FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 16:49 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Węza
Post: 10 lutego 2011, 12:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
Witam kolegów.
Ostatnio trafiła mi się okazja zakupu węzy po atrakcyjnej cenie, jednak jest to węza produkowana jeszcze w latach 88-89 przez Lublin. Wszystko jest zapakowane w paczkach ok.5 kg . Czy taka węza spokojnie się nada?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2011, 13:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
mardrak, co żeś ty napadł na skansen?? :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: albo muzeum :bosie:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2011, 14:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
Marcinluter pisze:
mardrak, co żeś ty napadł na skansen?? :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: albo muzeum :bosie:


Widzisz Marcin ta węza jest sporo starsza od Ciebie a wygląda bardzo dobrze, nie łamie się wyglądem nie różni się od tej nowej,no może w kolorze jest trochę jaśniejsza. Ale myślę że pszczołom w odbudowie nie powinno to przeszkadzać, a kupić (można powiedzieć dostać) prawie 200 kg za przysłowiowe wiadro miodu to myślę że nie będę się zastanawiał i jadę do tego skansenu. :zeby: W prawdzie gospodarzę na warsz.-posz. i dadantach to wezmę wszystko bo jest jeszcze i wp i wz najwyżej będę sztukował. Tak jak opowiada mi mój znajomy a jest to już starszy pan za komuny brało się jak leci i nikt nie wydziwiał ,ważne żeby było. I tak został mu się ładny zapas, pszczół od dawna już nie ma i postanowił się tego pozbyć.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2011, 19:09 - czw 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Bierz tę węzę, nawet się nie zastanawiaj. Wszelkie mikroby i substancje chemiczne (jeśli były) dawno się unicestwiły. Ja kiedyś "odkryłem" dwie paczki węzy WZ, jeszcze po ojcu. Jedna była posklejana a druga w miarę dobra. Arkusze węzy dały się rozdzielić.Pszczoły chętnie ją odbudowały. Węza ta miała zapewne 20-30 lat. Być może wtedy mniej czarów odprawiano przy jej produkcji. Jak było z węzą produkowaną w latach 80-90-tych to nie wiem, ale jak przypuszczam wszelkie akarycydy po takim czasie uległy rozkładowi. Jeśli nie jest posklejana to będziesz zadowolony.Na starej węzie mogą czasami wystąpić plamy z osadu mydła lub inne wykwity. Tym się nie przejmuj, wystarczy wystawić na słońce ramki z wtopioną węzą ( ale z umiarem aby nie stopić węzy) i znikają. Znikną też po pewnym czasie jeśli pozostawi się je w ciepłym pomieszczeniu.Pszczoły przyjmą ją także z tymi plamami. Ale na Twojej węzie nie musi ich być.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2011, 19:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
Tak, węze już przywiozłem ok. 40 pełnych paczek i kilka zaczętych. Z tego co obejrzałem to nie jest posklejana ani nie ma żadnych przebarwień czy wykwitów.Ogólnie bardzo jestem zadowolony , takie okazje nie zdarzają się często. :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2011, 19:48 - czw 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
to jakbyś szóstke trafił :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2011, 19:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Też kiedyś jak zaczynałem "pszczelarzenie" to kupowałem wszystko jak leci. I kupiłem również zapas węzy. Zostawiłem w garażu u rodziców (na regale na samej górze). Po ok 12-15 latach jak sprzątali generalnie garaż to ją znaleźli i mi ją dali. Cała paczka 5kg. Wprawiłem w ramki i wszystkie ładnie odbudowały pszczółki. Ja swoją miałam z Krakowa.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2011, 20:00 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
mardrak pisze:
Widzisz Marcin ta węza jest sporo starsza od Ciebie a wygląda bardzo dobrze, nie łamie się wyglądem nie różni się od tej nowej,no może w kolorze jest trochę jaśniejsza. Ale myślę że pszczołom w odbudowie nie powinno to przeszkadzać, a kupić (można powiedzieć dostać) prawie 200 kg za przysłowiowe wiadro miodu to myślę że nie będę się zastanawiał i jadę do tego skansenu.


ładnie wygląda, :oczko: jak świerzutka zrobiona tydzień temu :jupi:.Węza jak po botoksie - zero zmarszczek :D :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lutego 2011, 07:36 - pt 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Jeżeli nie była rozpakowana i nadmiernie się nie utleniła to powinny ciągnąć.
Kiedyś wziąłem od byłego pszczelarza nie całą paczkę to mi nie chciały ciągnąć-tylko pozaczynały albo powycinały.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Węza
Post: 11 lutego 2011, 23:18 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
mardrak pisze:
Witam kolegów.
Ostatnio trafiła mi się okazja zakupu węzy po atrakcyjnej cenie, jednak jest to węza produkowana jeszcze w latach 88-89 przez Lublin. Wszystko jest zapakowane w paczkach ok.5 kg . Czy taka węza spokojnie się nada?


Jasne ze sie nada ,jak leżała w idealnych warunkach ,dlaczego .
Ja wzeszłym roku natrafiłem na wosk który był jeszcze za Bieruta aż do Gomółki , Osoba miała jeszcze po pradziadku ,jedynie co Musiałem to odgotować ze świeżym ,ale ogólnie to nawet miał zapachoraz barwę i co najważniejsze nic niesłyszał o warrozie .Dopiero umnie . Już dawno pzrerobiony


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2011, 00:31 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Taka starszą wezę należy przed wtopieniem do ramki włozyc do czystej wody zanuzyc z 3 razy i potem wkleić. Do wyrobu wezy na wałki polewano mydłem i moze jeszcze byc na wezie i dlatego trzema te mydło opłukać. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lutego 2011, 10:37 - śr 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
W temacie.
Bartnik-Pasieka Toruń wykonuje węzę na zamówienie ,dowolny rozmiar.Węza jest pogrubiona na 1kg wkp16szt.Zamówiłem do pół nadstawek bo przy cięciu na pół pasek zostawał.Bez wymiany płaciłem do tej pory 26zł.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lutego 2011, 14:12 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2011, 18:06 - ndz
Posty: 95
Lokalizacja: Niemcy
Cześć
ładna ta węza:) ja ostatnio wykopałem u starego sąsiada 6,5 kg węzy na brzegach była już szara i kruszyła się, ale w środku żółciutka i plastyczna, poszczególne arkusze przełożone były gazetami a na jednej z nich był obrazek- daleko za wodą flaga sierp i młot z oddali wije się rurociąg, który kończy się na pierwszym planie przy zaworze stoi uśmiechnięty człowiek a przez otwór w rurze wypływają kwiaty -hehe a co najlepsze data na gazecie 1968 rok.Rurociąg ZSRR-DDR Tak mi się wydaje. Przetopiłem ją na świeczki, ale Twoją śmiało ładował bym w ramki i tak jak Koledzy piszą najlepiej obmyć.
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lutego 2011, 22:39 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lutego 2011, 23:26 - ndz
Posty: 334
Lokalizacja: opolszczyzna
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. jednościenny i wlkp. 18
Trafiło Ci się jak ślepej kurze ziarno. Nic tylko opłukać w świeżej wodzie, wprawić w rameczki i do ula.

_________________
Pozdrawiam
novara


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji