FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:20 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2010, 01:05 - śr 
bo na targowisku to sobie kupujesz jakis bohomaz do powieszenia na zagrzybionej ścianie lub laćki do łazienki, najlepsze ze zafoliowana informacja typu miody z gór świetokrzyskich (takiego palanta spotkałem na targu w mikołowie) na moje dociekanie o dokładniejszy adres zebrał majdan i zniknął


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2010, 01:21 - śr 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
"Tyz prawda", problem w tym, że na targowiskach można nabyć miód z pieczątką "mistrz pszczelarski Jan Nowak" (wszystkich Nowaków przepraszam to tylko przykład) i ten "Nowak" go sprzedaje no wiec jak tu mu nie wierzyć? A to jeszcze taki starszy miły pan z reguły. Ja w Legnicy takiego gościa spotkałem,sprzedawał miód lipowy...tylko,że w tej okolicy lipa w ubiegłym roku to raczej kiepska była. Pytam dziadka z jakiej okolicy ten lipowy zebrał, a on mi mówi,że ma pasiekę na Żuławach...myślałem,że się przewrócę z wrażenia; zapytałem jeszcze czy rowerem tam dojeżdża robić przeglądy i wszystkim znajomym odradzam robienie u niego zakupów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2010, 11:00 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Jerzy pisze:
krzysglo pisze:
W Pszczelarstwie nr 8 z 2010 r. s. 24-25 jest artykuł o tej firmie.

a strona jest tutaj:
http://www.mazurskiemiody.pl/


Nie mam Pszczelarstwa i nie moge tego przeczytac, czy moglbys moze zeskanowac te strony i wkleic tu na forum?

Podana strone znam.

Wstawiam tekst skanowany
cyt.

Dr hab. Zbigniew Lipiński
"Mazurskie Miody"

Tuż przed ścianą lasu okalającego od południa wjazd do stolicy Warmii i Mazur, stoi zakład produkcyjny, którego fronton zdobi znacznych rozmiarów beczka (fot. 1 l. Beczka ta kryje w sobie wejście do znanej w Europie firmy o nazwie "Mazurskie Miody". Firma zajmuje się przetwarzaniem produktów pszczelich, obecnie miodu, a w najbliższej perspektywie pyłku, propolisu itp.
Winien jestem krótkie wyjaśnienie, skąd wzięła się obecna warmińsko-mazurska nazwa byłego województwa olsztyńskiego w kontekście faktu, że opisywana tu firma nazywa się "Mazurskie Miody". Otóż wraz z rozpoczęciem przez Zakon Krzyżacki podboju ziem plemion pruskich mocą bulli z dnia 29 lipca 1243 roku legat papieski Wilhelm z Modeny wyznaczył na tych ziemiach tereny 4 diecezji. Jedna z nich, wyznaczona na terenach należących do pruskiego plemienia Warmów (ryc. 1) została przekazana biskupowi, zaś pozostałe - Zakonowi Krzyżackiemu.
Diecezją warmińską, a w istocie kraikiem (dominium) kościelnym, który w latach 1243-1466 wchodził w skład państwa krzyżackiego, rządził biskup we współpracy z kanonikami kapitulnymi. Od 1497 roku do kapituły tej należał Mikołaj Kopernik, który rezydował na zamku w Olsztynie. Po upadku zakonu krzyżackiego (1466 L) biskupie dominium warmińskie ze stolicą w Lidzbarku Warmińskim znalazło się w granicach państwa polskiego, posiadając jednocześnie duży zakres niezależności politycznej i ekonomicznej. Biskupi warmińscy sprawując władzę świecką, zaczęli w okresie baroku używać tytułu książęcego
"Princeps Sacri Romani Imperii". Mieli też między innymi prawo do posiadania własnych sił zbrojnych i bicia własnej monety. Tak było przez 306 lat aż do I rozbioru Polski, kiedy to dominium przeszło pod władanie państwa pruskiego.
W następstwie wspomnianego podziału ziem pruskich oraz faktu, że w 1525 roku Wielki Mistrz Albrecht Hohenzollern rozwiązał zakon krzyżacki i przeszedł na luteranizm, biskupia Warmia zawsze była i jest katolicka, zaś na pokrzyżackich Mazurach (Mazurzy - pochodzący z Mazowsza) aż do II wojny światowej przeważała ludność protestancka. Do dzisiaj zachował się niezwykle uroczy zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, gdzie można zobaczyć między innymi oryginalne wydania fraszek biskupa Ignacego Krasickiego, który zapewne wysoce cenił miód z okolicznych ostępów leśnych.
Firma "Mazurskie Miody" znajduje się zatem de iure (= prawnie) na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, zaś de facto (= faktycznie, w rzeczywistości) na Warmii. Jej właścicielem jest pan Bogdan Piasecki (fot. 2), który już jako chłopiec założył we wczesnych latach 60. ubiegłego wieku pierwszą swoją pasiekę w pobliżu rodzinnego domu w Pieniężnie. Wkrótce stał się naj młodszym pszczelarzem zawodowym w Polsce. Miał wtedy siedemnaście lat i pomysł, aby pracować w lecie, zaś odpoczywać w zimie. Pierwszym jego większym sukcesem było wywiezienie pasieki w Bieszczady, gdzie odebrał około 49 kg miodu spadziowego z jednego ula.
W połowie lat 80. XX wieku państwo Piaseccy pracując we własnej 1000-pniowej pasiece, podjęli się również trudnego zadania - skupu oraz sprzedaży miodu w celu zagospodarowania jego nadwyżek, które pojawiły się wtedy na polskim rynku. Działalność ta zaowocowała założeniem firmy "Mazurskie Miody". Postępujący rozwój firmy skłonił państwa Piaseckich do podjęcia decyzji wybudowania nowej siedziby, co trwało 8 miesięcy i zakończyło się wybudowaniem obiektu, o którym wspomniałem na wstępie. We frontowej (administracyjnej) jego części znajduje się gustownie urządzony sklep z miodowymi produktami i sprzętem pszczelarskim (fot. 3).
Obecnie w firmie "Mazurskie Miody" przetwarza się różne gatunki miodów na wódki miodowe oraz miody pitne, według rzadko już dzisiaj stosowanej procedury wyrobu tzw. miodów niesyconych. W tym
miejscu pozwolę sobie na małą dygresję. Otóż miody pitne naturalne (niesycone) otrzymuje się poprzez rozpuszczenie miodu w zimnej lub lekko podgrzanej wodzie (do 40°C). W tym celu używa się miodów najwyższej jakości o subtelnym aromacie. Miody te odbiera się z dojrzewalni w stanie najwyższej dojrzałości i bez jakichkolwiek zanieczyszczeń. Do produkcji miodów naturalnych (niesyconych) najlepiej nadaje się delikatny miód lipowy, akacjowy oraz koniczynowy, których aromat łatwo "zgubić" w trakcie gotowania, należącego do technologii produkcji miodów syconych. Miód z wodą i ewentualnym dodatkiem przypraw ziołowych i korzennych gotuje się w temperaturze 95-105°C. Przy czym gotowanie to prowadzi się do całkowitego "wyszumowania", tj. do oddzielenia wytwarzającej się piany, co może trwać nawet kilka godzin. Sycenie wpływając na lepszą i szybszą fermentację i łatwiejsze klarowanie, powoduje straty aromatu. Ponadto gotowanie powoduje zmianę koloru miodu na ciemniejszy (tym bardziej, im trwa ono dłużej) oraz pozwala na użycie surowca gorszej jakości, tzn. o mniej delikatnym smaku i aromacie.
Oczywiście im mniej jest rozcieńczony dany miód pszczeli, tym droższa jest jego produkcja, bowiem odpowiednio wydłużony okres dojrzewania (fot. 4) łączy się z odpowiednio długim zamrożeniem kapitału. Stąd do najwykwintniejszych oraz najdroższych należą najdłużej dojrzewające półtoraki: Piasecki oraz Rodowy (fot. 5), do których wytwarzania rozpuszcza się 1 litr miodu (około 1,4 kg) w 0,5 litra wody. Do pozostałych miodów produkowanych w firmie "Mazurskie Miody" (w zależności od stopnia rozcieńczenia miodu) należą dwójniak Grunwaldzki i Warmiński, Trójniak Kresowy i Mazurski, Czwórniak Biesiadny oraz Wino miodowe.
Ponieważ technologia produkcji naturalnych (niesyconychl miodów pitnych pomija gotowanie ich roztworów wodnych, niejako z natury rzeczy produkcja tych miodów oprócz zastosowania dobrej jakości miodu wymaga bardzo rygorystycznego przestrzegania reżimu technologicznego i sanitarno-higienicznego. Tak wytworzone miody pitne różnią się wyraźnie aromatem i smakiem od miodów syconych. Smakują i pachną wybornie i zachowują wartości odżywcze miodu pszczelego. Niesycone, a więc naturalne, miody pitne pomimo, że są rzadkością na polskim rynku, szybko zdobywają coraz liczniejsze grono wielbicieli szanujących najstarsze sposoby ich wytwarzania. Miody te stanowią doskonały aperitif. Smakują one najlepiej w temperaturze pokojowej, a jeśli już zostały doprawione przyprawami korzennymi, to zyskują na aromacie przy podaniu na ciepło. Warto również wiedzieć, że czwórniaki dobrze jest lekko schłodzić i wówczas mogą być spożywane do posiłków. Tak podawane naturalne miody pitne mogą z powodzeniem konkurować z najlepszym i winami gronowymi.

źródło:
Pszczelarstwo nr 8/2010 s.24-25
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl/

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2010, 15:51 - śr 

Rejestracja: 09 czerwca 2009, 16:44 - wt
Posty: 104
Lokalizacja: Małopolska
Karlik pisze:
doji pisze:
Tak więc ciężko mi zgodzić się z opinią, że 22zł to niska cena.


Wiekszego idioty nie spotkałem na forum - ale widac ekonomia to dziedzina obca dla wielu :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :śmieję się z ciebie:

Myślalem ze w wieku 27 lat w porownaniu z diadkami ma sie bardziej profesjonalne i ekonomiczne spojrzenie na marketing i rynek. :szok:
:leży_uśmiech:


Dopisane po namyśle:

Choć może jak syrop czy cukier w takiej cenie sprzedajesz to podziwiam za taki rynek zbytu i tak wysokie ceny :śmieję się z ciebie:



Witaj chłopcze,
nie mam ochoty z Tobą zbyt dużo polemizować, więc proszę nie odpisuj, tylko spróbuj odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

- ładnie tak od idiotów ludzi wyzywać?
- czy zdajesz sobie sprawę co oznacza termin "idiota"?
- na jakiej postawie oceniasz moją znajomość ekonomii?
- na jakiej podstawie przypuszczasz w jakiej cenie sprzedaję i co?
- ładnie wyrywać pojedyńcze zdanie z kontekstu?
- akceptujesz ludzi którzy mają odmienne zdanie do Twojego?

_________________
Gospodaruje na ulach wielkopolskich 10ramkowych bez półnadstawek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2010, 17:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Kol. Krzysglo - DZIEKI! :thank:

Przyznam, ze nazwa sugeruje zupelnie inne domysly.
Ale facet wymyslil sobie ciekawa historie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2010, 20:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 14:50 - sob
Posty: 241
Lokalizacja: Górny Śląsk, Krosno
doji pisze:
Karlik pisze:
doji pisze:
Tak więc ciężko mi zgodzić się z opinią, że 22zł to niska cena.


Wiekszego idioty nie spotkałem na forum - ale widac ekonomia to dziedzina obca dla wielu :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :śmieję się z ciebie:

Myślalem ze w wieku 27 lat w porownaniu z diadkami ma sie bardziej profesjonalne i ekonomiczne spojrzenie na marketing i rynek. :szok:
:leży_uśmiech:


Dopisane po namyśle:

Choć może jak syrop czy cukier w takiej cenie sprzedajesz to podziwiam za taki rynek zbytu i tak wysokie ceny :śmieję się z ciebie:





Witaj chłopcze,
nie mam ochoty z Tobą zbyt dużo polemizować, więc proszę nie odpisuj, tylko spróbuj odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

- ładnie tak od idiotów ludzi wyzywać?
- czy zdajesz sobie sprawę co oznacza termin "idiota"?
- na jakiej postawie oceniasz moją znajomość ekonomii?
- na jakiej podstawie przypuszczasz w jakiej cenie sprzedaję i co?
- ładnie wyrywać pojedyńcze zdanie z kontekstu?
- akceptujesz ludzi którzy mają odmienne zdanie do Twojego?





Hmm raczej jest kilka faktów ktore sprawiaja iz zdania nie zmienie - raczej nie wygladasz mi na takiego co był prymusem w szkole - bez obrazy ale twoje podejscie do konkurencyjnosci i cen miodu juz mi dużo mówi - nie wiem czy bywasz na targach miodu ale zastanawiam sie dlaczego nie widze tam takich cen jak ty mówisz 22 zł - tylko od 30 zł i wiecej - z prostej przyczyny bo to jest prawdziwy miod gdzie pszczelarz wlożył w to swój czas, serce i przede wszystkim oddanie sprawie wiec jestem pewny ze to miód.

Kolejna sprawa sugerowanie sie cenami w sklepach to racze srednio inteligentne - daje glowe uciąc że jakos nadmiar sacharozy (jesli tylko jej to pół biedy) jest przekroczony.

Z mojego doświadczenia wynika ze cena wysoka (w granicach rozsadku) raczej nie ma wpływu na dystrybucje - ja mam jedną z najwyższych w okolicy a jeszcze ani słoik nie został mi na kolejny sezon - a pasieka ma 14 uli - wiecej znajdziesz w temacie o mojej pasiece - Karlik.

Jak cie uraziłem to sorki a jak nie masz ochoty na polemike tez szkoda bo od tego jest forum by swoje uwagi i spostrzeżenia wylewac hehe :bosie:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2010, 22:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
widzę że kolega Karlik jawi nam się tutaj jako najlepszy, najlepsze ule, najlepszy miód, ziomkowie z rosji są bee bo dla nich 7 tyś zł, to dużo, bo on da więcej, hmm daleko to Ty nie zajedziesz z takim podejściem do życia...

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2010, 22:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 14:50 - sob
Posty: 241
Lokalizacja: Górny Śląsk, Krosno
:piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 21:32 - czw 
doji pisze:

Z kosmosu te ceny :leży_uśmiech: co to za sklepy? W Auchanie w Krakowie w Bonarce cena miodu wielokwiatowego 0,9l po 14zł z hakiem, miód lipowy 370gram po 6,87 bodajże. Miód z nakretkami i etykietkami firmy Huzar Nowy Sącz, na etykiecie informacja, że miód z krajów uni europejskiej ( nie z poza uni! ). Tak więc ciężko mi zgodzić się z opinią, że 22zł to niska cena.

Nie Kolego Nie z Kosmosu dobrze popatrz na półkę
Ja nie napisałem o pomyjach Chińsko - Polskich tylko o prawdziwym miodzie
A prawdziwy miód kosztuje
Jak jesteś z Krakowa to proszę skocz na Plac Szczepański 8 tam jest sklep z miodem lub na Grzegórzecką tam też jest sklep z miodem zobacz na ceny Ciekawe czy kupisz tam 09l poniżej 35 zł bo spadź mieli po 50 z hakiem
wejdź na sklepik Pasieki Barć ,
Przyjdź 28-29 na plac Wolnica - dowiesz się ile kosztuje Prawdziwy Miód


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 23:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 14:50 - sob
Posty: 241
Lokalizacja: Górny Śląsk, Krosno
BoCiAnK pisze:
doji pisze:

Z kosmosu te ceny :leży_uśmiech: co to za sklepy? W Auchanie w Krakowie w Bonarce cena miodu wielokwiatowego 0,9l po 14zł z hakiem, miód lipowy 370gram po 6,87 bodajże. Miód z nakretkami i etykietkami firmy Huzar Nowy Sącz, na etykiecie informacja, że miód z krajów uni europejskiej ( nie z poza uni! ). Tak więc ciężko mi zgodzić się z opinią, że 22zł to niska cena.

Nie Kolego Nie z Kosmosu dobrze popatrz na półkę
Ja nie napisałem o pomyjach Chińsko - Polskich tylko o prawdziwym miodzie
A prawdziwy miód kosztuje
Jak jesteś z Krakowa to proszę skocz na Plac Szczepański 8 tam jest sklep z miodem lub na Grzegórzecką tam też jest sklep z miodem zobacz na ceny Ciekawe czy kupisz tam 09l poniżej 35 zł bo spadź mieli po 50 z hakiem
wejdź na sklepik Pasieki Barć ,
Przyjdź 28-29 na plac Wolnica - dowiesz się ile kosztuje Prawdziwy Miód


wreszcie odezwali sie rozsadni w temacie :) :brawo:

pozdro wodzu:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 23:54 - czw 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
no śmiech pusty jak ktoś w markecie szuka prawdziwego miodu :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2010, 11:01 - pt 

Rejestracja: 15 stycznia 2010, 16:47 - pt
Posty: 34
Lokalizacja: małopolska
w tym roku w moim regionie miód od 35zł w górę za 0,9


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sierpnia 2010, 07:56 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
U mnie był klient płacił 50 za 0,9 l miodu spadziowego ale co jak nie miałem szkoda ze niezostawiłem z zeszłego roku ale jak jest to trudno jest sprzedac za 25 zł nawet w tamtym roku jak był a cudów nie było tez sprzedawali po 25 zl za słoik wiec trudno się spierac jak w moim terenia jest dużo pszczelarzy a pracy niema



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 00:37 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
U mnie w okolicy rzepakowy i wielokwiat chodzi po 25 zł ,a już słyszałem od znajomych, że pojawili się tacy co sprzedają po 23zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 19:44 - ndz 

Rejestracja: 09 czerwca 2009, 16:44 - wt
Posty: 104
Lokalizacja: Małopolska
BoCiAnK pisze:
doji pisze:

Z kosmosu te ceny :leży_uśmiech: co to za sklepy? W Auchanie w Krakowie w Bonarce cena miodu wielokwiatowego 0,9l po 14zł z hakiem, miód lipowy 370gram po 6,87 bodajże. Miód z nakretkami i etykietkami firmy Huzar Nowy Sącz, na etykiecie informacja, że miód z krajów uni europejskiej ( nie z poza uni! ). Tak więc ciężko mi zgodzić się z opinią, że 22zł to niska cena.

Nie Kolego Nie z Kosmosu dobrze popatrz na półkę
Ja nie napisałem o pomyjach Chińsko - Polskich tylko o prawdziwym miodzie
A prawdziwy miód kosztuje
Jak jesteś z Krakowa to proszę skocz na Plac Szczepański 8 tam jest sklep z miodem lub na Grzegórzecką tam też jest sklep z miodem zobacz na ceny Ciekawe czy kupisz tam 09l poniżej 35 zł bo spadź mieli po 50 z hakiem
wejdź na sklepik Pasieki Barć ,
Przyjdź 28-29 na plac Wolnica - dowiesz się ile kosztuje Prawdziwy Miód


Dziwne, pisałeś wcześniej:
cyt: "Andrzeju
Twój Miód Twoja sprawa
Ale wejdź do sklepu i popatrz na ceny miodu 1 kg ponad 23 zł i to czego Mieszaniny z Uni i poza Uni Czyli 999 kg miodu z poza i 1 kg naszego..."
Teraz piszesz, ze pisałeś o miodzie prawdziwym...hmm. Jeśli powyższy jest prawdziwy, to miód firmy Huzar jest jaki według Ciebie skoro według opisu jest mieszaniną z krajów Uni ( nie spoza Uni )? Jeszcze prawdziwszy?

Swoją drogą miód sprzedawany w marketach spełnia normy skoro został dopuszczony do sprzedaży, dlaczego więc pracę innych - głównie chińczyków - nazywasz " pomyjami" ?

_________________
Gospodaruje na ulach wielkopolskich 10ramkowych bez półnadstawek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 19:56 - ndz 
doji ,obejżyj sobie film milczenie pszczół , jest tam pokazane jak chinczycy zapylają drzewa , ale kruca tam niema pokazane jak zbierają nektar , może ty to wiesz? to zapodaj nam , bo z tego co juz dawno wszystkie sroki kracza chinski miod to nic innego jak zageszczany cukier z jakimis tam dodatkami, kiedys głosno o tym było w dodatku beczki po jakichs kwasach pordzewiałe ,


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 20:08 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
doji do tego co birkut napisał dodam SMACZNEGO I NA ZDROWIE :śmieję się z ciebie:

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 20:51 - ndz 

Rejestracja: 09 czerwca 2009, 16:44 - wt
Posty: 104
Lokalizacja: Małopolska
birkut pisze:
doji ,obejżyj sobie film milczenie pszczół , jest tam pokazane jak chinczycy zapylają drzewa , ale kruca tam niema pokazane jak zbierają nektar , może ty to wiesz? to zapodaj nam , bo z tego co juz dawno wszystkie sroki kracza chinski miod to nic innego jak zageszczany cukier z jakimis tam dodatkami, kiedys głosno o tym było w dodatku beczki po jakichs kwasach pordzewiałe ,


Witam, jeśli jest tak jak piszesz to w jaki sposób miody te spełniają polską normę?
Film widziałem i nie widzę zwiazku pomiędzy zapylaniem przez Chinczyków a produkcja miodu - nie ma co wysnuwać zbyt daleko idących wniosków;)

_________________
Gospodaruje na ulach wielkopolskich 10ramkowych bez półnadstawek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 20:52 - ndz 

Rejestracja: 09 czerwca 2009, 16:44 - wt
Posty: 104
Lokalizacja: Małopolska
bialymis71 pisze:
doji do tego co birkut napisał dodam SMACZNEGO I NA ZDROWIE :śmieję się z ciebie:


Witaj, kosztowałeś kiedyś miodu "marketowego"?

_________________
Gospodaruje na ulach wielkopolskich 10ramkowych bez półnadstawek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 21:02 - ndz 
doji pisze:
Swoją drogą miód sprzedawany w marketach spełnia normy skoro został dopuszczony do sprzedaży, dlaczego więc pracę innych - głównie chińczyków - nazywasz " pomyjami" ?

No soryy Nie tylko Chińczyków
poczytaj >>>> tuuuuuuuuu< Za wiele się w tej branży nie zmieniło


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 21:05 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
doji pisze:
Witam, jeśli jest tak jak piszesz to w jaki sposób miody te spełniają polską normę?


"...Dobrowolny, umieszczony na wyrobie Znak Zgodności z Polską Normą jest dla konsumenta gwarancją zgodności wyrobu z odpowiednimi dla tego wyrobu Polskimi Normami oraz faktu, że jego producent poddał się dobrowolnie nadzorowi jednostki przeprowadzającej certyfikację..."

to cytat ze strony polskiego komitetu normalizacji (podkreślenie moje)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 21:19 - ndz 
doji pisze:

Witam, jeśli jest tak jak piszesz to w jaki sposób miody te spełniają polską normę?


A jak wygląda Polska Norma na Miód :?: :leży_uśmiech:


>>>> Tak <<<<
>>> A Może Tak <<<
>>> A może jednak tak <<<
Najlepszy miód to taki co jest słodki i nie krystalizuje się tak kiedyś usłyszałem od jednego z takich .......................
A ja twierdzę że to pomyje


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 21:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
doji pisze:
bialymis71 napisał/a:
doji do tego co birkut napisał dodam SMACZNEGO I NA ZDROWIE



Witaj, kosztowałeś kiedyś miodu "marketowego"?


Nie kosztowałem i nie zamierzam kosztować mam swój orginalny i prawdziwy :mniam miodek: ale trochę czytałem na temat miodów sprowadzanych i sprzedawanych w sklepach. Poczytaj może zrozumiesz co to prawdziwy miód :oczko:

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 21:43 - ndz 

Rejestracja: 09 czerwca 2009, 16:44 - wt
Posty: 104
Lokalizacja: Małopolska
BoCiAnK pisze:
doji pisze:

Witam, jeśli jest tak jak piszesz to w jaki sposób miody te spełniają polską normę?


A jak wygląda Polska Norma na Miód :?: :leży_uśmiech:


>>>> Tak <<<<
>>> A Może Tak <<<
>>> A może jednak tak <<<
Najlepszy miód to taki co jest słodki i nie krystalizuje się tak kiedyś usłyszałem od jednego z takich .......................
A ja twierdzę że to pomyje


Czyli Polska Norma, Dyrektywy definiują miód ( jak widać niezbyt szczęśliwie, ale jednak ), a co niektórzy termin ten definiują sami. Oczywiście, można tak, lecz równie dobrze "Słownik języka polskiego" można wrzucić do kosza i każde słowo definiować po swojemu...

_________________
Gospodaruje na ulach wielkopolskich 10ramkowych bez półnadstawek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 21:44 - ndz 
jednego roku brakło mi na wiosnę miodu aby zrobić ciasto wiec kupiłem w eklerku , kruca pszczoły jak mnie zobaczyły to juz dziubami kreciły o zadkach nawet nie wspomne, spróbuj zrobić ciasto miodowo cukrowe z miodu z hipermarketu , raz ze wyjdzie ci białe, jaki miodu bys nie dał a dwa ze jakbys go zrobił z pudru i wody to miałbys to samo dasz do podkarmiaczki i beton


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 21:46 - ndz 

Rejestracja: 09 czerwca 2009, 16:44 - wt
Posty: 104
Lokalizacja: Małopolska
bialymis71 pisze:
doji pisze:
bialymis71 napisał/a:
doji do tego co birkut napisał dodam SMACZNEGO I NA ZDROWIE



Witaj, kosztowałeś kiedyś miodu "marketowego"?


Nie kosztowałem i nie zamierzam kosztować mam swój orginalny i prawdziwy :mniam miodek: ale trochę czytałem na temat miodów sprowadzanych i sprzedawanych w sklepach. Poczytaj może zrozumiesz co to prawdziwy miód :oczko:


Kumaty jesteś chłopak, więc dobrze abyś sprawdził o czym dyskutujesz...wiesz, media kłamią :oczko: Czy zrozumiem...obawiam się, że może mi się nie udać, bo co dokładnie znaczy "prawdziwy miód"? :oczko:

_________________
Gospodaruje na ulach wielkopolskich 10ramkowych bez półnadstawek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 21:50 - ndz 
wczoraj wracając z pasieki jedna kobieta z uliczki zapytała jak zbiory , odpowiedziałem z godnie z prawdą ze licho , i zaczeła sie dyskusja o miodzie bo kolega gdzies rtam kupił taki i taki a ta kobieta gada, a najlepszy jest miód brzozowy , to jej gadam ze niema takiego miodu, ona na to jest słuchała w radiu niemcy go wykupują a ja sie nie znam na miodach i nie bede jej gadał , wziołem psa i poszedłem dalej, to pewnie taki ten miód jak ten chinski


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 21:53 - ndz 

Rejestracja: 09 czerwca 2009, 16:44 - wt
Posty: 104
Lokalizacja: Małopolska
birkut pisze:
jednego roku brakło mi na wiosnę miodu aby zrobić ciasto wiec kupiłem w eklerku , kruca pszczoły jak mnie zobaczyły to juz dziubami kreciły o zadkach nawet nie wspomne, spróbuj zrobić ciasto miodowo cukrowe z miodu z hipermarketu , raz ze wyjdzie ci białe, jaki miodu bys nie dał a dwa ze jakbys go zrobił z pudru i wody to miałbys to samo dasz do podkarmiaczki i beton


Widzę pierwsza osoba jak na razie, która sprawdziła w praktyce. Ciekawa uwaga.
Swoją drogą nieźle rozpieszczasz podopieczne skoro dziobami na "cukry" kręcą :oczko:

_________________
Gospodaruje na ulach wielkopolskich 10ramkowych bez półnadstawek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 22:23 - ndz 
doji pisze:
..wiesz, media kłamią :oczko: Czy zrozumiem...obawiam się, że może mi się nie udać, bo co dokładnie znaczy "prawdziwy miód"? :oczko:

Dobre Pytanie zadałeś :brawo:
Jako Pszczelarz ,,, No chyba masz ule to powinieneś Wiedzieć czym się charakteryzuje Dobry Miód od tego o który tak zawzięcie :pojedynek:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 23:01 - ndz 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
Polskie normy są po to żeby ich niebył w stanie spełnić producent, a nie firma która żeruje na nim wymusza cenę skupu i na jego ciężkiej pracy zarabia krocie. To samo dotyczy hpermaketów- nieważna jakość tylko wyniki sprzedaży, a polakowi to buble można pocisnąć.
Doji, odpowiadając na twoje pytanie- tak próbowałem miodu marketowego, to tylko słodkie pomyje, a tak apropo to na każdym pisze że to mieszanka miodów i czy to z unii czy z poza, to gdzie ten miód prawdziwy? :mniam miodek:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2010, 08:23 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
Alex23p pisze:
to gdzie ten miód prawdziwy?

W naszych pasiekach w których pracujemy w czasie sezonu i wiemy co zbieramy(no może nie wszyscy :leży_uśmiech: ) :uśmiech: To właśnie prawdziwy miodek z Polski bez dopalaczy. Ukłany w stronę naszych pracownic :brawo:

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2012, 21:44 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Na sprzedaż miodu tej zimy nie mogę narzekać. Prawie codziennie jest jakiś klient ale dzisiaj nie było nikogo :( :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2012, 21:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Obrazek
Aby klienci nie błądzili po wsi to na ogrodzeniu dałem taki napis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2012, 22:00 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Sprzedałem dzisiaj 5 dużych gryczanych jeden mały rzepak, akacje i wielokwiat. Miałem też dwa telefony od klientów z prośbą o'dostawę. Zanosi się na to że do sezonu braknie mi miodu (zostanie mi tylko nawłociowy)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2012, 22:33 - pn 
krzys pisze:
Zanosi się na to że do sezonu braknie mi miodu (zostanie mi tylko nawłociowy)

:haha: Fajnieś to napisał ,a nawłoć to nie miód :wink:
Ja tylko wczoraj sprzedałem 11 słoików 09l i to tu kolegom z forum :wink:


Na górę
  
 
Post: 21 czerwca 2013, 10:26 - pt 

Rejestracja: 19 czerwca 2013, 14:32 - śr
Posty: 3
Ule na jakich gospodaruję: Warszawski
Ja w tym tygodniu sprzedałem 15 słoików miodu wielokwiatowego.

Pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2014, 12:42 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2014, 12:34 - czw
Posty: 1
Ule na jakich gospodaruję: pasieka
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
A ja się wyłamię. Przyznam się, że kupuję miód online i jestem z niego bardzo zadowolony. Mieszkam w dużym mieście więc nie znam żadnych pszczelarzy, a taki z Bedronki mi się nie uśmiecha, więc zaryzykowałem w jednym ze sklepów, które znalazłem: i pomimo obaw, miód okazał się rewelacyjny. Fajnie, że dzięki dostępowi online nawet mieszczuchy mogą spróbować trochę natury ;)

Kolego tu nie ma miejsca na reklamy sklepów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2014, 22:32 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Koledzy co tak sie "grzebiecie" wiecej serca w to co robicie ,niektórzy już zapomnieli jak wygląda miód :oczko:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2014, 22:50 - czw 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zdzisław. pisze:
Koledzy co tak sie "grzebiecie" wiecej serca w to co robicie ,niektórzy już zapomnieli jak wygląda miód :oczko:

Nie każdy ma już opanowany rynek zbytu na miodek ,ja chętnie bym odsprzedał jeśli był by ktoś chętny na miodek spadziowy rozlany już do słoików


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2016, 14:33 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 listopada 2012, 08:21 - czw
Posty: 117
Lokalizacja: DOLNOŚLĄSKIE
Ule na jakich gospodaruję: DADANTA
Zdzisław. pisze:
Koledzy co tak sie "grzebiecie" wiecej serca w to co robicie ,niektórzy już zapomnieli jak wygląda miód :oczko:


ZNALAZŁEM w internecie -- przy szukaniu beczek do miodu

A miodzio przyjechało i przyjeżdżać będzie

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2016, 14:44 - czw 
jerzy9666 pisze:
ja chętnie bym odsprzedał jeśli był by ktoś chętny na miodek spadziowy rozlany już do słoików

Kolego to po co rozlewałeś do słoików :wink: zasada prosta
chcesz sprzedać hurtem to w wiadrach ,beczkach nikt nie będzie robił badania z słoika tylko z beczki , w słoikach to możesz s sklepiku i to też musisz mieć miodek pierwsza klasa bo nie wiesz kto kupi najmniejszy by zbadać a dopiero potem większa liść znam to od podszewki
http://www.pasiekaambrozja.pl/nsklep/


Na górę
  
 
Post: 07 stycznia 2016, 15:28 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 14:53 - wt
Posty: 261
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
RONI pisze:
A miodzio przyjechało

Lekko licząc ponad 20 ton chińskiego miodu. A jakie ciekawe motto mają na stronie ”CORPO Sp. z o.o. Sp.k.” współpracując z polskimi oraz zagranicznymi pszczelarzami, aktywnie promuje ich integrację" :
http://corpo.biz.pl/index.php/wspolpraca/
A gdzie sprzedają te wynalazki? "Miodowe kontynenty" http://miodowekontynenty.pl/pl/i/Punkty-sprzedazy/33

_________________
Pasieka Marco-Wa
https://www.facebook.com/kolopszczelarzy/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 stycznia 2016, 15:34 - czw 
imphotep40 pisze:
A gdzie sprzedają te wynalazki? "Miodowe kontynenty" http://miodowekontynenty.pl/pl/i/Punkty-sprzedazy/33

kolego do puki konsument płaci za takie gówienko to niech płaci coraz więcej klientów wie co dobre
Ap ro po a Gdzie w tym Q...a jest PZP i inne organizacje !!! tylko co sami siedzą uduocz... po uszy w tym bagnie


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji