FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:01 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 30 grudnia 2008, 23:43 - wt 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
co to znaczy" raczej za duże obroty" mam takie mieszadło i ma szeroka rozpiętość obrotów od wolnych po szybkie przypuszczam że kolega Boczniak nie miał takiego w rękach i stąd te uwagi uchwyt takich mieszadeł daje dość znaczną stabilność i nie ma mowy aby komuś urwało ręce
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 grudnia 2008, 19:26 - śr 
Ja nie twierdzę że ręce urwie, jednak miód to nie zaprawa i nie można go napowietrzyć bo może z fermentować. Przedstawione mieszadło ma obroty od 50 w zwyż, gdzieś czytałem ze takie urządzenie powinno mieć do 20 obrotów na minutę. Ja niewielkie ilości kremowałem mieszając ręcznie i też poważne pęcherze powstawały, ale naprawdę groźne są mikro pęcherzyki powstające podczas mieszania mechanicznego, które z gęstego miodu się nie wydostaną. Zjawisko fermentowania miodu kremowanego czasem występuje.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2010, 23:47 - pt 

Rejestracja: 05 marca 2009, 23:00 - czw
Posty: 51
Lokalizacja: Słupsk
Dobre kremowanie miodu polega na tym by kryształki się roztarły a nie ubić na bita śmietanę a nie napowietrzyć miód. Mieszadło powinno być tak skonstruowane by w czasie mieszania miód był ściskany by się nienapowietrzl i szybciej kryształki się rozcierały. Mieszadła od mieszania klei się nie nadja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 00:29 - sob 
Kolego Slowiniec czy mógłbyś wrzucic jakieś foto lub rysunek dobrego mieszadła? Co sądzisz o mieszadłach od Łysonia? Interesuje mnie ten temat bo właśnie konstruuje coś takiego.


Na górę
  
 
Post: 04 stycznia 2012, 23:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 19:13 - ndz
Posty: 113
Lokalizacja: Tarnów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Witam ! Czy któryś z kolegów nie mógłby wrzucić jakichś fotek z takim urządzeniem jak to wygląda -jak znajduję jakieś zdjęcia to są to tylko zdjęcia które pokazują to urządzenie z zewnątrz a nie ma nigdzie pokazane jak to jest wszystko połączone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2012, 23:35 - śr 
To zależy co chcesz widzieć
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 05 stycznia 2012, 09:35 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 19:13 - ndz
Posty: 113
Lokalizacja: Tarnów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
BoCiAnk te zdjęcia właśnie widziałem w necie ale interesuje mnie jak to wygląda w środku jak zamocowane jest to mieszadło jak ono wygląda -Wiadomo że nie zrobię takiego samego bo nie ma takich możliwości ale chciałbym mieć jakiś punkt zaczepienia -Pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2012, 14:12 - śr 
Cytuj:
ak sie sprawdza urzadzenie do kremowania
miodu, bo powiem szczerze, ze zdania sa mocno podzielone na jego
temat i trudno mi sie zdecydowac czy wybrac wlasnie to urzadzenie
do kremowania 100 litrow, czy pompo-dozownik ktory wg Lysonia
rowniez kremuje miod.


Pozwoliłem sobie tu przekopiować z mojej poczty
Urządzenie jakie obecnie posiadam (zdjęcie wyżej ) jest to typowa kremownica do miodu czas obróbki miodu aby uzyskać całkowite roztarcie kryształków powstałych podczas krystalizacji to ok min 2 tygodnie ucierania miodu w cyklu 15min co godzinę po takim procesie miód przypomina miękkie masło lub śmietanę 30% , miód nie jest napowietrzony ,
Oferowany http://www.lyson.com.pl/index.php5?op=news&id=104
jest super urządzenie ale do napełniania pojemników miodem

Cytuj:
urządzenia posiada w opcji funkcję kremowania. Kremowanie odbywa się poprzez trzykrotne przepompowanie zaszczepionego miodu.

Proszę zwrócić uwagę jest to tylko zmiękczenie miodu skrystalizowanego
Jeżeli płynny miód ( patokę ) zaszczepimy miodem skrystalizowanym to dopiero po pewnym czasie zacznie zachodzić proces krystalizacji zacznie on zachodzić dużo szybciej niż natura mu nakazuje ale nie w 3 dni nawet
To co opisuje wystawca pompo dozownika to można uzyskać na zwykłej maszynce do mięsa ale nigdy to nie będzie procesem Kremowania Miodu
Jak wcześniej napisałem W miodzie Kremowanym Nie ma być prawa drobin wyczuwalnych na języku ma przypominać masę a nie słodką kasze czy nie dotarte Żółtko z cukrem


Na górę
  
 
Post: 11 stycznia 2012, 19:00 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo Znam wszystkie mozliwosci co mozna zrobic z miodem czy szczepic czy krecic wiertarka codziennie.Ale po co mi takie urzadzenie do kremowania miodu jesli tam sie zmiesci 100 litrow.Do przedszkola z takim urzadzeniem. 2 tygodnie i co dalej a jak masz 500litrow to miod w kolejce stoi czy co??Zauszmy ze te 500 stwardnieje.Kiedys sie bawilem a teraz mam prosty sposob.Sposob ktory nie kradnie czasu!!!
Wiruje miod do wiader 35litrowych wrzucam szczepionke zakrece wiertarka zamykam szczelnie wiadro i do piwnicy(tam stoi nawet do nastepnej wiosny)
Miod twardnieje, u gory jest wosk i inne odpady, ktore kiedys sciagam plytka do ciast.Nastepnie ,cale wiadro wchodzi do gara z woda. Termostat wylaczy przy 40 stopniach po 6 godzinach zaczynam wiertarka w wiadrze jak beton krecic,chyba z 30 minut (obroty powinny byc 60 obr/min)Ja lece chyba ze 300 obr/min dlatego jest troche powietrza to odczekam znow 6 godzin by powietrze z gory zebrac.Miod do sloikow i bedzie zawsze mieki kremowy i najwazniejsze bez powietrza.
poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2012, 19:38 - śr 
darius4257 pisze:
Ale po co mi takie urzadzenie do kremowania miodu jesli tam sie zmiesci 100 litrow.

No Nic kremuje 100 litrów :wink:
darius4257 pisze:
a jak masz 500litrow to miod w kolejce stoi czy co??

To mam 5 beczek po 100l i inne urządzenie i tylko przekładam świder :wink:
darius4257 pisze:
Wiruje miod do wiader 35litrowych wrzucam szczepionke zakrece wiertarka zamykam szczelnie wiadro i do piwnicy

A po co Ci wtedy szczepionka ???? czyżby sam nie chciał się skrystalizować do wiosny :wink:
darius4257 pisze:
Nastepnie ,cale wiadro wchodzi do gara z woda. Termostat wylaczy przy 40 stopniach po 6 godzinach

Może napiszę nie ładnie
Możesz go w du...e pocałować bo go już nie ukremujesz ładnie zawsze Ci zacieki w słoikach wyjdą :do bani: :uśmiech:


Na górę
  
 
Post: 11 stycznia 2012, 21:13 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo W miodzie utworza sie krysztaly cukru w czasie krystalizowania sie.
Krysztal wyglada jak kulka z kolcami.
Nasze zadanie jest wylamac kolce po przez mieszanie miodu ,by uzyskac miod kremowy.Mieszamy 60obr/min temp do 40 stopni celcjusza a i swiatlo szkodzi miodowi powinien caly czas stac w ciemnym miejscu.
Nastepnym sposobem uzyskania miodu kremowego jest wpuszczenie tych kulek juz wylamanych(szczepionka) do swierzego ochlodzonego juz miodu stojacego w zimnej piwnicy.Wymieszamy te 2 miody wiertarka 1 raz.Po polaczeniu tych 2 miodow wytworza sie juz tylko kulki cukrowe z juz wylamanymi kolcami.Miod nastepnie skostnieje jak widac na swierzo zrobionym zdjeciu.PO podgrzaniu go do 40 stopniu i mieszaniu uzyskamy miod kremowy swiecacy, lejacy sie i juz nigdy on nie zastygnie na kosc.
Tu widac na zdjeciu wystarczylo w zimnym (15 stopni) lyszka go ruszyc i juz plynie.(a ze jest kremowy to widac bezpzoblemowo bo sie swieci)
Masz racje z beczkami wygoda ale jak je podgrzejesz?? musisz miec duza szafe grzewcza.poz d
(Kazdy miod skremujesz chocby byl juz ostry ale po tym skremowaniu w wysokich temperaturach miod straci na wlasnosciach leczniczych.)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2012, 21:27 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Niemieckie firmy zawaliły swoje sklepy w naszym landzie kremowym miodem.
Europejsko-światowym. :wink: Albo odwrotnie.
Na całym świecie konsument miodu preferuje miód, który mu się leje z łyżeczki lub z czego tam chce. Niestety takie upodobania.
Część bardziej oświeconych konsumentów kupuje prosto od pszczelarza miód, który został po miodobraniu z odstojników rozlany do słoikówi jest już skrystalizowany. Nie był wogóle ponownie podgrzewany.
Kremowe miody skonstruowane w sztuczny sposób można często spotkać w naturze. Nie potrzeba mieszadła. Są wspaniałe. Wiosennne. Nie w każdym terenie. Trzeba mieć tylko do nich odpowiedni dozownik.
Ja bym tak nie leciał za ta unią i tymi kremowanymi miodami.
Raczej, jak klient zobaczy, że się mu z hoboka lub z beczki udziabie pajdę miodu, położy na wagę - to jest lepszy deal.

Sprzedaż bezpośrenia zabrania?

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2012, 21:44 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo Ten miod w marktach to Meksyk i inne .A w mlutkich sklepach prywatnych znajdzie sie niemiecki z niemieckich pasiek.Na ktorym pisze numer hodowcy z dokladnym adresem.I ten miod jedynie jest miodem.A z chinami juz dawno zerwali kontrakty.Nie wiem czemu !!Moze ze beczki byly za grobo ocynkowane.poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2012, 21:54 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Przez Niemcy przelatuje najwiecej chińskiego miodu.
W Polsce w sklepach nie ma miodu od niemieckich pszczelarzy.
;-)

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2012, 22:02 - śr 
darius4257 pisze:
W miodzie utworza sie krysztaly cukru w czasie krystalizowania sie.
Krysztal wyglada jak kulka z kolcami.

Tak Tu masz rację
darius4257 pisze:
Nastepnym sposobem uzyskania miodu kremowego jest wpuszczenie tych kulek juz wylamanych(szczepionka) do swierzego ochlodzonego juz miodu stojacego w zimnej piwnicy.Wymieszamy te 2 miody wiertarka 1 raz.Po polaczeniu tych 2 miodow wytworza sie juz tylko kulki cukrowe z juz wylamanymi kolcami

Oj Nie kolego tu się mylisz skrystalizuje tylko że drobno ziarniście a to nie u kremowanie niestety
To że kolcem języka nie zranisz ani podniebienia to nie znaczy że nie wyczujesz piaskowatej konsystencji
W miodzie Kremowanym nie masz prawa nic wyczuć na języku poza słodyczą i niebiańskim smakiem miodu
Widziałem miody na których etykietach pisało miód Kremowany
Nie miał on NIC WSPÓLNEGO Z MIODEM KREMOWANYM był to tylko miód skrystalizowany może delikatnie podgrzany i wymieszany by się ładnie usiadł z słoiku po skosztowaniu wyraźnie były wyczuwalne grudki


Na górę
  
 
Post: 11 stycznia 2012, 22:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo Tu bym sie z Toba B.....zgodzil :jesli tak jest to sie dzis czegos nauczylem.Masz racje ten ciut ciut piaskowy..zaliczymy do nie kremowych
poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 13:05 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Dzien dobry.BoCiAnK 3 dni myslalem........przemyslalem .Mozna by nazwac taki miod miodem kremowym 1 stopnia ,2 stopnia lub 3 stopnia .Podzielic go pod wzgledem wielkosc krysztalköw..Czy jak ???
Moze ktos sie zana lepiej ????poz d


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 13:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
darius4257 pisze:
Dzien dobry.BoCiAnK 3 dni myslalem........przemyslalem .Mozna by nazwac taki miod miodem kremowym 1 stopnia ,2 stopnia lub 3 stopnia .Podzielic go pod wzgledem wielkosc krysztalköw..Czy jak ???
Moze ktos sie zana lepiej ????poz d
darius4257 pisze:
Dzien dobry.BoCiAnK 3 dni myslalem........przemyslalem .Mozna by nazwac taki miod miodem kremowym 1 stopnia ,2 stopnia lub 3 stopnia .Podzielic go pod wzgledem wielkosc krysztalköw..Czy jak ???
Moze ktos sie zana lepiej ????poz d


Sądzę ,że nie da się tak sklasyfikować bo coś kremowego , czyli w tej sytuacji miód, powinno być gładkie, maziste i wolne od grudek.

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 14:29 - ndz 
Uważam. że kremowanie miodu to kręcenie bata na własną d. :pala:
To takie coś jak wyrób czekoladopodobny albo cerowana cnota. :haha:
Pozdrawiam, choć wiem, że mnie tu zaraz kilku zaatakuje. :tasak:


Na górę
  
 
Post: 15 stycznia 2012, 14:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
kolopik, zdrowa i rozsąna dyskusja potrzebna zawsze i wszędzie :wink: . Ciekawi mnie stwierdzenie:
kolopik pisze:
To takie coś jak wyrób czekoladopodobny

Tu w 100% się nie zgodzę :roll: , wyrób czekoladopodobny z czekoladą ma wspólną jedną rzecz : w nazwie jest czekolada. Miód kremowy ( kremowany :P ) ma takie same składniki odżywcze i w smaku jest podobny ale bardziej delikatny .... Dlaczego Uważasz ,że kremowanie miodu :
kolopik pisze:
Uważam. że kremowanie miodu to kręcenie bata na własną d.
Sprecyzuj :) :mrgreen:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 14:50 - ndz 
Marcinluter pisze:
kolopik, zdrowa i rozsąna dyskusja potrzebna zawsze i wszędzie :wink: . Ciekawi mnie stwierdzenie:
kolopik pisze:
To takie coś jak wyrób czekoladopodobny

Tu w 100% się nie zgodzę :roll: , wyrób czekoladopodobny z czekoladą ma wspólną jedną rzecz : w nazwie jest czekolada. Miód kremowy ( kremowany :P ) ma takie same składniki odżywcze i w smaku jest podobny ale bardziej delikatny .... Dlaczego Uważasz ,że kremowanie miodu :
kolopik pisze:
Uważam. że kremowanie miodu to kręcenie bata na własną d.
Sprecyzuj :) :mrgreen:


Bo przyzwyczajamy konsumenta do czegoś co w naturalnej postaci nie występuje i niedługo może być tak, że innego miodu sprzedać nie damy rady. A z tym produktem to masz kolego rację ale nie o to chodzi.
Pozdrawiam


Na górę
  
 
Post: 15 stycznia 2012, 15:01 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
To tak jak masło prawdziwe i to które sprzedają w sklepach niby prawdziwe a nie prawdziwe. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 15:26 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Kiedys ktos pisal ze niemcy wpychaja kremowany miod do lidla czy aldi i innych sklepow.To mi sie wydaje dziwne ,Bo jak kupisz ten sam produkt w niemczech a kupisz w polsce to juz jest inny produkt opakowanie napisy to samo ale miod czy plyn do naczyn(jest zadki) czy proszek do prania czy ocet (w niemczech jest 25% ocet a, w polsce przy przelewaniu traci na % i jest 10 lub 5%widocznie pomieszczenie jest za cieple i paruja procenta)).W polsce sami wlewaja do sloikow np.miod dlatego jest inny.
Jak kupilem miod bananowy w polsce to bardzo mi smakowal byl lepszy od kokosowego bo byl kremowany.Takze kremowanie jest dobre ,ale jeden klijent chce kremowany drugi lejacy a 3 normalny.I tak sobie sami robote robimy.Ale podoba mi sie to ze w niemczech sprzedaje sie w sloiczkach 500 gramowych i sie lepiej liczy i z nich je .A w polsce trzeba nurkowac na dno sloika 20 cm.Łyzką.Prawdziwy miod od pszczol ktory kupujesz w niemczech posiada na sloiku adres hodowcy numer zezwolenia na sprzedarz i telefon domowy.W polsce tego nie znajdziesz..poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 15:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Lubię miodzik w postaci potoki czy krupca ale uwielbiam kremowy :D , zawsze denerwowało mnie ,że gdy poleję serek miodem to mi spływa albo nie równomiernie rozprowadzony jest... kremowy miodzik jet pycha i dobrze komponuje się z serkiem :mniam: ... Sądzę ,że konsumenci coraz bardziej doceniają tak "przetworzony" miód , a jak wiadomo to popyt decyduje a raczej wpływa na to ,że pszczelarz kremuje miód , jest to bardzo pracochłonne zajęcie ale opłaca się najprawdopodobniej 8)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 15:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Marcinluter,
Z tym opłacaniem się to jest różnie, zależy od rynku zbytu.
Jeśli w ciągu roku o miód kremowany spytał tylko JEDEN klient (a i tak kupił miód normalny) to nie ma sensu inwestować kupy kasy. Ale niewykluczone, że kiedyś trzeba będzie zainwestować, w końcu mamy rynek konsumenta a nie producenta :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 16:34 - ndz 
darius4257 pisze:
Mozna by nazwac taki miod miodem kremowym 1 stopnia ,2 stopnia lub 3 stopnia

Darek
Albo Jest coś zrobione fachowo albo Nie
Uważam że tym urządzeniem można zrobić to w doskonały sposób :wink:
kolopik pisze:
Uważam. że kremowanie miodu to kręcenie bata na własną d. :pala:

Uzasadnij twierdzenie bo jakoś tego nie kumam , mogę tylko powiedzieć że od czasu przedstawienia prze zemnie pierwszego miodu Kremowanego do dziś zyskałem B wielu klientów -> to tylko kwestia podejścia do klienta i oczywiście odpowiednie udzielenie mu informacji poco na co i dlaczego taki proces
darius4257 pisze:
Jak kupilem miod bananowy w polsce to bardzo mi smakowal byl lepszy od kokosowego bo byl kremowany.Takze kremowanie

To tylko chwytanie klienta wszystkie te miody bananowe miodo czekolady maliny w miodzie czy bakalie to czysty pic na wodę to chwyt by przykładowy rzepak sprzedać
Nie tak dawno widziałem bakalie w miodzie Lipowym dziwne mi było że miód ten był płynny ale nic się nie odzywając zapytałem sprzedawcy jak to państwo robicie usłyszałem że po odwirowaniu miodu do słoików pakują bakalie zalewając miodem uśmiechnąłem się zadając drugie pytanie To czemu ten miodek nie jest skrystalizowany na to pytanie już nie uzyskałem odpowiedzi Czy czyżby miód lipowy miał okres krystalizacji jak Akacja ??? czy był to lipnej marki inwert :haha:


Na górę
  
 
Post: 15 stycznia 2012, 22:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
To wlasnie byl 'najlepszy' miod, bo ...tanszy, a moze calkiem tani. :haha:

No i widzisz Bogdan - trudno to wytlumaczyc, bo klania sie takim zwyczajny marketing, ...oprocz pszczelarstwa, bo wiele rzeczy mozna wyprodukowac - nawet we wlasnej pasiece, ale sprzedac, to ...? - Ooo, to juz inna sprawa. :placz:

Ty stajesz w najdrozszym miejscu historycznego grodu i nie mozesz nadazyc donosic sloikow z ciezarowki na stragan, bo klienci jeszcze po drodze z rak Ci wyrywaja i o reszty nawet nie prosza, a inny ma klopot, bo wymyslili jakis miod kremowany :lol: i teraz powstal problem na skale swiatowa! - jak to sprzedac?!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 23:26 - ndz 
Jerzy pisze:
wymyslili jakis miod kremowany :lol: i teraz powstal problem na skale swiatowa! - jak to sprzedac?!!!

A może trzeba mieć faktycznie kremowany :haha:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2012, 00:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Cala dyskusja o miodzie kremowanym legla w gruzach!

Z tego wniosek, ze niektore pszczoly w niektorych pasiekach, u niektorych pszczelarzy produkuja za duzo miodu towarowego i pszczelarze maja klopot i zawrot glowy, [ Globus chistericus, inaczej: 'panska choroba'], na szczescie ...nie wszyscy. :lol:

Bogdan - prawdziwe Gratulacje!!! :thank: :róża: :pijemy:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2012, 23:53 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Z naszego punktu widzenia najlepiej jakby klient chciał miód bezpośrednio z miodarki, nawet bez odstania i z resztkami wosku (są tacy, ale niewielu :) )
Jednak czy nam to się podoba czy nie, mamy rynek klienta i to my musimy dostarczać mu tego co on chce, bez psucia jakości produktu.
Z tego względu ja od razu dyskwalifikuję wszelkie metody związane z grzaniem miodu w celu jego upłynnienia. Siłą rzeczy pozostaje tylko kremowanie i tu pojawia się pytanie.
Sprzęt jest dość drogi i jego zakup musi być przemyślany więc mam prośbę do użytkowników wszelkiej maści kremownic:
- jak spisują się w praktyce
- jaka pojemność jest optymalna przy np 300-500 litrów miodu do przerobienia
- czy jest sens pchać się w kosztowne inwestycje czy mieszalnik do zapraw i świder od Łysonia
jakie jeszcze macie uwagi czysto eksploatacyjne?

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2012, 00:24 - sob 
CYNIG pisze:
jaka pojemność jest optymalna przy np 300-500 litrów miodu do przerobienia
- czy jest sens pchać się w kosztowne inwestycje czy mieszalnik do zapraw i świder od Łysonia
jakie jeszcze macie uwagi czysto eksploatacyjne?

Gdybym nie otrzymał dofinansowania z ARR na zakup kremownicy to nadal bym kremował miód świdrem i mieszalnikiem w beczce 100l i tak nadal to robię bo nie tylko kremuję miód spadziowy ale i miód wielokwiatowy i cześć mniszka do tego służy mi kilka beczek bo na zakup kremownic po prostu mnie nie stać i stać nigdy nie będzie bym dla każdego miodu miał osobną a jak jadę na wystawę czy targi to muszę mieć wszystkie


Na górę
  
 
Post: 11 lutego 2012, 21:44 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
OK,
ale powiedz jeszcze czy w tej "kupnej" kremownicy faktycznie zaszczepienie i nastawienie automatu czasowego załatwia sprawę, czy jednak trzeba pilnować pracy sprzętu?
I druga wątpliwość, na zdjęciu widać, że nie ma żadnej pokrywy na zbiorniku, nie chłonie wilgoci z powietrza?

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2012, 22:22 - sob 
Ustawiasz ją od 24h do 96h kręci się co 1 godzinę przez 15min
Jeżeli chodzi o miód nektarowy to pierwszy kremuję mniszek mniszek krystalizuje do 2 tygodni wiec jak już zacznie mętnieć to wlewam i jazda
miód spadziowy musisz zaszczepić bo ten nie szybko krystalizuje
Jak to nie ma pokrywy ? zobacz dokładnie jest z Pleksi :wink:


Na górę
  
 
Post: 11 lutego 2012, 23:07 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2011, 19:38 - wt
Posty: 751
Lokalizacja: Świętokrzyskie
A czy po skremowaniu tych miodów nie zachodzi w nich już proces dalszej krystalizacji.Nie krupi się? Innymi słowy, jak długo zachowuje właściwości miodu kremowanego?

_________________
kulka96


"Nie wszystko, co jest oczywiste dla Ciebie, jest równie oczywiste dla innych"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2012, 23:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
raczej ten stan utrzymuje się, lecz tego na 100% nie wiem, gdyż u mnie taki miód bardzo szybko schodzi, a klienci nic mi na ten temat nie mówili

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2012, 19:03 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
czesc
Jest jeszcze jeden sposob przygotowania miodu do sprzedarzy trwajacy od 1 tygodnia do max1 miesiaca.(sposob ten omija wszystko co jest wyzej opisane!!!!! jest najprostrzym sposobem uzyskania wspanialego miodu.Sposobem ty miod nie traci swoich vitamin mineralöw i enzymöw)
Sposob ten znaja tylko starzy fachowcy i pozostanie to miedzy nimi.
No chyba ze zamykamy ten temat: przgotowania miodu na sprzedarz.
Jak ktos zacznie i trafi ja pociagne temat dalej. poz

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2012, 19:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
czesc Powyzszy post dotyczy najszybszego,najprostrzego sposobu kremowania miodu.
Nawet ..BoCiAnK -moze odstawic swoj automat do kremowania miodu i zaoszczedzic grosza.Moze nie powinnismy o tym mowic za glosno????
Po wypiciu zawsze mi jezyk mieknie..jak powiem tu o co chodzi to cala produkcja sprzetu do kremowania miodöw...stanie..poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2012, 19:37 - śr 
darius4257 pisze:
czesc Powyzszy post dotyczy najszybszego,najprostrzego sposobu kremowania miodu.
Nawet ..BoCiAnK -moze odstawic swoj automat do kremowania miodu i zaoszczedzic grosza.Moze nie powinnismy o tym mowic za glosno????
Po wypiciu zawsze mi jezyk mieknie..jak powiem tu o co chodzi to cala produkcja sprzetu do kremowania miodöw...stanie..poz d


Zastanawia mnie co przez swoje przechwałki chcesz osiągnąć.


Na górę
  
 
Post: 07 marca 2012, 19:46 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Nie przechwalam sie .poprostu nudze sie .A forum jest po to by podyskutowac i wymienic sie doswiadczeniami.A ja pisze ze cos wiem a tak naprawde to chyba juz wszyscy wiedza.o tym sposobie tylko nikt o tym nie mowi i sie zastanawiam dlaczego. poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2012, 20:02 - śr 

Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 16:55 - pt
Posty: 586
Lokalizacja: Górale
A co to za sposób bo ja nie wiem :?:

_________________
"Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Winston Churchill.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2012, 20:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
darius4257,
Daruś żeby otrzymać fajny miodek o konsystencji masłowej bez specjalistycznych drogich urządzeń
w praktyce szczepi się go midem rzepakowym
pare rzazy przemieszać łychą i każdy krystalizuje drobniutko
jak masełko ,ale dodać go trzeba przed poczatkiem krystalizacji miodu szczepionego .
Tylko rzepakowy miodek trafia się umnie co 3-4 lata i ten musze ostro wiertarą pokręcić żeby nie SKAMIENIAŁ :haha:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2012, 20:48 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
czesc Szczupak A moja matka ambrozjanka zyje ????
Jak zyje to i znajdzie sie inny sposob.poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2012, 23:23 - śr 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
darius4257 pisze:
czesc
Jest jeszcze jeden sposob przygotowania miodu do sprzedarzy trwajacy od 1 tygodnia do max1 miesiaca.(sposob ten omija wszystko co jest wyzej opisane!!!!! jest najprostrzym sposobem uzyskania wspanialego miodu.Sposobem ty miod nie traci swoich vitamin mineralöw i enzymöw)
Sposob ten znaja tylko starzy fachowcy i pozostanie to miedzy nimi.
No chyba ze zamykamy ten temat: przgotowania miodu na sprzedarz.
Jak ktos zacznie i trafi ja pociagne temat dalej. poz


Witam Pana
a kto by czekał tyle czasu ?
Turbopszczelarzman robi to w dzień.
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2012, 18:35 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Czesc racje dlatego zamykam ten temat,,,albo przenosze..poz d
................................................................................
http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/ ... html#39868
................................................................................
................................................................................poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2012, 18:40 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
darius4257,
mrożenie miodu to sposób znany i opisywany w literaturze. Tylko jest mały kłopot, mi np w lodówce więcej jak 10 słoików się nie zmieści :) :) :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2012, 19:00 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Czesc
W niemczech we wioskach ,bo na wsi mieszkam sa takie zamrazarki
w razie jakiejs katastrofy pakuje sie do nich ludzi czyli zamraza.
.I w ten sposöb mozna wydzierzawic 1 takie pomieszczonko 2 metrowe dlugie ale nie wysokie i nie szerokie i tam sobie miesko trzymac kosztuje to okolo 20 euro na rok.W ten sposob te 20 eurolöw idzie na prad.Jak chcesz CYNIK i nie dowierzasz to zaraz pujde strzelle zdjecie bo to odemnie 300metrow .
W niemczech w kazdej wiosce jest taki stary domek z piecem do pieczenia chleba kazdy kto chce sobie w nim sam chlebek piecze ,Niewierzysz to strzele foto bo to odemnie 30 metröw jest.poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2012, 19:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
OK, tylko co mi z tego??
Ja mieszkam u siebie, mam takie warunki jakie mam i chłodni na miód stawiał nie będę.
Jednak porządne kremowanie wydaje mi się ciut ekonomiczniejsze.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2012, 16:05 - ndz 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
Darek chętnie obejrzę takie fotki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2012, 16:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Czesc no jako ze Ty jedyny ciekawy to sie przejde i za 10 minut wstawie 2 fotki zeby nie bylo ze kit wciskam na dole bedzie data.poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2012, 16:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Jak wstawie zdjecia to mnie wyrzuca do smieci.
Ale gdy napisze ze chodzi o te zamrazarki w ktorych mozna zamrazac miod to post i zdjecia musza zostac.
................................................................................
http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/html#39868
................................................................................
................................................................................poz d
Na kosciele kogut
zdjecie zamrazarek robione przez szybe wyszlo brudne
backhaus -piekarnia chleba


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji