FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:23 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 354 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
Post: 17 czerwca 2019, 07:38 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Bartkowiak,

Możliwe tylko z tego co zauważylem to i tak zostaje w tych plastikowych warstwa mleczka równa wysokości 1/2 - 3/4 miseczki... Potem trzeba to wydlubac i dać do ula do wypolerowania... Takze wg mnie to nie ma to większego znaczenia czy plastikowa czy woskowa...

Wyższość miseczek woskowych nad plastikowymi moim zdaniem polega na tym że z racji tego że są jednorazowe to nie wymagają czyszczenia... Wadą jest to że trzeba je zrobić jak. I to że są delikatne - nie można ich np zostawic w samochodzie bo jak przyjdzie upał...

Co do miseczek to najlepsze są te od Nicota... Potem te od czeskich lokowek ale one są wykonane z nieprzezroczysteggo plastiku przez co larwa nie prześwituje przez denko i człowiek już nie wie czy jest na dnie czy jej nie ma podczas przekładania bo jej praktycznie nie widać... Dodatkowo plastik jest w nich dość miękki tj. podatny na zarysowania przy czyszczeniu...

Od Chinczyka z Ali to jak już te brązowe przezroczyste bo te tańsze zielone czy zolte to buble... Te pierwsze Byłyby prawie jak od Nicota ale są wyższe o 1 mm a i denko jest płaskie - oryginalny Nicot jest wyprofilowany tj ma taki "stawik" - przez to dużo lepiej się go czyści niż te z Ali ale z tego co zauważylem to pszczołom te brązowe z Ali też b odpowiadają... oryginalne Nicota zaczęły mi już pekac ale to chyba z mojej winy bo kiedyś postanowiłem je wyparzyc przed sezonem... Trochę im się ranty skurczyly po tym zabiegu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 czerwca 2019, 20:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
tomi007, czym czyścisz komórki Nicota?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 czerwca 2019, 20:29 - wt 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 970
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
Nie chodzi o to ile zostaje ale o to, że pszczoły lepiej karmią larwy.

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lipca 2020, 22:20 - śr 
Cześć.
Mam kilka pytań laika.
Trzymacie mateczniki, izolujecie lokówkami dzień przed wygryzieniem...
to czy nie wychodzą Wam roje ze starymi matkami w okresie od zasklepienia mateczników do czasu wygryzienia?
I pytanie numer dwa.
Czy ul Warszawski Poszerzany leżak nadaje się do wychowu matek w obecności starej matki? Na przykład jak umiejscowie ramkę hodowlaną po przeciwnej stronie od gniazda oczywiście za kratą ?
Pytanie numer 3.
Czy jeżeli mam ul Warszawski Poszerzany na 10 ramek to mogę wrzucić w nadstawkę ramkę hodowlaną 1/2 wielkopolskiej na przykład z 8 miseczkami? Czy te matki będą odpowiednio podlane mleczkiem w nadstawce? Bo naturalnie nie mam możliwości wrzucić na górę czerwiu żeby otoczyć ramkę hodowlaną młodą pszczołą z uwagi na różny rozmiar ramek gniazda i miodni.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 354 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji