FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 19:16 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 stycznia 2013, 17:20 - śr 

Rejestracja: 28 stycznia 2013, 21:41 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Pabianice
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Na początku wszystkich forumowiczów serdecznie witam. To mój pierwszy post w tym miejscu. Wreszcie znalazłem trochę wolnych środków finansowych, żeby zrealizować swoje marzenia o założeniu pasieki. Zadzwoniłem do koła pszczelarskiego u nas w Pabianicach (woj. łódzkie) i jestem zaproszony na pierwsze spotkanie za miesiąc. Chciałbym jednak zapytać i skonfrontować wasze odpowiedzi jaki gatunek pszczoły na tym terenie się najlepiej sprawuje.
Wiem, że na forum było już mnóstwo pytań od ilu uli najlepiej zacząć. Teraz u Łysonia promocja 6 +1 gratis. Nie wiem, czy 7 uli to nie za dużo jak na pierwszy raz? Chce zacząć od odkładów...Makowicz pisze w swojej książce, że optymalna ilość dla początkującego to 8-10 uli. Inni radzą zaczynać od 3. Jakie są wasze opinie co do gatunku pszczoły i ilości uli dla początkującego z centrum Polski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2013, 18:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Fulgator pisze:
Inni radzą zaczynać od 3
To jest nie tylko optymalna ilość dla początkującego ale także optymalna ilość uli aby można było prowadzić namiastkę pasieki . Temat jak żeka dlatego nie będę się rozpisywał , wszystko zrozumiesz w trakcie prowadzenia pasieki oraz zdobywania wiedzy której tu nie brakuje .

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2013, 18:30 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Fulgator pisze:
Na początku wszystkich forumowiczów serdecznie witam.
A tak w ogóle To witaj serdecznie wśród swoich

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2013, 18:59 - śr 

Rejestracja: 23 października 2011, 09:10 - ndz
Posty: 472
Lokalizacja: Czeladź
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Kup te w promocji masz ostatnią okazję bo promocja trwa do końca stycznia. Za rok juz takiej promocji nie będzie a ule zdrożeją o co najmniej 30 %. Bo wejdzie dotacja na ule więc jestem na 100 % pewien że zdrożeją. Nie musisz zasiedlać wszystkich na raz. Zacznij od 4 a jak ci przezimują to sam sobie zrobisz odkłady do pozostałych 3 uli.

_________________
www.pasiekazarki.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2013, 20:53 - śr 

Rejestracja: 28 stycznia 2013, 21:41 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Pabianice
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
paweln pisze:
Kup te w promocji masz ostatnią okazję bo promocja trwa do końca stycznia. Za rok juz takiej promocji nie będzie a ule zdrożeją o co najmniej 30 %. Bo wejdzie dotacja na ule więc jestem na 100 % pewien że zdrożeją. Nie musisz zasiedlać wszystkich na raz. Zacznij od 4 a jak ci przezimują to sam sobie zrobisz odkłady do pozostałych 3 uli.

...jeśli będą dofinansowania to w jakim udziale procentowym: 50%, 40% ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2013, 21:12 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2011, 19:55 - pt
Posty: 1540
Lokalizacja: Tomice
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tomice/Wadowice
Fulgator pracujesz obecnie zawodowo, bo jeśli tak to zacznij od trzech.

_________________
Pozdrawiam! Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2013, 21:38 - śr 

Rejestracja: 23 października 2011, 09:10 - ndz
Posty: 472
Lokalizacja: Czeladź
Ule na jakich gospodaruję: wlk
refundacja 60 % ceny netto nie wiecej jak 70 zł na ul licząc ule zarejestrowane i opłacone na wrzesień 2013

_________________
www.pasiekazarki.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2013, 22:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
Fulgator pisze:
Teraz u Łysonia promocja 6 +1 gratis. Nie wiem, czy 7 uli to nie za dużo jak na pierwszy raz?


A gdyby u Łysonia była promocja 100 uli plus 10 gratis-to tez Kolega zastanawiałby się nad taką ilością uli na start :?: :?: :?: :?:
Ten marketing handlowców - to wielkie pranie mózgów klientom i wyższa szkoła jazdy oparta na badaniach naukowych.
Ostatnio mój znajomy zakupił w Kauflandzie po super korzystnej cenie cytryny. Warunek promocji był tylko jeden -musiał zakupić co najmniej 1 kg.
I oczywiście się połakomił.
Zużył 3 cytryny, reszta zgniła i to był najgorszy interes jego życia.

A teraz do rzeczy.
Proponuję Koledze na start kilka uli (3 może być) i na tej ilości potrenować.
Mniejsze koszty i mniejsze ryzyko strat.

pozdrawiam

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2013, 22:44 - śr 
komeg pisze:
Zużył 3 cytryny, reszta zgniła i to był najgorszy interes jego życia.


z pozostałych powinien zrobić dobrą nalewkę i zrobił by interes życia (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia)


Na górę
  
 
Post: 30 stycznia 2013, 22:54 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
stachu pisze:
pozostałych powinien zrobić dobrą nalewkę i zrobił by interes życia (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia)


Kolega zauważ jedno. Nie każdy potrafi robić nalewki :papa: :papa:

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2013, 23:24 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
A co za róznica 3 czy 7 czy pracuje czy nie jak sie do uli zabierasz to znajdujesz czas po kilku przegladach bedzie czuł niedostatek, ja uwazam ze niech sie na ten chwyt złapie i ma 7 uli


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2013, 23:59 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Jak chce zaczonć od 3 rodzin to jak ma dobre pozytki to na lipe bendzie trzeba kupic jeszcze kraty i dostawić po drugim korpusie i zostanie tylko ten z promocji. Jak zacznie od 3 rodzin to pod jesień bendzie mił poruwnanie ktura matka jest lepsza i ktura rodzina wiencej przyniesie miodu ktura jest łagodniejsza. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2013, 00:08 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witaj,jak jesteś zaproszony do koła na "rozpoznanie " to zobacz jak to wygląda zbliska do wiosny się zorientujesz w temacie.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2013, 00:11 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2013, 21:41 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Pabianice
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Alpejczyk pisze:
Fulgator pracujesz obecnie zawodowo, bo jeśli tak to zacznij od trzech.

Też tak myślę. Boję się, żeby mnie to nie przerosło na samym początku. Dzięki wszystkim za cenne wskazówki.

Może ktoś jeszcze podpowie jedną rzecz.
Radzono mi krainkę karpatkę. Podobno dobra dla laika. Co myślicie o tej pszczole?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2013, 00:17 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2013, 21:41 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Pabianice
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
wiesiek33 pisze:
Fulgator pisze:
Na początku wszystkich forumowiczów serdecznie witam.
A tak w ogóle To witaj serdecznie wśród swoich

Dzięki za ciepłe przyjęcie :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2013, 05:29 - czw 

Rejestracja: 23 października 2011, 09:10 - ndz
Posty: 472
Lokalizacja: Czeladź
Ule na jakich gospodaruję: wlk
karpatka jest późną pszczołą raczej na spadż. Ja zaproponowałbym ci pszczołą o rozwoju wczesnym

_________________
www.pasiekazarki.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2013, 09:35 - czw 
Fulgator, witaj na forum, bywa u nas też kol. Dominik z Pabianic, może i się jakoś zgadacie choć on jest w kole sieradzkim u mnie a nie w Pabianicach mimo zamieszkania. Co do uli proponuję byś najpierw zaczął z mniejszej ilości od tych 3-ech (chyba że masz sporo wolnego czasu by tym się zająć, bo na początku będzie ci schodziło więcej czasu niż jak nabierzesz wprawy i trochę praktyki) a pszczołę kupił o wcześniejszym rozwoju bo u nas w centralnej Polsce późna pszczoła się średnio sprawdza. Może jakiś Sklenar, Prima, Nieska, te głównie pszczelarze mają w swoich pasiekach. Jak nie maiłeś wogóle styczności z pszczołami zapraszam jak masz czas, do Zdzisława do Łodzi też masz blisko, może u niego jak by zechciał w sezonie jakaś praktyka. :wink:


Na górę
  
 
Post: 31 stycznia 2013, 13:56 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2013, 21:41 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Pabianice
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Cordovan pisze:
Fulgator, witaj na forum, bywa u nas też kol. Dominik z Pabianic, może i się jakoś zgadacie choć on jest w kole sieradzkim u mnie a nie w Pabianicach mimo zamieszkania. Co do uli proponuję byś najpierw zaczął z mniejszej ilości od tych 3-ech (chyba że masz sporo wolnego czasu by tym się zająć, bo na początku będzie ci schodziło więcej czasu niż jak nabierzesz wprawy i trochę praktyki) a pszczołę kupił o wcześniejszym rozwoju bo u nas w centralnej Polsce późna pszczoła się średnio sprawdza. Może jakiś Sklenar, Prima, Nieska, te głównie pszczelarze mają w swoich pasiekach. Jak nie maiłeś wogóle styczności z pszczołami zapraszam jak masz czas, do Zdzisława do Łodzi też masz blisko, może u niego jak by zechciał w sezonie jakaś praktyka. :wink:

Znalazłem na jednej ze stron internetowych taki opis karpatki:
5. Carnica "Karpatka"

Linia pochodzi z importu, z Ukrainy. Posiada wszystkie typowe cechy dla ras kraińskich. Dobrze zimuje, a wiosną dynamicznie się rozwija. Wykorzystuje wszystkie pożytki: od najwcześniejszych - wiosennych, po późne - spadziowe. Wymaga sukcesywnego poszerzania gniazda, aby utrzymać nastrój roboczy. "Karpatka" to pszczoła łagodna, długowieczna i dobrze trzymająca się plastrów. Stanowi doskonały komponent do krzyżowań międzyrasowych i międzyliniowych. Trwają prace hodowlane.

Twierdzą, że wykorzystuje wczesne pożytki....nie dyskutuje bo się nie znam, ale jestem ciekawy co brać pszczelarska na to


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2013, 15:35 - czw 
Fulgator, ja nie miałem karpatki ani też nie sugeruję iż ona ma późny rozwój czy że nie wykorzystuje wczesnych pożytków, wiem tylko od znajomych że jak nie dopilnujesz przy niej kubatury ula to łatwo wpada w nastrój rojowy. Napisałem byś sobie kupił pszczołę o wczesnym rozwoju nie oblatującą intensywnie późnych pożytków i podałem przykłady jakie najczęściej w naszych stronach ludzie kupują bo karpatka jeśli dobrze wykorzystuje późne pożytki i spadź to u nas będzie miała bezrobocie jesienią, chyba że masz łany nawłoci wokół pasieki i wrzos to ok. :wink:


Na górę
  
 
Post: 31 stycznia 2013, 16:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Fulgator pisze:
Na początku wszystkich forumowiczów serdecznie witam. To mój pierwszy post w tym miejscu. Wreszcie znalazłem trochę wolnych środków finansowych, żeby zrealizować swoje marzenia o założeniu pasieki. Zadzwoniłem do koła pszczelarskiego u nas w Pabianicach (woj. łódzkie) i jestem zaproszony na pierwsze spotkanie za miesiąc. Chciałbym jednak zapytać i skonfrontować wasze odpowiedzi jaki gatunek pszczoły na tym terenie się najlepiej sprawuje.
Wiem, że na forum było już mnóstwo pytań od ilu uli najlepiej zacząć. Teraz u Łysonia promocja 6 +1 gratis. Nie wiem, czy 7 uli to nie za dużo jak na pierwszy raz? Chce zacząć od odkładów...Makowicz pisze w swojej książce, że optymalna ilość dla początkującego to 8-10 uli. Inni radzą zaczynać od 3. Jakie są wasze opinie co do gatunku pszczoły i ilości uli dla początkującego z centrum Polski.

kolego na początku nie zastanawiaj sie odnośnie lini pszczół w pasiece ważniejsze jest nauczyć się rozpalać podkurzacz i używać dłuta a póżniej zobaczysz pozdrawiam i powodzenia z pszczółkami

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2013, 17:28 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2013, 21:41 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Pabianice
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Cordovan pisze:
Fulgator, ja nie miałem karpatki ani też nie sugeruję iż ona ma późny rozwój czy że nie wykorzystuje wczesnych pożytków, wiem tylko od znajomych że jak nie dopilnujesz przy niej kubatury ula to łatwo wpada w nastrój rojowy. Napisałem byś sobie kupił pszczołę o wczesnym rozwoju nie oblatującą intensywnie późnych pożytków i podałem przykłady jakie najczęściej w naszych stronach ludzie kupują bo karpatka jeśli dobrze wykorzystuje późne pożytki i spadź to u nas będzie miała bezrobocie jesienią, chyba że masz łany nawłoci wokół pasieki i wrzos to ok. :wink:

Jasne, dzięki za fachową radę.Pozdrawiam i pewnie się kiedyś spotkamy. Jakby co to zapraszam do siebie na kawę . Z Sieradza do Pabianic po drodze do Łodzi. :wink:

Jeśli ktoś ma książkę: Jak prawidłowo prowadzić pasiekę Marcinkowskiego to chętnie odkupię. :idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2013, 17:56 - czw 
Fulgator pisze:
Jeśli ktoś ma książkę: Jak prawidłowo prowadzić pasiekę Marcinkowskiego to chętnie odkupię

To pozycja dla ciekawskich. Poza ładnymi zdjęciami jest niewiele. Najprostrze informacje o pszczołach, takie podstawy i to nie wszystkie. Jak masz już jakąś książkę pszczelarską to wszystko to w niej znajdziesz.


Na górę
  
 
Post: 31 stycznia 2013, 18:02 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2013, 21:41 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Pabianice
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
kolopik pisze:
Fulgator pisze:
Jeśli ktoś ma książkę: Jak prawidłowo prowadzić pasiekę Marcinkowskiego to chętnie odkupię

To pozycja dla ciekawskich. Poza ładnymi zdjęciami jest niewiele. Najprostrze informacje o pszczołach, takie podstawy i to nie wszystkie. Jak masz już jakąś książkę pszczelarską to wszystko to w niej znajdziesz.

Wczoraj kupiłem książkę Moje pszczoły Rodionowa i Szabaszowa. Kupiłem za 15 zł z wysyłką. Podobno niezła. Są na Allegro jeszcze dwie takie :(pozycje, ale nie wiem dlaczego sprzedawcy chcą za nie około 80zł...paranoja za używana pozycję :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2013, 18:37 - czw 
Fulgator pisze:
ale nie wiem dlaczego sprzedawcy chcą za nie około 80zł...paranoja za używana pozycję

Pewnie zadziałało prawo rynku. Towar deficytowy więc żeby mieć, trzeba dać.
Krezusy. :pala:


Na górę
  
 
Post: 31 stycznia 2013, 20:59 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
Fulgator, kupiłes wg mnie najlepsza pozycje jaka ja czytałem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2013, 08:49 - pt 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
Fulgator- facet w miejscowości Chodecz ma na sprzedanie 40 wkp z pszczołami chce po 4oozł.Od Ciebie autostradą z Łodzi to pewnie teraz nawet nie godzinka.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2013, 21:14 - pt 

Rejestracja: 28 stycznia 2013, 21:41 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Pabianice
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Dzięki Waszym wypowiedziom zdecydowałem kupić 3 ule. Styropiany wielkopolskie. Dzwoniłem jeszcze do firmy Tumidajewicz. Fajne drewniane ule-cena zbliżona do styropianowych. Te drewniane zakupie może później, żeby porównać jak się pracuje na jednych i drugich.
Słyszałem jeszcze o korzyściach gospodarowania na ulach wielkopolskich, ale 12 ramkowych. Ciekaw jestem opinii forumowiczów 10, czy 12 ramek?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2013, 08:43 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
Fulgator pisze:
Ciekaw jestem opinii forumowiczów 10, czy 12 ramek?


Cieszy mnie, że podjął Kolega decyzję - 3 ule na początek, którą ja zasugerowałem.

Zanim zadasz kolejne pytanie - najpierw skorzystaj z opcji "szukaj".

Forumowicze już wyrazili swoje zdanie na ten temat wielokrotnie, min. w
dziale "Gospodarka w ulach korpusowych".

pozdrawiam

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2013, 23:33 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Ja też w tym roku zakładam amatorska pasiekę.Muszę przyznać że jak dowiedziałem się o promocji zakupu ,bez sekundy zastanawiania zakupiłem u Łysonia 7 uli styropianowych.Uważam że zrobiłem dobry interes bo w sumie zapłaciłem tylko za 5 zyskując jeden z promocji a drugi za odliczony WAT.
Osobiście również polecał bym Kol. Fulgator nie zastanawiać się tylko korzystać z okazji.
Uważam że zawsze trzeba mieć oprócz zasiedlonych wolne ule.
Z reguły początkujący pszczelarze nie potrafią zapanować nad nastrojem rojowym ,jak będą się roić trzeba mieć gdzie osiedlić rójki, natomiast bardziej wtajemniczeni aby nie dopuścić do nastroju rojowego robią odkłady i tu też są potrzebne zapasowe ule.
Co do wyboru to nie ma istotnego znaczenia czy to będzie ul 10 czy 12 ramkowy za wyjątkiem tego że 12 ramkowego nie będzie można przestawiać z zimnej zabudowy na ciepłą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lutego 2013, 23:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
balwro pisze:
Ja też w tym roku zakładam amatorska pasiekę.Muszę przyznać że jak dowiedziałem się o promocji zakupu ,bez sekundy zastanawiania zakupiłem u Łysonia 7 uli styropianowych.Uważam że zrobiłem dobry interes bo w sumie zapłaciłem tylko za 5 zyskując jeden z promocji a drugi za odliczony WAT.


Wszyscy zyskali, tylko ten "biedny" ŁYSOŃ dołożył do interesu :lol: :lol:
Ogłupianie ludzi ma się dobrze. Nad tym pracują specjaliści.
Promocje, promocje, promocje, dyskonty, dyskonty,dyskonty, galerie, galerie,galerie, 50 % taniej , 70% taniej,90 % taniej, 100% taniej...

pozdrawiam

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2013, 12:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Kol. komeg Ameryki nie odkryłeś to są naturalne prawa gospodarki wolnorynkowej.Wolny wybór, albo się korzysta z promocji, albo bierze się do reki młotek deski i samemu zbija ule. Na pewno do promocji nikt nie dokłada bo co by to był za interes Łysoń by zbankrutował.Patrząc z punktu widzenia producenta i konsumenta korzyść jest obopólna.
Predzej mi kaktus na rence urosnie jak Łysoń obniży cene za ule ,racej ją podwyższy ,a jesli nie bedzie miał zbytu zaniecha produkcji a z cena i tak nie zejdzie w dól


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2013, 20:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
Polska mentalnosc przeraza, to za ile ma te ule oddawać, nie znam Łysonia nie mam nic do niego ani przeciw niemu ale takie sa prawa ze jak cos robisz to na tym cos musisz miec, sprzedajesz miód, i masz swoja cene a jak klijet sie targuje to mu proponujesz załozenie pasieki bedzie wiedział ile to kosztuje, Łyson cos robi za nas i za to zyczy sobie iles tam, kondycji finansowej jego firmy nie znamy kosztów równierz wiec g... woemy czy ma na tym kokosy czy po kosztach jedzie. Ja mu zycze jak najlepiej i wiecej takich co sie rozwija bedzie konkurencja beda realne ceny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2013, 21:40 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2012, 17:05 - śr
Posty: 192
Lokalizacja: pomorskie Miastko
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Promocja :D Promocja!!! ludziska kupujcie, normalnie zwariowałem za darmo rozdaję... :lol:
Nie mówie żeby nie korzystać z ojkazji ale trzeba wiedzieć, że nie każda okazja to prawdziwa okazja.

Dziś moja ślubna wróciła ze sklepu spożywczego, gdzie na niektórych prodduktach znajdowały się żółte kartki z wielkim napisem HIT CENOWY PROMOCJA, i tutaj ta nowa wspaniała cena.

...a pod spodem pod żółtą karteczką cena poprzednia z przed tej niesamowitej okazyjnej promocji ..... dokładnie co do grosza taka sama jak na żółtej kartce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lutego 2013, 21:44 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Rummel, to Twoje szczęście!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2013, 18:52 - wt 

Rejestracja: 28 stycznia 2013, 21:41 - pn
Posty: 23
Lokalizacja: Pabianice
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Może i dobrze zrobiłem, że nie skorzystałem z promocji...
Kupię jeszcze ule drewniane i porównam jak sprawdzą się w praktyce.
Drewniane vs. Styropianowe.
Nie wziąłem pod uwagę możliwości zniszczenia ula styropianowego przez dzięcioły, a do lasu nie będę miał za daleko...a propos początków zamówiłem odkłady od kolegi Cordovan. Mam nadzieję, że ta AGA3 da się pogłaskać :) pozdrawiam i dzięki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji