FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 01 maja 2024, 19:19 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 czerwca 2011, 14:38 - czw 
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl/artykuly.html
Szukałem działu ,gdzie można wstawić ten temat ,ale zdecydowałem się tutaj.jeśli źle ,to do przeniesienia. Polecam ,naprawdę wszystkim ,którzy czerpią wiedzę z forum ,a szczególnie początkującym ,takim jak ja np :jupi: . Bo sporo pytań z pewnością by nie było ,gdyby tak naprawdę przeczytać artykuły z Pszczelarstwa. Chociaż czasami łatwiej zapytać kolegów z prośbą o pomoc. Ja również korzystam z pomocy ,bo wart :thank: .Są tutaj artykuły od 2004 roku ,więc aby starczyło czasu na czytanie :piwko: :czatownik:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 czerwca 2011, 15:04 - czw 
Dzięki, na pewno to przejrzę.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 czerwca 2011, 19:36 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 października 2009, 10:27 - czw
Posty: 209
Lokalizacja: podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Marek Podlaskie pisze:
Są tutaj tutaj artykuły od 2004 roku
wybrane niestety a nie wszystkie - ale ksiązka to podstawa bo Pszczelarstwo potraktowałbym raczej jako wzbogacenie wiedzy - sa tam tematy również dla zaawansowanych a z tego co zauważylem początkujacym brak wiedzy podstawowej a nie zaawansowanej. Postawiłbym na dobrą książke pozdrawiam

_________________
Podrawiam
Arek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 czerwca 2011, 22:52 - czw 
Oczywista sprawa ,że książki to podstawa. Ale darmowe korzystanie z wiedzy jest wskazane ,by za kilka lat być zaawansowanym :piwko: A wiedza teoretyczna z forum ,czasopism.jednak wszystko weryfikuje pasieka ,ule i sposób obchodzenia się z pszczółkami :tasak: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2011, 15:49 - ndz 

Rejestracja: 12 czerwca 2011, 19:50 - ndz
Posty: 46
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
A ja czytam Ostrowską i szczerze mówiąc mało mi ta książka daje gdyż wszystkie podane tam rozwiązania dotyczą dużej pasieki. Ciągle tylko -weź czerw z silnego, przełóż do słabszego, dodaj ramki suszu, dodaj pierzgi itp. A co zrobic jak się ma 3 ule z czego 2 to rójki świeżo osadzone w dodatku? Jak sobie radzic bez zaplecza zapasów? Tego niestety w Ostrowskiej znaleźc nie mogę......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2011, 16:03 - ndz 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
możesz spróbować tak
węza + cukier = silna rodzina + odbudowane ramki
Jest dopiero początek lipca. Przy średnich rodzinach spokojnie można do końca miesiąca odbudować 2-3 ramki z węza i będa jak znalazł na przyszły rok do poszerzania miodni. Jak masz ule korpusowe to robisz tak samo jak by to był kwiecień. Dajesz kratę i nad kratę dwie ramki z czerwiem sklepionym, a w jego miejsce węze. Obok czerwiu też po jednej ramce z węzą. Za 10-14 dni jak pszczoły odbuduja węze w gnieździe zabierasz jedną dwie ramki z czerwiem sklepionym i nad kratę, a do gniazda dalej węza. Takim sposobem masz odbudowane 6 ramek do końca lipca. Rodzina musi mieć już teraz przynajmniej 7 ramek na czarno z czerwiem i pszczołami.

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2011, 16:25 - ndz 

Rejestracja: 12 czerwca 2011, 19:50 - ndz
Posty: 46
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Mój pierwszy rój wchodził do ula z samą węzą i jedna ramką czerwiu którą dostałam do rójki bo była mała. Więc z tego pnia raczej już węży nie odłożę bo i tak zadziwiająco dużo odbudowały. Drugą rójkę kupiliśmy ze starym ulem do którego weszły. Susz był, ale jeśli cokolwiek odbudują węzy to trzeba wymienic bo tam już plastry bardzo ciemne, stare. Ostatni ul kupiliśmy z rodziną po miodobraniu- plastry też stare. Także nowe uzyskamy dopiero raczej w przyszłym roku, bo w tym co zrobią to musi u nich zostac. Więc ciężko gospodarowac na takich początkach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2011, 21:45 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Jak chcesz zeby troche odudowały wezy to podkarmiaj tak z pół litra syropu co drugi dzien bo juz koniec lipy i pszczoły nie mają skod brac nektar. Jak bendziesz podkarmiał to bendą budowac weze i nie przemenczysz pszczoły bo codrugi dzien po pół litra to przerobio bez problemu.Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 stycznia 2012, 19:23 - pt 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
Dobra kopalnia wiedzy jest książka MOJE PSZCZOŁY W.Radionowa i I. Szabarszowa ale warto a nawet jest wskazane korzystac z czasopism

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 10:21 - sob 

Rejestracja: 01 kwietnia 2010, 12:15 - czw
Posty: 319
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: WL
Właśnie przeczytałem te książkę Rodionowa, super napisana, moim zdaniem podstawowa lektura wraz z książką Ostrowskiej. Dała mi wiele do myślenia a czytałem już dużo (mam roczniki pszczelarstwa od lat 50-tych). Chodzę koło pszczółek już parenaście lat, wożę pszczoły, a tu ciągle coś nowego hehe. Wiele z tych " nowości" przekazał mi dziadek, miał pszczoły z 60 lat, czytałem i jakbym go słyszał...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2012, 11:47 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
ralfini pisze:
Właśnie przeczytałem te książkę Rodionowa, Wiele z tych " nowości" przekazał mi dziadek, miał pszczoły z 60 lat, czytałem i jakbym go słyszał...

Może ,,Moje Pszczoły" W.Rodionowa i I.Szabarszowa czytał również dziadek.
Ja mam wydanie z 1989 r. ,nie wiadomo czy nie było wcześniejszych.
Ja tez tą książkę darze sympatią na równi z Gosp.Pasiecz. Ostrowsiej i Hodowlą pszczół.
Pozdrawiam

_________________
http://slomianapasieka.ovh.org


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji