FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:47 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 01 grudnia 2015, 21:43 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
Drobny - też dobrze liczysz.
11.5 kg- to 16.1 kg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2015, 22:33 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
11.5 litra = 16.1 kg miodu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2015, 22:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
Nie ma sprawy, każdy się może pomylić.
Nie lubię słowa przejęzyczyć, bo źle się kojarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2015, 22:55 - wt 
E bo jestem w pracy i o czym innym myślę a z doskoku zaglądam. Wiader mam 100 szt po Apifoodzie, mają pojemności 15 kg : 1,3 kg = 11.5 litra. Na jedno miodobranie i tak wszystkich nigdy nie wykorzystuję a nim robię kolejne miodobranie miód z wiader z poprzedniego jest rozlany, tym bardziej iż rzepak rozlewam w słoiki zaraz na drugi dzień po miodobraniu, dwa, trzy dni później jest w słoikach już skrystalizowany.


Na górę
  
 
Post: 01 grudnia 2015, 23:11 - wt 
CarIvan, Już sam nie możesz połapać się z tym pajacowaniem, więc nie kreuj się na kogoś kim nie jesteś i nie masz pojęcia jak wygląda miodobranie w dużej pasiece. To co opisujesz to nawet Leśni Dziadkowie wyprzedzają Cię o epokę.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2015, 00:00 - śr 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
DROBNY pisze:
Przemek z mmiodem też masz coś nie tak 15l -11.5 kg;-)
Każdy dobry miód ma taki przelicznik 11.5 kg- to 16.1 kg

Wy wspólnie dziś coś razem piliście ? Co jeden to lepsze obliczenia.
Przemek, od kiedy litr miodu jest lżejszy od 1 kg ?
6Cichy pisze:
wychodzi że podczas pozyskania miodu potrzebujesz 576.92 wiaderka i mały hangar lotniczy jako magazyn pozdrawiam
Ty też dołożyłeś z tymi wiaderkami :wink:

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 01:04 - śr 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
To jeszcze Was trzyma po Andrzejkach?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 01:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
CarIvan pisze:
mam 100 szt wiaderek o pojemności 15 l

Myślałem Przemek, że mnie już niczym nie zaskoczysz. Oczyma wyobraźni widzę te 100 czy nawet 50 szt wiaderek z miodem na podłodze w pracowni. Tak wygląda nowoczesne pszczelarstwo na ziemi sieradzkiej.
Cześć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 01:30 - śr 
xsiek, przecież napisałem że wiadro 15 kg to 11,5 l miodu.

ja-lec pisze:
CarIvan, Już sam nie możesz połapać się z tym pajacowaniem, więc nie kreuj się na kogoś kim nie jesteś i nie masz pojęcia jak wygląda miodobranie w dużej pasiece. To co opisujesz to nawet Leśni Dziadkowie wyprzedzają Cię o epokę.
Ty za to masz pojęcie mając kilka uli. Z pewnością masz też większą wiedzę. W 2011 roku byłeś zielony jak trawa na wiosnę a teraz tylko docinasz bo nic innego Ci nie pozostaje bo do pięt mi nie dorastasz więc nie skakaj jak wsza na grzebieniu bo za malutki jesteś bym z Tobą dalej czczo dyskutował.

mendalinho pisze:
CarIvan pisze:
mam 100 szt wiaderek o pojemności 15 l

Myślałem Przemek, że mnie już niczym nie zaskoczysz. Oczyma wyobraźni widzę te 100 czy nawet 50 szt wiaderek z miodem na podłodze w pracowni. Tak wygląda nowoczesne pszczelarstwo na ziemi sieradzkiej.
Cześć

100 wiaderek mam ale jak pisałem nie wykorzystuję tylu na miodobranie a nowych co roku z Apifoodem przybywa. Pisałem na forum ile pozyskałem w tym roku miodu z jakiego pożytku, podziel kg na wiadra zobaczysz ile z nich zapełniałem a co do miejsca zapewniam Cię że mam go tyle że w takich wiaderkach mam gdzie zmagazynować 12 ton miodu a nie tylko 3 tony.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2015, 01:36 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
CarIvan pisze:
a co do miejsca zapewniam Cię że mam go tyle że w takich wiaderkach mam gdzie zmagazynować 12 ton miodu a nie tylko 3 tony.

Ok Przemek ale w wiadrach na podłodze miód trzymać.Mnie to by żonka śmiechem zamęczyła jakby coś takiego zobaczyła i więcej do pracowni nie wpóściła.
Pomóż sobie i kub ze dwa odstojnik po 150l. Tyle kasy zarobiłeś w tym roku to te 1400zł mógłbyś odżałować.
Hej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 01:42 - śr 
mendalinho pisze:
CarIvan pisze:
a co do miejsca zapewniam Cię że mam go tyle że w takich wiaderkach mam gdzie zmagazynować 12 ton miodu a nie tylko 3 tony.

Ok Przemek ale w wiadrach na podłodze miód trzymać.Mnie to by żonka śmiechem zamęczyła jakby coś takiego zobaczyła i więcej do pracowni nie wpóściła.
Pomóż sobie i kub ze dwa odstojnik po 150l. Tyle kasy zarobiłeś w tym roku to te 1400zł mógłbyś odżałować.
Hej
Nie trzymam długo w wiadrach bo rozlewam w słoiki ale może i masz rację i wypada kupić takie jak piszesz. Kasa potrzebna bo budowa pochłonie jej więcej znacznie niż mam.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2015, 03:43 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
CarIvan, tak sobie czytam i nijak nie moge sobie wyobrazic, jaka technike stosujesz do rozlewania miodu z tych wiaderek do sloikow. Nie wspomne o zbieraniu piany lyzka . :haha:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 09:00 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
CarIvan pisze:
do pięt mi nie dorastasz itd; itp;


i z innego tematu

CarIvan pisze:
Zalecam Ci kolego stonowanie w słowie.


Ale się mi udało znaleźć cytaty :wink: . :mrgreen:
Przemek słuchaj ludzi Oni mają rację ,
to że jesteś Adminem nie zmusza Cię do posiadania jedynej racji .
O białym nalocie z tematu nie pozostało wiele za to piany nabite dużżżo .
Sprzątamy ,sprzątamy .
Pozdrawiam

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 09:15 - śr 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
DROBNY pisze, Przemek z mmiodem też masz coś nie tak 15l -11.5 kg;-)
Każdy dobry miód ma taki przelicznik 11.5 kg- to 16.1 kg


DROBNY ty też przeliczyłeś coś nie tak

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 10:01 - śr 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Dwa posty dalej poprawiłem się. Ale dobrze gdybym się nie pomylił nikt by uwagi nie zwrócił.
Wpisy Przemka mają jedną ważną zaletę, przeważnie po jego wpisie dyskusja nabiera rumieńców. Ktoś musi być kontrowersyjny robiąc z siebie a nie z innych fantaste.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 11:03 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Takie przeliczniki ja tu piszecie to mozecie sobie pisac do o.....j smierci na kwiatku nie osiagalne wiec bacac to mozna młodych i rozpisywac sie a bedzie ciekawa lektóra SF


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 11:06 - śr 
andrzejkowalski100 pisze:
CarIvan, tak sobie czytam i nijak nie moge sobie wyobrazic, jaka technike stosujesz do rozlewania miodu z tych wiaderek do sloikow. Nie wspomne o zbieraniu piany lyzka . :haha:
Pozdrawiam :pl:
to bardzo łatwe, otwieram dekiel wiadra, zbieram pianę drewnianą łyżką a w słoiki nalewam wiadrem. Mam na tyle siły że nie sprawia mi to problemu a doszedłem w tym już do takiej perfekcji że nawet jednego słoika nie ubabram miodem na zewnątrz. Niestety Ty Andrzeju na to byś sobie nie mógł pozwolić z racji zapewne braku sił. Po którymś wiaderku brakło by Ci ich zapewne.

baru0, temu koledze inaczej napisać nie można bo w większości tematów w jakich biorę udział w dyskusji musi przygryzać bo cieniutki jest jeszcze w pszczelarstwie i nic innego nie potrafi, dyskusja na argumenty przekracza jego możliwości z braku wiedzy i doświadczenia.

DROBNY, fantasty z siebie nie robię bo jeśli coś piszę to z własnego doświadczenia, czasami zdarza mi się pomylić jak z tymi wiadrami i pojemnościami ale skorygowałem to i jak byś nie liczył wiadro o pojemności wagowej 15 kg dzieląc na 1,3 kg bo tyle zakładamy wejdzie w słoik miodu daje go łącznie w wiaderku 11,5 l i nijak nie wychodzi mi to co napisałeś o 16,1 kg.
DROBNY pisze:
11.5 litra = 16.1 kg miodu
.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2015, 11:20 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2015, 18:35 - ndz
Posty: 145
Ule na jakich gospodaruję: wlkp 18, 26
Miejscowość z jakiej piszesz: Żołynia
CarIvan pisze:
tyle zakładamy wejdzie w słoik miodu daje go łącznie w wiaderku 11,5 l i nijak nie wychodzi mi to co napisałeś o 16,1 kg.

już nie wiem - masę miodu liczycie w słoikach czy kilogramach :haha: :haha: :haha:

_________________
'
Pozdrawiam z zielonego Podkarpacia
Żołynia

Osioł zawsze lepiej wie - wszyscy inni- robią źle!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 12:01 - śr 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
CarIvan pisze:



DROBNY, fantasty z siebie nie robię bo jeśli coś piszę to z własnego doświadczenia, czasami zdarza mi się pomylić jak z tymi wiadrami i pojemnościami ale skorygowałem to i jak byś nie liczył wiadro o pojemności wagowej 15 kg dzieląc na 1,3 kg bo tyle zakładamy wejdzie w słoik miodu daje go łącznie w wiaderku 11,5 l i nijak nie wychodzi mi to co napisałeś o 16,1 kg.
DROBNY pisze:
11.5 litra = 16.1 kg miodu
.

Przemek jak masz taki rzadki miód to uważaj na fermentację.

To wiaderko o którym piszesz mieści rzeczywiście 11.5 litra syropu Apifood którego litr waży 1,3 kg bo zawiera 78% suchej masy, miód prawidłowo odparowany około 82% suchej masy jego litr waży około 1,4 kg.
1,4 kg x 11,5 litra daje 16,1 kg. Oczywiście dla wygody można lać po 15 kg i tez jest dobrze.


Ja tego nie stosuje bo do konfekcjonowania używam odstojników 100 L w których miód przetrzymuje 2-3 dni w ciepłym pomieszczeniu a następnie rozlewam do słoików które również stoją przez dzień -dwa w temp. pokojowej następnie są składowane i spokojnie oczekują na klienta w piwnicy w gdzie jest stała temperatura 6-8 stopni i brak dostępu promieni słonecznych. Moi klienci nie narzekają na wykwity ale dzięki temu, że miodu nie dekrystalizuję cieszą się znakomitą jakością miodu i drobnoziarnistą konsystencją. W sprzedaży bezpośredniej sprzedaję 6-8 ton miodu w zależności od roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 12:06 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2014, 09:15 - śr
Posty: 208
Ule na jakich gospodaruję: LN 3/4 wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Krzanowice
CarIvan:
"Nie stosuję odstojników, wiruję w wiadra 10l a z nich odrazu rozlewam w słoiki."
"mam 100 szt wiaderek o pojemności 15 l czyli około 11,5 kg"
"Wcześniej napisałem że wiadra mają 10 l i to błąd mój bo to wiadra po Apifoodzie."
"Wiader mam 100 szt po Apifoodzie, mają pojemności 15 kg : 1,3 kg = 11.5 litra."
"przecież napisałem że wiadro 15 kg to 11,5 l miodu."
"wiadro o pojemności wagowej 15 kg dzieląc na 1,3 kg bo tyle zakładamy wejdzie w słoik miodu daje go łącznie w wiaderku 11,5 l"

Wystarczy trochę powachlować jednostkami i można zawsze wyjść na swoje... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 14:05 - śr 
DROBNY pisze:
miód prawidłowo odparowany około 82% suchej masy jego litr waży około 1,4 kg.
rzepak mam prawidłowo odparowany bo brany z poszytych plastrów a nie wlazło w słoik 1,4 kg tylko dokładnie pod gwint tak jak zawsze leję 1,25 kg.

pastaga, fakt mój błąd przyznałem się do tego ale niczym nie wachluję. Z wiaderka wychodzi mi niepełne 12 słoików w taki sposób jak nalewam i nie ma znaczenia czy leję rzepak czy akację czy inny miód. Z tych nalanych 11 idzie do klienta a ten niepełny dolewka z końcówek i zostaje na własne potrzeby. Tak robię z każdym miodem. Chyba jednak jak radził kolega mendalinho, kupię z dwa czy trzy odstojniki i nie będzie zabawy z wiadrami.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2015, 14:21 - śr 

Rejestracja: 07 marca 2013, 17:54 - czw
Posty: 627
Lokalizacja: Baćkowice
Ule na jakich gospodaruję: WP=> Wlkp
Pewnie lałeś w słoik 0.9 litra dlatego weszło 1.25kg

_________________
Nie mów że coś jest niemożliwe
jeśli tego nie próbowałeś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 15:38 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
CarIwan

Owszem ja nie pozwalam na babranie jak piszesz. Posiadam orginalny odstojnik z kwasowki . Dalej nie moge sobie wyobrazic Ciebie rozlewajacego tony miodu wiaderkiem i lyzka.
Jestes perfekcjonista ,podziwiam :haha: Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 18:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Oooo mamuniu .....końca nie widać ..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 18:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Car Ivan jako przedstawiciel ORIONA powinieneś dostać odstojnik w prezencie.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 20:02 - śr 
zegaj pisze:
Car Ivan jako przedstawiciel ORIONA powinieneś dostać odstojnik w prezencie.
Nie pracuję jako przedstawiciel Oriona, kupuję od nich Apifood tylko. Masz nieaktualne informacje.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2015, 20:33 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
A co robisz z ich miodem sprzedajesz razem ze swoim?

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2015, 20:33 - śr 
CarIvan pisze:
temu koledze inaczej napisać nie można bo w większości tematów w jakich biorę udział w dyskusji musi przygryzać bo cieniutki jest jeszcze w pszczelarstwie

Nie przygryzam i nigdy nie było z mojej strony takiego zamiaru.Ja zwracam tylko uwagę na głupoty jakie wypisujesz, a jako cieniutki z pewnością bym Ci przyklaskiwał. Chciałbyś żebym się pochwalił, widzisz jak byłem mały to pokazywałem teraz już nie, tak samo jest z pszczelarstwem.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2015, 22:02 - śr 
zegaj pisze:
A co robisz z ich miodem sprzedajesz razem ze swoim?
Nie sprzedaję i nie kupuję, poza Apifoodem nic więcej mnie z firmą nie łączy.

ja-lec pisze:
Nie przygryzam i nigdy nie było z mojej strony takiego zamiaru.Ja zwracam tylko uwagę na głupoty jakie wypisujesz, a jako cieniutki z pewnością bym Ci przyklaskiwał. Chciałbyś żebym się pochwalił, widzisz jak byłem mały to pokazywałem teraz już nie, tak samo jest z pszczelarstwem.
ja to widzę inaczej,zresztą nie tylko moich wpisów się czepiasz. Pokazać nie pokażesz bo nie ma co pokazywać ot całe sedno a w trzy i pół sezonu doświadczenia nie nabrałeś na tyle byś mógł dyskutować na argumenty. Zwracasz uwagę i czepiasz się tego czego nie potrafisz zrozumieć bo nie ten etap jeszcze w Twoim pszczelarstwie.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2015, 22:35 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2013, 22:31 - sob
Posty: 578
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej 19 cm
Jako niedoświadczony i obserwator wynotowałem sobie kilka interesujących mnie spraw odnośnie wirowania, przetrzymywania w odstojnikach, rozlewania, dalszego przechowywania już w słoikach. Według mnie, dalej nie ma sensu ciągnięcia tematu, gdyż nie wnosi nic nowego poza docinkami. Myślę że temat został wyczerpany i powinien zostać zamknięty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2015, 15:35 - czw 

Rejestracja: 21 sierpnia 2014, 20:44 - czw
Posty: 253
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tarnów
RysiekS Amen!

_________________
Pozdrawiam
Jarek(jarok)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji