FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:45 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 listopada 2018, 19:32 - czw 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 223
Lokalizacja: Jarocin
Tym postem chciałbym przestrzec kolegów z Forum przed nieuczciwym Forumowiczem o Nicku zbrozło.

12 dni temu wstawiłem ogłoszenie o sprzedaży węzy z mojej nadwyżki którą prawie w całości sprzedałem. Celowo piszę prawie sprzedałem ponieważ jedna paczka 5kg zamówiona przez forumowicza o Nicku zbrozło którą wysłałem na podany mi na PW przez niego adres została przez tego nieuczciwego pseudo pszczelarza przywłaszczona bez zapłaty. W rozmowie tel. uzgodniliśmy że niezwłocznie dokona przelewu określonej kwoty na podane mu konto jednak do dnia dzisiejszego kasa nie wpłynęła pomimo że w tej sprawie wysłałem do zbrozło sms –y oraz e-maile które to pozostały i pozostają bez odzewu oraz telefony które wykonuję do niego są przez niego blokowane czyli wszystko świadczy o tym że jest to nieuczciwa osoba która żeruje na ludzkiej krzywdzie i w ten haniebny sposób się dorabiają. Tacy pseudo pszczelarze jak zbrozło powinni być napiętnowani i eliminowani z naszych szeregów bo swym postępowanie psują nam uczciwym pszczelarzom opinie.

oto treść wysłanego do mnie e-maila:

''Chętnie kupię 5 kg
Andrzej R.
12-220 Ruciane-Nida
Końcewo 2c
tel.600886939
Proszę o podanie kosztu przesyłki i formy zapłaty.’’

Wszystko mu podałem tak jak sobie życzył jednak do dnia dzisiejszego kasa nie wpłynęła i zero z nim kontaktu chodź widzę że co dziennie nasze Forum odwiedza. Jednym słowem przykro to mówić ale przejął paczkę z węzą bez zapłaty świadomie dopuszczając się niniejszym zaboru cudzego mienia.

Pozdrawiam
Stanley


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2018, 20:03 - czw 

Rejestracja: 15 marca 2018, 19:25 - czw
Posty: 99
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Ornontowice
oczywiście to co on zrobił jest karygodne ale czemu mu nie wysłałeś paczki za pobraniem albo druga opcja po wpłacie na konto wysyła sie paczkę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2018, 20:22 - czw 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Mi pan niechciał wysłać 10kg choć chciałem zrobić przedpłatę "bo węza może sie w transporcie uszkodzic" niczym załatwiłem trasport (10-12 listopada) ogłoszenie było już nieaktualne.
Współczóje ale Andrzej R. "zbrozło" kawał ch... a nie pszczelarz

_________________
gendzi@interia.pl
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2018, 21:32 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Tytułowy forumowicz zdołał napisać w sumie 8 postów i wszystkie one dotyczyły pretensji o wysoki koszt wysyłki wyżebranej gratisowej matki.
Przy okazji wspominał też coś o potrzebie "rzetelności"?
Symptomatyczne.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2018, 23:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
StanleyK,
jeśli faktycznie nie zapłacił jest zwykłym złodziejem jakich wielu zgłosić odpowiednim instytucjom niech się nim zajmią, już się dawno wyleczyłem z wysyłania towaru bez zapłaty bo ludzie coraz gorsi ostatnią paletę jaką wysłałem w ubiegłym roku "na gębę" większej klientce z którą wcześniej nie miałem problemów z płatnościami musiałem negocjować przez tel ile mi zapłaci, pokrętne tłumaczenia i przelew poszedł ostatecznie 200zł mniejszy niż powinien, ta sytuacja mnie wiele nauczyła, najpierw kasa później wysyłka bo z pobraniami też różnie bywa, gość nie odbierze i jesteś w plecy o przesyłkę w 2 strony + zmarnowany czas na pakowanie i zabawę w kotka i myszkę, że nie wspominając o firmach pośredniczących tych typu 'krzak' dzisiaj sa jutro ich nie ma tak jak i kasy za pobrania a mają na to czas w zależności od firmy do 3 tygodni a przez ten czas można wysłać xx takich paczek i być w plecy ostatecznie o ładną sumkę

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2018, 23:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 13:20 - pn
Posty: 284
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tarnów
kudlaty, wszystko się zgadza ale też trzeba by zrozumieć osoby które nie za bardzo chcą robić przedpłatę i liczyć poźniej na uczciwość sprzedającego. Sensownym według mnie rozwiązaniem jest płatność pobraniowa albo wcześniejsza przedpłata za koszty wysyłki.

_________________
http://www.facebook.com/pasiekazawadzka
Matki pszczele Nieska, Primorski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2018, 23:37 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Dokładnie ,uczciwość powinna działać w obie strony .
I działa, inaczej by można zwariować .A że się trafiają złodzieje i cwaniaczki to trzeba piętnować,karać i dalej normalnie żyć .
kudlaty, powiedz jaka ma gwarancje klient że nie dostanie "rzepaku" zamiast "spadzi" ? też musi Ci zaufać ,
Więc pisz że ludzie Ci ufają i dają pieniądze do przodu :wink: .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2018, 23:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Łukasz1980 pisze:
Sensownym według mnie rozwiązaniem jest płatność pobraniowa albo wcześniejsza przedpłata za koszty wysyłki


przedpłata jest najbardziej opłacalna dla obydwu stron, dla wysyłającego bo ma kasę natychmiast i pewność że paczka zostanie odebrana, skoro mam pieniądze na koncie to dlaczego mam nie wysłać towaru, kupujący ma taniej ok 8zł na każdej przesyłce o wartość pobrania i masę narzędzi aby wyegzekwować od nieuczciwego sprzedającego umowę jaką zawarł przez internet,
od przynajmniej 10 lat robię zakupy przez internet głownie płacąc przedpłatą i jeszcze nie miałem sytuacji zeby coś było nie tak albo żebym nie otrzymał tego co zamawiałem, miałem kilka sytuacji odnośnie stanu towaru po przesyłce ale to nie zawsze była wina sprzedającego,
natomiast jako sprzedający miałem już mase przebojów związanych z nieuczciwymi pośrednikami, kilku pobrań nie zobaczyłem na oczy i każdy się zawsze wypnie bo kurierzy zrzucają winę na pośredników i odwrotnie, a i swoje przeszedłem z niektórymi klientami, też wysyłałem na piękne oczy z podaną kwotą i nr do przelewu w środku ale z tą rzetelnością w zapłacie to już różnie bywało dlatego przestałem się bawić w mikołaja

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2018, 23:43 - czw 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
kudlaty, zdania są podzielone a moje jest takie, że nie płacę za coś czego nie mam w ręcach tak jak wyżej koledzy pisali, a to dlatego, że już kiedyś zapłaciłem i nie dostałem tego co zamawiałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2018, 23:55 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baru0,
baru0 pisze:
kudlaty, powiedz jaka ma gwarancje klient że nie dostanie "rzepaku" zamiast "spadzi" ? też musi Ci zaufać ,

po pierwsze nie mam rzepaku i raczej mieć już nie będę
po drugie co zamawiasz to dostajesz bo inaczej być nie może
po trzecie umowa ustna to też umowa i gdybyś mi wysłał co innego niż zamawiałem albo nie wysłał nic to bardzo szybko byś się przekonał o tym i niezbyt by Ci się to opłaciło, bo w wolnych chwilach zajmuje się takimi przypadkami co im się wydaje że im wolno więcej :mrgreen: a zwłaszcza takimi co im się wydaje że nie muszą płacić, klient ma cały arsenał narzędzi aby wyegzekwować co chce i tutaj sprzedający jest na gorszej pozycji i nie ma zbytniego pola do popisu, do tego są internety i nic się nie ukryje

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 00:07 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BARciak,
powiedz mi co ci daje to że pobraniowo coś płacisz? towaru i tak nie możesz rozpakować zanim nie zapłacisz a jak już odbierzesz to przesyłka staje sie twoją własnoscią i możesz zamiast wymarzonego laptopa dostać kawałek płyty chodnikowej w kartonie a po rozpakowaniu nikogo nie będzie obchodziło co masz bo kurier się grzecznie pożegna i powie żeby reklamować u sprzedającego :blee:
jak płace przy przedpłacie mam taniej często wysyłkę w gratisie, kwit że zapłaciłem gościowi z imienia i nazwiska+ prawdziwy adres+ zawsze pisze co dokładnie płace żeby nie było niejasności,
przy przedpłacie może zgadzać się tylko nr konta gdzieś tam i nic więcej można szukać wiatru w polu gdyby ktoś faktycznie chciał kogoś oszukać

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 01:32 - pt 
odnośnie kolegi zbrozło. to ja już mniej więcej wiem kto to jest :wink:

kudlaty, Staszek nie zalewaj 4 liter :P
wysłałeś mi ostatnio paczkę apiwarolu i mam duże pretensje he .paczkę dostałem a nie podajesz mi nr konta do wpłaty :P ps dzięki za gratis :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2018, 07:41 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
kudlaty pisze:
przedpłata jest najbardziej opłacalna dla obydwu stron, dla wysyłającego bo ma kasę natychmiast i pewność że paczka zostanie odebrana,
Taaak owszem jak zamówiłem synowi buty na rower to doszły po 3 miesiącach dokładnie po wakacjach kiedy były już za małe no i wakacje się dawno skończyły . :haha: Tak więc unikam przedpłat wolę kupić
gdzie indziej nawet płacąc drożej . Kij ma dwa końce .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 08:03 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 08:10 - pn
Posty: 118
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Będzin
Panowie prosta sprawa telefon w dłoń i i jak tylko odbierze walisz hasło "Oddaj ......kasę za węzę" ja już go 2 razy obudziłem teraz przerwa zadzwonię po północy, ciekawie kiedy mnie zablokuję :pala: :pala: :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 08:07 - pt 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Każdy ma inne doświadczenia i okopie się na z góry upatrzonej pozycji.
Handluje eletroniką przy okazji i czesto jest tak że ludzie biorą za pobraniem, po czym nie odbierają przesyłki. Ja jestem 30zł w plecy a gość ma w dupie. Albo traktują mój sklep jak wypozyczalnie części do diagnozy i potem robią zwrot.
kudlaty, bardzo słusznie pisze. Sprzedawca jak da ciała i oszuka to mu sie to nie opłaci, po prostu rynek go wyeliminuje. A złodziej niczym nie handluje, nie zalezży mu na opinii, wiec może nie płacić i kraść.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 08:08 - pt 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Jest jeszcze inna możliwość. Są aplikacje które wysyłają SMS, np. co sekunde. Z różnych numerów telefonów więc nie zablokuje. Zobaczycie że wymięknie po 1 dniu albo szybciej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 08:09 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Ja natomiast nie wysyłam nic za pobraniem, bo kilka razy musiałem płacić za zwrotna przesyłkę, która dotarła do mnie po trzech tygodniach od wysłania.
Kupuje zaś różnie. Wszystko zależy od sprzedawcy. Droższych rzeczy nie kupuję u nie sprawdzonych sprzedawców.

Hjozo, proste dodaje Twój numer do ignorowanych. Musisz zadzwonić z nowego numeru.
Przy czym np. ja mam tak ustawione w telefonie, że w godz. 22-7 telefon przyjmuje tylko połączenia numerów dodanych do ulubionych.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 08:11 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 08:10 - pn
Posty: 118
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Będzin
Panowie solidarność przede wszystkim naprawdę można tak zmusić nie jednego do wielu rzeczy. Przecież rozmowy teraz teoretycznie nic nie kosztują. A gość może nauczy szacunki do innych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 10:12 - pt 

Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 23:57 - wt
Posty: 173
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie komb.
Miejscowość z jakiej piszesz: Lublin
A z jego okolicy nie ma nikogo na forum? Narobić mu wstydu w miejscu zamieszkania to jeszcze klientów od miodu straci
Wyrywać chwasty :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 10:46 - pt 
to jest temat rzeka ... osobiście mam konto na allegro od 2003r kupiłem masę rzeczy płacąc z góry 100% pozytywnych komentarzy ,nawet neutralnego nie mam .czasem zdarzają się sytuacje które trzeba wyjaśnić dogadać ,nigdy nikt mnie nie oszukał a i ja nikogo nie oszukuje .
wszędzie zdarzają się trudni klienci :pala: na forum też są różne "elementa"
najlepiej by było robić interesy z normalnymi ludzmi ale to jest nie realne .
pocieszające jest to że skurczybyków jest tylko jakiś mały procent .
ps.handel na forum jest taki trochę na gębę i ciężko będzie wyegzekwować tą forsę ,tak myślę ale czy dobrze myślę ? to nie wiem :D


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2018, 11:32 - pt 

Rejestracja: 05 czerwca 2017, 01:58 - pn
Posty: 247
Lokalizacja: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
Bardzo się cieszę że w końcu ktoś ma jaja by podać dane na tacy, popieram inicjatywę kolegi i zaraz zadzwonię do gościa z pytaniem kiedy zapłaci...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 17:36 - pt 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 223
Lokalizacja: Jarocin
Jeżeli ktoś z Forumowiczów zna bliżej tego nieuczciwego jegomościa to proszę o kontakt na PW. Prawda jest taka że ja poprzez stracone 250zł nie zbiednieje ale on też się od tej kasy nie utuczy i mam nadzieje że ten przekręt prędzej czy później odbije mu się silną czkawką bo nie może być tak aby pszczelarz pszczelarza okradał. Gdzie się podziała nasza uczciwość godność oraz pszczelarska wartość by dla paru dziesięciu złoty się tak zbłaźnić.

Pozdrawiam
Stanley


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 19:00 - pt 
dokładnie dal mnie to nie pojęte ile zyskał 500 zeta
chyba że to nie pszczelarz tylko chachmęt taki internetowy
jak tak trzeba zgłosić nie odzyskasz ale będą znać jego dane jak ip im kompa i takie tam


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2018, 19:43 - pt 
StanleyK, masz jakies potwierdzenie z poczty czy od kuriera ze wyslales paczke ?


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2018, 20:53 - pt 

Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 10:47 - ndz
Posty: 176
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zachodniopomorskie
Panowie nie rozkręcajcie się tak ,bo już kilka razy chłopa wieszaliście na szubienicy, a jak się wytłumaczył to było głupio za komentarze. Ja sam kolegę z forum opieprzałem że nierzetelny a okazało się że przesyłka na poczcie 3 dni leży bo listonoszowi nie chciało się awiza wypisać. Należy:
1 Czy odebrał przesyłkę?
2 Może jakiś wypadek losowy ( wiem a co nas to obchodzi)
3 Jak nic z tych rzeczy to gonić chama i psem poszczuć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 21:08 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Strzelec66 pisze:
Należy:
1 Czy odebrał przesyłkę?
2 Może jakiś wypadek losowy...
Codziennie loguje się na forum?

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 21:27 - pt 

Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 10:47 - ndz
Posty: 176
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zachodniopomorskie
No to ma szanse się wytłumaczyć, a najlepiej uregulować sprawy. Bo jeżeli chciał się śliznąć to wstyd. A będzie coraz większy, więc rozlicz się kolego jak najszybciej bo trochę głupio przy goleniu patrzeć w lustro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 21:31 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
JM pisze:
Strzelec66 pisze:
Należy:
1 Czy odebrał przesyłkę?
2 Może jakiś wypadek losowy...
Codziennie loguje się na forum?

Z ostatniej chwili :shock:
Oglądasz profil – zbrozło
Obecność na forum
Rejestracja: 11 lis 2015, o 10:23
Ostatnia wizyta: 13 min temu
Liczba postów: 8
[0.00% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.01]
Posty użytkownika

Każdy może popełnić błąd ,ale takie postępowanie , już coś znaczy .
Chyba że jest coś o czym nie wiemy np; rozmiar komórki nie ten :|

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 21:47 - pt 
Strzelec66, nikt tutaj nikogo nie wiesza :wink:
Takie sprawy normalny czlowiek zalatwia odbiera tel i mowi co jest .on blokuje nr StanleyK, jest cos nie halo ,to co ten gosc odstawil po mojej wysylce matki mozna nabrac podejrzen .kurw..a 250 zl dupy nie ma ,co jest grane ?
Ps ,budowalem dom, wiezbe kupilem online,faceta nawet nie widzialem na oczy ,wplacilem mu kilka tys zl .przywiezli na miejsce i wszystko ok .kto robi przewal na 250zl ? Ja tyle wydaje tygodniowo na piwko :haha:


Na górę
  
 
Post: 23 listopada 2018, 22:19 - pt 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
BARciak pisze:
kudlaty, zdania są podzielone a moje jest takie, że nie płacę za coś czego nie mam w ręcach tak jak wyżej koledzy pisali, a to dlatego, że już kiedyś zapłaciłem i nie dostałem tego co zamawiałem.
BARciak popieram to co napisałeś , ty byłeś w lepszej sytuacji jak ja , ja za towar zapłaciłem i nigdy go nie dostałem

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 22:42 - pt 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
Zenon pisze:
ja za towar zapłaciłem i nigdy go nie dostałem

Trochę źle to ująłem, ale właśnie to napisałem, że zapłaciłem, a nic nie dostałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2018, 22:53 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zenon,
z tego co pamiętam miałeś przygody z 'polskim pszczelarzem' ale to wg mnie inna sprawa bo tam chodziło o wpłacanie zaliczki komuś za towar który nie został jeszcze wyprodukowany, zaliczkę rozumiem ale tylko w przypadku wykonywania czegoś niestandardowego w innym wypadku szukam innego sprzedawcy/ wykonawcy

szymek1,
każdy ma jakąś cenę dla jednego to 5zł dla innego 100zł a jeszcze dla innego tak ostatnio modne 40 milionów od pana agenta prl który dorobił sie w Polsce "uczciwie" miliardów
co do tytułowego andrzejka r to jak się jest tym co go koń pod brzuchem nosi do tego złodziejem (nie zapłacił za towar który odebrał) to sie szuka wszędzie okazji jak tu kogoś wykorzystać ale to wszystko do czasu bo zło zawsze wraca,
administracja też powinna dać klientowi czas na wyjaśnienie a później ban jak to było z "polskim pszczelarzem" klika lat temu, logował się wczoraj i był na forum w tym samym czasie co pisałem tutaj posty i jakoś nic nie napisał a taki wygadany był w innym temacie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2018, 09:16 - sob 

Rejestracja: 13 kwietnia 2012, 22:42 - pt
Posty: 289
Lokalizacja: Bolesławiec
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie 12 r.
szymek1 pisze:
Strzelec66, nikt tutaj nikogo nie wiesza :wink:
Takie sprawy normalny czlowiek zalatwia odbiera tel i mowi co jest .on blokuje nr StanleyK, jest cos nie halo ,to co ten gosc odstawil po mojej wysylce matki mozna nabrac podejrzen .kurw..a 250 zl dupy nie ma ,co jest grane ?
Ps ,budowalem dom, wiezbe kupilem online,faceta nawet nie widzialem na oczy ,wplacilem mu kilka tys zl .przywiezli na miejsce i wszystko ok .kto robi przewal na 250zl ? Ja tyle wydaje tygodniowo na piwko :haha:
No zdziwił byś się kolego.Jakiś czas temu kolega for umowy o nicku Warszawiak oszukał mnie na 65 złotych zresztą było tu na forum jeszcze kilku oszukanych przez niego.Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2018, 11:25 - sob 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 223
Lokalizacja: Jarocin
szymek1 pisze:
StanleyK, masz jakies potwierdzenie z poczty czy od kuriera ze wyslales paczke ?



Szymek, oczywiście że mam potwierdzenie nadania, inaczej nie pisałbym o zaistniałej sytuacji. Wysłałem paczkę 13.11.2018r. i mam potwierdzenie że przesyłka została dostarczona i odebrana następnego dnia tj.14.11.2018r.

Kolega w powyższym poście pisze że został też oszukany przez forumowicza o nicku warszawiak być może że to ta sama osoba tyle tylko że pod zmienionym nickiem zbrozło bo w stopce z kąt pisze Warszawa. Czyżby znalazł sobie na tym Forum źródło nieuczciwego zarobku poprzez naciąganie i oszustwa jakie dokonuje na uczciwej Braci Pszczelarskiej.

Pozdrawiam
Stanley


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2018, 15:03 - sob 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
StanleyK, napisałem do gościa pw żeby się natychmiast wytłumaczył publicznie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2018, 18:59 - sob 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
BARciak pisze:
StanleyK, napisałem do gościa pw żeby się natychmiast wytłumaczył publicznie .

Oby nie doszło do linczu.
Spokój ,jeszcze raz spokój .
Plichta zajumał 800 milionów i nic się w efekcie nie stało.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2018, 20:19 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
andrzejkowalski100 pisze:
Plichta zajumał 800 milionów i nic się w efekcie nie stało.


andrzejkowalski100, a świstak siedzi i zawija sreberka to zwykły słup nic więcej, to są grubsze tematy i tym zajmują się służby specjalne np te od bredzisława co po krzesłach chodził i to są tylko drobne przy innych aferach ze służbami specjalnymi w tle np fozz a w tle zawsze te same stacje od obrony demokracji na p i t

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2018, 20:24 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Ci co jumali pójdą do jumy ! :haha: Kopaczowa mówiła z łzami w oczach - cytuję : Wszystkich nas to czeka !!!

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2018, 21:10 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
StanleyK pisze:
Tym postem chciałbym przestrzec kolegów z Forum przed nieuczciwym Forumowiczem o Nicku zbrozło.

12 dni temu wstawiłem ogłoszenie o sprzedaży węzy z mojej nadwyżki którą prawie w całości sprzedałem. Celowo piszę prawie sprzedałem ponieważ jedna paczka 5kg zamówiona przez forumowicza o Nicku zbrozło którą wysłałem na podany mi na PW przez niego adres została przez tego nieuczciwego pseudo pszczelarza przywłaszczona bez zapłaty. W rozmowie tel. uzgodniliśmy że niezwłocznie dokona przelewu określonej kwoty na podane mu konto jednak do dnia dzisiejszego kasa nie wpłynęła pomimo że w tej sprawie wysłałem do zbrozło sms –y oraz e-maile które to pozostały i pozostają bez odzewu oraz telefony które wykonuję do niego są przez niego blokowane czyli wszystko świadczy o tym że jest to nieuczciwa osoba która żeruje na ludzkiej krzywdzie i w ten haniebny sposób się dorabiają. Tacy pseudo pszczelarze jak zbrozło powinni być napiętnowani i eliminowani z naszych szeregów bo swym postępowanie psują nam uczciwym pszczelarzom opinie.

oto treść wysłanego do mnie e-maila:

''Chętnie kupię 5 kg
Andrzej R.
12-220 Ruciane-Nida
Końcewo 2c
tel.600886939
Proszę o podanie kosztu przesyłki i formy zapłaty.’’

Wszystko mu podałem tak jak sobie życzył jednak do dnia dzisiejszego kasa nie wpłynęła i zero z nim kontaktu chodź widzę że co dziennie nasze Forum odwiedza. Jednym słowem przykro to mówić ale przejął paczkę z węzą bez zapłaty świadomie dopuszczając się niniejszym zaboru cudzego mienia.

Pozdrawiam
Stanley
Wyślij list polecony z terminem płatności ,sms,to podstawa.Może nie odebrać, nie istotne.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2018, 21:19 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Warszawiak :shock: to taki miłośnik wina "swojej roboty" :D silnie zaangażowany ... i co ? przekręt? :oops:
Swiat jaki znaliśmy odchodzi w niebyt :wink: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2018, 00:38 - ndz 

Rejestracja: 05 czerwca 2017, 01:58 - pn
Posty: 247
Lokalizacja: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
andrzejkowalski100 pisze:
Plichta zajumał 800 milionów i nic się w efekcie nie stało.
Pozdrawiam :pl:

Co nie znaczy że nam łatwiej takie osoby eliminować z naszego środowiska.
Można np. takiemu Adrianowi Flak robić niebieski miód i już po złodzieju...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2018, 13:24 - ndz 
w mojej ocenie sprawa jest prosta ,adres denata jest znany ,trzeba tam wpaść z siergiejem i saszą ,gość odda wszystko z nawiązka :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 25 listopada 2018, 13:59 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
szymek1,
jak będę miał nastrój a sprawa nie wyjaśni się na korzyść osoby która założyła ten temat to zadzwonie do sołtysa Końcewa i się zwierze jaka krzywda spotkała mojego znajomego przez oszusta z jego wsi wymienionego z imienia i nazwiska z adresem żeby nie było wątpliwości
a następnie do najbliższej parafii są tam dwie dwóch wyznań więc trzeba zadzwonić do obydwu a niedługo kolęda i czarni będą dreptać po domach :) , a telefonowanie najlepiej rozpocząć od najbliższych sklepów spożywczych, jak będą go pokazywali palcami na wsi ze to ten co ukradł 250zł a na wsi wieści szybko się rozchodzą to w zupełności wystarczy :mrgreen: bo łatka złodzieja prędko sie nie odklei od niego, teraz są internety nie ma ludzi anonimowych każdemu cwaniakowi się tylko wydaje że mu mogą naskoczyć

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2018, 14:02 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Zdzisław. pisze:
Swiat jaki znaliśmy odchodzi w niebyt :wink: .

Więcej optymizmu ,mendy były i będą .
Ale na samym tym forum pewnie więcej jak 90% to fajni ludzie .
Przynajmniej z tych co ja poznałem (dzięki forum) wszyscy są spoko :okok: :okok: .
A niektórych charakter, bym ocenił na bardzo dobry .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 listopada 2018, 14:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Czesc
jedyne wyjscie z sytuacji ,wybaczyc listownie.pozd
https://www.google.com/search?q=ricinus ... oQ_AUIDigB

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2018, 00:10 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 września 2016, 23:04 - sob
Posty: 309
Ule na jakich gospodaruję: warszawski poszerzany, dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
kudlaty pisze:
powiedz mi co ci daje to że pobraniowo coś płacisz? towaru i tak nie możesz rozpakować zanim nie zapłacisz a jak już odbierzesz to przesyłka staje sie twoją własnoscią i możesz zamiast wymarzonego laptopa dostać kawałek płyty chodnikowej w kartonie a po rozpakowaniu nikogo nie będzie obchodziło co masz bo kurier się grzecznie pożegna i powie żeby reklamować u sprzedającego

A tu nie zgodzę się z Tobą....
Kiedyś kupiłem telefon komórkowy na alledrogo za prawie 1700zł. Przyjechał kurier z ładną paczkuszką. Zapłaciłem, ale przed zapłatą zastrzegłem, że otwieram w jego obecności, i gdy będzie coś nie tak piszemy kwity. Jakbym coś przeczuwał. Otwieram, a tam stara pobita nokia sprzed 20lat. No to ja za telefon, wykręcam 997, patrol przyjeżdża, chłopaki spisują notatkę, przesłuchują kuriera, REKWIRUJĄ!!! za pokwitowaniem pieniądze ode mnie i deponują je na komendzie jako dowód. Potem pojechałem na komendę, i oficjalnie już złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Podstawą była notatka policjantów z patrolu oraz zeznanie kuriera. Już potem, w trakcie śledztwa dowiedziałem się, że byłem jedną z ponad 100 ofiar naciągacza z Krakowa, ale jedyną która nie straciła kasy, tylko dlatego, że wezwałem policję od razu. Podawał lipny adres jakiejś działki z szopą w grodzie Kraka, ale i tak go znaleźli!!! (ukłony chłopakom z wydziału cyberprzestępczości). Po zakończeniu śledztwa postawili mu zarzuty i sprawa trafiła do sądu. Gość dostał 3 lata.
I tak g'woli informacji dodam jeszcze...ponadto sąd zobowiązał go do zwrotu kasy wszystkim poszkodowanym. Ale z tego co wiem cienko mu to szło, i ktoś chyba nawet wytaczał mu proces cywilny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 listopada 2018, 08:05 - wt 
bialywoj, Przerabiałem podobny temat, mój syn zamówił kiedyś dysk do komputera ,wróciłem z pracy przeglądnąłem ofertę okazało się że dysk jest o 60 zł tańszy niż najtańszy w ogóle na Allegro z tego modelu a koles ma konto 3 dni :mrgreen: więc sprawa wydała mi się podejrzana ,napisałem maila że owszem proszę o wysyłkę ale za pobraniem za pół godziny dostałem informację z Allegro żeby nie płacić że konto zostało zablokowane :shock: po trzech miesiącach pojawił się Policjant w domu i zeznawałem w charakterze świadka udało mi się bo nie wpłaciłem im kasy nie byłem oszukany więc nie musiałem chodzić po sądach
Ps.Później się dowiedziałem że Ci kolesie oszukali ludzi na ponad 200000 zł Wsadzili ich do ciupy ale kasy nigdy nikt nie zobaczył


Na górę
  
 
Post: 27 listopada 2018, 09:04 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
bialywoj,
policja cie uratowała w innym wypadku nie ugrał byś nic na tym, przerabiałem już wszelkie reklamacje odnośnie uszkodzonych przez kurierów przesyłek i jeszcze ani razu nie rozpatrzono pozytywnie reklamacji a szkody pokrywałem ze swojej kieszeni, kolejna sprawa to też wina klientów którzy nie patrzą co podpisują na protokołach podsuwanych przez kurierów a oni piszą tak zeby byli czyści, albo niszczą opakowanie w którym paczka przychodzi a później dzwonią ze coś nie tak, bez opakowania z listem przewozowym nikt reklamacji nigdy nie uzna,
jeśli pojawia się zapis brak uszkodzenia zewnętrznego i/lub paczka nie opisana ostrożnie lub coś w tym stylu to można zapomnieć o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji,
już się wkurzyłem i zacząłem robić zdjęcia z pakowania i podczas jednego uszkodzenia wysłałem jako załączniki do reklamacji to mi pisali że tak spakowana paczka nie ma prawa się uszkodzić, to ja im na to że mają zdolnych kurierów i to pewno pierwszy taki cud po przemienieniu wody w wino, popisali było nawet śmiesznie przez chwilę a tysiak poszedł się rypać,
kupuje w większości przez aledrogo, jak coś delikatnego to zawsze rozpakowywuje w obecności kuriera żeby mi później nikt nie zarzucił z firmy kurierskiej że coś kombinowałem bez względu czy opłacone czy nie, patrzę co pisze w protokole i wpływam na to aby był wypełniony jak trzeba i nie było później problemu, co do pomyłek to już miałem przypadki że wysłano niedziałające urządzenie bo nie sprawdzili przy pakowaniu albo kupując komplet opon dwie były jak trzeba a drugie dwie o rozmar większe jeszcze się nie zdarzyło żeby takie sytuacje nie zostały wyjaśnione na moją korzyść a towar taki jak zamawiałem trafił do mnie,
aledrogo daje też gwarancje ze w razie problemow po zgłoszeniu na policje sprawy oddaje kase

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2018, 09:04 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Panowie.. aliexpress.. w ciągu 14 dni piszesz, ze coś się nie podoba. Robisz zdjęcie.. i czekasz na kasę. I jakoś rzadko się trafia coś uszkodzone, mimo, że parę tysięcy kilometrów podróży pokonuje.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2018, 09:17 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
adamjaku,
aż dziw bierze biorąc pod uwagę metody sortowania


_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji