynek bo wszystko drogie, a przysłowiowy sąsiad ma taniej niż po dotacji więc gdzie dla kogo są dotacje?

Hjozo, sam se pierdyknolem ULE 8) nikt mi nie pomagal :haha:

Hjozo,
Żaden "sąsiad" nie zrobi Ci porządnego ula za 100-150 zł a około tyle kosztuje ul po refundacji.
Dla przykładu ule do kupienia bez rachunku (klepane po godzinach, zięć kolegi pszczelarza). https://www.olx.pl/oferta/ule-wielkopol ... c5574408c4
Ze refundacje zrobiły sporo złego się zgodzę, ale dobrego również,
inny sposób dopłat pewnie byłby lepszy jednak jest co jest więc korzystajmy.

Awatar użytkownika

Mój sąsiad jest stolarzem wprawdzie meblowym ale jest i bez problemu pierdyknie mi takie ule za 150 i flaszkę. Zresztą po sąsiedzku można wiele rzeczy zrobić. Ja ludziom chodzę i spawam rożne pierdoły za frii, bo umie i potem nieraz się ktoś z czymś odwdzięczy. Choćby np. polem abym se facelie posiał. Poza tym zapisałem się do związku bo mówili refundacje, będziesz miał taniej. G.... prawda trza mieć ze 30 uli żeby coś pogadać. Chciałem tylko najtańszą miodarkę bo to największy wydatek na dzień dobry. Nie bo mam za mało uli i jestem amatorem i nie dostane. To ja pierdole taki interes kupiłem se starą i odrestaurowałem, a jak będę miał 30 uli to se kupie za swoje jaką będę chciał i taniej niż po ich refundacji. Choćby mi chłopaki mieli z Ukrainy przywieźć, a często po paliwo tam jeżdżą i fajki, Albo się zawezmę i sam se zrobię. Zapisałem się w tym roku na odkład za 100 po refundacji, dostałem pod koniec sierpnia g.... warty odkład, wszyscy "amatorzy" dostali na końcu . Na dzień dobry dostali Ci co maja DUŻO uli, Jak by nie potrafili se odkładu zrobić, zresztą niektórzy od razu sprzedali te odkłady. Siedzę w tym związku tylko dlatego że za 100 mam OC i tabletki na leczenie i znajomi tam są. Ale muszę poszukać u ubezpieczycieli i też nie wiem czy taniej nie będzie. Nawet szkolenia jak są to są to reklamy, reklamy i jeszcze raz reklamy, dowiedziałem się tylko aby "to" trza kupić "to". Może gdzie indziej się opłaca ale u mnie to jest piii piii piii i tyle na ten temat. :pijemy: :pijemy:
pisiorek, Ja też se sam ule zrobiłem, sąsiad mi tylko styrodur i sklejkę pociął na pile aby mieć równo. Załatwić i zrobić da się wszystko, ale ja tak czytam i widzę, że tu się głównie preferuje kupowanie :lol:
Bez urazy ludki oczywiście :)

Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Ja właśnie miodarke kupiłem na ukrainie 4 kasety obrotowe napęd ręczny za 600zł nierdzewka na początek super
Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika

:) ja właśnie miałem na myśli chłopaków z Twoich rejonów :blee:

Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Koledze.dałem wydrukowaną stone ze sklepu intrrentowego na ukrainie i 600 zł on dał tubylcowi ją a po tygodniu była próba fakt madein china ale lepsza jak ocynkowane za tą kase

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
tomaszgenda, a ty myślisz ze te kupowane na refundacje to z innego kraju pochodza?

henry

Henry pamietaj nie kłóć się z idiotami bo sprowadzą cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.