FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:32 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PODOBNO MIÓD
Post: 10 stycznia 2012, 21:25 - wt 

Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 21:39 - pn
Posty: 12
Lokalizacja: Wieluń
Może mi ktoś wyjaśni co to jest -podobno miód- stoi od lata to powinien się skrystalizowac.. i to taka osobistość.....
Załącznik:
DSC00276.JPG


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 21:36 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
ANO powinien :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 21:37 - wt 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Tego typu produkty powinny sie nazywac: wyrob miodopodobny - miod identyczny z naturalnym - miod sztuczny naturalizowany - itp.
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 21:39 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
powinien sie nazywać "MJUT" :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 21:40 - wt 
ADMINISTRATOR

Rejestracja: 24 listopada 2011, 23:28 - czw
Posty: 111
Lokalizacja: Podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: wielkop.korp.
Taki sam oglądałem dziś w pawilonie handlowym i pokazałem żonie, wczoraj oglądała program o miodzie, twierdząc, że w telewizji mówili, że miód prawdziwy to musi krystalizować a żona się na tym niezna super, że telewizja propaguje właściwe podejście do miodu.

_________________
Hary


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 21:56 - wt 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Jak to jeden z kolegów z forum pisze "Kasa misiu kasa" :lol:
cóż...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 22:08 - wt 

Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 21:39 - pn
Posty: 12
Lokalizacja: Wieluń
Pan Ja..usz produkuje jakąś zawiesine.
Załącznik:
DSC00275.JPG


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 22:13 - wt 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Wystarczy zapisac w ustawie jakie cechy ma posiadac miod naturalny, okreslic takiego miodu sklad chem. nazwe chronic znakiem towarowym i pod kara grzywny ,czy utraty koncesji zezwilic na handel. Cena i zbyt same sie uksztaltuja.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 22:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:00 - ndz
Posty: 276
Lokalizacja: Mrągowo i okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 1x1+3x1/2
pasiekalas pisze:
Pan Ja..usz produkuje jakąś zawiesine.
Załącznik:
DSC00275.JPG

Tak jak te na dole stoją to u mnie w tym roku wygląda miód brany z końcem lipca. Wszystkie słoiki tak samo na dole jasna zawiesina, a na górze płynny ciemny miód.

_________________
Pensjonat na Mazurach
Mój blog pszczelarski - Pasieka w Lipowie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 23:24 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Kiedyś przegrzałem kilka litrów miodu z ciekawości - był to miodek wiosenny który krystalizuje drobno i szybko - intrygowało mnie co będzie z nim sie działo
(nie wiedziałem jeszcze wówczas o istnieniu jakiego kolwiek forum ),
ale w ksiażkach pisało że podgrzanie miodu może go zdekrystalizować czyli przywrócić postac płynną
i tak było w istocie
ale po dłuższym czasie miodek zaczoł krystalizowac ponownie własnie w taki sposób nie jednorodnie jak to widać na załączonych zdjęciach
Natomiast miodek zdekrystalizowany (w cieplarce) w tempratórze 41 stopni
ponownie krystalizował bardzo szybko i tak samo , jak przed dekrystalizacją
Przez pare lat pszczelarzenia nie miałem nigdy takiego miodu jak na zdjęciach więc nabrałem przekonania iz tak wygladający produkt jest modyfikowany tęperatórą lub w jakis inny :do bani:
Ale to mój wniosek w oparciu o moje doświadczenia :chytry:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 23:47 - wt 
pasiekalas pisze:
Pan Ja..usz produkuje jakąś zawiesine.
Załącznik:
DSC00275.JPG


A coś Ty chciał chłopie za 10 zł kupić Miód :haha: za prawdziwy miód trzeba zapłacić
Są miody co aż się strach bać skosztować :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 10 stycznia 2012, 23:50 - wt 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jeżeli byłby to miód lipowy który u mnie jeszcze nie skrystalizował badz akacjowy który długo bądz wcale nie ulega krystalizacji to jaszcze mógłbym uwierzyć że to ''MIÓD'' ale za tą cenę to CHINA z domieszką syropu cukrowego wstyd się pod tym podpisać no ale jak to pisze jeden z kolegów '' kasa misiu kasa'' :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2012, 00:09 - śr 
Chcecie wierzyć to wierzcie a nie to nie
W tym roku w maju byłem w mieście i mam nagle telefon z poczty
Proszę sobie przyjść na pocztę po odbiór matek będąc już w mieście poszedłem matki odebrałem i tak myślę kupię słoik miodu i 4 torebki cukru pudru i od zaraz podjadę poddać matki na pasieczkę 7 km od suchej
no to i tak zrobiłem
zagniotłem ciasto matki poddałem i pojechałem do domu
Pewno się ktoś zastanowi po co to ciasto przy poddawaniu
- zawsze tak robię daję po 10-20 deko by pszczoły starsze miały zajęcie wtedy lepiej matki przyjmują
za cztery dni pojechałem sprawdzić czy przyjęte i pierwsze co mnie zaskoczyło Ciasto było nawet nie tknięte byłem z szoku bo we wszystkich 11 skrzynkach odkładowych
posprawdzałem matki nawet ładnie przyjęte , ale co z tym ciastem pszczół w ogóle na nim nie było ani nawet obok
skosztowałem było dziwnie gorzkie skosztowałem resztkę miodu z słoika co ściekł na dno i myślałem że mi język urwie takiego czegoś jak długo żyję nie jadłem nie wiem czy był miód przepalony Czy coś o konsystencji miodu ale na etykiecie pisalło miód wielokwiatowy ,,, szkoda że z dopiskiem Potworną finezją smaku i aromatu
pozbierałem ciasto i w kontenerze na śmieci się znalazło
Nie pytajcie z jakiej firmy był miód tyle powiem że nie od Sądeckiego B ale jest go pełno na półkach w marketach


Na górę
  
 
Post: 11 stycznia 2012, 00:12 - śr 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Huzar


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 stycznia 2012, 00:19 - śr 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dobże że pszczoły tego nie tknęły bo teraz byś w głowę zachodził czemuż one tak mrużą te oczka skośne oczka :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 stycznia 2012, 23:44 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
A co powiecie o takim miodzie z mojej pasieki w londynie jadąc na wakacje do Polski wziołem kilka słoikow wPolsce już prawie sie zkrystalizował a w Londynie nie jaki był po odwirowaniu taki sam jest natomiast jadoc do londynu zabrałem spadziowy i co w Polsce już skrystalizował a w Londynie dopiero zaczyna myśle ze temperatura przechowywania ma wpływ na szybkość krystalizacji w Londynie przechowuje w szafkach kuchennychczyli temperatura kuchenne hehehe a w Polsce w spirzarni a tam temperatura jest okolo 5 st moze to ma wpływ



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 01:10 - sob 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
henry650 pisze:
A co powiecie o takim miodzie z mojej pasieki w londynie jadąc na wakacje do Polski wziołem kilka słoikow wPolsce już prawie sie zkrystalizował a w Londynie nie jaki był po odwirowaniu taki sam jest natomiast jadoc do londynu zabrałem spadziowy i co w Polsce już skrystalizował a w Londynie dopiero zaczyna myśle ze temperatura przechowywania ma wpływ na szybkość krystalizacji w Londynie przechowuje w szafkach kuchennychczyli temperatura kuchenne hehehe a w Polsce w spirzarni a tam temperatura jest okolo 5 st moze to ma wpływ



henry


W temp. pokojowej spadziowy z lipca jeszcze mi się nie skrystalizował,nawet nie ma zaczątków krystalizacji.

W piwnicy gdzie temp. jest niższa jest już prawie skrystalizowany.

ale przechowując w temp. pokojowej może sfermentować w dodatku traci właściwości lecznicze .

pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 12:02 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
gdzieś czytałem że jest jakaś optymalna temperatura krystalizacji. Ale nie chcę podawać wartości żeby kogoś w błąd nie wprowadzać. Także temperatura ma bardzo duży wpływ na czas krystalizacji.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 12:12 - sob 
BoCiAnK pisze:
za cztery dni pojechałem sprawdzić czy przyjęte i pierwsze co mnie zaskoczyło Ciasto było nawet nie tknięte byłem z szoku bo we wszystkich 11 skrzynkach odkładowych posprawdzałem matki nawet ładnie przyjęte , ale co z tym ciastem pszczół w ogóle na nim nie było ani nawet obok


Hehe a to oznacza że teoria z lepszym przyjmowaniem matek i jednoczesnym podaniem ciasta to mit. W książkach można przeczytać że jest to nie wskazane bo podczas pobierania pokarmu pszczoły są bardzo pobudzone i wpływa to negatywnie na przyjęcie matek :)


Na górę
  
 
Post: 14 stycznia 2012, 18:53 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Tez tak czytałem że niejest podkarmianie a mysle ze poddanie ciasta to jest róznica sam sie przekonałem w ubuegłym sezonie poddajac matki poddawałem ciasto a dokładnie FeeBee 100% przyjec matek mimo ze stara usunieta i nieczekajac poddana nowa niebyło zadnych problemow



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 17:49 - ndz 

Rejestracja: 02 stycznia 2012, 20:15 - pn
Posty: 248
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: wp
Przez taki miód tracimy klientów bo ci co się nie znają to myślą że miód powinien być płynny a ten który się zkrystalizował to mieszanka cukru. I ciężko wytłumaczyć że jest zupełnie odwrotnie. Napewno powinny być reklamy informacyjne na ten temat. lepiej by pomogły jak dotacje do leków jak i sprzętu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 20:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2012, 23:46 - czw
Posty: 189
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
mar-kos157 pisze:
... Napewno powinny być reklamy informacyjne na ten temat. lepiej by pomogły jak dotacje do leków jak i sprzętu.

Kosztowna akcja już była ruszyła 6 lutego 2008 roku "Życie Miodem Slodzone". Teraz przyszła pora wymienić sprzęt w pasiekach i proszę Cię nie pisz, że to nie pomaga, najwyższy czas pozbyć się ocynku i zardzewiałych miodarek z pasiek, zresztą zobacz na aukcjach Allegro czego się ludzie pozbywają.

_________________
www.pasieka.krabik.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 21:08 - ndz 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
elvis pisze:
Kosztowna akcja już była ruszyła 6 lutego 2008 roku "Życie Miodem Slodzone". Teraz przyszła pora wymienić sprzęt w pasiekach i proszę Cię nie pisz, że to nie pomaga, najwyższy czas pozbyć się ocynku i zardzewiałych miodarek z pasiek, zresztą zobacz na aukcjach Allegro czego się ludzie pozbywają.


Kolego ,ale kto zbił kokosy na tej akcji ? Na pewno nie zwykli pszczelarze .
mar-kos157 pisze:
Przez taki miód tracimy klientów bo ci co się nie znają to myślą że miód powinien być płynny a ten który się zkrystalizował to mieszanka cukru. I ciężko wytłumaczyć że jest zupełnie odwrotnie. Napewno powinny być reklamy informacyjne na ten temat. lepiej by pomogły jak dotacje do leków jak i sprzętu.


Każdy pszczelarz jak będzie dodawał krótkie ulotki informacyjne swoim klientom dotyczące krystalizacji miodu ,spożywania to świadomość społeczna będzie większa .

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 21:26 - ndz 

Rejestracja: 02 stycznia 2012, 20:15 - pn
Posty: 248
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: wp
elvis napewno nowy sprzęt jest potrzebny ale przyznasz że reklam uświdamiająca nasz narud też by się zdała. napewno miód by się lepiej sprzedawał ni trzeba by było konkurować z podróbkami i z hinczykami, wtedy większość społeczeństwa wolało by wybrać naturalny polski produkt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 21:42 - ndz 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Należało by brac przykład z niemców.
Tam funkcjonują trzy rodzaje miodów
echter deutscher honig - miód certyfikowany z gwarancja jakośći
http://www.deutscherimkerbund.de/index. ... cher-honig
miód od pszczelarza spełniający normy unijne
i miód marketowy
i wszystcy mają się dobrze.
Niemieccy pszczelarze na wspólną markę miodu i wysoka opinię o nim pracują już ponad 70 lat. U nas każdy woli sobie sam dbać o swoją markę. Tylko dzięki takiemu zachowaniu tracimy rynek na miód od polskiego pszczelarza a miód z krajów innych zdobywa co raz więcej konsumentów. Wystarczy spojrzeć jak dobrze mają sie firmy sprowadzające do Polski miód z unii i spoza unii.
czy coś z tym robimy :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 22:13 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Tylko zastanawiam się jak to jest, jeżeli mój miód wrzosowy pojechał do niemiec i tam kilku niemców jadło ten miód i stwierdzili, że takiego miodu u nich w sklepie nie dostaną i już mam zamówienie na przyszły rok na miód wrzosowy z podaną ilością do kupna, a po wtóre to dla nich i cena jest atrakcyjniejsza ta nasza, niż w ich sklepach czy nawet od pszczelarza niemieckiego. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 22:50 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2012, 23:46 - czw
Posty: 189
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miodomir pisze:
Kolego ,ale kto zbił kokosy na tej akcji ? Na pewno nie zwykli pszczelarze .


... wygodnie jest być malkontentem.

__________________________
"Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju"

_________________
www.pasieka.krabik.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 stycznia 2012, 01:27 - pn 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
elvis pisze:

... wygodnie jest być malkontentem.



Szanowny kolego za bardzo nie wiem o czym piszesz . Myślisz ,że takiego zwykłego kowalskiego jest stać na miodarkę za 3 czy 5 tyś. złotych? Są to głównie starsi pszczelarze ,a pszczoły to ich hobby .Mają po 5 czy 10 uli w dobrym roku trochę miodu dla siebie wykręcą ,chociaż nie zawsze .
Wierz mi ,że w większości większych pasiek nie kreci się miodarkami na korbkę. Zastanawiam się co chciałeś uzyskać pisząc ten post na forum gdzie udziela się około 300 osób, twój apel jest wręcz niezauważalny.
Zajmij się sobą ,albo pokaż swój sprzęt i pracownie za 50 czy100tyś. zł . i te złote klamki.
pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 września 2012, 10:32 - sob 
http://www.eioba.pl/a/3h99/jak-rozpoznac-prawdziwy-miod


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji