www.pasiekaambrozja.pl/forum/index.php

FORUM PSZCZELARSKIE PASIEKI "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
Dzisiaj jest 20 czerwca 2018, 04:51 - śr
api-inhalacje.pl Pasieka Ambrozja

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie 10r
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Witam,

Sprzedam około 15 szt matek nieunasiennionych Buckfast Elgon26 po majowej reproduktorce od Polbarta z 2017r - matki przetestowane - łagodne i miodne - noszą b. dużo pierzgi i odbudowują b dużo plastrów praktycznie nie wpadają w nastrój rojowy... szybko zaczerwiają podany susz/węzę, miód gromadzą w miodni - w gnieździe praktycznie nie ma wianków miodu nad czerwiem - są to dla mnie pszczoły "uniwersalne" - miód/pyłek/odkłady. Idą b. silne do zimy i takie same z niej wychodzą (około 10 ramek).

75% matek wygląda tak jak matka z mojego awatara pozostałe są ciemne.

Wysyłka w poniedziałek 11-06-2018 lub odbiór osobisty w niedziele 10-06-2018 w Toruniu o 18:00 Włocławku o 19:00 Płocku o 20:00 na dworcach PKS oraz w poniedziałek w Warszawie na Mokotowie/Pradze Pd...

Cena matki NU 18 zł + 18 zł koszt przesyłki, płatność przelewem po otrzymaniu matek. Matki hodowane w obecności starej matki. Do każdego zamówienia mały gratis :)

zamówienia proszę składać na PRV - b. proszę pamiętać o podaniu nr tel.

pozdr
Tomek

Awatar użytkownika

Dziś wygryzają się matki - zostało jeszcze kilka ładnych wolnych sztuk z wysyłką w poniedziałek... Jeżeli jeszcze ktoś by chciał proszę o wiadomość na priv z adresem i nr telefonu do jutra tj niedzieli do godz 12:00 - po tym czasie matki idą do ulikow weselnych....

Awatar użytkownika

Witam,

Matek już nie ma...

Kolejna seria ma planowane wygryzienie na tą sobotę... Wysyłka w poniedziałek 18.06.2018 - dostępna ilość max 15 szt...

Cena matki 18 zł cena przesyłki 18 zł - płatność przelewem po otrzymaniu matek.

Możliwy odbiór osobisty jak wyżej ale dopiero we wtorek - w pon wracam do Wawy zamiast w niedzielę...

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: sieradzkie
Chciałbym serdecznie podziękować koledze tomi007 za przesyłkę.
Tak jak pisał Garbar, pełen profesjonalizm, termin dostawy, pakowanie, garść informacji o poddawaniu, informacja pochodzenia, gratisy, super polecam i dziękuję.

ADMINISTRATOR
Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: Dadant, wielkopolski
Tadeusz 1 pisze:
Tak jak pisał Garbar, pełen profesjonalizm, termin dostawy, pakowanie, garść informacji o poddawaniu, informacja pochodzenia, gratisy, super polecam i dziękuję.

Tylko żeby trochę młodsze te matki wysyłał... Moje doszły jak miały 6 dzień (po poślizgu 1 dnia ale to wina poczty) i jedna już czerwi a nie powinna jeszcze :wink: Ponoć wszystkie NU więc chyba wiadomo dlaczego czerwi. To jedyny minus tych matek, że przyszły w dniu lotu weselnego.
tomi007, pomyśl o zakładaniu serii żeby nie wygryzały się w piątek i sobotę bo przy wysyłaniu priorytetem który ma poślizgi czasowe może się okazać że dostanie ktoś trutówki :)

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, LG 3/4, dadant
BARciak, cosik chyba przesadzasz
nie jeden raz było tak że matki w ulach a tu 2-3 tygodnie deszczu dzień w dzień nawet po tym czasie się oblatywały i nic im nie było, w tym roku zapomniałem otworzyć dwa odkłady przy domu które zrobiłem bez wywożenia i po tygodniu z hakiem aresztu tylko na siatce obleciały się obydwie i czerwią normalnie a juz je spisałem na straty zupełnie niepotrzebnie

Awatar użytkownika

BARciak pisze:
Tadeusz 1 pisze:

Tylko żeby trochę młodsze te matki wysyłał... Moje doszły jak miały 6 dzień (po poślizgu 1 dnia ale to wina poczty) i jedna już czerwi a nie powinna jeszcze :wink: Ponoć wszystkie NU więc chyba wiadomo dlaczego czerwi. To jedyny minus tych matek, że przyszły w dniu lotu weselnego.
tomi007, pomyśl o zakładaniu serii żeby nie wygryzały się w piątek i sobotę bo przy wysyłaniu priorytetem który ma poślizgi czasowe może się okazać że dostanie ktoś trutówki :)

Grzesiu pomyśleć to ja już dawno pomyślałem... Mi pasuje jak się w sobotę wygryzają... Hodowlę mogę zakładać tylko w weekendy więc inaczej nie da rady... chyba że dasz mi 50 dni urlopu abym zakładał we poniedziałki i wtorki... .

Sam ostatnio trzymałem matki dla siebie od soboty do czwartku jak byłem na urlopie i powiem że co ma być to będzie - jak chcą to przyjmą jak nie to nie - zależy jakie wredoty... W tym roku jeżeli chodzi o przyjęcia i czerwiene to jest elegancko ;)

Cieszę się że 1 matka u ciebie już czerwi ;) mogłem Ci napisać na klateczce że się wygryzla w poniedziałek a nie sobotę tylko nie wiem czy byś był dzięki temu bardziej szczęśliwy... Wolę uczciwie podać jak sprawa wygląda...

Matka na unasiennieniu ma książkowe 21 dni od wygryzienia... Choć to trochę za dużo dajmy że 15... Jak dostałeś 5-dniowa w środę to jeszcze 10 dni jej zostało... Zgodzę się że to sprawa dyskusyjna ale niestety inaczej nie da rady... Chyba że "zmienię pracę i wezmę kredyt" :p i zajmę się tylko pszczolami... Bo nikt z rodziny nie bierze się za przekładanie larw za to do darmowego miodu to pełno trutni...

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski ostrowski
Chciałbym podziękować za mateczki. Expresowa przesyłka mniej niż 24h. Gratisy, opis linii, informacja o poddawaniu matek, pełen profesjonalizm. Dziękuję oczywiście polecam. :D

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: krakow
Starszy kupil od Tomka 2 primorskie w zeszlym roku ,Tomek robi solidna robote ,he nawet pewien Lechu powinien sie martwic bo mlodzi tez potrafia :P :haha:

Awatar użytkownika

honey, dzięki - z tą przesyłką to różnie bywa - wszytko zależy od Poczty Polskiej... powodzenia i daj znać jak z przyjeciami i unasiennieniem - przy okazji jak bedziesz sprawdzał czy są matki to dobrze szukaj bo ta farbka w tym roku jakaś felerna jest - czasami matkę z niej wyczyszczą... a np Cellki to są "czarne Mamby" i ciężo je znalźć - jak już czerwią jest łatwiej bo chodzą duze spokojnie po plastrze... za to jako NU są bardziej rozbiegane...

szymek1 pisze:
Starszy kupil od Tomka 2 primorskie w zeszlym roku ,Tomek robi solidna robote ,he nawet pewien Lechu powinien sie martwic bo mlodzi tez potrafia :P :haha:

Szymek - powiedz starszemu Grzesiowi, że do p. Leszka S. (RODO :lol: ) to jeszcze sporo mi brakuje - mam tylko materiał od niego... akurat te P74 jakie wziąłeś to u mnie się nie sprawdziły - w większości to strasznie rozbiegane i rozlatane to towarzystwo i zamiast miód nosić to trutnie wychowują masowo i myślą aby iśc na drzewo... do tego część złośliwych się trafiła po tej reproduktorce P74 - juz jej nie mam... ogolnie tylko 1 na 4 matki była dobra... podeślij mi adres + nr tel na prv - jak będę miał jakieś matki niezagospodarowane to coś Ci podeśle coś gratis po koszcie przesyłki... choć ostatnio wszytsko idzie na pniu... ale teraz szczyt sezonu... także nic nie obiecuje... własnie zadzwoniła znajoma znajomej i wycyganiła "rezerwy" Cellek...

przy okazji trochę się pozmieniało na lepsze... - ciasto juz robię swoje :) bo apifonda do wysyłki się nie nadaje - spływa jak jest za ciepło a jak trochę dłużej postoi to kamienieje... moim zdanem nawet na użytek własny się nie nadje bo za szybko uwalniają matki z klateczki...

Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wlp
Miejscowość z jakiej piszesz: krakow
tomi007,
Tomek ,w 1-nej z tych primorskich znalazlem niedawno 3 mateczniki na cicha wymiane :) juz sa w odkladach ,pszczoly bardzo fajne ,pozno wystartowaly wiosna ale ladnie sie rozwinely i miodu nanosily najwiecej. Pisales ze u Ciebie sa agresywne,u mnie sa super ,w krotkich spodenkach mozna w ulach grzebac :wink:

Awatar użytkownika

szymek1 pisze:
tomi007,
Tomek ,w 1-nej z tych primorskich znalazlem niedawno 3 mateczniki na cicha wymiane :) juz sa w odkladach ,pszczoly bardzo fajne ,pozno wystartowaly wiosna ale ladnie sie rozwinely i miodu nanosily najwiecej. Pisales ze u Ciebie sa agresywne,u mnie sa super ,w krotkich spodenkach mozna w ulach grzebac :wink:

takie tez mi się trafiły ale takich było mało :( - ty w czepku urodzony jesteś to miałes farta a w zasadzie to takie Ci wybrałem :P - a na poważnie to może masz inne trutnie w okolicy niz ja i akurat u mnie ten zestaw genów jakoś nieszczęśliwy się okazał... zrozumiełbym żeby inne tez takie "dziwne" były ale nie - tylko primorskie takie jakieś rozbiegane i rozlatane - nie trzymają się plastra - wyłążą z ula przy przeglądzie wylewając się na zewnątrz... - Elgony, Cellki, Jugo, Nieski - spokojne - cześć nawet wybitnie łagodna - b dobrze mi się z nimi pracuje... w sumie b. złośliwe P74 trafiły się 1-2... za to 75% jest rozbiegana i "rozlatana" nie trzymają się plastra i bardzo interesują się pszczelarzem... no i miodu to za dużo mi nie przuniosły - z zimy wyszły raczej slabo - zdecydowanie nie są na mniszek i sady - coś tam rzepaku przyniosły ale bez szału - ponoc są dobre na lpie na której są rekordzistkami - zobaczymy jak to bedzie - częśc matek juz jest zabrana do odkładow i lada chwila skończą żwot ale w rodzinach produkcyjnych sa nowe matki ktore lada dzień zaczną czerwić ale na razie pracują na "starej" pszczole p74...

ale b. się cieszę, że jestes zadowolony z tych moich "polbartowych" P74 :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.