FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 22:42 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Osuszacz miodu
Post: 21 stycznia 2011, 20:33 - pt 

Rejestracja: 19 stycznia 2009, 21:00 - pn
Posty: 406
Lokalizacja: Kuj-pom.
Gdyby ktoś chciał się pozbyć nadmiaru pieniędzy, może kupić urządzenie do redukcji zawartości wody w miodzie. W 200 kg miodu można zawartość wody obniżyć 0 3% w ciągu 8-12 godzin.
Przez bęben ze ślimakiem, który zabiera miód / 10 m2 powierzchni /, przepływa ciepłe powietrze co powoduje odparowanie wody do pomieszczenia. Z pomieszczenia wilgoć odbierana jest typowym urządzeniem do likwidacji wilgoci w pomieszczeniach.
To drugie urządzenie można wypożyczyć. Ten tzw. Entfeuchter posiadam i wiem, że jest bardzo skuteczny. Przez kilkanaście godzin zbiera z np. wilgotnej / zalanej / piwnicy pełne wiadro wody. Gładż szpachlowa ze ścian zaczyna się sypać.
Kupno tego pierwszego to wyrzucone pieniądze, ale sam pomysł może być przez majsterkowiczów wykorzystany.
http://shop.carl-fritz.de/product_info.php?products_id=349


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: ...
Post: 21 stycznia 2011, 20:39 - pt 
Dla producentów miodu idealny sprzęt! ale dla pszczelarza to tylko ciekawostka...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 stycznia 2011, 20:40 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Jako niedoświadczony mam mieszane uczucia.
To znaczy ze odbierzemy niedojrzały miód, odparujemy, zagęścimy i ...
będziemy się chwalić, że mamy miód lepszy od chińskiego ??


P.S. dlaczego "l a i k" zmienia mi na "niedoświadczony" w tekście ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 stycznia 2011, 22:08 - pt 
CYNIG pisze:
P.S. dlaczego "l a i k" zmienia mi na "niedoświadczony" w tekście ??


Są słowa wpisane na listę zamienników bo czasami można kogoś nie zrozumieć, podobnie przekleństwa zmieniają się na inne słowa. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 stycznia 2011, 22:29 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
to co uważasz nas za osoby które nie zrozumieją słowa l a i k, że je dodałeś?? To niezłe masz o nas mnemanie :szok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 stycznia 2011, 23:20 - pt 
miecio ja tej listy zamienników nie tworzyłem, już była nim zostałem tutaj Adminem. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2011, 14:10 - sob 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
To nas ładnie w konia robicie :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2011, 15:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Odnowiciel pisze:
To nas ładnie w konia robicie

niekoniecznie w konia - ale czasami proste słowa w sytuacji drażliwej maja wyraz lekceważący i jak chcesz dopiec koledze z dośweiadczeniem :wnerw:
to piszez że jest lai-kiem :do bani:
on natomiast wymyśla ci co innego :język:
i awantóra gotowa :tasak:
a tak may prawie sielanke :kwiaty:

Potem Weidźmini - nie muszą usówac postów :czatownik: i
studzić atmoswery :piwko:
bo jest lista zamienników :google:
Z tego co wiem lista jest spora i czasami takie banailuksy wychodzą że boki zrywac,
ale lepiej sie dobrze pośmiać :leży_uśmiech: jak dobrze pokłucić :kłótnia:
ale na prpośbe piszacego Wiedźmini mogą pozostawić dane słowo w oryginale - wiem coś o tym :chytry:

Pozdrawiam Szczupak :zeby: niedoświadczony na L... :zeby:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2011, 16:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Szczupak a co za różnica jak powiesz doświadczonemu pszczelarzowi że jest laikiem albo niedoświadczony??? Efekt będzie ten sam.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2011, 16:06 - sob 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Zmniejszanie zawartości wody w miodzie na zachodzie jest normalnym zabiegiem technicznym.
Mając np 1000 rodzin i wywozi na pożytki od Hiszpanii do Włoch, Grecji to on nie ma czasu zaglądać czy miód jest całkowicie zasklepiony.
Widziałem na wykładzie chyba Niemca albo Austriaka na święcie pszczelarskim w Pszczelej Woli-pokazywał jak w magazynie kładzie się kilkadziesiąt korpusów jeden na drugim i włącza się wentylację do odparowania.
Po miodobraniu szczególnie fasoli zawsze zostawiam pojemniki otwarte(przykryte płótnem) do odparowania, bo nawet 2/3 może być zasklepione ale przed miodobraniem lubia coś dorzucić rzadkiego. :szok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2011, 00:23 - ndz 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
kazik11 pisze:
Widziałem na wykładzie chyba Niemca albo Austriaka na święcie pszczelarskim w Pszczelej Woli-pokazywał jak w magazynie kładzie się kilkadziesiąt korpusów jeden na drugim i włącza się wentylację do odparowania.

Nie jest to takie proste, poza tym dosyć kosztowne i aby był jakiś efekt trwa około dwóch tygodni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 13:43 - pn 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
we Włoszech czy Hiszpani pożytki nakładają sie na siebie wiec stosują takie rzeczy,pytanie jaki to ma sens u nas gdzie z reguły pszczoły mają dosyć czasu do odparwania wody.zastanówcie sie czemu klient bardziej woli miód od pszczelarza niż ze sklepu?bo jeśli jest prawidłowo odebrany to jest pierwszej jakości i nie trzeba w nim nic kombinować :mniam miodek: .miody ze sklepów nie zawsze dają taką gwarancje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2011, 10:49 - wt 
johny180 pisze:
we Włoszech czy Hiszpani pożytki nakładają sie na siebie wiec stosują takie rzeczy,pytanie jaki to ma sens u nas gdzie z reguły pszczoły mają dosyć czasu do odparwania wody.zastanówcie sie czemu klient bardziej woli miód od pszczelarza niż ze sklepu?bo jeśli jest prawidłowo odebrany to jest pierwszej jakości i nie trzeba w nim nic kombinować :mniam miodek: .miody ze sklepów nie zawsze dają taką gwarancje

Dlaczego miód ze sklepu ma być gorszy od miodu bezpośrednio z pasieki od pszczelarza? Wielu pszczelarzy stara się o zdobycie rynku detalicznego i chwała im za to!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2011, 11:46 - wt 
PszczeliPark pisze:
Dlaczego miód ze sklepu ma być gorszy od miodu bezpośrednio z pasieki od pszczelarza? Wielu pszczelarzy stara się o zdobycie rynku detalicznego i chwała im za to!

A to jest dobre pytanie
Widzisz oddając miód do sklepu zastrzegłem sobie jedno po Krystalizacji Nie ma prawa Właściciel go podgrzać - ja od 6 lat nie podgrzałem grama miodu
Na to usłyszałem odpowiedź że klienci wolą płynny !!!! na to ja odpowiedziałem że jeżeli chce abym nadal dostarczał mu miód to nie ma prawa go rozgrzewać tylko sprzedawać w naturalnej postaci inaczej zrezygnuję gdyż Na słoiku jest moja wizytówka z adresem i ja daję gwarancję na ten produkt a nie ON i nie mam zamiaru się tłumaczyć jak spierdzieli jakość miodu przez nieodpowiednie się z nim obchodzenie nie był tym zachwycony ale przystał bo mój miód schodził jako krupiec a inne płynne stały wielu klientów ma już świadomość co jest dobre i chwała mediom za to
Miód w innych sklepach też jest od pszczelarzy sam spotykasz go w sklepach brane miody nektarowe latem ( bo tak ich z sumuję ) są płynne w grudniu specjalnie rok temu kupiłem mały słoiczek lipowego , gryczanego , i wielokwiatu dziś mija już ponad rok i nadal są płynne - jesteś znawcą wiec odpowiedź sobie sam teraz Co ten miód jest Wart :wnerw:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 stycznia 2011, 16:31 - śr 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
i wszystko na temat!dodam tylko jeszcze, że bardzo czesto kupując miód w sklepie można sobie przeczytać "mieszanka miodów z uni europejskiej i zpoza uni" co tam może być można sie tylko domyślać. jak Bociank napisał klienci mają coraz wiekszą świadomość co kupują i starają sie omijać coraz cześciej sklepowe półki z miodem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji