FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 marca 2024, 05:43 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: SPADŹ IGLASTA
Post: 06 sierpnia 2010, 20:13 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
ZAŁOŻYŁEM TEMAT GDYŻ NIE MOGĘ ZNALEŹĆ ZA WIELE NA TEMAT SPADZI IGLASTEJ !!!!! CZY U KOLEGÓW JUŻ WYSTĄPIŁA CZY JEST SZANSA ZE WYSTĄPI W TYM ROKU I JAKIE TERMINY JEJ POJAWIENIA SIĘ SA U WAS !!!!!!!!!
A JEŚLI JEST TAKI TEMAT PROSZĘ ADMINISTRACJE O POŁĄCZENIE ICH W JEDNA CALOSC
NA MOIM TERENIE JESZCZE JEJ NIEMA ALE JESTEM DOBREJ MYŚLI !!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2010, 20:22 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Skorpion jeżeli to jodłowa koło krosna to marne szanse na spadz nie wiem jak u ciebie ale umnie co chwile pada deszcz



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2010, 20:59 - pt 

Rejestracja: 07 maja 2009, 00:27 - czw
Posty: 680
Lokalizacja: Małopolska, powiat nowotarski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Koledzy jak można poznać, że miód jest ze spadzi iglastej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2010, 01:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
henry650, nie to nie kolo Krosna do Krosna mam jakieś 70 km bliżej do Dębicy jakieś 20 km ! przede wszystkim spadź po kolorku można poznać PO KOLORKU OD JASNO ZIELONKAWEJ AZ PO BARDZO CIEMNY ZIELONY KOLOR PRAWIE CZARNY POSMAK ZYWICZY LECZ ŁAGODNY I BARDZO SMACZNY MIODEK I CHCĄC MIEĆ SPADŹ JODŁOWĄ MUSISZ MIEĆ LASY Z JODŁĄ LUB MIESZANE Z DOZA ILOŚCIĄ DRZEW JODŁOWYCH u mnie pogoda dobra ciepło i parno czasem deszczyk pokropi ale buz niema noce tez cieple a spadzi ani widu ani słychu dziś chodziłem po lasach czy nie słychać pszczół na drzewach i nic na młodych kilkunasto letnich drzewkach gdzieś trafi się mszyca ale niewiele !!!!!!!!! ale jest nadzieja bo mrówki rudnice zaczynają spacerować na drzewa !!!!!!!! zobaczymy !!!!! za to nawłoć zaczęła kwitnąc !!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2010, 08:57 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Witam skorpion chodziło mo nie o spadź jodłową tylko o miejscowośc Jodłowa poprosty nienapisałem jej dużą litera a kolory spadzi to ja znam tylko przez ten rok chyba zapomne :leży_uśmiech: jaki kolor ma u mnie co chwile deszcze koncem czerwca zapowiadła się spadź ale znikła pszczoły zjadły połowe cukru ktury miałem na zimę wiec jest kicha i napewno umnie niebędzie


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2010, 16:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
henry650, witam nie opis spadzi to dla TED07 u nas tez kicha z miodem w tym roku na wiosnę tez trzeba było karmić ale teraz jest git nawłoć kwitnie tylko o spadzi ani słychu ani dychu !!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2010, 17:40 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Myślę ze mozemy tylko pomażyc ty chociaz masz nawłoc umnie niema ale juz od dwuch lat rozmnarzam ale trzeba czasu ,mysle ze jak bede gniazda ustawiał to może coś sprubuje miodu.


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sierpnia 2010, 20:06 - pn 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
henry650 jesteś w takiej samej sytuacji jak ja,w tamtym roku założyłem pasiekę na 4 ule z odkładów ,rozwój rodzin i nawet nie myślałem o wirowaniu, miałem nadzieję że w tym roku coś liznę miodku a tu się trafił fatalny rok , co prawda pasiekę trochę powiększyłem do 9 uli ale miodarki drugi rok nie będę musiał myć .Dla początkujących tak jak my to nie ciekawy rok ,ale ja się nie załamuję mam nadzieję że następny nam wynagrodzi,pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sierpnia 2010, 20:39 - pn 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
ile szadzi tyle spadzi.to powiedzonko to juz chyba miedzy bajki trzeba włożyć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sierpnia 2010, 22:02 - pn 

Rejestracja: 07 maja 2009, 00:27 - czw
Posty: 680
Lokalizacja: Małopolska, powiat nowotarski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Ja też założyłem pasiekę rok temu, w tamtym roku nie miałem miodu bo późno wystartowałem. W tym mam nadzieję, że coś jeszcze wyciągnę z moich uli, oczywiście pierwszy raz w tym roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sierpnia 2010, 22:03 - pn 
johny180 pisze:
ile szadzi tyle spadzi.to powiedzonko to juz chyba miedzy bajki trzeba włożyć


Był taki rok kiedy spadź wystapiła od konca sierpnia do 7 wrzesnia był to rekordowy rok jeżeli chodzi o miód spadziowy z opowiesci pewnego pszczelarza dowiedziałem się ze praktycznie cały czas mgły sie utrzymywały jego 15 rodzin naniosły 300 litrów miodu było to kilkanascie lat temu przez te długie lata juz nigdy taki pozytek nie wystapił w tym roku jeszcze niektórzy czekaja na "cud" ??? Myślę ze juz raczej trzeba zacisnąć pasa i przebiedować zimę ,a rok bardzo kiepski powiedziałbym ze najgorszy od x lat .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 sierpnia 2010, 22:05 - pn 

Rejestracja: 10 lipca 2010, 19:30 - sob
Posty: 109
Lokalizacja: Kolo
Ule na jakich gospodaruję: wielkpolski
jerzy9666 pisze:
henry650 jesteś w takiej samej sytuacji jak ja,w tamtym roku założyłem pasiekę na 4 ule z odkładów ,rozwój rodzin i nawet nie myślałem o wirowaniu, miałem nadzieję że w tym roku coś liznę miodku a tu się trafił fatalny rok , co prawda pasiekę trochę powiększyłem do 9 uli ale miodarki drugi rok nie będę musiał myć .Dla początkujących tak jak my to nie ciekawy rok ,ale ja się nie załamuję mam nadzieję że następny nam wynagrodzi,pozdrawiam.


To ja jak zaczynam w tym roku, to miodarki na przyszły rok jeszcze nie muszę planować w swoim budżecie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sierpnia 2010, 20:19 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
jerzy9666 ja w zasadzie z pszczołami mam do czynienia ponad 30 lat tylko na wygnaniu zaczynam odnowa tak dla zabicia czasu bo w polsce mam 63 rodziny ale taki rok to jest pierwszy ale taki los mowi sie trudno może następny będzie lepszy



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sierpnia 2010, 23:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
ja mam nadzieje ze się coś pokarze spadzi jeszcze tego roku jak nie to nawłoć odwiruje i 10 września karmie na całego taki rok ale ze wszystkim tak jest zboża tez klapa zaranie u mnie targają pyłek na całego uzupełniają zapasy !!!!! ale i kitują na potęgę zaczynają wylotki kitować dziś zaglądałem sam jasny miodek i na złość jeszcze składają w gnieździe na pyłku pól komórki pyłek a gorą zalana miodem i sklepia !!!! czyżby zima miała być długa ????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 13:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
znowu pojawila się spadź, w lesie słychac przyjemny dla ucha głos pracujących pszczółek (i nie tylko) a kapelusze grzybów aż się świecą od spadzi... więc coś jeszcze pewno nazbierają a już martwiłem się że te burze wszystko spłukały... i że pozostanie tylko nawłoc... wczoraj wywiozłem 5 odkładów do znajomego (z dala od wody) i niech sobie bzykają po kwiatkach nawloci żeby sie pieknie rozwinoły przed zimą mają tam nektar i pyłek pod nosem (stoją na środku pola ok 1,5 ha i wokoło też pełno tego rośnie :oczko: ) bo na spadzi pszczółki cieńko się rozwijają, ale za to miodek jaki dobry i pachnący :mniam miodek:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 19:54 - czw 
kudłaty czy ty nie bajerujesz z tą spadzią
jutro jadę na grzyby w góry i do pszczół zajrzę czy aby nie podkarmić.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 20:01 - czw 
przeciez w tym roku spadzi nie było jedynie troche z lipy ,a jak myslicie koledzy bedzie spadź czy karmic na całego ? No bo juz 12 sierpień


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 20:22 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
ja zawsze zaczynam karmić 10 września tak czy siak mam nawłoć a jak się pokarze spadź to będzie super ale z każdym dniem maleją szanse na jej pojawienie się noce będą coraz zimniejsze !!! a grzybów to jest wysyp w moim terenie !!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 21:14 - czw 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
ja w sobote wiruje co mam i od przyszlego tygodnia karmie.nie ma co czekać na spadż jak do tej pory sie nie pojawila to już jej nie bedzie,w gorach juz noce coraz zimniejsze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 21:16 - czw 
spadz? ja na nawłoci sporadycznie widze pszczołe za to og groma motyli i innych muchówek, poczekam jeszcze kilka dni i tez leje w ule papu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 22:02 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
u mnie spadź była przed deszczami i nawet nawet troche przyniosły zasklepiły, w dwóch ulach pozbyłem sie starych matek i nie bylo czerwia wiec nie zjadły tego co przyniosły zdążyłem przed deszczami wziasc ramka zasklepiony uzbierało się tego ok 20l z 2 uli wiem że szału nie ma ale lepsze to niż nic (to jest cokolwiek od 2 lat bo w tamtym roku nie byl ani grama spadzi a jak nie ma spadzi to nie ma nic bo wszystko inne mają na własne potrzeby) zwróci mi sie za cukier... miód bardzo gęsty, prawie czarny jak smoła i to jest na 100% spadź, myślałem że przez te deszcze już po wszystkim ale jak byłem dzisiaj rano w lesie to grzyby na kapeluszach są całe pobrudzone (aż się swiecą)... byłem we wtorek u sasiada ze wsi ma ok 120rodzinek i też ma MIÓD SPADZIOWY tylko ze jeszcze w ulach (jesli jeszcze nie zjadły) bo nie zdążył przed deszczem wziasc.... nie wiem może moja wieś jest jakaś wyjątkowa :uśmiech: :uśmiech: :uśmiech: :uśmiech: :uśmiech: 2 albo3 lata temu tez było u mnie pełno spadzi a w zawoi nic... wiec pszczelarz z tamtąd co ma ok 500pni podwiózł kilkadziesiąt do mnie i tez miał miodek :mniam miodek: co do nawłoci to w u mnie na miejscu po odłogach rosnie jej bardzo dużo, zaczyna dopiero kwitnąc i na jednym kwiatku można spotkac z 6 pszczół (wiem że świadczy to o przepszczeleniu terenu ale nic nie moge na to poradzic pozostaje tylko wywiezc swoje gdzie indziej i przywozic na spadź) tak wiec badzmy dobrej mysli :uśmiech:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 22:09 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
birkut pisze:
spadz? ja na nawłoci sporadycznie widze pszczołe za to og groma motyli i innych muchówek, poczekam jeszcze kilka dni i tez leje w ule papu


hmm a wszedłeś w jakieś większe poletko nawłoci czy przy drodze widziałeś koło fosy kępkę?? :całusy: :bosie: :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 22:53 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
sklenar pisze:
kudłaty czy ty nie bajerujesz z tą spadzią
jutro jadę na grzyby w góry i do pszczół zajrzę czy aby nie podkarmić.


Dobrze przyjrzyj sie grzybom - przeciez spadz jest na grzybach!!! :leży_uśmiech:

Raczej sie przyznaj, ze idziesz nie tyle na grzyby, lecz ...
No, ale jak tu pszczelarzowi napisac, ze na grzybach spadzi szuka? :chytry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2010, 23:06 - czw 
daniel daj cynk jak juz podkablujesz tych wiesniaków co który ma czego sie dorobił i ile sztachet połamali na twoim grzbiecie?

smiejesz sie? ostatni spis jak był to facet zauwazył ze mam pszczoły wiec pyta a ile , to ja go pytam pokaz mi rubryke gdzie to nalezy zapisac , niebyło takiej, on gada ze dopisze u dołu , no to mu pokazałem furtke i psa ,i spytałem czy chce zrobic zawody kto szybciej biega? poszedł grzecznie nawet sie nie obejzał


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2010, 03:19 - pt 
Jak wy robicie ten miód spadziowy żeby był ciemny jak smoła?
Ja mam chyba jakies chore pszczoły jak wy bierzecie 20l z 2 uli i szały nie ma to co ja mam powiedziec jak srednio wziałem 5 litrów z ula w tym roku ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2010, 09:18 - pt 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Panowie opowiem wam aktualna historyjke /z przed dwuch tygodni/ Mam jeszcze pszczoly na gryce i jade zobaczyc co tam w ulach. Wyniki mniej niz srednie - kiepska pogoda upaly przerywane buzami. Podchodzi do mnie wlasciciel /u ktorego trzymam pszczoly/ i mowi panie wez pan dokarm bo nigdy nie bedziesz mial miodu ! Nawiasem mowiac pszczol juz nie ma ,ale pszczelarzyl z trzydziesci lat. Co dalej opowiada -ze byl wczoraj u swojej szwagierki /pasieka 70-cio pniowa/ i wlali z 300-litrow "cukru". Tak to nazwe bo nie pamietam skladu tej mieszanki z jakims tam slodem buraczanym troszke lezakowanym aby dal piekny gryczany kolorek. Az zaniemowilem ??? !!! I mu na to wole 10 - sloikow miodu niz 100 tego badziewia , a on sie smieje i mowi panie ,a na czy zarobic ....... itd.
Bardzo czesto widze handlujacych z tamtych stron w mojej okolicy. Maja piekny /az przezroczysty/ ciemno herbaciany mniodzik gryczany i to w cenie konkurencyjnej.
Ps. Dalem temu panu w prezencie dwa sloiki miodu - jeden z gryki co juz odwirowalem i drugi z mniszka . Dzieci /wnuki/ zjadly go w ciagu kilku dni......, a miod od szwagierki stoi sobie w szawce ???? .
Wczoraj zona przyniosla wiadomosc ze kolezanka z tamtych okolic mowi iz padla gosciowi pasieka 300 pni. Nie sprawdzone - Czy to prawda , ale bym sie nie zdziwil?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2010, 12:06 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jerzy pisze:
sklenar pisze:
kudłaty czy ty nie bajerujesz z tą spadzią
jutro jadę na grzyby w góry i do pszczół zajrzę czy aby nie podkarmić.


Dobrze przyjrzyj sie grzybom - przeciez spadz jest na grzybach!!! :leży_uśmiech:

Raczej sie przyznaj, ze idziesz nie tyle na grzyby, lecz ...
No, ale jak tu pszczelarzowi napisac, ze na grzybach spadzi szuka? :chytry:

prosze sobie wyobrazic las w lesie drzewa :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: no i na drzewach są mszyce i te owady wydalają taką lepką ciecz którą nazywamy SPADZIĄ i spada ona na gałęzie na ziemie i na grzyby też jak rosną pod drzewem :leży_uśmiech: jak spadziowały śliwy to maliny które rosną u mnie pomiędzy śliwami aż się kleiły od spadzi...

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2010, 13:05 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tomislaw pisze:
Jak wy robicie ten miód spadziowy żeby był ciemny jak smoła?
Ja mam chyba jakies chore pszczoły jak wy bierzecie 20l z 2 uli i szały nie ma to co ja mam powiedziec jak srednio wziałem 5 litrów z ula w tym roku ?


miałem już wczoraj dopisac że noszą nie ze sztachet tylko z lasu bo ani ja, ani sąsiedzi nie mamy płotów drewnianych, wszędzie tylko siatka na ogrodzeniach, mam niby na 2 balkonach trochę sztachet ale ciężko mówic tu o miodzie towarowym bo za mało tych sztachet :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: a jeśli już by coś doniosły z tych sztachet to czuc by było taki delikatny posmak drewnochronu, a tu jak na złośc nic :język: a tak serio to co do kolorku trzeba się pszczółek zapytac dlaczego jest taki ciemny :D dlatego szału nie ma bo naczytałem się TU na forum że inni wzieli po kilkaset l (zależy jaka się u kogo pogoda trafiła i jakie ma pożytki), a te moje 20l to przy tym to pryszcz :placz: ten rok jest taki jaki jest, jedni nie wzieli miodu nic inni mieli go więcej niż w poprzednie lata... trzeba zapomniec o tym sezonie i pozostaje nam wiara że następny będzie lepszy,a te 20l z 2 uli to żaden wyczyn biorąc pod uwagę że mieszkam rzut kamieniem od lasu, na około sama jodła a rodziny nie miały ani troszkę czerwiu otwartego, ojciec 3-4 lata temu kupił sobie odkład za 200zł na 10 ramkach 15maja z matką KARPATKĄ i jak trafiła się spadź w lipcu to przywlekły w ciągu miesiąca 2 korpusy miodku czyli cos koło 40l inne rodziny które wtedy kupił przyniosły może połowę z tego, to jest to na co czekam bo może się jeszcze trafi taki rok :uśmiech: szukałem w tamtym roku tych karpatek ale sie nie mogłem doszukac, ten gościu miał je z importu chyba z czech tam się nazywają Vucko bardzo łagodne i pracowite, jeśli chodzi o siłę to raczej przeciętne

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2010, 16:21 - pt 
w okolicy Kalwarii jodła też zaczęła spadziowadż


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2010, 17:43 - pt 
ja zarazie spadzi nie widziałem pszczoły noszą masę pyłku i cały lot w kierunku potoku tam jeszcze coś kwitnie na młodych jodłach nie widać mszyc

nie wiem czy przypadkiem daglezja by nie zespadzowała jak ktoś ma daglezję w okolicy to morze by coś napisał jak się to zachowuje czy podobnie do jodły?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2010, 17:49 - pt 

Rejestracja: 30 września 2008, 22:19 - wt
Posty: 199
Lokalizacja: Lubień-Małopolska
Byłem dzisiaj w lesie, pod niektórymi jodłami coś jest pokropione , ale pszczoły tego narazie nie zbierają jest cisza w lesie, mam nadzieje , że to dopiero początek dobrego spadziowania.Pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2010, 21:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
ja w niedziele jadę zobaczyć do lasów co słychać jak nie będzie spadzi to przynajmniej grzybów na wigilie nazbieram !!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 03:32 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
kudlaty pisze:
prosze sobie wyobrazic las w lesie drzewa no i na drzewach są mszyce i te owady wydalają taką lepką ciecz którą nazywamy SPADZIĄ i spada ona na gałęzie na ziemie i na grzyby też jak rosną pod drzewem jak spadziowały śliwy to maliny które rosną u mnie pomiędzy śliwami aż się kleiły od spadzi...


Kudlaty, jestes "gosciu" - przynajmniej znasz sie na zartach i dlatego masz 'miody odmianowe', nawet spadziowy z grzybow.

kudlaty pisze:
szukałem w tamtym roku tych karpatek ale sie nie mogłem doszukac, ten gościu miał je z importu chyba z czech


A teraz szukasz "karpatek" - idz do najblizszej cukierni, a nie zaraz az do ...Czech!

A tak na powaznie, to nie mam w swoim terenie jodel i spadz jodlowa znam tylko te ze sklepu, wiec tez nie wiadomo, czy aby to nie jakis 'inwert + zaprawka do CocaColi', a receptura na forum juz jest, to moze sobie kiedys zrobie, bo niezly.
Jest natomiast spadz lisciasta, lecz nie w to lato - goraco, ale za sucho.
Ponadto spadz z modrzewia, ktora niektorzy przeklinaja, ale nie jest wcale z nia az tak zle, tylko nie nalezy czekac z wirowaniem do listopada, albo do nastepnej wiosny - "cieply" z ula na miodarke i po herbacie. Po skrystalizowaniu nie wyglada zbyt atrakcyjnie, bo jakby ktos popiolu do niego dosypal, ale miod.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 08:08 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
jerzy masz racje tylko jeszcze niemożna dać za dużo zasklepić lepiej niech reszta dojżeje w bańce bo masakra tak miałem jednego roku więc wiem coś na ten temat a od tego czasu juz niema dobrej spadzi tylko tak trochę a wcale nie przeklinałem tej spadzi


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 11:19 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jerzy pisze:
nie mam w swoim terenie jodel i spadz jodlowa znam tylko te ze sklepu, wiec tez nie wiadomo, czy aby to nie jakis 'inwert + zaprawka do CocaColi', a receptura na forum juz jest, to moze sobie kiedys zrobie, bo niezly.

z tym "miodem spadziowym" ze sklepu to ja bym uważał bo faktycznie nie wiadomo z czego to jest robione, zimą widziałem w carrefour taki "miód spadziowy" od dużego producenta z okolic Nowego Sącza niby był bardzo ciemny ale jakiś taki rzadki jak odwróciłem słoik to pęcherzyki powietrza bardzo szybko znajdowały się u góry (pomijam już fakt że powinien byc o tej porze jak kamień skrystalizowany), w tamtym roku jak jechałem w kierunku gór to rozbawiło mnie jak przy drodze zobaczyłem napis u tych co sprzedają oscypki "tegoroczny miód spadziowy " bo w tamtym roku nie bylo spadzi ani deko.... a przepis u tych ludzi na "miodek spadziowy" to wycieczka na słowacje na zakupy miód kosztuje chyba cos ok 15 zł za takiego miśka plastikowego o poj ok 1,5l....

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 11:36 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Jadłem juz miód spadziowy ze Słowacji zaden rarytas mój lepszy i bez cocacoli ale ostatnie lata to kiepsko ze spadzia na moim terenie



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2010, 12:05 - ndz 

Rejestracja: 30 września 2008, 22:19 - wt
Posty: 199
Lokalizacja: Lubień-Małopolska
kudlaty pisze:
bo w tamtym roku nie bylo spadzi ani deko

Mylisz się, w tamtym roku w okolicach zalewu czchowskiego spadź lała się przez miesiąć.Pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sierpnia 2010, 20:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
a u mnie od wczoraj pszczółki atakują las pojawiła się spadź i to bardzo obficie oby nie polało myślę ze jak utrzyma sie ze 2 tyg to miodziku będzie sporo o ile pogoda nie spiepszy wszystkiego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2010, 02:19 - sob 
Gdzie mozna znaleźć ten przepis na miód ? bym sobie zrobił z 5 l zeby miec na zimę podobno z cukierków sie go robi ?????


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2010, 02:53 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Tomislaw, o czym ty piszesz o miodzie z cukierków :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: spadź to wydzielina mszycy a nie landrynki :tasak: ! a i takie coś nie można miodem nazwać nawet pod zioło miód nie podchodzi !!!!!!!! ale gratuluje pomysłu :brawo: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2010, 12:08 - sob 

Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 12:05 - sob
Posty: 9
Lokalizacja: N.Sącz
Co to obecnie tylko w Jodłowej wystepuje spadz????Nikt wiecej nie ma tego szczescia? :smutny:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2010, 13:17 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja musze wieczorkiem zobaczyc z czego noszą bo latają pięknie, w spadź to już wątpie bo ostatnio przeszła taka zadyma że nie widziałem domu sąsiada (mieszka 30m dalej) dwa modrzewie koło domu mi wyrwało z korzeniami (takie ponad 25cm na pniu) jeden mi wylądował..... na aucie całe szczęscie że mi tylko trochę blachę na dachu wygieło bo bym się poruszał na rowerze... więc jestem prawioe pewien że jak była mszyca na drzewie to wszystko deszcz i wiatr spłukał... ale dzisiaj latają ostro w kierunku lasu wiec nic nie wiadomo może się jeszcze coś ostało przy życiu...

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2010, 20:44 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
patrzyłem do nadstawek i coś tam zaczynają nosic spadzi ale bardzo skromniutko i coś mi się wydaje że z tej mąki chleba nie będzie :do bani: a od wtorku mają byc znowu opady na południu :do bani: :do bani: :do bani: rano już jest bardzo zimno dzień o 20 już ciemno zbliża się jesień, rano widac że wywalają czerw trutowy i trutnie, troche szkoda tych biedaków no ale cóż bzykneli co mieli bzyknąc :oczko: i już są niepotrzebni.... takie są te baby :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2010, 23:24 - sob 
Z głodu Ci trutnie wywalają ,a Ty piszesz ,ze spadź noszą :zeby: Kolega Ty widziałes kiedyś spadź, a zwłaszcza jodłową , która wystepuje obficie średnio raz na iles tam lat ? Wątpię no chyba ,ze rzeczywiscie te grzyby spadziują chociaz wysyp skonczył sie 4 dni temu :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 00:15 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
u nas wystąpiła spadź ale nie jest cudownie nie było żadnych burz ani obfitych deszczów wiec może się nasili spadzi owanie mszyc dziś patrzyłem co noszą i w jakim kierunku latają większość lotów jest na las jodłowy nie liczne na nawłoć latają choć pięknie kwitnie !!!mqover, możne nie tylko u mnie jest a nawet na pewno a moja miejscowość leży w parku krajobrazowym poszukaj w necie bo nie chce mi się opisywać i mam do dyspozycji setki hektarów lasów właśnie jodłowych i mieszanych w których przeważa jodła!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 06:52 - ndz 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
W okolicach Roztocza potrafi pojawić się spadz nawet po 15 września.
Spadz sosnowa ma smak syropu Pini.
Nie smiejcie się ze spadzi na grzybkach-bo jak jest obfita to kapie wszędzie, nawet na samochód(i ciężko ją zmyć jak zaschnie)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 16:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tomislaw pisze:
Z głodu Ci trutnie wywalają ,a Ty piszesz ,ze spadź noszą :zeby: Kolega Ty widziałes kiedyś spadź, a zwłaszcza jodłową , która wystepuje obficie średnio raz na iles tam lat ? Wątpię no chyba ,ze rzeczywiscie te grzyby spadziują chociaz wysyp skonczył sie 4 dni temu :D

ani spadzi jodlowej ani spadzi nigdy nie widziałem :chytry: o "czymś takim" to mi mama opowiadała ale już przestała :placz:
jodły też nigdy nie widziałem bo u nas na południu Polski same gaje oliwne rosną na przemian z palmami kokosowymi :zeby: wszędzie gdzie okiem nie sięgnąc tylko piasek... musze już kończyc bo ludzie z mojego plemienia idą modlic sie o deszcz :thank: :thank: :thank: a takie cuś :prysznic: to tylko w snach

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 16:40 - ndz 
tomisław nie wiem ska jesteś ale weźmij i zmien wpis o pochodzeniu czy zamieszkaniu , napisz laponia ew kiglumba a nie rób smiechu na forum ze ślazaków , , ja tylko tutaj mieszkam ale tez mi wstyd ze, wierząc tobie jestem wsród nich, poucz sie poczytaj , to taka moja prosba , nie bede cie krytykował bo za krytyke innego idioty marcinalutra na forum pszczelarstwa dostalem bana,


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 16:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kazik11 pisze:
Nie smiejcie się ze spadzi na grzybkach-bo jak jest obfita to kapie wszędzie, nawet na samochód(i ciężko ją zmyć jak zaschnie)


właśnie o tym pisałem że kapie na grzyby i wszystko inne też a nie że grzyby spadziują, Ty jeden zrozumiałeś pozostała częsc osób albo spadzi na oczy nigdy nie widziała albo w lesie nie była...

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 16:47 - ndz 
w ubiegłym roku pojechałem na TKB do Oświecimia , postawiłem autko na parkingu po imprezie wróciłem do domu , rano zonka gada popatrz na auto ile na nim pszczoł , zlizywały spadz (widzieliscie aby auto spadziowało ? pewnie tak jak te grzyby) poprostu stanołem pod drzewem z ktorego sie to lało dosłownie póki była rosa pszczoły jeszcze zlizywały potem ja miałem problem z umyciem samochodu


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji