FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 marca 2024, 04:03 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 sierpnia 2011, 22:22 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2010, 15:36 - wt
Posty: 653
Lokalizacja: Lipnica Wielka pod Babią Górą
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36x18 korpusy
Postawiłem 5 uli na polanie w lesie głównie świerkowym, gęste poszycie mała domieszka jodły w terenie podgórskim( Babia góra).
Chciałbym zapytać czy ktoś ma podobną sytuację i jak to wygląda ze spadzią w tym roku.
Proszę o informację jak wyglada sytuacja na terenach podgórskich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sierpnia 2011, 00:16 - ndz 
Jak wyglada?
Spadziowało od poczatku czerwca do 20 lipca kto sie obłowił to sie obłowił
Teraz tez spadziuje ,ale juz kokosów nie bedzie ( mniejsze rodziny , moze pogoda sie popsuje ,a wtedy trzeba bedzie karmic )
Pożytek jest ,ale nie wszedzie , raczej w dolnych partiach poszycia lasu , wszystko powyzej 650m . n.p m zero pozytku .


(Informacja z drugiej reki od kolegi co ma pasieke na sadecczyznie)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 sierpnia 2011, 06:39 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
To co piszesz Kober to jest prawda jedna pasieke mam na wysokosci ponad 650m.n.p.m.i jest ok ale deszczu sporo a druga ruznica około 100 m w wysokosci i odległosc okolo 5 km i nic


henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sierpnia 2011, 11:31 - wt 
KOBER pisze:
Pożytek jest ,ale nie wszedzie , raczej w dolnych partiach poszycia lasu , wszystko powyzej 650m . n.p m zero pozytku .


Wszyscy twierdzą że mają spadź tylko ze nieliczni iglastą
Świerkowa owszem wystąpiła czerwiec /lipiec ale do wysokości 650 czym niżej tym obficiej w początkowych okresie był to miód mieszany NS dopiero lipiec dał czystą spadź zarówno Świerkową jak i Jodłową , a ok 10- 25 lipca czystą spadź Jodłową a ta wystąpiła grubo poniżej 400m (przynajmniej u mnie ) i nawet punktowo było tak jak
henry650 pisze:
druga ruznica około 100 m w wysokosci i odległosc okolo 5 km i nic

Spadź się pokazała w Niedzielę 7 i z tego co wiem pszczoły pięknie chodziły do późnej nocy ale już tej samej nocy obficie polało wczoraj prawie cały dzień siąpiło i dziś nie widzę by pszczoły za bogato latały noszą ale pyłek z nawłoci i niecierpka ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 sierpnia 2011, 19:30 - wt 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
No Bogdan chyba już koniec spdzi w tym roku, u mnie też się skończyła. Ja mam las na wys. od 400 do 600 m. npm. Objechałem dziś lasy w promieniu 8 km. i wszędzie podobnie, szaleją tylko osy po jodełkach a jest ich wszędzie i to one wykończyły nasze producentki spadzi.
Pozdrawiam Odnowiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sierpnia 2011, 20:50 - wt 
Odnowiciel pisze:
szaleją tylko osy po jodełkach a jest ich wszędzie i to one wykończyły nasze producentki spadzi.

Owszem tych nie brakuje ale jakieś małe te osy w tym roku anemiczne za to wszędzie się pchają :wnerw:
Myślę że może nie byłem też w lesie mszyca jest i to dużo pogody brakuje ale zapowiadają poprawę i oby się sprawdziła ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 sierpnia 2011, 21:39 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
BoCiAnK pisze:
Odnowiciel pisze:
szaleją tylko osy po jodełkach a jest ich wszędzie i to one wykończyły nasze producentki spadzi.

Owszem tych nie brakuje ale jakieś małe te osy w tym roku anemiczne za to wszędzie się pchają :wnerw:
Myślę że może nie byłem też w lesie mszyca jest i to dużo pogody brakuje ale zapowiadają poprawę i oby się sprawdziła ;-)


Sprawdza się cały czas, słońce - deszcz i tak w kółko. :D Podobno druga połowa sierpnia ma być słoneczna to spadź może uderzyć.
Tak jak piszesz ostatni raz w niedziele pszczoły ruszyły na las i po nocnym deszczu - kicha. Dziś o 18- tej przy temperaturze 20 stopni praktycznie ani jedna pszczoła w lesie nie wyściubiła nosa z ula. Ostatnie 50 rodzin, które jutro rano jadą z lasu na nawłoć bo tam od soboty chodzą jak na spadzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sierpnia 2011, 05:44 - śr 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
U mnie spadź sosnowa czy świerkowa występuje średnio raz na 5 lat.
Kilka lat temu bardzo obficie spadziowała sosna we wrześniu i październiku.
Przez to zmarnowała mi ponad 20 rodzin, mimo że miałem przygotowane ramki z zasklepionym syropem.Wydajność była ogromna ale nie było komu zimować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji