FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 03 maja 2024, 14:32 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 czerwca 2010, 22:49 - pt 
A wiec zauwazyłem duzo pszczół obok wylotów i duzo wentylujacej. Było około 35stopni. co robić??? to normalne, czy coś sie dzieje???


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 czerwca 2010, 23:00 - pt 
chludekr, Opisz to bardziej ! jeśli pszczoły się zbierały w formie roju obok wlotków to jest im gorąco nic się nie bój one wrócą przez noc do ula.

Jak jest tak ciepło to na talerzyku daj im wody i podnoś korpusy to się przewietrzy jak masz styropianowe ule to jest tam ok 50stopni albo i więcej. !? :lol: Pozdrawiam :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 czerwca 2010, 23:16 - pt 
Tak były skupione wokół wylotków. Ule mam warszawskie zwykłe.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 czerwca 2010, 23:28 - pt 
chludekr pisze:
Tak były skupione wokół wylotków. Ule mam warszawskie zwykłe.


Po było pszczółka gorąco i się skupiają na zewnątrz . Ja w tamtym roku miałem ok 5l pszczoły skupionej na ulu i przez noc wróciły do ula i w południe znów wyszły ja mam ule styropianowe :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 czerwca 2010, 23:55 - pt 
A co można zrobic w tej sytuacji??? Czy pozostawić to tak???


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 czerwca 2010, 07:25 - sob 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
Poprawić wentylację i gąbka z wodą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 czerwca 2010, 08:38 - sob 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
nic nie robić przy takiej temperaturze tak to wygląda pszczoły wiedzą co robią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 czerwca 2010, 12:44 - sob 
Mozna takich sytuacji uniknąć lub zminimalizować do kilku przypadków otóż ule muszą być ustawione na wschód, a od strony południowo- zachodniej muszą być duże drzewa tak aby cień o godzinie 13-16 przykrył całą pasiekę :) Oczywiście do tego odpowiednia wentylacja ula ( ja mam akurat ule styropianowe wiec wszystkie dodatkowe wylotki zamykam ) Oczywiście kolor ula jest także bardzo ważny żeby nie pochłaniał promieni słonecznych.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 czerwca 2010, 21:01 - sob 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
pszczelarzyk bajki piszesz :lol: trzeba zastosować odpowiednią gospodarkę i tak zbudować dom pszczół żeby im było dobrze. a na wschód to takie sobie rozwiązanie. Pszczoły należy uważnie obserwować, obserwować i jeszcze raz obserwować :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 czerwca 2010, 22:08 - sob 
Jest to normalne zjawisko i nie jest prawie nikt temu zapobiec przy takich temperaturach jak są ostatnio gdzie w cieniu jest ponad 30 stC a w nocy ponad 25
W tej chwili gdybym zrobił zdjęcie obojętnie którego ula to pszczoły wiszą brodą lub siedzą na przedniej ścianie pszczoły po prostu wychodzą z ula aby nie podnosić temp
zacienianie ,malowanie na biało dachów nawet zwykłym wapnem daje dużo


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 czerwca 2010, 22:37 - sob 
misza30 pisze:
pszczelarzyk bajki piszesz :lol: trzeba zastosować odpowiednią gospodarkę i tak zbudować dom pszczół żeby im było dobrze. a na wschód to takie sobie rozwiązanie. Pszczoły należy uważnie obserwować, obserwować i jeszcze raz obserwować :wink:


To pomaluje sobie ul na brązowo ustaw wylotkiem na południe na pełne słońce od 10 rano będą wisieć xD

U mnie wiszą 3 rodziny od 3 dni i sa to rodziny w bardziej nasłonecznionym miejscu te które mają cień od godziny 12 :00 do wieczora żadna nie wisi jedynie wentylują .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 czerwca 2010, 23:05 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
I tutaj Koledzy przydaje się siatka w dennicy. Ta która zastosowałem dała znać o swoim istnieniu podczas tych upałów. W tych rodzinach gdzie nie bylo siatek pszczoly wisiały pod wylotkiem i na scianach i ostro wentylowały. Podejrzewam, ze na oko to w tej akcji brało udział kilkaset pszczoł. Efekt był taki, że mało która wylatywała w pole. Natomiast w tych rodzinach gdzie jest siatka. Było elegancko- pszczolki w pole, żadnych wiszacych bród i wentylowania na scianie przedniej - mimo iż ule pomalowane brązową bejcą

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji