FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 marca 2024, 06:34 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: gorczyca
Post: 06 maja 2011, 15:17 - pt 
Siał ją ktoś ?? Ma dużo nektaru ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2011, 15:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
miodzio005,

Ma ale więcej pyłku. Jeżeli zasiejesz spory areał to o.k ale jeżeli mały to lepiej posiej w połowie lipca - na jesień pyłek jak skarb ;) i na wiosnę ;) :oczko:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2011, 16:08 - pt 
A co ma bardzo dużo nektaru ??


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2011, 16:15 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
nie nektaru za dużo nie ma - dokładnie nie wiem ale z gorczycy mozna pozyskać miód ale musi być spory obszar. Gorczyca daje dużo pyłku . Posiej lepeiej facelię - z niej więcej nektaru ;)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 20:10 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Na 30 ha gorczycy postawiliśmy 12 uli myśle że wystarczy, na dwa tygodnie mają pożytek bo obok jest następna 6 ha conajmniej tydzień póżniejsza. :jupi:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 22:19 - ndz 

Rejestracja: 22 marca 2011, 11:20 - wt
Posty: 427
Lokalizacja: Ponidzie
wydajność wg encyklopedii pszczelarskiej to od 30 do 100 kg miodu z ha


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 czerwca 2011, 04:17 - pn 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Na pożytki z gorczycy raczej nie można liczyć;
Zdarzało mi się raz na 5-10lat, uzyskać zbiór miodu z gorczycy ok 5-7 kg z ula(plantacja ok.30 ha), ale jest to raczej pożytek pyłkowy.Lepiej postawic na rzepaku jarym.
Nie wiem jak u Was,bo u mnie w tym roku pożytki jakoś sie poplątaly.Zawsze między akacją a fasolka była przerwa około 2 tygodnie a teraz(chyba z suszy) , akacja kończy kwitnienie a plantacja fasoli( o dziwo przed lipą?)zaczyna kwitnąć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2011, 11:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
kazik11 pisze:
Zdarzało mi się raz na 5-10lat, uzyskać zbiór miodu z gorczycy ok 5-7 kg z ula(plantacja ok.30 ha), ale jest to raczej pożytek pyłkowy.Lepiej postawic na rzepaku jarym.

Dokładnie z gorczycy głównie pyłek co roku sieją mi jej ok 50 h koło malin i zbytnich przybytków nie ma.Pozytek słaby moze umiarkowany. Specjalnie wywozić sie nie opłaca.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: gorczyca
Post: 20 lipca 2012, 23:22 - pt 
Może odgrzewam temat ,ale chciałbym posiać gorczycę przy pasiece po facelii i mam pytanie czy jeszcze jest sens np .za tydzień wysiać gorczycę ,czy nie jest to już za późny termin.Jutro ma być gość od orania i muszę zdecydować ,czy będę siał czy nie.Help me plase :thank: :pl:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: gorczyca
Post: 20 lipca 2012, 23:28 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2011, 19:38 - wt
Posty: 751
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Nawet się nie pytaj tylko siej.W moich stronach sieją po żniwach i zakwita na początku września.Dziewczyny dołożą do uli tyle pyłku,że nie będziesz się musiał martwić o niego na wiosnę. Będzie kwitła aż do przymrozków.

_________________
kulka96


"Nie wszystko, co jest oczywiste dla Ciebie, jest równie oczywiste dla innych"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: gorczyca
Post: 20 lipca 2012, 23:51 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Ja dzisiaj posiałem facelię i "prysnąłem" afalonem.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: gorczyca
Post: 21 lipca 2012, 23:00 - sob 
A ja chyba nic nie posieję :wnerw: .Rozmawiałem z rolnikiem? :pala: i jego opinia ,to duża ta facelia,może skosić ,ale za dużo kamieni ,nie mam czym zrobić i raczej szukaj kogoś innego :załamka: W końcu poradził ,żeby szukać dużej talerzówki ,bo inaczej nic z tego.A więcej nie ma komu orać.No jeszcze jeden ,co ma maszyny .
A już hardcore ,to będę kosił i kopał łopatką :haha: :haha: .I tak to wygląda z perspektywy mieszczucha.A rolnikom niech dadzą więcej dotacji ,to przybędzie ziemi ,ale w postaci ugoru .A pszczółki by miały pyłek ,z pewnością teraz bardzo potrzebny ,jak i na wiosnę.Cóż może jeszcze ktoś się podejmie tego wyzwania. :bezradny: Raptem 03-0.4 ha.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: gorczyca
Post: 22 lipca 2012, 01:51 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Marek Podlaskie pisze:
(...).Rozmawiałem z rolnikiem? :pala: i jego opinia ,to duża ta facelia,może skosić ,
(...)
A pszczółki by miały pyłek ,z pewnością teraz bardzo potrzebny ,jak i na wiosnę.Cóż może jeszcze ktoś się podejmie tego wyzwania. :bezradny: Raptem 03-0.4 ha.

Ja swojej facelii nie kosiłem. "Położyłem" ją bronami ciężkimi w kierunku jazdy podczas orki. Czyli tak jak będzie wykonywana orka zwykłym pługiem, to pół pola jedziesz bronami w jedną stronę, a drugą połówkę w drugą. Po to się tak robi, żeby roślina przeorywana nie plątała się pomiędzy korpusami pługa.
Jak pług obrotowy - to kierunek "położenia" facelii - w jedną stronę w kierunku jazdy.
Nie rozumiem tego jak może się nie dać.
Ja swoją orałem zwykłym pługiem dwuskibowym. Dobrze ustawiony pług, a ładnie się będzie składało i przykryje ziemią facelię.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: gorczyca
Post: 22 lipca 2012, 07:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Wszystko się da (no może prawie wszystko), ale trzeba chcieć. Marek poszukaj jakiegoś dobrego rolnika i wszystko ci zrobi, nie idź do pierwszego lepszego bo właśnie niektórym tak chce się pracować. U mnie też są tacy. Rolnik z nazwy bo na wsi mieszka i ma kawałek ziemi i ciągnik i nic poz tym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: gorczyca
Post: 22 lipca 2012, 11:43 - ndz 
krzysglo pisze:
Marek Podlaskie pisze:
(...).Rozmawiałem z rolnikiem? :pala: i jego opinia ,to duża ta facelia,może skosić ,
(...)
A pszczółki by miały pyłek ,z pewnością teraz bardzo potrzebny ,jak i na wiosnę.Cóż może jeszcze ktoś się podejmie tego wyzwania. :bezradny: Raptem 03-0.4 ha.

Ja swojej facelii nie kosiłem. "Położyłem" ją bronami ciężkimi w kierunku jazdy podczas orki. Czyli tak jak będzie wykonywana orka zwykłym pługiem, to pół pola jedziesz bronami w jedną stronę, a drugą połówkę w drugą. Po to się tak robi, żeby roślina przeorywana nie plątała się pomiędzy korpusami pługa.
Jak pług obrotowy - to kierunek "położenia" facelii - w jedną stronę w kierunku jazdy.
Nie rozumiem tego jak może się nie dać.
Ja swoją orałem zwykłym pługiem dwuskibowym. Dobrze ustawiony pług, a ładnie się będzie składało i przykryje ziemią facelię.

Dzięki za radę.Tak właśnie mi w robocie koledzy tłumaczyli i tak samo ,ja tłumaczyłem dla gościa.Ale On twierdzi ,że będzie wystawało ,źle orać.Wydrukuję Twój opis i zaniosę ,niech poczyta ,może załapie co i jak.No chyba ,że nie chce orać ,a to już inna sprawa.Wiosną orał ugór 15 letni ,agregatem i było ok .Facelia ładnie urosła,jakiś tam pożytek pszczółki mają.
Co do innych rolników ,to naprawdę w mojej okolicy ,albo słąbe traktory maja ,albo po prostu NIE CHCE SIĘ IM ROBIĆ.A przecież ,ja nie chce za darmo :wnerw: :piwko: :haha:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: gorczyca
Post: 22 lutego 2014, 23:26 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Czy prawdą jest że gorczyca poprzez swój szybki wzrost wysiana na pole zachwaszczone, bardzo mocno zagłusza chwasty typu łoboda, oset ?. Dzisiaj w luźnej rozmowie usłyszałem taką opinię o tej roślinie i tak kombinuję by zrezygnować z oprysków na te chwasty.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: gorczyca
Post: 23 lutego 2014, 10:03 - ndz 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
Tak to prawda i po wschodzie gorczycy zasil ją Saletrą Amonową 150kg. na hektar

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji