FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:01 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 maja 2015, 06:09 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Temat był już wałkowany. Generalnie po myciu słoiki są brudniejsze niż te wychodzące z huty. Kwestia, aby nie kupować w hurtowaniach, gdzie kilka miesięcy pod chmurką spędziły.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2015, 09:14 - pt 

Rejestracja: 02 października 2012, 22:08 - wt
Posty: 478
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
adamjaku pisze:
Temat był już wałkowany. Generalnie po myciu słoiki są brudniejsze niż te wychodzące z huty. Kwestia, aby nie kupować w hurtowaniach, gdzie kilka miesięcy pod chmurką spędziły.

Adam a Ty kupujesz tylko takie prosto z pieca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2015, 09:24 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Nic prostszego jak sprawdzić w jakim stanie są słoiki, choćby testem "białej rękawiczki".

Kupując w hurtowni słoiki pakowane w folii po 6 sztuk często miałem w środku zacieki i kurz. Musiałem je myć w zmywarce na najwyższej temperaturze.
Po zmianie dostawcy i zakupach paletowych słoiki są czyściutkie i każdy zabieg jaki z nimi zrobię może je tylko pobrudzić :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2015, 22:35 - sob 

Rejestracja: 27 lutego 2011, 11:46 - ndz
Posty: 158
Lokalizacja: Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
PasiekaCordovan pisze:
jarek123 pisze:
Tylko nowe 720 ml z logo PZP ale wyparzam gorącą wodą
Żadnych PZP po co jeszcze wspierać ten dziadowski twór i przy okazji w ch..a robić klientów sprzedając 720 ml w cenie 900 ml. Chyba że cenę za słoik 720 ml obniżasz przeliczając od ceny za słoik 900 ml.


PasiekaCordovan, skąd u Ciebie tyle jadu jeden post a próbujesz obrażać mnie podejrzewając o oszukiwanie klientów i PZP używając niewybrednych epitetów :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2015, 23:24 - sob 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
jarek123 pisze:
PasiekaCordovan pisze:
jarek123 pisze:
Tylko nowe 720 ml z logo PZP ale wyparzam gorącą wodą
Żadnych PZP po co jeszcze wspierać ten dziadowski twór i przy okazji w ch..a robić klientów sprzedając 720 ml w cenie 900 ml. Chyba że cenę za słoik 720 ml obniżasz przeliczając od ceny za słoik 900 ml.


PasiekaCordovan, skąd u Ciebie tyle jadu jeden post a próbujesz obrażać mnie podejrzewając o oszukiwanie klientów i PZP używając niewybrednych epitetów :?:
bo cordovan wszystkich mierzy swoją miarą :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2015, 00:12 - ndz 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Radzę myć albo lepiej wyparzyć - nowe słoiki może nie są jakoś specjalnie brudne ale są w nich pozostałości poprodukcyjne (różne badziewie, którego nie chciałbym jeść a Twoi klienci zapewne też).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2015, 08:12 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Zawsze myję słoiki w zmywarce (mam taką co ma cykl krótki 30 min w 80st.C) przeznaczona tylko do tego celu chociaż słoiki kupuję nowe w hurtowni. Tak mam zapisane w procesie technologicznym zatwierdzonym przez PLW. Rotacja w hurtowni duża mimo to jak przywiozą nowe to część nie mieści się w hali i stoi na zewnątrz kilka dni pod chmurką. Na te palety popada deszcz a i ptaszek sobie pofolguje. Z drugiej strony klient jak przychodzi po miód do pracowni i widzi zmywarkę i czyste słoiki ma wyobrażenie o pszczelarzu. A czy nakrętki myjecie?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2015, 08:15 - ndz 
jarek123 pisze:
PasiekaCordovan pisze:
jarek123 pisze:
Tylko nowe 720 ml z logo PZP ale wyparzam gorącą wodą
Żadnych PZP po co jeszcze wspierać ten dziadowski twór i przy okazji w ch..a robić klientów sprzedając 720 ml w cenie 900 ml. Chyba że cenę za słoik 720 ml obniżasz przeliczając od ceny za słoik 900 ml.


PasiekaCordovan, skąd u Ciebie tyle jadu jeden post a próbujesz obrażać mnie podejrzewając o oszukiwanie klientów i PZP używając niewybrednych epitetów :?:
Nazywam sprawę po imieniu jak to faktycznie jest, jeśli lejesz w słoiki z logo PZP i sprzedajesz w cenie jak za słoik 0,9 l to jak inaczej to nazwać? Wczoraj byłem na wystawie rolniczej, idę i patrzę a tu wystawia się pszczelarz z wszystkimi gatunkami miodów, pyłkiem, mleczkiem, pierzgą, gospodarstwo z Okupa koło Łasku, nie było by w tym nic dziwnego ani złego gdyby nie to że gość rozlewa w słoiki 0,72 czyli te mieszczące 1 kg miodu a jak zapytałem o cenę to usłyszałem 30 zł za rzepak !!!, przy ludziach powiedziałem że tyle w naszym rejonie płacą klienci za słoik 900 ml i wagowo 1,3 kg i że jawnie w ciula robi klientów. Co do PZP to niestety ale jeśli chcesz utrzymywać ich stołeczki i płacić frycowe to proszę bardzo, dla mnie to archaiczny twór jaki należało by rozwiązać a napisać sobie mogę co mi się o tym podoba.


Na górę
  
 
Post: 31 maja 2015, 10:49 - ndz 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
I widzisz Przemuś czasami wychodzi z ciebie kawał ........ (nazwi to jak chcesz) człowiek wyrobił pewnie sobie dobrą markę Ma dobrą cenę na miód a ty go nazywasz oszustem Bo leje w słoiki 0,72 a cenę ma jak za 0,9. Zastanów się najpierw co mówisz robisz i piszesz i jeszcze raz powtarzam nie oskarżaj ludzi tak łatwo.!!!
Czy miał na etykiecie napisane że miód waży więcej niz jest rzeczywistości.
Ja sprzedaję rzepak między 27- 30 zł za kilogram mam na etykiecie napisane masę netto 1 kg czy też robię ludzi w ciula.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2015, 11:05 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
cena za miód rzepakowy 30zł/kg to żadna znowu sensacja. Ja u siebie dla sąsiadów/emerytów mam po 28zł a to co idzie "na export" do Katowic czy Warszawy jest właśnie po 30zł/kg.

Zawsze mi się wydawało, że cena miodu jest kalkulowana w stosunku do masy netto a nie do sztuki słoika ogórkowego.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2015, 20:02 - ndz 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
PasiekaCordovan pisze:
powiedziałem że tyle w naszym rejonie płacą klienci za słoik 900 ml i wagowo 1,3 kg i że jawnie w ciula robi klientów. Co do PZP to niestety ale jeśli chcesz utrzymywać ich stołeczki i płacić frycowe to proszę bardzo, dla mnie to archaiczny twór jaki należało by rozwiązać a napisać sobie mogę co mi się o tym podoba.

widzisz jaki frajer jesteś wystarczy nalać w słoiki PZP i już klient chętniej płaci więcej w tym przypadku 7 zł na kilogramie :wink: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2015, 20:08 - ndz 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
30zl za kilogram rzepaku? Znajomy ma skup miodu, pytałem o ceny. Wielokwiat 6-7 zl za kilo. Generalnie 3 x aktualna cena kilograma cukru. Zawartość (chyba) sacharozy, norma do 5% ale kupują taki do 20% lecz wtedy cena spada. Spadź ok 20zl/ kilogram w zależności jaka ma przewodność. Wiem ze detal to nie to samo co hurt

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2015, 20:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Dominikkuchniak, wiesz ja kalkuluję ilość posiadanych uli w prosty sposób:
- tyle rodzin ile miodu z nich potrafię sprzedać. Nie czuję potrzeby utrzymywania całej rzeszy pośredników.

Na swoim lokalnym rynku zbytu jestem w stanie sprzedać w podanych cenach około tony miodu. Mi to wystarcza :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2015, 20:36 - ndz 

Rejestracja: 27 lutego 2011, 11:46 - ndz
Posty: 158
Lokalizacja: Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
PasiekaCordovan pisze:
jarek123 pisze:
PasiekaCordovan pisze:
jarek123 pisze:
Tylko nowe 720 ml z logo PZP ale wyparzam gorącą wodą
Żadnych PZP po co jeszcze wspierać ten dziadowski twór i przy okazji w ch..a robić klientów sprzedając 720 ml w cenie 900 ml. Chyba że cenę za słoik 720 ml obniżasz przeliczając od ceny za słoik 900 ml.


PasiekaCordovan, skąd u Ciebie tyle jadu jeden post a próbujesz obrażać mnie podejrzewając o oszukiwanie klientów i PZP używając niewybrednych epitetów :?:
Nazywam sprawę po imieniu jak to faktycznie jest, jeśli lejesz w słoiki z logo PZP i sprzedajesz w cenie jak za słoik 0,9 l to jak inaczej to nazwać? Wczoraj byłem na wystawie rolniczej, idę i patrzę a tu wystawia się pszczelarz z wszystkimi gatunkami miodów, pyłkiem, mleczkiem, pierzgą, gospodarstwo z Okupa koło Łasku, nie było by w tym nic dziwnego ani złego gdyby nie to że gość rozlewa w słoiki 0,72 czyli te mieszczące 1 kg miodu a jak zapytałem o cenę to usłyszałem 30 zł za rzepak !!!, przy ludziach powiedziałem że tyle w naszym rejonie płacą klienci za słoik 900 ml i wagowo 1,3 kg i że jawnie w ciula robi klientów. Co do PZP to niestety ale jeśli chcesz utrzymywać ich stołeczki i płacić frycowe to proszę bardzo, dla mnie to archaiczny twór jaki należało by rozwiązać a napisać sobie mogę co mi się o tym podoba.[/quote
PasiekaCordovan, mam dobry miód i dobrą cenę, klientów którzy wiedzą za co płacą i za jaką ilość miodu płacą - waga podana na słoiku i te same słoiki od kilku lat. Cena wyższa niż u Pana z Łasku którego opisałeś. Jeśli cena 30 zł za kg jest dla ciebie szokiem to Twój problem ale myślę, że rozumiesz, że jest bardzo dużo ludzi którzy są gotowi zapłacić za miód więcej jeśli są pewni jego jakości i standardów w czasie jego odbioru i leczenia pszczół. Poza tym jeśli nie potrafisz sprzedać Swojego miodu w cenie 30 zł to nie psuj ludziom handlu publicznie bo psujesz cenę nie tylko temu Panu w Łasku ale i okolicznym pszczelarzom. Promuj Swój miód bo to daje najlepsze efekty i nigdy nie krytykuj konkurencji to jedna z podstawowych zasad marketingu bo ta krytyka wzbudzi rykoszetem podejrzliwość co do Twojego taniego miodu i miodu innych pszczelarzy.
Jeśli chodzi o PZP to mamy wolny kraj Możesz założyć Swoje stowarzyszenie jeśli uważasz, że to "archaiczny twór". Mnie PZP odpowiada - składki nie są wysokie koło działa prężnie mamy zawsze na czas leki węzę matki sprzęt itp. na samodzielne załatwianie tych wszystkich spraw ciężko by mi było znaleźć czas, którego ciągle brakuje. Poza tym spotkania, wycieczki rozmowy - bezcenne.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2015, 20:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
PasiekaCordovan, miód kosztuje tyle ile klient chce za niego zapłacić,a oszustwem jest karma sprzedawana jako miód i nie ważne za jaką śmieszną kwotę.
Przejrzałem słoiki pod lupą , które były zafoliowane i nie widzą żadnego osadu

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 08:05 - pn 
DROBNY pisze:
Ja sprzedaję rzepak między 27- 30 zł za kilogram mam na etykiecie napisane masę netto 1 kg czy też robię ludzi w ciula.
Póki nie weszły słoiki z logo PZP o pojemności 0,72 l wszyscy sprzedawali w słoikach 0,9 l i cena była na poziomie np. 30 zł za słoik np. rzepaku, jak weszły słoiki z logo PZP pszczelarze uświadomili sobie, że wizualnie niewielka różnica to zarobią więcej na nieświadomym kliencie, słoik mniejszy, cena ta sama - to jest oszustwem, podobnie jak sprzedawanie czegoś co nie jest miodem. Uważacie że zmniejszenie słoika przy utrzymaniu ceny jest w porządku? Każdy kto tak uważa jest oszustem i świnią względem swoich klientów. Ja sprzedaję tak jak sprzedawałem po 30 zł za słoik 0,9 l, rzepak już praktycznie sprzedałem, nie mam problemów z tym by sprzedać miód ale swoich klientów w ch..a robić nie zamierzam i dlatego też że sprzedaję w takich samych słoikach cały czas i prawdziwy miód nadal tych klientów mam.

jarek123 pisze:
Mnie PZP odpowiada - składki nie są wysokie koło działa prężnie mamy zawsze na czas leki węzę matki sprzęt itp. na samodzielne załatwianie tych wszystkich spraw ciężko by mi było znaleźć czas, którego ciągle brakuje.
Leki, węzę można kupić nie tylko w PZP, matki wolę sobie wyhodować sam niż mam brać tą padlinę z PZP na refundację i to wtedy gdy łaskawie dotrą do koła pszczelarskiego a nie wtedy kiedy mi są potrzebne.

jarek123 pisze:
nie psuj ludziom handlu publicznie bo psujesz cenę nie tylko temu Panu w Łasku ale i okolicznym pszczelarzom.
U mnie okoliczni pszczelarze są wobec swoich klientów feer i również sprzedają za 30 zł słoik 0,9 l, czasami trafi się taki dorobkowicz co chce za tą samą cenę sprzedać mniej miodu w słoiku, w naszym rejonie idzie fama że taki sprzedaje za tą samą cenę mniej niż inni pszczelarze i już ma po sprzedaży. Zapamiętaj że chytry traci dwa razy.


Na górę
  
 
Post: 01 czerwca 2015, 08:31 - pn 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
PasiekaCordovan pisze:
Póki nie weszły słoiki z logo PZP o pojemności 0,72 l wszyscy sprzedawali w słoikach 0,9 l i cena była na poziomie np. 30 zł za słoik np. rzepaku, jak weszły słoiki z logo PZP pszczelarze uświadomili sobie, że wizualnie niewielka różnica to zarobią więcej na nieświadomym kliencie, słoik mniejszy, cena ta sama

widzisz też wszystkiego nie wiesz - wcześniej weszły słoiki 720 ml (tzw z Litwy) a wyglądały z goła jak 900 ml tylko były węższe i to z nimi pszczelarze przyjeżdżali w soboty na bazarek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 09:19 - pn 

Rejestracja: 27 lutego 2011, 11:46 - ndz
Posty: 158
Lokalizacja: Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Póki nie weszły słoiki z logo PZP o pojemności 0,72 l wszyscy sprzedawali w słoikach 0,9 l i cena była na poziomie np. 30 zł za słoik np. rzepaku, jak weszły słoiki z logo PZP pszczelarze uświadomili sobie, że wizualnie niewielka różnica to zarobią więcej na nieświadomym kliencie, słoik mniejszy, cena ta sama - to jest oszustwem, podobnie jak sprzedawanie czegoś co nie jest miodem. Uważacie że zmniejszenie słoika przy utrzymaniu ceny jest w porządku? Każdy kto tak uważa jest oszustem i świnią względem swoich klientów. Ja sprzedaję tak jak sprzedawałem po 30 zł za słoik 0,9 l, rzepak już praktycznie sprzedałem, nie mam problemów z tym by sprzedać miód ale swoich klientów w ch..a robić nie zamierzam i dlatego też że sprzedaję w takich samych słoikach cały czas i prawdziwy miód nadal tych klientów mam.

jarek123 pisze:
nie psuj ludziom handlu publicznie bo psujesz cenę nie tylko temu Panu w Łasku ale i okolicznym pszczelarzom.
U mnie okoliczni pszczelarze są wobec swoich klientów feer i również sprzedają za 30 zł słoik 0,9 l, czasami trafi się taki dorobkowicz co chce za tą samą cenę sprzedać mniej miodu w słoiku, w naszym rejonie idzie fama że taki sprzedaje za tą samą cenę mniej niż inni pszczelarze i już ma po sprzedaży. Zapamiętaj że chytry traci dwa razy.[/quote]

Więc według Ciebie cena 30 zł za słoik "ogórkowy" jest ceną uczciwą a wszyscy sprzedający drożej to oszuści świnie itp. Ci co sprzedają taniej zaniżają uczciwą wg Ciebie cenę. To coś dla Urzędu antymonopolowego. Uzasadnij proszę na czym opierasz swoje przeświadczenie, że twoja cena 30zł jest tą uczciwą a ludzi którzy mają inne zdanie osądzasz od czci i wiary.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 09:23 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Już conajmniej 12 lat nie sprzedaję w słoikach 0,9 l. Pojemność słoika tzw 0,9 też jest różna w zależności od huty z której pochodzi.
Cordovan i w tym temacie masz wszystkich wypowiadających się przeciwko sobie i niczego to cię nie uczy.
wszystcy no prawie wszystcy ( poza cordovanem) chcą swój towar sprzedać jak najdrożej klient chce kupić jak najtaniej z tego powodu marketingowcy wymyślili takie coś jak downsizing i to działa na całym rynku spożywczym to dlaczego nie ststosować tego do miodu. Czym innym jest nie informowanie konsumenta o masie produktu ale to już sprawą inspekcji i etyki. Ja na swojej etykiecie mam duże widoczne cyfry informujące o masie produktu i wypraszam sobie aby ktoś kto nie rozumie zasad ekonomii i rynku oraz właściwego etykietowania nazywał mnie świnią i oszustem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 09:41 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
09lit - po 30 zeta. 07 litr 25 zł. 05 lit 20 zł.
Takie mam ceny i tak schodzi .
Do świąt jest już pusto, biorą po 5-10 słoików , to klient chodzi za mną .
Jeszcze dobieram około 200 lit i basta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 09:46 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Panowie oszustwem jest mówienie ze litr miodu kosztuje 30 zł i podanie klijetowi słoika 0,9. Jeśli Powie się że 1 kg kosztuje 30 zł i podasz mu słoik z masą netto miodu 1 kg to jest to uczciwe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 09:51 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 czerwca 2012, 06:19 - ndz
Posty: 571
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Kolega Cordovan pojechał po całosci. Zeby było jasne , sprzedaje w słoilkach 0,9l za 30 zl. ,ale nie uwazam za oszustow tych ,ktorzy nie ukrywajac ze pojemnosc sloika jest mniejsza ,sprzedaja drożej. Jesli mamy towar 1 klasa i klientów którzy akceptuja wyzsza cene to nie widze problemu. Oszustwem byloby sprzedawanie miodu w słikach 0,7 i mowienie klientom ze soik ma poj.0,9 l .Ale to byloby łatwe do wykrycia przez kazdego. Jak do tej pory nie mamy ceny "urzedowej" za miod i czy ktos sprzeda po 30 z czy po 60 zl to jego sprawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 09:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Jak ktos sprzedaje w 0,7 a podaje że litr to taki sam oszust jak ten co 0,9. musi byc zgodne. A do tego na etykiecie podana masa. Tak przy okazji wszędzie jednostka miodu to kg nie słoiki i nie litry ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 10:39 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 00:15 - pt
Posty: 1133
Lokalizacja: Tczew ---- GPS N: 54° 5' 33" E: 18° 47' 18"
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski leżak kombinowany
Stosuję tylko nowe słoiki. Myję w zmywarce jak wyschną do piekarnika na 150 stopni na 20 minut i dopiero potem rozlewanie. Każdy robi jak uważa ja sądzę, że skoro to żywność to wolę "dmuchać na zimne" - robię i będę tak robił nawet jak stwierdzę, że woda po myciu jest czysta (choć w zmywarce tego nie widać).
Nigdy nie wiadomo gdzie te słoiki były magazynowane i czy jakiś szczurek, albo myszka nie przechodziła sobie pomiędzy nimi przez opakowanie.
Oczywiście każdy robi tak jak uważa za słuszne.
Pozdrawiam tczkast


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 14:31 - pn 
Może inaczej bo każdy widzę ma jakieś obiekcje. Od dawna był miód rozlewany w słoik 0,9 l w który w zależności od rodzaju miodu mieści się od 1,3 do 1,5 kg miodu, z jakim klientem/człowiekiem bym nie rozmawiał każdy pyta czy za te 30 zł za miód rzepakowy to słoik litrowy?, ja odpowiadam że to słoik o pojemności 900 ml więc prawie litr. Nie jest dla mnie oszustem ten co napisze wyraźnie na słoiku wagę miodu, oszustwem jest to że sprzedawał taki jeden z drugim po 30 zł za słoik 0,9 l a teraz sprzedaje za te same pieniądze w słoikach 0,72 l. Chcesz być feer według klientów jeden z drugim zróbcie ceny tak jak kolega
wtrepiak pisze:
09lit - po 30 zeta. 07 litr 25 zł. 05 lit 20 zł.
Takie mam ceny i tak schodzi .
Do świąt jest już pusto, biorą po 5-10 słoików , to klient chodzi za mną .
Jeszcze dobieram około 200 lit i basta.

takie podejście rozumiem. Inaczej postępujący to oszuści w moich oczach i przez grzeczność tylko nie napiszę co o takich dorobkowiczach myślę bo musiał bym użyć iście niecenzuralnego słownictwa.


Na górę
  
 
Post: 01 czerwca 2015, 14:37 - pn 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
PasiekaCordovan, a ja mam (wielokwiat/rzepak) 0,9 po 25,- to co też źle?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 14:44 - pn 
jino2 pisze:
PasiekaCordovan, a ja mam (wielokwiat/rzepak) 0,9 po 25,- to co też źle?
Nie odnoszę się do tego, przeczytaj z uwagą co mnie wkurza w pseudodorobkowiczach.


Na górę
  
 
Post: 01 czerwca 2015, 15:26 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Daj se już na luz. Dorobkiewiczem nazywać człowieka który uważa że za dobry produkt należy się godziwa zapłata.
Cenę określa rynek jak by się za kilogram po 30 nie sprzedawało to by była cena niższa a ty nigdy się o tym nie dowiesz jak tak uparcie będziesz stał na swoim stanowisku.
A wierzę że nie jesteś chłopak zacofany jedynie pewne treści do ciebie wolniej docierają co wielokrotnie można było wyczytać w różnych tematach w których się wypowiadałeś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 15:44 - pn 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
PasiekaCordovan pisze:
przeczytaj z uwagą co mnie wkurza w pseudodorobkowiczach.



poco ja mam to czytać, na bazarku wiatraczna miód w słoikach 720 ml, stoi w kapciach góralskich (z pieczątką pszczelarza).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 17:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Andrzej- to nie mój.. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 18:41 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
CYNIG pisze:
Dominikkuchniak, wiesz ja kalkuluję ilość posiadanych uli w prosty sposób:
- tyle rodzin ile miodu z nich potrafię sprzedać. Nie czuję potrzeby utrzymywania całej rzeszy pośredników.

Na swoim lokalnym rynku zbytu jestem w stanie sprzedać w podanych cenach około tony miodu. Mi to wystarcza :)

prosta i mądra dewiza

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 18:45 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
PasiekaCordovan, byle co jesz i byle co piszesz
Zarzucasz sprzedającemu że handluje nie w litrowych a cenę ma za kilogram ,z góry wiesz że ów człek wcześniej sprzedawał po 30 za 0.9 a teraz po 30 za 0.7 widząc go pierwszy raz na oczy,a może jego ceną wcześniej było 35 za 1.2kg.Twój klient płaci za kilogram ,a Ty „uświadamiasz” go że twój kilogram jest w większym słoiku.Jeszcze Ci furtki uchylę,jest tu wielu co sprzedaje jeszcze drożej jak 30 zł za kilo bo chyba taka miara obowiązuje w stosunku do miodu ,równie dobrze możesz sprzedawać w słoikach pięciolitrowych ale co to zmienia dla klienta i tak płaci za kilogram.
Z góry zakładam że sprzedającego nie znasz by uniemożliwić Ci pisania bajki od tyłu.
Również możesz zarzucić (w Twoim mniemaniu )nieuczciwość co poniektórym ,że w swojej okolicy sprzedają po 25 a na kraj po 30

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 20:49 - pn 

Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 21:04 - sob
Posty: 47
Ule na jakich gospodaruję: wp wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Praga
Kiedyś sprzedawałem po 35 zł za 0.9l. ale to jeszcze lata temu . Teraz za 0,72l=1 kg miodu 35 zł . Takie nastały czasy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 22:48 - pn 

Rejestracja: 27 lutego 2011, 11:46 - ndz
Posty: 158
Lokalizacja: Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Henryt pisze:
Kiedyś sprzedawałem po 35 zł za 0.9l. ale to jeszcze lata temu . Teraz za 0,72l=1 kg miodu 35 zł . Takie nastały czasy.


Myślę, że wszyscy to rozumieją oprócz Cordovana, który nie potrafi cenić swojej ciężkiej pracy i doskonałego produktu jakim jest miód. Ale najgorsze jest to, że swoje mierne ceny i głoszoną pseudo ekonomię chciałby narzucić innym pszczelarzom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2015, 23:01 - pn 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Niektórzy sprzedają słoik miodu wielokwiatowego po 60 zł i kupujący są bardzo zadowoleni. Na ten po 25-35 nawet nie chcą spojrzeć. Jeśli ja sprzedam słoik 0.33 l (ok. 42-45 dkg) za 15 a nawet 20 zł to niby co? Jestem oszustem? Czy ja zmuszam kogoś do kupowania po tej cenie? Przypomnę tylko, że oszust to ktoś kto oszukuje. Ja uczciwie informuję, że miodu jest 0.33 litra i kosztuje 15 lub 20 zł. To nie jest oszustwo a ja nie jestem oszustem. Oszustem jest ten, który sprzedaje słoik 0.9 litra mówiąc, że to miód a to tylko przerobiony cukier przypominający miód.

A samochód? Czy każdy ma kosztować trzy tysiące? W końcu po tyle można kupić mnóstwo różnych aut... Nie wyobrażam sobie zwracać uwagę sprzedawcy, że sprzedaje coś po cenie nie odpowiadającej mi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2015, 07:20 - wt 
bo lubię pisze:
Zarzucasz sprzedającemu że handluje nie w litrowych a cenę ma za kilogram ,z góry wiesz że ów człek wcześniej sprzedawał po 30 za 0.9 a teraz po 30 za 0.7 widząc go pierwszy raz na oczy,a może jego ceną wcześniej było 35 za 1.2kg.
Zarzucam bo rok wcześniej sprzedawał wszystko w tych samych cenach ale w słoikach 0,9 l. W tym roku kupił słoiki 0,72 l a cenę utrzymał jak to rozumieć, nie da się inaczej niż stwierdzić że dziad i tyle a nie pszczelarz.

jarek123 pisze:
Myślę, że wszyscy to rozumieją oprócz Cordovana, który nie potrafi cenić swojej ciężkiej pracy i doskonałego produktu jakim jest miód. Ale najgorsze jest to, że swoje mierne ceny i głoszoną pseudo ekonomię chciałby narzucić innym pszczelarzom.
Ja to doskonale rozumiem ale nie zamierzam klientom jacy kupują ode mnie stale w słoikach 0,9 l miód sprzedawać w 0,72 za tą sama cenę by się wzbogacić, dlatego nadal rozlewam w 0,9 l. Jeśli ktoś sprzedaje od początku w 0,72 l i za 1 kg miodu w takiej pojemności słoika bierze 30 zł to ok, nic mi do tego bo klient nauczony do takiego słoika pojemnościowo i ceny, jeśli ktoś sprzedawał w 0,9 l jeszcze w zeszłym sezonie a teraz rozlewa w 0,72 bo cenę utrzyma a miodu o 30 dkg na słoiku mniej z pazerności to nie oszust? Taki powinien się udławić swoją pazernością i tym miodem by go potem musiał z racji braku zainteresowania sprzedać po 8 zł Kasztelewiczowi. Nauczył by się taki marny pszczelarzyna co daje pazerność.

DROBNY pisze:
A wierzę że nie jesteś chłopak zacofany jedynie pewne treści do ciebie wolniej docierają co wielokrotnie można było wyczytać w różnych tematach w których się wypowiadałeś.
Rozbawiłeś mnie do łez. :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 02 czerwca 2015, 09:26 - wt 

Rejestracja: 27 lutego 2011, 11:46 - ndz
Posty: 158
Lokalizacja: Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
PasiekaCordovan, piszesz w koło to samo wygląda na to, że czas się dla Ciebie zatrzymał w poprzedniej epoce i nie zauważyłeś, że czas cen regulowanych bezpowrotnie się skończył. Teraz każdy towar kosztuje tyle ile klient chce (lub musi) za niego zapłacić. Miód nie jest towarem deficytowym więc jego cenę reguluje rynek - podaż i popyt. Deficytowym jest natomiast miód wysokiej jakości i takiego poszukuje klient i chce za niego płacić ... tu cenę pozostawiam Twojej wyobraźni.
Słoik ogórkowy też jest pewnego rodzaju reliktem - nie zauważyłeś zalet słoika 0,72, który mieści dokładnie 1 kg miodu. Dla pszczelarza to duża wygoda przy obliczaniu wydajności z ula i ustalaniu ceny za kg. Wg. mnie i niektórych moich klientów jest też wygodniejszy w dostępie do miodu - można do dna dosięgnąć łyżką stołową bez klejenia rąk.
No ale Ty na pewno nie odpuścisz i gdy inni przesiądą się do Porshe powiesz, że nie ma jak stary dobry rower - słoik "ogórkowy" 0,9 l (mam nadzieję, że nie mówisz klientom, że to litr).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2015, 11:24 - wt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Cordovan, z szacunkiem i uwagą czytam Twoje wypowiedzi na temat pszczelarstwa jednak na temat ekonomii maż pojęcie kiepskie. Lepiej nie brnij w to bo wypisujesz bzdury i jesteś laikiem takim samym, jak ja w temacie pszczół. Nie zawsze ostre wypowiedzi są mądre, Twoje w temacie tym są nie na miejscu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 czerwca 2015, 18:23 - śr 

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 22:25 - śr
Posty: 172
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Ja uważam że cordvan maracje nie raz sie nabrałem na takie promocje np. Jedac specjalnie po mp 70 a tu taka promocja ze zamiast 25 kg tylko 20 i z tymi słoikami jest podobnie

_________________
http://pasiekawiktoria.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 czerwca 2015, 19:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
PasiekaCordovan pisze:
co mnie wkurza w pseudodorobkowiczach.
Czy sprzedawcę/sklep z miodem z ceną 45 -60 zł za 0,9 l też zaliczasz do tej kategorii? :)
PasiekaCordovan pisze:
są wobec swoich klientów feer
Fair, piszemy fair. A dewizą powinno być nie obrażanie (zwłaszcza publicznie) kolegów pszczelarzy. Co innego gdybyś kwestionował jakość. Mając jakieś dowody (zalewa nas miód z Ukrainy i tu pewnie większe pole do popisu). Ale cenę niech sobie komentują klienci. Z drugiej strony rozumiem irytację, bo podmiana pojemności słoików i zachowanie dotychczasowej ceny, bez WYRAŹNEJ informacji, o tej zmianie to nie sztuczka marketingowa a tylko zwykłe oszustwo. Które jak ktos ładnie napisał "uderzy w nas wszystkich rykoszetem"
Wracając do tematu - słoiki zawsze wyparzam, (żonka to robi, więc "robi się samo" :)) i wychodzę z założenia że dla klienta miód musi być najwyższej jakości a słoik "czysty jak łza". W końcu nie wiem, który z tych słoików zachowam dla siebie:). Pozdrawiam

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 czerwca 2015, 19:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Jak pisałem wyżej ....ja nie szukam klienta na miód. On mnie szuka , ale zawsze tłumaczę ..co i jak. Trzeba rozmawiać .
W poprzednich sezonach, brali i już się dopytują czy jest ..
Na wielokwiat mam już zamówienia a miód jeszcze w korpusach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 czerwca 2015, 08:10 - czw 

Rejestracja: 21 czerwca 2013, 15:47 - pt
Posty: 306
Lokalizacja: SZCZECIN
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Tak czytam tą waszą dyskusję i ja też się wypowiem ja sprzedaje miód po 20 zł za 0,9 .no to teraz mnie zlinczujecie :-(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 czerwca 2015, 08:54 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Dlaczego na Zamojszczyźnie biorę po 20 zł już w słoikach spadź.
W skupie chyba z 10zł, a ma ponad 200 rodzin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 czerwca 2015, 09:08 - czw 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
PasiekaCordovan pisze:
jino2 pisze:
PasiekaCordovan, a ja mam (wielokwiat/rzepak) 0,9 po 25,- to co też źle?
Nie odnoszę się do tego, przeczytaj z uwagą co mnie wkurza w pseudodorobkowiczach.

Nie pisałem na forum już dawno gdyż jako pseudodorobkowicz nie mam na to czasu ,teraz gdy wszedłem zobaczyć co piszą ciekawego to nic innego w tematach nie widać tylko kontrowersyjne posty PasiekaCordovan, Przemek może weź i ty się do pracy to nie będziesz miał czasu nazywać kogoś pseudodorobkowiczem.
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 czerwca 2015, 09:39 - czw 
Skuter pisze:
Przemek może weź i ty się do pracy to nie będziesz miał czasu nazywać kogoś pseudodorobkowiczem.
Właściwa organizacja czasu pracy pozwala mi zajrzeć na forum i napisać co myślę o takich co w zeszłym sezonie sprzedawali po 30 zł miód w słoikach 0,9 l a teraz sprzedają w 0,75 l nawet nie informując klienta o zmianie wielkości słoika.


Na górę
  
 
Post: 04 czerwca 2015, 09:44 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
PasiekaCordovan pisze:
Właściwa organizacja czasu pracy pozwala mi zajrzeć na forum i napisać co myślę o takich co w zeszłym sezonie sprzedawali po 30 zł miód w słoikach 0,9 l a teraz sprzedają w 0,75 l nawet nie informując klienta o zmianie wielkości słoika.


i co poradzisz, lepiej zacznij sprawdzać czy oni mają nr VET sprzedaży bezpośredniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 czerwca 2015, 09:51 - czw 
jino2 pisze:
PasiekaCordovan pisze:
Właściwa organizacja czasu pracy pozwala mi zajrzeć na forum i napisać co myślę o takich co w zeszłym sezonie sprzedawali po 30 zł miód w słoikach 0,9 l a teraz sprzedają w 0,75 l nawet nie informując klienta o zmianie wielkości słoika.


i co poradzisz, lepiej zacznij sprawdzać czy oni mają nr VET sprzedaży bezpośredniej.
Nic nie poradzę, sprawdzać tego nie będę, niech sobie sprzedają, napisałem tylko że wkurza mnie takie zachowanie pszczelarza. Niestety ale uczciwość pszczelarska wobec pszczelarzy i klientów to dawno nieaktualna cecha wielu dorobkowiczów.


Na górę
  
 
Post: 04 czerwca 2015, 10:29 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
odwiedż sklep na niekłańskiej w wawa, ceny "z pod palca", towar nie metkowany.
np korpus 1/2 wlkp 10 - 55,-
powałka (bez pajączków) 35,-
węza 50,-/kg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 czerwca 2015, 10:53 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
PasiekaCordovan,
Cytuj:
Niestety ale uczciwość pszczelarska wobec pszczelarzy i klientów to dawno nieaktualna cecha wielu dorobkowiczów.
Jeżeli już brniesz tak głęboko ,czy Ty jesteś tak uczciwy wobec pszczelarzy i postronnych ,handlujesz odkładami ,matkami to może i cęnę byś wystawił pomniejszoną o nieodprowadzone podatki a nie kasowanie z cen rynkowych

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 czerwca 2015, 11:18 - czw 
bo lubię pisze:
handlujesz odkładami ,matkami to może i cęnę byś wystawił pomniejszoną o nieodprowadzone podatki a nie kasowanie z cen rynkowych
Kolego a wiesz jakie są u mnie ceny? To Ci powiem matka kosztuje 15 zł nu, innych nie sprzedaję, odkłady w zeszłym roku kolega Zenek kupował ode mnie po 200 zł, zobacz sobie jak wyglądały i w jakiej były sile, masz temat w dziale Odkłady, potem komentuj cenę adekwatną do jakości odkładu.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji