FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 13 maja 2024, 10:50 - pn

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 10:02 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
W zeszłym tygodniu zauważyłem brak pszczół w górnym korpusie .Mysle sobie osypała sie podnosze korpus pełen miodu a tam w dolnym korpusie rodzina dosłownie na 3-4 rameczkach.Rodzina była zazimowana silna.I teraz jak nie dotrwa do oblotu to sprawa jasna ramki z syropem trzeba kasować .Ale jak sie obleci słabiutka ale jednak przezimuje.To co wtedy.Niewiątpliwie jest jakaś przyczyna znacznego osłabnięcia rodziny i nie przejścia do drugiego korpusu ale u góry jest 6 ramek poszytego syropu z pyłkiem.Nie musze wam mówić jak mozna pobudzic rodzinę dostawiając taki odsklepiony plaster.I nie trzeba wtedy stosowac zadnych ciast,w takiej ramce jest 1,5 kg pokarmu :D Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 10:47 - sob 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
widzisz możesz robić tak jak pisałeś że pokarm przerzucisz do innych rodzin ja zrobiłem tak kiedyś jak pojęcie moje było jeszcze małe i oczywiście rodzinom który pokarm po spadłej rodzinie poddałem skorzystały na tym pieknie zbierały w sezonie ale choroba którą im sprzedałem ujawniła się w kolejnej zimie i upadły te 2 którym podałem te ramki.tylko tym razem rameczki z pokarmem poszły na inny cel zacier chodził jak oszalały.a ramki na podpałke dla wójka.a tak poważnie chodzi też i o to by gamoń 1 z 2 nie sprzedawał chorób innym okolicznym pasiekom jak pszczelarzyć mu się nie chce to niech drugiemu chamstwa nie robi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 14:07 - sob 
mendalinho pisze:
W zeszłym tygodniu zauważyłem brak pszczół w górnym korpusie .Mysle sobie osypała sie podnosze korpus pełen miodu a tam w dolnym korpusie rodzina dosłownie na 3-4 rameczkach.Rodzina była zazimowana silna.I teraz jak nie dotrwa do oblotu to sprawa jasna ramki z syropem trzeba kasować .Ale jak sie obleci słabiutka ale jednak przezimuje.To co wtedy

To że rodzinka jaką układając na jesieni obsiadała wszystko co pozostawiłeś to normalne zjawisko tu nie koniecznie trzeba dopatrywać się choroby że teraz jest na 4 rameczkach po prostu stara pszczoła zniknęła już dużo wcześniej przerabiając syrop i znosząc do końca co tylko napotkały w polu
To jest inna przyczyna -moim zdaniem to Nie dopasowanie gniazda do siły rodziny a nie choroba - takie plastry czyściutkie zawsze można wykorzystać w pasiece


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 14:43 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Bogdan rzeczywiście to była rodzina która trochę odstawała w porównaniu do innych rodzin które szła do zimowli nie potrzebnie dałem im drugi korpus spokojnie przezimowałyby w jednym korpusie(co z resztą uczyniły) Teraz rodzina nadaje sie tylko do połaczenia. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 19:14 - sob 
mendalinho pisze:
Teraz rodzina nadaje sie tylko do połaczenia.

Nie łącz zrób tak ;;
odsklep w górnym korpusie 2 ramka środkowe ( tak 5cm od dolnej beleczki ) z każdej strony
Pokarm delikatnie zacznie kapać zaciekawione pszczółki zaczną szukać z kont ta manna leci i przejdą do korpusu , a wtedy jak tylko nadarzy się okazja to wywal dolny rodzinkę dobrze ociepl i resztę tak jak z innymi - potem dorzucisz ramko dwa czerwiu wygryzającego i będzie Ok


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 19:28 - sob 

Rejestracja: 22 maja 2008, 22:10 - czw
Posty: 150
Lokalizacja: Siennica pow.Miński
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Ja mam słabą rodzinkę tylko w WZ na 7 ramkach była zimowana. Połączenie nie wchodzi w grę bo nie mam jej z czym połączyć. Jak ktoś ma jakiś dobry pomysł to proszę o rady... Dodam że na jesieni rodzina w znaczym stopniu była porażona warozą. Do tej pory jeszcze się nie obleciała...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 21:13 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Bociank jak sie oblecą to spróbuje je podratować chociaż po zeszłym sezonie obiecałem sobie ze słabych rodzin nie ratuje tylko łącze.Ale zawsze szkoda jak już wyjdą z zimowli to zawsze człowiek chce je uratowac a kończy sie tak ze do połowy czerwca dochodzi do siły a później wiadomo przerwa w pożytku i frrrrrrrru na drzewo. W tej rodzinie nie mam dobrej matki to bodajrze ratunkowa.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 21:25 - sob 

Rejestracja: 31 stycznia 2010, 15:10 - ndz
Posty: 15
Lokalizacja: lubelskie
Kamil pisze:
Ja mam słabą rodzinkę tylko w WZ na 7 ramkach była zimowana. Połączenie nie wchodzi w grę bo nie mam jej z czym połączyć. Jak ktoś ma jakiś dobry pomysł to proszę o rady... Dodam że na jesieni rodzina w znaczym stopniu była porażona warozą. Do tej pory jeszcze się nie obleciała...
Kamil powiedz mi silna rodzina WZ na ilu ramkach powinna zimować -mam ich kilka przećiętnie umnie żimoją na 8 ramkach=-1 zazwyczaj na wiosne mam śilne silne rodziny, może problem leży nie ilosći ramek lecz jak te ramki pszczoly obśiadały na jesieni.Myśle że lepiej zostawić iedną ramke mniej niż zadużo.Sprawdz ul jak śię zrobi ćiepło bo chyba jeszcze niejesteś pewien czy masz tam pszczoły[jezeli ich niewidziałes.] :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 21:30 - sob 

Rejestracja: 22 maja 2008, 22:10 - czw
Posty: 150
Lokalizacja: Siennica pow.Miński
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Ta rodzina zimowała na 7 ramkch bo ja jesieni 7 obsiadała. Jeżeli pytasz czy widziałem pszczoły to widziałem kilka sztuk uchylając beleczkę...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 21:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
rownanie sily rodziny -dac krate aby krolowe sie nie zabily!!!!
kolor niebieski to tylko ramki pomylilem sie .


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 21:36 - sob 

Rejestracja: 22 maja 2008, 22:10 - czw
Posty: 150
Lokalizacja: Siennica pow.Miński
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Cytuj:
rownanie sily rodziny


Może to i dobry sposób ale nie w leżakach...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2010, 21:53 - sob 

Rejestracja: 31 stycznia 2010, 15:10 - ndz
Posty: 15
Lokalizacja: lubelskie
Kamil pisze:
Ta rodzina zimowała na 7 ramkch bo ja jesieni 7 obsiadała. Jeżeli pytasz czy widziałem pszczoły to widziałem kilka sztuk uchylając beleczkę...
Jak to mówio iedna pszczola nieczyni wiosny.Czekaj na ćiepło aby więcej dowiedzieć śię co w tym ulu masz-cierpliwosći wiosna tuż tuż :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: slaba rodzina
Post: 21 marca 2010, 14:06 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
moim zdaniem jesenia duzo mlodej pszczoly sie spracowalo ,bo rolnicy sieja poplon i kwitnie jeszcze on i pobudza i matka poczerwi i ani mlodej pszczoly niema bo nie zdazy sie przygotowac do zimy ate co maja przezimowac osypaly sie z tymi z poznego legu. POZDRAWIAM PAWEL


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji