FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 21:21 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 maja 2008, 21:38 - pt 

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:13 - pn
Posty: 83
Lokalizacja: Ełk
Witam .dwa pytanka kture postaram się obszerniej wytłumaczyc.Pierwsze : czy stare i mocno ciemne plastry mogą byc przyczyną że matka słabo czerwi (zauważyłem że przeniosła się z czerwieniem na te miejsca ramki gdzie komurki są jaśniejsze tz do góry tam gdzie zawsze był pokarm) dziś podałem jasny może raz czerwiony susz i za 4 dni powiem wam czy pomogło i czy ramka jest zaczerwiona.drugie pytanie to co zrobic gdy pszczoły mają jeszcze dużo pokarmy zimowego(odsklepic / ale dałem nadstawki i nie wiem czy nie ponoszą tego na góre?)Co do pierwszego pytania to jest jeszcze kwestia że matka może byc stara ale i tak nawet jak na starą matkę to czerwiu jest mało .

_________________
Nie zawsze mów co wiesz, lecz zawsze wiedz co mówisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 maja 2008, 20:28 - sob 

Rejestracja: 10 listopada 2007, 20:49 - sob
Posty: 189
Lokalizacja: laskowa
ja miałem matkę która w tym roku nic nie zaczerwiła komórek na pszczołę tylko na trutnie wywaliłem ja. jutro poddam młoda i będę czekał na rezultat.a co do tego pokarmu to ja bym radził aby kolega jeśli ma inny pusty ul wziął przełożył a na to miejsce dał suszu lub węzy. a pokarm sie przyda przy robieniu odkładu lub osadzeniach rojów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 maja 2008, 20:36 - sob 

Rejestracja: 08 marca 2008, 19:00 - sob
Posty: 155
Lokalizacja: śląskie
Te ciemne plastry niebyły tak czasem pokryte pleśnią po zimowli.
Jak piszesz mało czerwiu to rodzina słaba to miodu niewiele przyniesie to odsklep może się rozczerwi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2008, 12:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
jeśli matka słabo czerwi to jaki sens jest pchać nadstawke, rozumiem że ma to przełożenie na siłę tej rodziny i prawdopodobnie rodzina jest słaba jak na tą porę, ramki z jedzeniem można wywalić za zatwór a w jej miejsce dać ramkę do odbudowy, z ilością ramek też bym nie szalał bo jeśli matka słabo czerwi to i pszczół nie przybywa wiele więc szkoda robić przeciąg w gnieździe albo jeszcze dać okazje do rozwoju chorób czerwiu. Matka czerwi wyżej na jaśniejszej części bo pokarm został pobrany nad czerwiem i matka tam zaczęla składać jajeczka, jest to normalne bo to najcieplejsza część gniazda. Na ciemne plastry bym tak nie zwracał uwagi jak na jakość matki, tu na forum się jeszcze nic nie pisze ale wiele osób mowi mi że w rodzinach które były porażone mocno warrozą i słabe na wiosne są często takie sytuacje że w chwili obecnej młode matki czerwią na kilku ramkach, rodzina słaba, a pszczoły robią cichą wymianę, warto nad tym pomyśleć bo przygladam się temu i już paru pszczelarzy mi o tym powiedziało, rónież ci co mnie dbają obserwują takie zjawisko że rodziny były dobre na wiosne a teraz są słabe i prawdopodobnie niedługo ulegną zagładzie.

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji