FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 16:38 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Konfekcja miodu
Post: 21 października 2009, 22:59 - śr 

Rejestracja: 21 października 2009, 22:48 - śr
Posty: 6
Lokalizacja: Olsztyn
Witam :)

Jestem na początkowym etapie pisania pracy magisterskiej, a mianowicie konstruowania konspektu pracy. Jednakże za bardzo nie wiem ( tzn mniej więcej się orientuje w temacie, ale nie na tyle dobrze aby ten konspekt napisać) co miała bym w nim zawrzeć.

Przechodząc do sedna... potrzebuje informacji na temat konfekcjonowania miodu, co obejmuje, jakie czynniki / parametry wpływają na powstawanie strat miodu podczas konfekcjonowania.

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek informacje.

Pozdrawiam:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2009, 09:56 - czw 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Jezeli piszesz prace magisterska i stwierdzasz ze - mniej wiecej sie orientujesz- ,ale nie na tyle dobze aby napisac konspekt to DORADZAM ?!?! Zrezygnuj z pisania pracy na ten temat. Aby dobrze napisac prace to potszebna jest dobra znajomosc tematu.
Zacznij od przeanalizowania slowa <<Konfekcjonowanie>>. Jezeli zglebisz znaczenie tego slowa to:::: idz na praktyke do mistrza pszczelaza i zajmnij sie sama pszczelarstwem -pokochaj TO!-
I wtedy napiszesz prace na pewnym poziomie ,ze nastepny kto bedzie to czytal to zrozumnie temat i bedzie mogl cieszyc sie zdobyta wiedza.
Jezeli sie myle lub nie zgadzasz sie ze mna, lub Cie obrazilem to zwale to na karb dzisiejszych czasow. Za moich czasow nie bylo komputerow i gotowych prac.
Moja praca -Badanie stratnosci magnetycznej blach ferromagnetycznych. pozostala dla potomnych jako pomoc naukowa.
P.s. Wiecej wysilku i troszke ambicji.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2009, 14:35 - czw 

Rejestracja: 21 października 2009, 22:48 - śr
Posty: 6
Lokalizacja: Olsztyn
"Mniej więcej się orientuje" ponieważ dopiero zaczynam szukać materiałów, aby pogłębić wiedzę na ten temat, jakoś trzeba zacząć prawda?:) Szukałam piśmiennictwa, lecz niestety bez rezultatu, dlatego też piszę tutaj..

Temat pracy próbowałam zmienić, lecz nie miałam wystarczającej siły przebicia. Poddawać się nie będę, zrobię co w mej mocy aby temu podołać.

Mimo wszystko nadal liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 października 2009, 16:46 - czw 
Studentka pisze:
Witam :)

Jestem na początkowym etapie pisania pracy magisterskiej, a mianowicie konstruowania konspektu pracy. Jednakże za bardzo nie wiem ( tzn mniej więcej się orientuje w temacie, ale nie na tyle dobrze aby ten konspekt napisać) co miała bym w nim zawrzeć.

)


Koleżanko nim napiszę parę zdań pozwolę sobie na zapytanie
Do jakiej to koleżanka szkoły chodzi że wybrała koleżanka taki a nie inny temat pracy mg

Konfekcja miodu - to złożony proces technologiczny tak zwany od ula do konsumenta
i składa się z wielu etapów
1 - Odbiór plastrów i pozyskanie produktu /Miodu
2- Oczyszczenie produktu /miodu z zanieczyszczeń powstałych przy odbiorze
3- Rozlew patoki w pojemniki / słoje , saszetki , inne
4 - Dekrystalizacja dużych pojemników (beczek ) do postaci patoki lub dekrystalizacja częściowa aby tylko napełnić pojemnik mniejszy
Do procesu Konfekcjonowania zalicza się także
1 - proces filtracji miodu /patoki - celem usunięcia pyłków roślin
2- proces Kremowania miodu
3- proces w prowadzania dodatków do miodu - propolisu ,pyłku , olejków eterycznych
wszystkie procesy kończy Rozlew w pojemniki / słoje , saszetki , inne
Aby opisać te wszystkie czynności potrzeba naprawdę dużo czasu ,lecz wszystko to można z naleź w literaturze Pszczelarskiej
:wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2009, 21:48 - czw 

Rejestracja: 21 października 2009, 22:48 - śr
Posty: 6
Lokalizacja: Olsztyn
BoCiAnK bardzo dziękuje za powyższe informacje. Naprawdę bardzo mi to pomogło.

Studiuje na UWM w Olsztynie, wydział Bioinżynierii zwierząt, kierunek zootechnika, a specjalność kształtowanie jakości produktów zwierzęcych:P

Piszę pracę na katedrze pszczelnictwa, zresztą już miałam okazję napisania tam pracy inżynierskiej:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2009, 21:51 - czw 

Rejestracja: 21 października 2009, 22:48 - śr
Posty: 6
Lokalizacja: Olsztyn
A i jeszcze przypomnę, że nie wybrałam tego tematu:) Został narzucony przez mojego profesora:) Nie mniej jednak pomimo trudności tematu, uważam go za ciekawy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 października 2009, 08:34 - pt 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Witam studentkę tutaj materiały jak to wszystko wygląda z punktu widzenia prawa:
http://www.scribd.com/doc/13574269/szko ... szczelarzy
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji