FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:32 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 marca 2013, 11:42 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2011, 20:19 - śr
Posty: 236
Lokalizacja: Węgorzyno
Witam !!!

Postanowiłem wyjść do wydawnictwa z dość odważnym tematem jakim jest kontrolowane lobby nad środkami do zwalczania chorób pszczół, Nie jest już tajemnicą, że wielka nasza rzesza zauważyła, że dotowane są środki firmy Biowet, czyli paski i tabletki do spalania na bazie amitrazy. Jedynym innym producentem jaki jest dopuszczony to firma Bayer ze swoimi paskami. Ponadto jaką dziwną sytuacją jest , że nasz polski apiwarol na terenie Ukrainy kosztuje jak wynika z jesiennych informacji w granicach 20 zł. Nie licząc cen jakie są narzucone na pszczelarza za tak zwaną ,, dobroć i dbałość o nas pszczelarzy '' jakimi są dotacje do sprzętu. Pokrycie dotacji ma się nijak do tego co ma do wyłożenia na sprzęt sam pszczelarz. W ogólnym rozrachunku pszczelarz sam płaci wartość sprzętu a reszta trafia do kieszeni lobbystów. Dlaczego sprzęt , który jest dotowany podobnej klasy za granicą jest o połowę albo i jeszcze więcej tańszy? Ponadto dlaczego pszczelarstwo jako gałąź rolnictwa jest traktowana po macoszemu. Rolnik w naszym kraju otrzymuje dopłatę do hektara jaki posiada. Dlaczego jemu nikt nie zwraca np. 40 % kwoty jaka wyda na tonę nawozu? Ponieważ to jest paranoja. Śmiało można stwierdzić, że na szczycie ludzi ustalających jest ,, grupa trzymająca władzę'' , która ma jakieś korzyści? Dlaczego nikt nic nie robi w kierunku dopłat do ula? Bardzo bym prosił o obszerny artykuł w tym temacie, a może propozycję, która obali lobby firmy ,, Biowet'' ,,Łysoń'' ,,Łukasiewicz'' oraz nieudolnych hodowców matek dotowanych, które są tyle warte co zeszłoroczny śnieg.

Pozdrawiam SL

_________________
pszczoły jednoczą a nie dzielą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 12:19 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Czy Ty widziałeś kto się reklamuje na lamach Pasieki i innych pism pszczelarskich?...pewnie, że widziałeś...no to jak bardzo obiektywnego artykułu się spodziewasz?

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 12:30 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2011, 20:19 - śr
Posty: 236
Lokalizacja: Węgorzyno
Rob pisze:
Czy Ty widziałeś kto się reklamuje na lamach Pasieki i innych pism pszczelarskich?...pewnie, że widziałeś...no to jak bardzo obiektywnego artykułu się spodziewasz?



Dlatego mój post ma charakter retoryczny dający do zrozumienia, że tam gdzie kasa to nic więcej się nie liczy. Reklamę może każdy umieścić jeśli ma co zareklamować. Każda reklama jest płata. Może ktoś się wypowie, a odnośnie obiektywności z tym to wszędzie bywa różnie i nawet w resorcie sprawiedliwości, z którym mam do czynienia. A poprzez reklamy lobbyści mają dostęp do pszczelarzy , którzy nie posługują się innymi nośnikami informacji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 12:45 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Gdyby pismo było dla nas to zapewne przeprowadziło by tu i ówdzie a szczególnie w Biowet wywiad dlaczego taki drogi u nas apiwarol, a za granicą tani itd.... Dleczego sprzęt drogi. W PZP też jest o co pytać.

Wyobrażacie sobie że nigdy w życiu nie dotknołem nawet tego pisma ręką ( chociarz za szybką widziałem :) )- i chyba nie będę miał chęci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 14:27 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Mariuszczs pisze:
Wyobrażacie sobie że nigdy w życiu nie dotknołem nawet tego pisma ręką ( chociarz za szybką widziałem :) )- i chyba nie będę miał chęci.


Ja dotknąłem, a nawet prenumeruję, trzeba coś czytać...litery na papierze mają dla mnie wyjątkową wartość - gazeta czy książka w wersji elektronicznej to dla mnie produkt "książkopodobny". Niestety porównując pierwsze roczniki i te obecne wyraźnie widać spadek formy. Cóż tak musi chyba być, jak coś zaczynasz to się starasz trafić w gust czy potrzebę czytelnika, potem zaczynasz coraz bardziej liczyć na kasę z reklam i się uzależniasz od reklamodawcy...no bo jak napisać że czyjeś miodarki są najgorsze na rynku, jeśli gro reklam od niego pochodzi?...Jak rzetelnie napisać o lobby "hodowlanosprzętowolekowoproducenckim" które zawyża ceny i sprawia, że dopłaty realnie wspierają nie rozwój pasiek ale konta producentów i pośredników. Czytam pszczelarskie gazety bo to jeden z elementów naszej branżowej kultury, na szczęście jestem w stanie po parunastu latach ocenić co warto zapamiętać a co nie...Mimo wszelkich minusów zachęcam do czytania :D . Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 14:37 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 16:54 - pn
Posty: 293
Lokalizacja: Rudka k.Szczytna
Ule na jakich gospodaruję: ul Leciejewskiego
fb01667, zawsze można jakieś małe rozpracowanie wszcząć :mrgreen: korupcyjne są w cenie :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 15:58 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2011, 20:19 - śr
Posty: 236
Lokalizacja: Węgorzyno
ubuff,


Tutaj w cale nie jest głupi pomysł, aby ktoś złożył zawiadomienie o charakterze korupcyjnym. Ponieważ są to tak zwane ,, ciche kręgi, w których nikt się nie spodziewa machlojek z poza kręgu pszczelarskiego

Pozdrawiam SL


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 16:06 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 16:54 - pn
Posty: 293
Lokalizacja: Rudka k.Szczytna
Ule na jakich gospodaruję: ul Leciejewskiego
fb01667, była jakaś afera związana z refundowanymi odkładami - wyszedł bcp ale to już inna bajka,
dziadek mi często o takich smaczkach opowiada, a raczej na temat funkcjonowania PZP na szczeblu powiatu. To poprostu kopalnia "trójek" :mrgreen:
Jedna sprawa tyczyła się między innymi koła do którego terytorialnie mogę się zapisać, a chodziło o interwencyjny skup miodu. Porażka, bo nikomu nie udało się nic z tym zrobić.
jak coś będę miał ciekawego to chyba faktycznie poniucham :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 16:14 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2011, 20:19 - śr
Posty: 236
Lokalizacja: Węgorzyno
ubuff,

A ja mam inny pomysł, taki, o którym będzie głośno :cwaniaczek: :)

Pozdrawiam SL


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2013, 16:21 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 16:54 - pn
Posty: 293
Lokalizacja: Rudka k.Szczytna
Ule na jakich gospodaruję: ul Leciejewskiego
jak masz zamiar wysadzić się na walnym zgromadzeniu przy wyborze prezydenta związku to głośno będzie i na sali i potem w mediach :haha:
fb01667, ależ mnie zaciekawiłeś, napisz na priv albo sms chociaż na jaki temat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji