FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 marca 2024, 15:13 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 17:43 - ndz 
Birkut przciez ja was dobrze rozumiem z tymi grzybami i samochodzikami i wypraszam sobie nazywac mnie od idiotów jest to forum ogólno- dostepne i czasami śmiać mi sie chce co tu wypisujecie zwłaszcza ,ze wypowiada sie gośc który ma 21 lat i widział moze 2 razy na oczy spadź no ale dobra posmiejcie sie smiechowi ludziki bo tylko tyle wam zostało ,a w realu za idiotę mógłby Ci ktos nieźle buźkę wypolerowac ,ale to już nie mój problem ...
pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 20:34 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tomislaw pisze:
wypowiada sie gośc który ma 21 lat i widział moze 2 razy na oczy spadź
Tomislaw pisze:
udawadniac co widziałem a czego nie, tomisław nie bądz takim "niewiernym tomaszem", dyskusja zboczyła nieco z tematu i proponuje zacząc PISAC NA TEMAT...
Tomislaw pisze:
buźkę wypolerowac

tego nie będe komentował... pozostawie to do oceny dla czytających :oczko:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 20:51 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Niejeden z nas może tylko pozazdrościć, pomimo tak młodego wieku, Kudłatemu - inteligencji, wrodzonego talentu pszczelarskiego, wiedzy i serca do pszczół .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 20:56 - ndz 
ja mu nie zazdroszcze nich robi niech powieksza własnie takich potrzeba i przede wszystkim nie leje wody synek mówiąc jezykiem nas starszych


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 22:05 - ndz 
Ja wczoraj przywiozłem kampa z pszczołami z gór.
Pyłku maja dużo ale w nadstawkach niewiele, nie mam zamiaru ryzykować .
Kilka godzin chodziłem po lesie grzyby się skończyły i ani kropli spadzi nie widziałem.
Chyba tylko do Jodłowej podjechać i chociaż popatrzeć
Ja w górach z pszczołami jestem po raz pierwszy i dopiero zaczynam poznawać jak to ma wyglądać.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 sierpnia 2010, 04:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
sklenar, a zapraszam do jodłowej nawet Pszczółki możesz przywieść postawisz pawilon u teścia mieszka pod lasem który ciągnie się kilometrami zaczyna się pod Tarnowem a kończy pod Jasłem sama jodła czasem buk się trafi lub inne drzewko a mamy cieple noce dziś jest 18 stopni a jest teraz 4 rano !!!!!!!!! a i teściu oko będzie miał na pawilon żeby się jakiś misio nie pałętał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sierpnia 2010, 09:17 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
MAŁE SPROSTOWANKO DO TEGO CO NAPISAŁEM WCZORAJ PO 20
coś mi się pogmyrało jak pisałem i mój komentarz znalazł się w cytowanym tekście, przepraszam za pomyłke miało byc tak:
Tomislaw pisze:
wypowiada sie gośc który ma 21 lat i widział moze 2 razy na oczy spadź

mój komentarz: nie zamierzam nikomu nic udawadniac, tomisław nie bądz takim "niewiernym tomaszem", dyskusja zboczyła nieco z tematu i PROPONUJE ZACZĄC PISAC NA TEMAT

Tomislaw pisze:
buźkę wypolerowac

tego nie będe komentował... pozostawie to do oceny dla czytających :oczko:

swojego wczesniejszego posta zgłosze do usunięcia zeby nie było później jakichś niepotrzebnych nieporozumień :rolf:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sierpnia 2010, 09:48 - pn 
Wysłany: 2008-05-31, 22:49 Temat: Dezynfekcjia uli styropianowych za pomocą pary wodnej
Witam

Ja urzywam sody kaustycznej(lub oczyszczonej)
a za pomocom pary wodnej raczej Ja bym nie próbował dlatego że para wodna ma 120 st. C a jak zadługo potrzymasz to styropian po jakimś czasie się skruszy z(pszczolki sobie z nim poradzom)


Wysłany: 2008-06-01, 10:48 Temat: Jak poddać matke skutecznie i z efektem
Witam
jestem początkującym psdzczelażem kupuję pakiet (ok.20 czerwca) i niewiem jak poddać matke skutecznie i bez żadnych strat (a mam pytanie czy jeśli w okolicy niema wogule żadnej rodziny pszczół to moje pszczółki będom produkowały więcej miodku??)


Wysłany: 2008-06-02, 12:55 Temat: nektaru dużo a pszczół niema!!!!!!!!!!!!!!!!!
Witam
Mam pytanie czy jest to możliwe iż mam 3 R. akacjiowe i pięknie zakwitły i facelię b.
a pszczół jak niebyło tak niema na wiosnę kilka pszczółek widziałem na śliwkach ,wiśniach i agreście mam duży sad i niedaleko jest mnustwo wierzb i wrzosu tam też byłem pszczół niema teraz zaczynają się ceeśnie i jest jch bardzo niewiele (o.k 20 czewca zakładam pasiekę na początek 1-2 pnie) a 2 km dalej pszczłół mnustwo co to może oznaczać czy moje pszczółki będom miały więcej nektaru

marcin to są twoje dwa pierwsze posty , jeden zaprzecza drugiemu mam cytowac dalej twoje wypociny?

w ubiegłym roku dopiero miałes pszczoły i to póltorej rodz. na forum pasieki michałow podałes adminowi ze miałes 10 rodzin ktos ci dał potem ty musiałes oddać, i takie tam bzdety ,

niema sensu z tobą dyskutowac pleciesz co ci slina na jezyk przyniesie ,


w tym temacie powiedziałem marcinowi za co go uważam , jeszcze pszczól niemiał juz ule dezynfekował , i tutaj tez jezeli bedzie pociskał swoje idiotyczne posty będę jego wczesniejsze zaprzeczające zdrowej logice wpisywał , półtorej rodziny po zimie na wiosne jedna sie wyroiła z drugiek czyli tej połówki zrobił odkład i jeszcze wziął 40 kg miodu . panowie tomek miodek karlik inni kryjecie sie ze swoją produkcja , na nauke do marcina , (zapomnaiłaem dodac ze zebrał tylko jedna rójke a zrobił w sumie 5 odkładów w maju odkład na dwoch ramkach w czerwcy 16 zacxzerwionych :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: ) to tyle


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 sierpnia 2010, 14:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
:leży_uśmiech: nie wycinaj zdań z kontekstu :śmieję się z ciebie: wstaw całe bo jeżeli cytujesz to całość, zazdrośniku :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :śmieję się z ciebie: :śmieję się z ciebie: :śmieję się z ciebie: :śmieję się z ciebie: :śmieję się z ciebie: :śmieję się z ciebie: :do bani:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sierpnia 2010, 18:31 - pn 
skorpion pisze:
sklenar, a zapraszam do jodłowej nawet Pszczółki możesz przywieść postawisz pawilon u teścia mieszka pod lasem który ciągnie się kilometrami zaczyna się pod Tarnowem a kończy pod Jasłem sama jodła czasem buk się trafi lub inne drzewko a mamy cieple noce dziś jest 18 stopni a jest teraz 4 rano !!!!!!!!! a i teściu oko będzie miał na pawilon żeby się jakiś misio nie pałętał

W tym roku to bym zobaczył trasę i miejsce pod pszczoly a za rok można spróbować
Na mapie wychodzi 210 kilometrów to nie tak daleko.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 sierpnia 2010, 20:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
sklenar, a miejscówka dobra jest i do tego pod opieka tak ze niema prawa nic się stać ani nie ma możliwości odwiedzin misia na 2 nogach ja mam paieke kol domu rodzinnego i część u dziadków stoi tak ze niema problemu z postawieniem pawilonu u teścia tylko musiał byś przyjechać obejrzeć czy ci miejsce by odpowiadało ja porobię foty panoramę tamtej okolicy to wrzucę na forum i zobaczysz jak mniej więcej to wygląda !!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sierpnia 2010, 22:51 - pn 
Tomislaw pisze:
Jak wy robicie ten miód spadziowy żeby był ciemny jak smoła?

Tomislaw
Więc Jak to jest z tą spadzią ?
Tu Piszesz jak wy to robicie
A gdzie indzie piszesz
Tomislaw pisze:
Kolega Ty widziałes kiedyś spadź, a zwłaszcza jodłową , która wystepuje obficie średnio raz na iles tam lat ?

Śmiem stwierdzić że na temat Spadzi i jej kolorów to nie za wiele wiesz
a co ma wiek Kudłatego do występowania spadzi ?
raz występuje obficie a raz mniej a to zależy od wielu czynników ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2010, 05:38 - wt 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Są miejsca że spadz jodłowa występuje prawie co roku, w naszych okolicach przeważnie po malinie i kruszynie, z tym że jej intesywność jest rózna.
Spadz sosnowa to faktycznie występuje raz na 5-6 lat
Wg mojej obserwacji-być może się mylę?,intensywność koloru spadzi zależy również od intensywności występowania pożytku i co jeszcze jest w okolicy.
Zdarza się domieszka spadzi lisciastej w lasach mieszanych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2010, 11:14 - wt 
kudlaty pisze:
patrzyłem do nadstawek i coś tam zaczynają nosic do bani: a od wtorku mają byc znowu opady na południu :do bani: :do bani: :do bani:


Kudłaty
Za tą przepowiednię to jak Cię złapię to będziesz :kapelan: :pala: :pojedynek: :tasak: :wnerw: Taka piękna Spadź a Ty przepowiedziałeś prawdę a ze by Cię Przeczyściło samymi grzybami :leży_uśmiech:
Mimo że deszczyk polatuje to chodzą jak trza :język:
kazik11 pisze:
Spadz sosnowa to faktycznie występuje raz na 5-6 lat
Wg mojej obserwacji-być może się mylę?,intensywność koloru spadzi zależy również od intensywności występowania pożytku i co jeszcze jest w okolicy.


O sośnie nie wiem sporadyczna ilość tego drzewostanu w mojej okolicy jest
Kolor spadzi od Brązowego do Ciemno zielonego a wbrew czarnego zależy od wilgotności
Kolor spadzi iglastej nadaje grzyb Sadzak jeżeli jest zbyt sucho mnożenie się tego grzyba na igłach jest znacznie mniejsza - wtedy kolor jest jaśniejszy przy spadzi z Świerka Brązowy - do Ciemno Brązowego ,,, Jeżeli wilgotność jest dużą i jest parno grzyb ten rozwija się intensywnie dając odcień od Zielonego do prawie czarnego koloru miodu Spadziowego
Najciemniejsze Czyli czarne miody spadziowe pozyskuje się z Jodły o starych drzewostanach gdzie grzyb ten występuje znacznie w zwiększonej ilości jak w młodnikach nawet do 30-50 lat


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2010, 12:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8661
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
Kudłaty
Za tą przepowiednię to jak Cię złapię to będziesz :kapelan: :pala: :pojedynek: :tasak: :wnerw: Taka piękna Spadź a Ty przepowiedziałeś prawdę a ze by Cię Przeczyściło samymi grzybami :leży_uśmiech:
Mimo że deszczyk polatuje to chodzą jak trza :język:

no co ja mogę powiedziec :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: napewno wszystko będzie jeszcze w najlepszym pożądku, nie ja jeden mówiłem co zacznie się od wtorku :oczko: (Kolegi żona w niedziele mówiła to samo :zeby: :śmieję się z ciebie: ) a jodły faktycznie spadziują na całego bo mój barometr (wyśmiewane grzybki :tasak: ) były wczoraj całe skąpane spadzią :zeby: więc teraz to tylko pozostaje spojrzec w niebo o tak :prosi: :prosi: :prosi: i poprosic :thank: :thank: :thank: o kilka dni pięknej pogody i będzie super :uśmiech: :uśmiech: :uśmiech:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sierpnia 2010, 15:34 - wt 
dzisiaj zapowiadali i to na dwoch stacjach ze od jutra do niedzieli ciągłe ulewy na południu polski z intensywnymi w okolicy suchej (podobno za sucho tam mają)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji