FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 07:32 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 610 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
Post: 12 grudnia 2019, 10:31 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
pawel. pisze:
bo lubię pisze:
JM pisze:
Mama podobne obserwacje jak miś, zgryzanie węzy nie świadczy o jakości.
Miałem przypadki zgryzania węzy wykonanej osobiście ze 100% czystego, 100% pewnego wosku z własnych odsklepów.
Dlaczego czasami zgryzają? Nie wiem, pytałem ale nie odpowiadały.
Więc można obalić jeszcze jeden mit który świadczył (między innymi) o zafałszowaniu węzy ?.
Masz racje że można to obalić ,a kto ma chęć na lekturę to może poczytać w książce HODOWLA PSZCZÓŁ .
to nie mit, i nie ma czego obalać, o zgryzaniu mówił na szkoleniach jeszcze śp Pan Jerzy Marcinkowski, pisała Ostrowska była o tym mowa na tym forum. Nie dorabiajcie ideologii

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2019, 10:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Jest 26 ogólnie wspominanych dodatków do wosku pszczelego. Uważasz, ze po wyglądzie piany powinienem wiedzieć która piana z czego jest? Tego ode mnie oczekujesz? Niestety, aż tak daleko się nie posunę. Jak wspominam, potrafię wybrać i ocenić wosk pod względem tego czy coś powstanie, czy tez nie. Dokładnie wszystko opisałem. Nie czuje się w potrzebie aby stwierdzać jaki jest konkretny dodatek. Jak tak dużo wiesz, proszę odpowiedz dlaczego wylewka z wosku mocno się pieniącego, który podczas wylewania z autoklawu wygląda jak żel wychodzi elastyczna. Zimna, po 12h od wylania. Każdy normalny wosk przy próbie przegięcia pęka. Tutaj harmonijka.
Obrazek

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2019, 11:08 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Nadmienię, że pszczelarz sam podzielił wosk na 2 partie. W jednej zerowy odpad, druga masakra. Przy 6 krotnym gotowaniu zawsze wychodziła mu piana. Wynika, że wystarczy mieć otwarte oczy i oceniać samemu, niż twardo twierdzić - wosk z mojego ula więc na pewno 100% - nic nie dokładałem.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2019, 11:12 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
adamjaku pisze:
No to jasno podkreślam.. to czego nauczyłem się przez te kilka lat pozwala mi wybrać wosk taki, który nie generuje odpadu po sterylizacji. Czyli czysty.

adamjaku pisze:
Jak wspominam, potrafię wybrać i ocenić wosk pod względem tego czy coś powstanie, czy tez nie. [/url]


To jak Adamie wybrałeś ten "brzydki" wosk ???

nie odbieraj tego, jako napaści, fajnie że się starasz, uczysz i jesteś pewien swoich racji, tylko czy aby nie za bardzo :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2019, 11:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Nie wybrałem.. dostałem do przerobienia. Co ktoś przyśle, na to nie mam wpływu. W skrajnych przypadkach nie podejmuje się przerobu. Od lat, jak mantrę powtarzam, że nie ma sensu wysyłać wosku niskiej jakości.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2019, 18:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
adamjaku pisze:
Jest 26 ogólnie wspominanych dodatków do wosku pszczelego. Uważasz, ze po wyglądzie piany powinienem wiedzieć która piana z czego jest? Tego ode mnie oczekujesz? Niestety, aż tak daleko się nie posunę. Jak wspominam, potrafię wybrać i ocenić wosk pod względem tego czy coś powstanie, czy tez nie. Dokładnie wszystko opisałem. Nie czuje się w potrzebie aby stwierdzać jaki jest konkretny dodatek. Jak tak dużo wiesz, proszę odpowiedz dlaczego wylewka z wosku mocno się pieniącego, który podczas wylewania z autoklawu wygląda jak żel wychodzi elastyczna. Zimna, po 12h od wylania. Każdy normalny wosk przy próbie przegięcia pęka. Tutaj harmonijka.
Obrazek
Według kryterii z poprzednich zdjęć wynika że wosk pierwsza klasa,bardzo ładny kolor to najważniejsze.Oczywiście to żart ,w dalszym ciągu uważam że kolor nie odzwierciedla zawartości wosku w wosku.
Rob pisze:
to nie mit, i nie ma czego obalać, o zgryzaniu mówił na szkoleniach jeszcze śp Pan Jerzy Marcinkowski, pisała Ostrowska była o tym mowa na tym forum. Nie dorabiajcie ideologii
Kilka lat temu wstawiłem link do badań akurat nie na temat zgryzania ,ale na temat zawartości parafiny w wosku oraz spadku odbudowywania węzy w stosunku do zwiększonej zawartości parafiny .Pewnie nie bez powodu takie badania robili i z pewnością nie z myślą o pszczelarzach i pszczołach ,ale bardziej pod wytwórców węzy ,i wiedząc że "polak potrafi"można się domyśleć co tam jeszcze jest.Termin zawartość parafiny w wosku nieaktualny ,nowy termin to zawartość wosku w parafinie.I tutaj masz zdecydowanie rację ,że na rynku jest masa "syfu" ,tylko w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś z czego oczyszczasz w autoklawie pomijając bakterie i wirusy.Ostatnie zdjęcie wstawione daje mi po części odpowiedź

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2020, 08:29 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Osoby tęskniące za swoją węzą, które przypadkiem zapomniały podać danych kontaktowych, upraszane są o kontakt telefoniczny. Węza leży, kurzy się i o pszczoły woła.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2020, 11:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
adamjaku, przecież na listach przewozowych z którymi przyszedł wosk bedziesz miał wszystko łącznie z telefonem kontaktowym, zamówienia chyba też nie wykonywałeś na pałe tylko miałeś specyfikacje jaki rozmiar komórki i jaka ramka inaczej sie nie da, jesli robisz z powierzonego wosku i pszczelarz otrzymuje to co przysłał... wosk swój wysyłam w inne rejony do środka wrzucam kartkę ile jest i co ma być + telefon kontaktowy zeby nie trzeba było szukać na liscie przewozowym, jeszcze mi sie nigdy weza nie kurzyła u przerabiającego bo jak zrobione to dostaje sms ile przelać i gdzie a paczki wracają na ten sam adres skad zostały wysłane

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2020, 20:07 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
A jak Ci ktoś wysprząta i spali wszystkie kartony to już listu nie ma...

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2020, 20:14 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
adamjaku pisze:
A jak Ci ktoś wysprząta i spali wszystkie kartony to już listu nie ma...

o! skąd ja to znam ? Czyżby Najlepsza z Żon posprzątała :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 610 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji