FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:04 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 04 czerwca 2015, 11:51 - czw 
PasiekaCordovan pisze:
Wczoraj byłem na wystawie rolniczej, idę i patrzę a tu wystawia się pszczelarz z wszystkimi gatunkami miodów, pyłkiem, mleczkiem, pierzgą, gospodarstwo z Okupa koło Łasku, nie było by w tym nic dziwnego ani złego gdyby nie to że gość rozlewa w słoiki 0,72 czyli te mieszczące 1 kg miodu a jak zapytałem o cenę to usłyszałem 30 zł za rzepak !!!, przy ludziach powiedziałem że tyle w naszym rejonie płacą klienci za słoik 900 ml i wagowo 1,3 kg i że jawnie w ciula robi klientów.

A dwa lata temu!
Cordovan pisze:
Wiesz dlaczego tak jest? bo jakiś burak za przeproszeniem by być lepszym i więcej sprzedać zaczął sprzedawać taniej, później reszta by wogóle sprzedać zaczęła robić to samo. Nie mówcie mi że ludzie nie mają kasy bo kto chce kupić prawdziwy miód kupi za 30zł nie marudząc byś sprzedał za 23-25. Sami pszczelarze są sobie winni a później miączą że po 30 zł miodu się nie da sprzedać i trzeba taniej. Jak jest popyt jest i podaż ale trzeba szanować siebie samego i wiedzieć za co się tym zajmujesz byś nie robił tego tylko dla przyjemności i karmy na zimę dla pszczółek. :wink:

Czyli drogo źle tanio źle najlepiej jak Ty z Lysoniem podyktujesz po ile sprzedawać jest wolny rynek i zacznij się leczyć w końcu.


Na górę
  
 
Post: 04 czerwca 2015, 12:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
PasiekaCordovan, jeżeli za rodzinę płacę 300 to dla mnie adekwatną jest połowa tej ceny do Twojego odkładu.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 czerwca 2015, 14:57 - czw 

Rejestracja: 27 lutego 2011, 11:46 - ndz
Posty: 158
Lokalizacja: Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Czytając posty Pasieka Cordowan - a zastanawiam się jaka jest jego strategia sprzedażowa czy marketingowa. Bo każdy kto sprzedaje jakiś towar ma jakąś strategię (czasami nie jest tego świadomy).
Moja np. strategia jest bardzo prosta - mam niewielką pasiekę, sprzedaję dobry nie zafałszowany miód więc sprzedaję go powyżej średniej ceny rynkowej (tak mi się przynajmniej wydaje). Opakowaniem jest od kilku lat wyłącznie słoik 0,72 l, do którego przyzwyczaili się klienci. Swój rynek miodu budowałem kilkanaście lat. Obecnie nie szukam już nowych klientów ponieważ pracuję zawodowo i nie jestem w stanie obsłużyć większej pasieki.
Jaka jest strategia Cordowana - wg mnie wymyślił sobie, że miód powinien być po 30 zł za słoik ogórkowy - dlaczego? - bo jeśli wszyscy okoliczni pszczelarze będą po tyle sprzedawać to i Jego miód - jaki by on nie był jakoś się sprzeda. Co robi aby tę strategię realizować - zachowuje się niegodnie - na targu w Łasku publicznie przy klientach dyskredytuje pszczelarza, który w jego mniemaniu sprzedaje za drogo. W swojej okolicy - Sieradz - puszcza "famę" o pszczelarzu który w mniejszych słoikach sprzedaje miód drożej niż reszta w 0,9 l (nie cytuję można o tym przeczytać w Jego postach powyżej). Na forum używa różnych komplementów wobec pszczelarzy, którzy z nim polemizują w tym temacie.
Co o tym sądzicie?
Bo ja mogę tylko apelować (jak ksiądz ambony - dzisiaj przy Święcie)
Pasieka Cordowanie popraw się:
- nie wyzywaj pszczelarzy - nie znasz ludzi - zabrania tego regulamin tego forum, ale przede wszystkim dobre wychowanie, które każdemu z nas przekazali rodzice,
- nie psuj ludziom sprzedaży na targowisku - oni zarabiają na chleb, jeśli są nieuczciwi najlepiej oceni to klient,
- nie puszczaj "famy" plotki są dla bab (nie obrażając naszych kochanych kobiet).
Zastosuj się do tych rad a będziesz mógł z podniesioną głową patrzeć lustro i nie tylko.
Uf rozpisałem się trochę .Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 czerwca 2015, 07:13 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Przemysławie nasz dobrodzieju forumowy napisz publicznie po ile Ty skupujesz miód od pszczelarzy i powodzenia w handelku :wink:

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 czerwca 2015, 07:41 - pt 
ja-lec pisze:
Czyli drogo źle tanio źle najlepiej jak Ty z Lysoniem podyktujesz po ile sprzedawać jest wolny rynek i zacznij się leczyć w końcu.
Kolego pisałem że z Łysoniem nie mam nic wspólnego poza tym że oboje współpracujemy z Czasopismem Pasieka. Zaniżanie ceny gdy miód się sprzedaje w określonej w danym rejonie to nic innego jak stosowanie cen dumpingowych, a to jest mało uczciwe, jeśli ktoś sprzedaje drożej nic mi do tego. Wszyscy żeście nie zrozumieli że ja nie mam nic do takich ludzi co sprzedają od dawna w słoikach 0,72 l po 30 zł. Wkurza mnie to że ktoś w zeszłym sezonie sprzedawał (jak i kilka czy kilkanaście lat wstecz) w słoikach 0,9 l a teraz przeszedł na słoiki 0,72 l, cenę utrzymał jak za słoik 0,9 l i nie informuje o tym klientów.

bo lubię pisze:
PasiekaCordovan, jeżeli za rodzinę płacę 300 to dla mnie adekwatną jest połowa tej ceny do Twojego odkładu.
Cóż u mnie w rejonie rodziny maja cenę minimum 400 zł, za 250 czy 300 zł to możesz i owszem kupić ale takie rodzinki co będą Ci do lipy do siły dochodziły. Jak popatrzysz na zdjęcia moich odkładów to za 150 zł pozwoliłbym Ci je pooglądać a za 200 zł byś takie mógł kupić jak kolega Zenek tyle że w tym sezonie nie sprzedaję odkładów bo zwiększam ilośc pni w własnej pasiece. Te odkłady jakie robiłem 15 maja przedwczoraj dostały drugi pełny korpus wlkp z węzą bo na 10 ramkach już się nie mieściły a pszczoły zaczęły w nich zalewać akacją gniazdo.

jarek123 pisze:
Jaka jest strategia Cordowana - wg mnie wymyślił sobie, że miód powinien być po 30 zł za słoik ogórkowy - dlaczego? - bo jeśli wszyscy okoliczni pszczelarze będą po tyle sprzedawać to i Jego miód - jaki by on nie był jakoś się sprzeda.
Ja problemów z sprzedaniem miodu nie mam, rzepaku zostało mi zaledwie 12 słoików z wszystkiego co odwirowałem (pisałem na forum ile), całość rozkupili klienci jacy czekali aż rozleję w słoiki a swoich klientów szanuję i nie zamierzam zmieniać słoika z 0,9 na 0,72 przy utrzymaniu tej samej ceny za słoik. Gdybym zmienił słoik na mniejszy wtedy i cenę adekwatnie do ilości miodu bym zmniejszył. Jeśli w słoiku 0,9 l mam 1,3 kg miodu rzepakowego i sprzedaję go po 30 zł a nalał bym rzepak w słoik 0,72 gdzie było by 1 kg miodu to cena za słoik 0,72 była by 25 zł. Moim zdaniem uczciwe było by podejście do swoich klientów.

6Cichy pisze:
Przemysławie nasz dobrodzieju forumowy napisz publicznie po ile Ty skupujesz miód od pszczelarzy i powodzenia w handelku
Prywatnie dla siebie nie skupuję bo własnego dla zaspokojenia potrzeb swoich klientów mam dość a jeśli pijesz do skupu przez dystrybutora to rzepak np. po 12 zł za kilogram w zeszłym roku, cena hurtowa, skup w beczkach 200 litrowych, w tym roku nawet nie wiem bo nie brałem udziału w skupie. Zapłaci Ci któryś dystrybutor jaki skupuje miód więcej? nie sądzę. Kasztelewicz w zeszłym roku płacił 7-8 zł za kg rzepaku, w tym pewnie cenę utrzymał choć przyznam że nie interesowałam się tym. Jak ktoś ma 4-5 ton rzepaku lub więcej (a będą przecież kolejne miody) to co ma z nimi zrobić, sprzedać w detalu taką ilość? owszem można stać po bazarkach, ryneczkach, jeździć na różne wystawy jak ma się na to czas, tyle że Ci co pozyskują takie ilości lub większe rozlewają w beczki i sami dzwonią by od nich w hurcie kupić. Zadowolony z odpowiedzi?


Na górę
  
 
Post: 06 czerwca 2015, 16:30 - sob 
PasiekaCordovan pisze:
Wkurza mnie to że ktoś w zeszłym sezonie sprzedawał (jak i kilka czy kilkanaście lat wstecz) w słoikach 0,9 l a teraz przeszedł na słoiki 0,72 l, cenę utrzymał jak za słoik 0,9 l i nie informuje o tym klientów.

Cordowan w zeszłym roku miał full miodu to sprzedawał w dużych słoikach, w tym roku ma mniej miodu a pracy włożył tyle samo albo i więcej i żeby wyjść na swoje bo z czegoś musi żyć i robić opłaty to miód sprzedaje drożej a Tobie ch..j do tego, niech to w końcu dotrze do Ciebie. Nie myśl że klient to idiota i go łatwo nabrać, a to co Ty zrobiłeś to szczyt chamstwa i głupoty, zwłaszcza że robi to pszczelarz pszczelarzowi jaki by nie był.


Na górę
  
 
Post: 06 czerwca 2015, 23:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
ja-lec weź już przystopuj, bo "gryziesz" pod każdym postem Przemka.. już Ci słów brakuje i zaczynasz wulgaryzmów używać... równie niesmaczne się robi co Przemka ciągłe w kółko pisanie tego, ze facet zmienił słoiki.Chciał, to zmienił.. gdyby nie zmieniał, nigdy nie byłoby tego momentu, że stosuje mniejsze.

Ja w pierwszym roku nalewałem w PZP - to mnie miejscowy handlarz warzywami złodziejem i oszustem nazywał, bo wyłamałem się z ogólnie przyjętego pojemnościowo słoika.. a ludzie mówią, ze litrówki lepsze.. Tylko nie mam gdzie kupić ładnych słoików 0,72, a za logo nie będę dopłacał ponad 30 groszy. I ludzie wiedzą, ze to 1kg i chwalą, ze lepiej łyżka wchodzi.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2015, 13:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Czy ta dyskusja naprawdę musiała tak daleko zabrnąć?
Kto nie zrozumiał pierwszych pierwszych odpowiedz kolegi Przemka, w których napisał że oszustwem jest sprzedaż miodu w mniejszej ilości za tą samą cenę?
Każdy może sprzedawać za ile mu się podoba, ważne by mówić klientowi o tym za jaką ilość miodu płaci.
To kto jaki słoik woli to też chyba żaden problem dla innych, jak ktoś chce mieć 100 (0,72l) słoików do napełnienia zamiast 80 (0,9l) to jego wybór.

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji