FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:44 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22 listopada 2011, 23:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59 - wt
Posty: 262
Lokalizacja: podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie-poszerzane
Miodomir napisał

Cytuj:
Witaj

Po tygodniu jak stał w wiaderku czy w beczce ,a nie wymieszałeś to miód na górze zawsze jest rzadszy od tego na dole i później jak nalewasz do słoików to ten o konsystencji masełka był z dołu beczki ,wiaderka ,a ten o konsystencji jeszcze płynnej u góry w słoiku z góry beczki,wiaderka.
pozdrawiam Tomek


I to jest prawda co piszesz, ale u mnie było tak, że trzymałem miód z każdego ula w osobnym wiaderku (10l) i zlewałem kolejno do większego odstojnika (przepuszczając przez sito) z kranikiem i potem od razu do słoika. Tak więc miód wymieszał się napewno przed zlaniem do słoika.
Ale twoje stwierdzenie dużo znaczy. W takim razie co by było jakby zlewałoby się tak jak piszesz,
czy ten mód z góry uległ by fermetacji,
ponieważ zapewne zawiera więcej wody niż ten na dole

_________________
moje pasieki viewtopic.php?f=21&t=5781


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 listopada 2011, 00:10 - śr 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jeżeli zlałeś wszystkie wiaderka do odstojnika to zgodzę się ,że sie wymieszał ,ale jak wlałeś dwa wiaderka i rozlewałeś do słoików po czym znowu uzupełniałeś dwa wiaderka to już mogło być różnie bo nie z każdego ula miód był o jednakowej zawartości wody.
Jest jeszcze inny szczegół przelewając miód z wiaderek do odstojników i rozlewając go zaraz w miodzie powstają pęcherzyki powietrza ,a one czasami mogą sprawić psikusa .
pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 listopada 2011, 23:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59 - wt
Posty: 262
Lokalizacja: podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie-poszerzane
Miodomir napisał
Cytuj:
Jeżeli zlałeś wszystkie wiaderka do odstojnika to zgodzę się ,że sie wymieszał ,ale jak wlałeś dwa wiaderka i rozlewałeś do słoików po czym znowu uzupełniałeś dwa wiaderka to już mogło być różnie bo nie z każdego ula miód był o jednakowej zawartości wody.


zlewałem po jednym wiaderku,
zawartość wody faktycznie mogła w każdym z nich różna.
Wyżej pisałem zresztą, że nie ze wszystkich uli taki miód wybrałem, tylko z 2 a z 13 jest o konsystencji "masła"

Miodomir napisał

Cytuj:
Jest jeszcze inny szczegół przelewając miód z wiaderek do odstojników i rozlewając go zaraz w miodzie powstają pęcherzyki powietrza ,a one czasami mogą sprawić psikusa .
pozdrawiam Tomek


tzn jaki psikus,
bo nie wydaje mi się aby miało to jakieś znaczenie,
chociaż nie wiem czy aby na pewno, bo jak miałem taką sytuację to na drugi dzień po rozlaniu pełcherzyków w słoiku już nie było

_________________
moje pasieki viewtopic.php?f=21&t=5781


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2011, 01:16 - czw 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
nusiu pisze:
zlewałem po jednym wiaderku,
zawartość wody faktycznie mogła w każdym z nich różna.
Wyżej pisałem zresztą, że nie ze wszystkich uli taki miód wybrałem, tylko z 2 a z 13 jest o konsystencji "masła"


To chyba już jest odpowiedź czemu te miody się różnią .
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: fermetacja
Post: 06 grudnia 2011, 16:53 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 16:58 - pn
Posty: 68
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Ule na jakich gospodaruję: korpusowe
Witam! Ja mam podobny problemik a mianowicie kierownik mi powiedział że jego miód który za kupił u mnie sfermentował tzn 0,5 litra słoika mu zostało i wyrzucił mam pytanko [b]dlaczego z 40 słoików miodu które mi zostały tego gatunku akacja+facelja nie sfermentowały tylko ten jego? dodam że nakrętki i słoiki nowe i czyste.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2011, 17:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lutego 2011, 23:26 - ndz
Posty: 334
Lokalizacja: opolszczyzna
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. jednościenny i wlkp. 18
gang8410 pisze:
Witam! Ja mam podobny problemik a mianowicie kierownik mi powiedział że jego miód który za kupił u mnie sfermentował tzn 0,5 litra słoika mu zostało i wyrzucił


Nie widziałeś tylko Ci powiedział więc trudno się do tego ustosunkować.

_________________
Pozdrawiam
novara


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2011, 19:28 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
gang8410 pisze:
Witam! Ja mam podobny problemik a mianowicie kierownik mi powiedział że jego miód który za kupił u mnie sfermentował tzn 0,5 litra słoika mu zostało i wyrzucił mam pytanko [b]dlaczego z 40 słoików miodu które mi zostały tego gatunku akacja+facelja nie sfermentowały tylko ten jego? dodam że nakrętki i słoiki nowe i czyste.
Pozdrawiam


Zawsze coś sfermentuje, najczęściej rzepak. Wina może być po jego stronie(złe przechowywanie).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2011, 21:36 - wt 

Rejestracja: 11 listopada 2011, 10:44 - pt
Posty: 25
Lokalizacja: polska
Lub wina pogody mogą mieć winę drożdżaki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2011, 21:41 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Kolega przyniósł do pracy miód kupiony chyba w NETTO 2kg za 19zł taki rzadki trzyma go bez przykrycia i nie fermentuje? :leży_uśmiech: Tamten jak pół zjadł i mu smakowało a potem sfermentował to już nie Twoja wina.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 grudnia 2011, 00:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
najprawdopodobniej źle przechowywał. Jak krystalizuje miód wokół kryształków robi się otoczka z mniejszą zawartością cukru podatna na działanie drożdży. Jeśli postawił otwarty słoik w dogodnych warunkach to zaczęło mu się robić winko.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: odp
Post: 09 grudnia 2011, 20:11 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 16:58 - pn
Posty: 68
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Ule na jakich gospodaruję: korpusowe
Witam Panowie mój kierownik przyniósł mi zepsuty mód sie naśmiałem :leży_uśmiech: Miodek bardzo dobry a on twierdzi że delikatnie pachnie winem a ja palucha w słoik i do buź mówię że nie moge pracować bo sie wina napiłem :leży_uśmiech: :jupi: i zabrałem miód i ludziom z pracy dałem mówie niech sie nawala hehe a tak poważnie to miód ok i zostawiłem troche w szafce i za pół roku dam mu ale nie jako wino.
szkoda że to mój szef
Dziękuje za wypowiedzi
Pozdrawiam cieplo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2012, 20:00 - ndz 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
Co lub jak zrobic zeby miod z nawloci nie zfermentowal prasze nie pisac zeby za wczesnie nie wirowac bo jest jeszcze niedojrzaly.Co roku wiruje miod zasklepiony prawie na calej powierzchni ramki i co roku ten sam problem juz w lutym w niekturych bankach zaczyna fermetowac czy jest jakis sposob .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2012, 22:01 - ndz 

Rejestracja: 08 marca 2008, 19:00 - sob
Posty: 155
Lokalizacja: śląskie
Poczytaj w temacie nawłoć i spodż
[http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/viewtopic.php?f=53&t=7383#p134986*]http://translate.google.pl/translate?sl=cs&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fjjvcela.sweb.cz%2FVysousec_medu_soubory%2FVysousec_medu.htm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lipca 2013, 23:40 - pt 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 970
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
Odświezam temat - który uważam za ciekawy. Dyskusja rozpoczęła się rzeczowo i ciekawie po czym spełzła na inne tory. Chodzi o 2 sprawy - fermentacja dojrzałego miodu (poniżej 20% wody) i sprawa sklepienia przez pszczoły miodu o zawartości wody powyżej 20%.
W zeszłym roku po przekwitnieciu lipy (za dnia upały, nocami burze) z jednej z pasiek starałem się przez okres 2 tygodnia wybrać miód - ciągle był niedojrzały. Po 2 tygodniach jak miodu zostału juz co kot napłakał i tylko posklepiony wybrałem co było. Miód rozdałem znajomym z zastrzezeniem "do szybkiego spozycia" w sumie ze 100kg. Zawartośc wody 21%, przy krystalizacji sie rozwarstwiał nieco a plynna wartwa fermentowała (w warunkach domowych po 3mieciacach od rozlania do sloika). Po kilku probach a przed ostatecznym miodobraniem zakupilem refraktometr bo nie wiedziałem co sie dzieje - pozytku brak od 2 tygodni, miodu z kazdym dniem ubywa a ten wydawał sie byc dojrzalszy bez zasklepu jak pod zasklepem. I tak było 19% nie zasklepiony a zasklepiony 21, 22, 23% wody. Na forum tak w zeszłym roku jak i w tym pojawiały się nieśmiałe zapytania, część (chyba adamjaku) nabyli nawet refraktometr i tez swierdzili ze pod zaklepem jest ponad 21%, nawet gdzięś na zdjęciach widziłem napis na ramce 2013 w zasklepie wydłubany i strumyczki miodu wyplywajacego z komorek (co takze ma miejscy przy zadkim miodzie). Pierwszy raz miałem z tym problem w zeszłym roku na lipie - zwaliłem wine na poławiacze pyłku dennicowe (założone dopiero na akacji) i moze gorsza wentylacje ale w tym roku mam kilka uli kontrolnych bez poławiaczy i nie ma różnicy. W częśći uli - tak na rzepaku, akacji i teraz na lipie pod zasklepem miód ma ok 21% (w tym roku na kazdym pozytku pada). Na rzepaku i akacji wyszło nieźle bo jak się okazało ogólnie miód po wirowaniu w wiadrze był dojrzały. Teraz zbliża się koniec lipy i w wiekszosci uli pszczoly zaczely powoli sklepić i jak w kilku dziś badałem to każdy z badanych miał pod zasklepem 21%. Może jeszcze coś z tym zrobia ale...???
Generalnie w tym roku w stosunku do lat ubieglych miód ma nieco więcej wody niż zazwyczaj.
Większośc chyba pszczelarzy sprzedaje miód plynny cały rok i oni pewnie nie widza problemu (najwyzej zagotuja jak cos sie dzieje). Ja od zawsze sprzedaje miód skrystalizowany i to jak i czy ten miód poprawnie krystalizuje ma duże znaczenie.
Prosze nie pisać bzdur o złym przechowywaniu, nie zamykaniu beczek czy słoików od razu czy o zbyt wczesnym zabieraniu miodu z ula - TO NIE TO. Problem pewnie jeszcze wszystkich nie dotyczy ale pewnie będzie. Nie kazdy jest tez swiadomy bo i nie kazdy ma refraktometr. Na kilku filmikach w internecie też było widać że w tym roku pszczoły nie sklepią tak dobrze ramek a co takze za tym idzie - maja problem z zawartością wody (czy to dla pszczół problem to też sprawa dyskusyjna).
Czy to wina pogody, pyłkow, jakaś nowa choroba?
A może to też ma jakiś związek z chemizacja, neonikotynidami...

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2013, 10:11 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Dodam ciekawostkę.
Pasieka oddalona od domu o 500m, miód akacjowy pięknie dojrzały, zawartość wody 15,3%. Dwa ule na ogródku przy domu - miód akacjowy 19,2%.
Te koło domu to obce rójki z zaszłego roku, ale przecież i w pasiece oddalonej o 500m też osadzałem roje, tyle, że raczej własne.
Może po genach trzeba patrzeć? Nie mam pojęcia...
Chyba trzeba się po prostu pogodzić z tym, że pszczoły robią jak chcą, to my się do nich musimy dostosować, nie odwrotnie.

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2014, 15:37 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 00:15 - pt
Posty: 1133
Lokalizacja: Tczew ---- GPS N: 54° 5' 33" E: 18° 47' 18"
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski leżak kombinowany
Trochę Odświeżę temat
Ciekawy jestem ilu z Was drodzy koledzy ma podobnie tak jak Bartkowiak, bo ja w tym roku jestem zszokowany. Miód jak zawsze trzymam w piwnicy (fakt jest tam raczej chłodno), ale wybierałam tak jak zawsze z zasklepionych ramek, mamy styczeń, a miód ten dopiero zaczyna krystalizować :? . Nie mam refraktometru więc zawsze miodobranie robię, jak ramki są prawie w 100% zasklepione, w tym roku robiłem tak samo, a miód lipowy jakoś nie krystalizuje. Poza tym, że jest jeszcze płynny i dopiero zaczynają się pojawiać kryształy nic się z nim nie dzieje, podobna sytuacja była z miodem wielokwiatowym wiosennym - osobiście nie został mi już żaden słoik, ale ma jeszcze dwa słoiki moja mama częściowo skrystalizowany, a jeszcze u góry płynny. Czy macie podobne doświadczenia?
Pozdrawiam tczkast


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2014, 16:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Jeśli ten wiosenny częściowo skrystalizował a u góry jest płynny, to coś nie tak było z dojrzałością. Dojrzałe miody krystalizują w całej objętości, bez rozdzielenia faz.
Podobno wyjątkiem jest gryczany, ale ja u siebie nigdy nie miałem rozwarstwionego nawet gryczanego.

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2014, 18:37 - czw 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
u mnie wszystko już dawno skrystalizowane... zresztą chyba jak w żadnym roku to w tym wszystko momentalnie krystalizowało... jesiennych to nie zdążyłem nawet z odstojnika do słoików nalać :thank: jedynie czysta akacja której zostawiłem słoik jest płynna... a z domieszką wielokwiatu też mam słoik i skrystalizowana... wszystko pięknie w całej objętości... w zeszłym roku miałem jakiś tam problem z pojedyńczymi słoikami nawłoci, w tym roku ją skremowałem i jest super... poza tym miód ten był bardzo gęsty...
tczkast, zasklep nie zawsze jest wyznacznikiem dojrzałości miodu... zdarzało się już że przy dużym pożytku zasklepiony miód miał ponad 20 % wody... a czasem niezasklepiony ma 16... tak że aby uniknąć takich rozwarstwień nie lej miodu od razu do słoików tylko do większego odstojnika... niech się troszku odstoi i wtedy nie będzie żadnych problemów :)

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2014, 21:46 - czw 

Rejestracja: 23 października 2011, 09:10 - ndz
Posty: 472
Lokalizacja: Czeladź
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Jeszcze się nie spotkałem aby miód w odstojniku się sam osuszył, wręcz przeciwnie nałapie wody z powietrza i się rozrzedzi.

_________________
www.pasiekazarki.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2014, 23:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
paweln,to zalezy jakie parametry sa w pomieszczeniu do przechowywania ,może odparować ale i może zaabsorbowac wody.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2014, 23:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Zdzisław., w powietrzu prawie nigdy nie ma wilgotności mniejszej niż w miodzie, więc można śmiało powiedzieć, że zawsze miód "nasiąknie" :)

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2014, 23:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
minikron, tak w powietrzu :wink: nie chce być brutalny ale ludzie przechowują miody w różnych pojemnikach i jeszcze bardziej róznych pomieszczeniach [piwnicach] o duzej wilgotności i tam przeważnie miód kipi :oops: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2014, 23:24 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
W pracowni można zainstalować osuszacze powietrza i wilgotnościomierz oczywiście Ci co chcą mieć lepiej inni niech nie instalują.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2014, 23:27 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 00:15 - pt
Posty: 1133
Lokalizacja: Tczew ---- GPS N: 54° 5' 33" E: 18° 47' 18"
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski leżak kombinowany
xsiek, dzięki za radę. Zawsze rozlewałem do słoików w dzień miodobranie, albo zaraz na drugi dzień. W tym roku potrzymam w odstojnika ze trzy dni i zobaczę co będzie :wink:
Pozdrawiam tczkast


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2014, 23:36 - czw 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
paweln pisze:
Jeszcze się nie spotkałem aby miód w odstojniku się sam osuszył, wręcz przeciwnie nałapie wody z powietrza i się rozrzedzi.
:thank: :thank: Tobie trzeba wszystko jak dziecku :wink: gdzie ja Ci napisałem że miód się "osuszy" ? napisałem że się odstoi... potem z dołu zlewasz do słoików a z góry do gąsiorka :mrgreen: i nic nie stoi na przeszkodzie żeby taki odstojnik przykryć... wtedy nie "nasiąknie" :wink:

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2014, 09:28 - pt 

Rejestracja: 23 października 2011, 09:10 - ndz
Posty: 472
Lokalizacja: Czeladź
Ule na jakich gospodaruję: wlk
To jaki jest cel w tym że miód odstany będzie miał mniejszą szansę na fermentacje.
Jedynie co to będzie miał mniej pęcherzyków powietrza i na ściankach w słoiku może mieć mniej wykwitów.

A jeśli masz reflaktometr to zmierz sobie miód z odstojnika po odwirowaniu i zmierz ten sam miód z górnej warstwy odstojnika za kilka dni.

_________________
www.pasiekazarki.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2014, 11:54 - pt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Wlany do odstojników się uśredni zawartość wody.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2014, 13:16 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
A jak odstany, to wprost przeciwnie.

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji