FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:22 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czerwony Miód
Post: 04 września 2009, 20:13 - pt 
neon10 pisze:
podczas odsklepiania plastrów totalnie się zddziwiłem gdy zaczął się wylewać jaskrawo pomarańczowo -czerwony miód ??? mam pasiekę dopiero 5 lat i nigdy czegoś takiego nie miałem i tylko w jednym ulu takie dziwo.może koledzy wiedzą z czego taki dziwny miód ????


Było to dla mnie też zaskoczeniem gdy w 2004 roku przy braku spadzi na jednej pasiece pojawił się właśnie przepyszny Czerwony a po podniesieniu nalanego słoika Bursztynowy kolor miodu długo dowiadywałem się co może dawać taki Czerwony piękny kolor i niebiański łagodny smak
w promieniu 3 km nie było spadzi totalna susza rozmawiając z Tubylczym Pszczelarzem zapytał on mnie jakie posiadam pszczoły ? bo jego Kaukazy już się wyrodziły i koniczyny czerwonej nie oblatują i ma dużo mniej miodu
Nabił mi wtedy klina tą wypowiedzią przecież krainka ma za krótki język aby sięgnąć nektarnika w Koniczynie Czerwonej
przewertowałem wszystkie stare Pszczelarze i czasopisma i znalazłem odpowiedź
Pszczoła to cwańsze zwierze jak się tylko wydaje nie tylko Kaukaz znosi miód
z koniczyny Każda inna pszczoła
Pszczoły nie mając innego pożytku wykorzystują wygryzione przez Trzmiele otwory w kielichach przez które wysysają nektar
Nektar - koniczyny jest jasno słomkowo -pomarańczowy odcieniem ale przegryziony kielich jest czerwono purpurowy i dochodzi do zabarwienia nektaru
Nigdy się z tym miodem nie spotkałem przy pożytku nawet pszczół nie widziałem na koniczynie czerwonej ale w tym roku widziałem i taki miód i pszczoły oblatujące masowo koniczynę włąśnie szukających łatwego darmowego dostępu :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 września 2009, 10:47 - sob 
Zgadzam się,ze miód czerwonawy-koniczynowy jest niebiański w smaku-nie mam własnego,ale ciekawość zmusiła mnie do nabycia go na spróbunek.Miał go Boguś.Lucy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 września 2009, 21:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
A kto go ma teraz ?
Bogdan ?
Będę w Jeleniej Górze może będzie ten miód. Muszę kupić na próbę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 września 2009, 14:03 - wt 
Tak Bogdan miał ze 4 lata temu.Teraz to nie wiem kto mógłby mieć.Lucy


Na górę
  
 
Post: 27 grudnia 2011, 16:21 - wt 

Rejestracja: 19 stycznia 2009, 18:53 - pn
Posty: 111
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Czerwony miód w innych szerokościach geog. "dają" niektóre odmiany rododendronów, a w Europie tymianek zarówno ten z upraw jak i dzikorosnący dający ziołowy miód z przewagą tymianku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji