FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:31 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02 maja 2022, 06:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Część...

Pierwsza seria matek okazała się być bardziej urodzajna niż zakładaliśmy stąd mamy nadwyżkę matek pszczelich na 9 maja do wysyłki...

Dostępne na ten termin są Nieska Celle KB i s113 - w następne poniedziałki do końca czerwca będziemy mieć kolejne matki także można sobie zamówić na konkretny termin co się podoba z całej naszej oferty

Więcej szczegółów tutaj:
https://www.olx.pl/d/oferta/matki-pszcz ... OAbIC.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 czerwca 2022, 07:52 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Na poniedziałek 6 czerwca mamy jeszcze dostępne matki do wysyłki:

Krainka:
Hinderhofer AGT
Nieska

Buckfasty:
KB Gold
Primorski p14
S113

Oraz kilka szt kaukaza Woźnica

Dla forumowiczow specjalna promocja - pow. 10 szt matki po 20 zł a do 10 szt jak przy odbiorze osobistym 25 zł zamiast 27.

Wysylka 18 zł - matki świeże - tj mają się dopiero wygryźć w niedzielę - ale obrodziło nam pięknymi matecznikami ;) stąd zapraszamy do skorzystania z oferty. Proszę podawać na priv adres do wysyłki razem z nr telefonu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2022, 07:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Teraz w tą niedzielę 12 czerwca będą do wyboru
KB
S113
Celle
Nieske
Hinderhofer AGT
I pare szt. kaukaza


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 czerwca 2022, 10:37 - pn 

Rejestracja: 05 listopada 2015, 22:47 - czw
Posty: 266
Ule na jakich gospodaruję: Dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Opole
Witam,

Wysłałem PW.

Pozdrawiam,
R.

_________________
Pasieka "Nie ma lipy" z Borów Niemodlińskich :)
https://www.youtube.com/channel/UCdQDqBU3PxPE2FvzoK_svuA/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 czerwca 2022, 03:15 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Na 20 czerwca będą
KB
S113
Celle
Nieske
Hinderhofer AGT

I powoli czas myśleć o konczeniu hodowli choć jej "wygaszanie" To około 2 tyg - w planach założenie ostatniej serii około 27 czerwca... W każdym razie już trzeba towarzystwo karmić aby był sens i wychodziło to jak trzeba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 czerwca 2022, 15:00 - czw 
Ogólnie bardzo dobre matki mam od Ciebie. W tym roku jedne z miodniejszych.
Które są najbardziej plenne z wymienionych? Miałem kilka saharensis kB i celle ale za małe próby by rozróżnić....


Na górę
  
 
Post: 18 czerwca 2022, 09:19 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
buckfast12 pisze:
Ogólnie bardzo dobre matki mam od Ciebie. W tym roku jedne z miodniejszych.
Które są najbardziej plenne z wymienionych? Miałem kilka saharensis kB i celle ale za małe próby by rozróżnić....


O ile pamiętam brałeś UN ;) a to też ma znaczenie ;) - dzięki - takie opinie dodają siły do pracy jak już ich brak...

Najplenniejszs są wg mnie s113 i tu trzeba umieć to wykorzystać bo one od wiosny idą jak burza i może się to drzewem skończyć na rzepaku jak nie da się im miejsca Ile trzeba... KB jak na buckfast czerwi "inteligentnie" Tj dzueki temu miodnisc ma większą przy braku pożytku ogranicza sie i i ten buckfast fajny bo miodny - nie ustepuje kraince a praktycznie nie rojliwy - w tył roku w 2 ulach przegapiłem matecznik...a wiem to tylko dlatego ze tydzień wcześniej była znakowana matka a za tydzień nieznakowana czerwiaca :) - także sobie same matki zmieniły.. Celle - ona też potrafi silną rodzinę zbudować i dużo czerwic dorównujac tu buckfastom o ile jest pożytek bo jak nie ma to skromniej czerwi ale wg mnie jes b miodna... Z nowości hinderhofer AGT mi się b podoba ale jako reproduktorka - córki do oceny ale powinny być ok - są takiej "budowy jak trzeba" ;)

A tak wracając do tematu to mamy jeszcze na 20 czerwca do wysyłki matki NU po 25 zl+ 18 zł wysyłka (aktualnie to w mateczniku jeszcze są...)
KB
S113
Hinderhofer AGT
Celle
Nieska

+ mamy 1kb i 2 primorski UN po 90 zł szt. - mogą być wysłane w poniedziałek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 czerwca 2022, 08:55 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
na 27 czerwca do wysyłki mamy matki NU po 25 zl+ 18 zł wysyłka (aktualnie to w mateczniku jeszcze są...)

KB
S113
Hinderhofer AGT
Celle
Nieska

I być może zostanie tez kilka szt Elgon I Primorski

- w tym tygodniu zakładamy też ostatnią hodowlę co znaczy że ostatnie matki NU z niej będą na 11 lipca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 czerwca 2022, 10:32 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
na 4 lipca do wysyłki mamy matki NU po 25 zl+ 18 zł wysyłka (aktualnie to w mateczniku jeszcze są...)

buckfasty:
KB - mała ilość.
B47 po reproduktorce od Kollera - ostatnia okazja aby sobie je sprawdzić bo już pewnie w tym sezonie więcej ich nie będzie.
S113 - tu też ostatnia okazja - bo za tydzień będą za nie S105

krainki
Hinderhofer AGT - nazywane przez na "Agatkami"
Celle - nazywane "Celinkami" :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 czerwca 2022, 11:54 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomi007 pisze:
na 4 lipca do wysyłki mamy matki NU po 25 zl+ 18 zł wysyłka (aktualnie to w mateczniku jeszcze są...)

buckfasty:
KB - mała ilość.
B47 po reproduktorce od Kollera - ostatnia okazja aby sobie je sprawdzić bo już pewnie w tym sezonie więcej ich nie będzie.
S113 - tu też ostatnia okazja - bo za tydzień będą za nie S105

krainki
Hinderhofer AGT - nazywane przez na "Agatkami"
Celle - nazywane "Celinkami" :)


Czy możesz porównać matki hende hoh do celek? Celki znam i jestem w miarę zadowolony natomiast hende hoh miałem 50szt od znajomego i była to porażka. Po czasie okazało się że te matki były niekoniecznie córkami po matkach z importu tylko już kolejne podejście

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 czerwca 2022, 13:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
powiem tak...

Celle - 2017 - tu mi się najbardziej podobała reproduktorka i mam jeszcze jedną jej wybitną cóke po któej pociągnałem matki dla siebie rok temu i teraz tez kilka- bardzo fajne wychodzą po niej pszczołki

Celle 2019 - matki są ok - też mi się podobają choc lepsza była ta 2017.. bo po tej tu czasami trafiają sie takie bardziej rozbiegane i lotne przy omiataniu co moze przeszkadzać - ja wolę jak pszczoła się "sypie" zamiast podrywać...

Celle 2021 - z 3 została 1 - i całe szczęscie ta najlepsza - matka spełnia kryteria rodziny reprodukcyjnej - aczkowliek w porownianiu do hinderhofer ... to do hinderhofer i "mojej selekcojonej celle z 2020 po 2017 " to moge sobie bez dymy isc i po 21:00 do Cellek 2019 i 2021 to tak 18-19 - potem lepiej bez dymu nie zaglądać..

reproduktorka Hinderehofer zwykla jest slabasza od AGT - tj ma więcej dziur w czerwiu co wynika z wyższego inbredu ale tez i poławiała pyłek to też nie jest bez wpływu na siłe... AGT - tu inbred niższy bo trutnie AGT - i siła jest super - miodna spokojna b. łagodna totalnie nie rojliwa - córki b, ładnie czerwią w odkładach... i tylko po niej ciągnę matki - zwykła hinder... trzymam jako rezerwową - choć tez nie mam jej nic do zarzucenia - ale mając do wyboru AGT wybieram AGT aby te cechy AGT poszły dalej w świat... ogolnie porównując reproduktorki z 2021 to hindehofer bardziej podoba mi się od celle - odlady z nimi lecą jak "buckfasty" - matki b, szybko zaczerwiają ramki... i są łagodne i powinny być nierojliwe bo rodzinki mamusiek specjalnie nie budowały miseczek a i b. miodne są... także reproduktorki Hinderhofer mogę powiedzieć ze są jak Cellka z 2017... tempo rozwoju wiosennego podobne choc nie wiem czy Celle nie jest troche szybsza.. a i tak widzę ze klienci co brali pierwsze odkłady to domawiają sobie teraz te "Hindery" - szkoda mi tylko tej mojej "celle" bo jako "kundel" bez papierów nie może być sprzedawana a córeczki po niej całkiem fajne :) no ale dzięki temu są tylko dla mnie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2022, 07:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
na 11 lipca do wysyłki mamy matki NU po 25 zl+ 18 zł wysyłka (aktualnie to w mateczniku jeszcze są...)

buckfasty:
KB
S105 - ktoś b. Chciał te matki po mojej najlepszej matce użytkowej jaka mi została po oryginalnej s105 po której już brał je rok temu.. To znowu są... Powinna być jakaś nadwyżka ponadto "zamówienie na życzenie"

krainki
Hinderhofer AGT - nazywane przez nas "Agatkami"
Celle - nazywane "Celinkami" :)

Kaukaz - linii Woźnica

Jak coś zostanie to matki z wysyłka w środę 13 lipca będą po 15 zl...

W zasadzie to już ostatnie matki nu ale coś tam pod uliki weselne założyłem jeszcze to może będzie z tego jakaś nadwyżka...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2022, 23:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Jak ktoś potrzebuje to info -zostały jesczcze trochę nieunasiennionych:

Kb,
hinderhofer
kaukazow


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2022, 18:50 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Na 18 lipca do wysiłki jak ktoś potrzebuje to mam matki nieunasiennione hinderhofer agt i buckfast KB - matecznikow jest trochę więcej niż to co potrzebuje w uliki więc jest wolna nadwyżka ;) cena 25 zł szt + 18 wysylka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji