FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 05 czerwca 2024, 21:16 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 sierpnia 2009, 13:57 - wt 

Rejestracja: 11 marca 2009, 14:13 - śr
Posty: 37
Lokalizacja: Polska
Jestem już po ostatnim miodobraniu pszczoły jeszcze noszą pyłek i resztki nektaru z łąk nie chciałabym jeszcze karmić na zimę aby tego nie zjadły zbyt wcześnie ule mam wielkopolskie dwu kondygnacyjne i założone są jeszcze kraty co zrobić
Z Góry dziękuję za pomoc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2009, 18:33 - wt 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
Pytanie tylko czy te resztki nektaru z którego miodu może być niewiele są warte zwlekania, aco za tym idzie wypracowywania do przetworzenia zapasów pszczoły zimującej. Ale jeżeli uważasz że warto to możesz to odwlec powiedzmy do końca miesiąca.
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2009, 18:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
Timona pisze:
Jestem już po ostatnim miodobraniu pszczoły jeszcze noszą pyłek i resztki nektaru z łąk nie chciałabym jeszcze karmić na zimę aby tego nie zjadły zbyt wcześnie ule mam wielkopolskie dwu kondygnacyjne i założone są jeszcze kraty co zrobić
Z Góry dziękuję za pomoc


zależy czy karmisz invertem czy cukrem. Jeśli invert masz jeszcze kupę czasu. Jeśli cukrem książkowo do 15 września
teraz podkarmiaj małymi porcjami syropu żeby pobudzić do czerwienia lub podaj ciasto- nie zapomnij o żelaznym zapasie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2009, 19:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
Niektóre książki to można odłożyć na półkę bo informacje niektóre nie mają (czasem) pokrycia w praktyce. Ja zakończyłem karmienie w pierwszej dekadzie pażdziernika a zacząłem chyba 13 września. W tym roku to do 15 zamierzam mieć wszystko cacy. Jadę na pasiekę w przyszłym tygodniu odwirować co moje z nadstawek i cukier kupić.

Pozdrawiam Psepscółek. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sierpnia 2009, 20:13 - wt 
Po ostatnim miodobraniu powinnaś Stymulować rozwój poprzez karmienie małymi dawkami np 1l syropu 1/1 co 4 dni w tym czasie jeżeli już nie masz pożytku należy leczyć pszczoły z waraozy i aby pokolenie zimowe było czyste i zdrowe ok 20 sierpnia ścieśnić ula (ułożyć gniazdo zimowe ) na 8-9 ramek maksynalnie i zacząć karmić na zimę ok 10-12 kg cukru duzymi porcjami 3-4l syropu 3/2 co 3 dni wtedy koniec karmienia przypadnie na ok 5-10 wrzesnia po czym odynić jeszcze Apiwarolem 1-2 razy i jeszcze raz odymić w październiku ok 15 i OK jechać na wczasy tak przygotowane rodziny odwiedza się dopiero przy pierwszym Oblocie podziwiając ich oblot :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 sierpnia 2009, 13:07 - śr 

Rejestracja: 11 marca 2009, 14:13 - śr
Posty: 37
Lokalizacja: Polska
BoCiAnK pisze:
ok 20 sierpnia ścieśnić ula (ułożyć gniazdo zimowe ) na 8-9 ramek maksynalnie i zacząć karmić na zimę ok 10-12 kg

Kolega pisze o 8-9 ramkach zawsze układałam w dwóch korpusach po 7 tylko czasami dolne były czymś takim poprószone nie wiem czym i dlaczego
czy lepiej raz 8 czy dwa razy 7 od czego to zależy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sierpnia 2009, 09:29 - czw 
Tośka ja nie mam 2 dużych korpusów tylko jeden 10-12 ramkowy jako gniazdo i pół nadstawki jako miodnie zimuję w jednym korpusie przy BF podkładam pod gniazdo pół korpus z tylko ramkami ci w dużym
Jeżeli chcesz zimować w dwóch to tej kraty nie wyciągaj tylko stymuluj a dopiero ok 20 sierpnia dopasuj w obu korpusach gniazdo np 2x7 i karm nie wyciągając kraty aby matka nie wyszła wyżej i nie zaczerwiła kratę wyciąg po skończonym karmieniu
W kład Standartowy wchodzi też mały pół korpus możesz go dać nad kratę i stymulować
pszczoły część pokarmu tam zniosą i jeszcze trochę miodu z pola ,przed głównym karmieniem zamieniasz je mały na dennicę z matką krata i duży i karmisz za karmieniu wyciąg kratę i jest OK
Ale to jest moje zdanie :wink:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji