FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:21 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 lutego 2010, 11:53 - czw 
Witam

Nie wiem czy to dobre forum do zadania tego pytania, więc ewentualnie prosze o przeniesienie do właściwego.Mam taki problem z miodem, zapytałem google i tez nie potrafi mi wyjaśnić jednej kwestii, zatem trafiłem na forum. Spożywam miody już jakieś dwa lata praktycznie, jak chce "posłodzić" to używam tylko miodu już, całkowicie wyeliminowałem cukier z żywienia, ale problemem jest konsystencja miodu, i nie chodzi tu o krystalizacje bo akurat to mi zupełnie nie przeszkadza jak dodaje łyżeczkę do mleka żeby na rano był naturalnie rozpuszczony. Problem zaczyna się jak chce go dodać do serka twarogowego tzw. wiejskiego tam dodanie takiej cegiełki skrystalizowanej mija się z celem bo nie zdąży się rozpuścić, i serek dalej jest nie osłodzony, ostatnio zastanowiło mnie jedno kupiłem w Zakopanym na targu jakiś rok temu miód spadziowy ciemny i jest rzadki tzn. płynny i spokojnie po wymieszaniu w twarogu ładnie się rozchodzi po całym pojemniku nie rozpuszcza się całkowicie ale nie tworzą się takie grudy, mam teraz miód wielokwiatowy skrystalizowany,kupiony w pasiece na wsi, po dodaniu do twarogu praktycznie zbija się i nie daje się wymieszać do tego jest strasznie gęsty nawet po dekrystalizacji jak go delikatnie pod gotuje, i tu mam pytanie:

1. Czy to że miód jest rzadki bądź gęsty zależy od jego rodzaju?
2. Czy są jakieś sposoby żeby zwiększyć "płynność" miodu gęstego?
3. Czy może spadziowy jest taki płynny bo jest chrzczony, wiadomo górale żeby opchnąć wszystko zrobią?

Dziękuje za ewentualną odpowiedź.

Dodam tylko, że wielokwiatowy nie był przechowywany w ciemnym a spadziowy był w szafce i przez rok się nie skrystalizował.


Na górę
  
 
Post: 18 lutego 2010, 13:37 - czw 
proba1 pisze:
1. Czy to że miód jest rzadki bądź gęsty zależy od jego rodzaju?
2. Czy są jakieś sposoby żeby zwiększyć "płynność" miodu gęstego?
3. Czy może spadziowy jest taki płynny bo jest chrzczony, wiadomo górale żeby opchnąć wszystko zrobią?

Dziękuje za ewentualną odpowiedź.

Dodam tylko, że wielokwiatowy nie był przechowywany w ciemnym a spadziowy był w szafce i przez rok się nie skrystalizował.

Opowiem Ci krótko
Kup se Gościu książkę na temat" Produktów Pszczelich " pod tytułem Miód Skład i Właściwości Biologiczne Bo widocznie wszystkich sądzisz widocznie według siebie
i tak byś pewnie nie uwierzył zwykłemu pszczelarzowi
A Co do Górali Chociaż nim się nie czuję no może tak trochę jako " Góral Nizinny ' i jak byś to przy mnie powiedział to wybacz poświęcił bym słoik 09l miodu Spadziowego takiego Skrystalizowanego Zeszło Rocznego dość mocno Ale przy mnie byś go zjadł bez serka i bez popicia
Bo to żeś Ty się dałeś wyciulać to nie znaczy że wszyscy są tacy :pala:


Na górę
  
 
Post: 18 lutego 2010, 17:53 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
, ostatnio zastanowiło mnie jedno kupiłem w Zakopanym na targu jakiś rok temu miód spadziowy ciemny i jest rzadki tzn

Bo kupiłeś produkt miodopodobny , kupuj miód z pasiek lub pszczelarza którego znasz i możesz zapytać o wyjaśnienie problemów. Nawiasem mówiąc miód od przysłowiwej ''baby ''] często jest mieszanką karmelu czegoś tam ze Słowacji no i oczywiście cukru lub inwertu, to samo dotyczy wielu sprzedających przy ;; ZAKOPIANCE''.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2010, 18:31 - czw 
jv2m pisze:
,jest mieszanką karmelu czegoś tam ze Słowacji no i oczywiście cukru lub inwertu, to samo dotyczy wielu sprzedających przy ;; ZAKOPIANCE''.


I tu jest Pytanie do wszystkich Weterynarzy, Inspektorów ,Nadzorców i Wszystkich Mądralińskich Piszących ustawy uchwały i pierdoły pociskane
GDZIE SĄ

CZY TYLKO POTRAFIĄ SIĘ ZA BIURKA MĄDRZYĆ
NIESTETY PRZEPISY SĄ DLA PSZCZELARZA BO HANDLARZE MAJA TO W DUPIE
przykre ale prawdziwe


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 lutego 2010, 19:53 - czw 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
Boguś to nie wiesz że proces sroższy za kradzież kury niż za milion :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2014, 00:10 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Siedzą w sanepidach,dupy rozpłaszczone (przepraszam za słowo rozpłaszczone) z własnej inicjatywy się nigdzie nie wychylą ,miód nie jest wyjątkiem ,a to że różne "śmieci społeczne " jadą na modnych regionach to chyba nikogo nie dziwi i ludzie to dostrzegają.Kiedyś na giełdzie rolnej były kontenery na "przeterminowane" i uszkodzone płody rolne i wiecznie były czymś zawalone , obecnie nic tam nie ma ,to nie znaczy że towaru takiego nie ma,jest tylko bliżej klienta ,poprzez dziwne bary, kateringi i pizzerie .
Jak się da na czymś zarobić to i cukier zejdzie w postaci miodu.No niby wolny rynek ,tylko wolny dla kogo ,przecież menda na czole nie ma napisane "menda".

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2014, 15:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
bo lubię pisze:
Siedzą w sanepidach,dupy rozpłaszczone
.............................
bo lubię pisze:
Jak się da na czymś zarobić to i cukier zejdzie w postaci miodu.
Tylko co ma sanepid do jakości miodu. Co do skażenia go bakteriami lub chemikaliami to tak ale ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 stycznia 2014, 17:21 - sob 
robert-a pisze:
Tylko co ma sanepid do jakości miodu

Tyle samo co do jakości mięsa ale są inne instytuty co mają i nic nie robią


Na górę
  
 
Post: 04 stycznia 2014, 17:36 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
BoCiAnK pisze:
robert-a pisze:
Tylko co ma sanepid do jakości miodu

Tyle samo co do jakości mięsa ale są inne instytuty co mają i nic nie robią
jak nic nie robią pewnie odbierają koperty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji