FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:02 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 marca 2013, 15:32 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:15 - czw
Posty: 78
Lokalizacja: Klecza Dolna
Ule na jakich gospodaruję: ---
Jak już pisałam w dziale "Hyde Park"... -->"Przy kawie o sprawie"
Jeśli mają Państwo ciekawe spojrzenia na pszczelarstwo, własne sposoby na gospodarkę itp. to zachęcam do przesyłania swoich propozycji wydawniczych.
Widywałam u Państwa na Forum negatywne wpisy dot. niektórych autorów czy tekstów opublikowanych w "Pasiece". Można zatem się wykazać :wink:

Propozycje wydawnicze można przesyłać na teresa.kobialka(małpka)pasieka24.pl

Zauważyłam, że niektórzy z Państwa mają potencjał do pisania i odpowiednią wiedzę. Wystarczy ją "tylko" przelać na papier, tzn. monitor :D i przesłać do oceny redakcji.

W przypadku pytań bądź wątpliwości związanymi z współpracą - służę pomocą 8)

_________________
Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło (przysłowie żydowskie)

Obrazek

Sklep internetowy Pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2013, 17:51 - wt 
Wydawnictwo Pasieka pisze:
Zauważyłam, że niektórzy z Państwa mają potencjał do pisania i odpowiednią wiedzę. Wystarczy ją "tylko" przelać na papier, tzn. monitor i przesłać do oceny redakcji.

I takie upierdliwe pytanko.
Za ile ?
Nie, nie, zamiarów autorskich narazie nie mam. Ale ???.


Na górę
  
 
Post: 05 marca 2013, 18:16 - wt 
kolopik pisze:
Wydawnictwo Pasieka pisze:
Zauważyłam, że niektórzy z Państwa mają potencjał do pisania i odpowiednią wiedzę. Wystarczy ją "tylko" przelać na papier, tzn. monitor i przesłać do oceny redakcji.

I takie upierdliwe pytanko.
Za ile ?
Nie, nie, zamiarów autorskich narazie nie mam. Ale ???.


A Nie chciał byś Aby Twoje Wnuki się pochwaliły kiedyś
OOOOO Mój Dziadek Kiedyś pisał o Pszczołach do Gazety Pasieka :wink:


Na górę
  
 
Post: 05 marca 2013, 18:40 - wt 
BoCiAnK pisze:
A Nie chciał byś Aby Twoje Wnuki się pochwaliły kiedyś

Szanowny Administratorze.
Jak mój ojciec "trzymał" pszczoły a ja to wszystko podglądałem i nie raz z tego powodu cierpiałem /ze względu na zmiany w wyglądzie/ :haha: , to z zawzięciem czytałem prenumerowane przez ojca "Pszczelarstwo".
Tych roczników jeszcze kilka posiadam i z sentymentem tam czasami zaglądam.
I w żadnym, powtarzam żadnym nie znajduję ani jednej natrętnej reklamy.
Co najwyżej informację gdzie i kiedy, popartą merytoryczną oceną.
Bogdan /jeśli pozwolisz w ten sposób się do Ciebie zwracać-mam nadzieję, że tak/wyznaję zasadę, że przyjaciel mojego wroga nie jest moim przyjacielem, mogę napisać wprost-jest moim wrogiem.
Szok ? O co chodzi ?
Chodzi o to, że ktoś kogo mam mieć za preyjaciela na łamach swojego periodyku promuje moich wrogów którzy robią mi nieuczciwą konkurencję
poprzez:
?
?
?
?
Na znaki zapytania odpowiedz sobie sam.
A na idiotę mi nie wyglądasz.
Pozdrawiam i wnoszę o zrozumienie.
-kolopik-


Na górę
  
 
Post: 05 marca 2013, 19:05 - wt 
kolopik pisze:
Bogdan /jeśli pozwolisz w ten sposób się do Ciebie zwracać-mam nadzieję, że tak/wyznaję zasadę, że przyjaciel mojego wroga nie jest moim przyjacielem, mogę napisać wprost-jest moim wrogiem.
Szok ? O co chodzi ?

Ja Nie Czytam reklam i na nich nie płaczę :haha: jak coś potrzebuję to albo robię sam albo wiem gdzie kupić lub jak to sobie załatwić jak naj taniej
Nie szukam też wrogów choć wielu ich mam :haha: i wali mnie to :haha:
Jeżeli chodzi o Czytanie starych Czasopism hmmmm mam nawet Pszczelarza Postępowego z dawnych lat po prostu zbieram wszystko co jest z Pszczelarstwem związane
A co do Pisania hmmm mam wnuka ma 3 lata może nie bedzie pszczelarzem ale któż to wie ale wiem jedno zawsze bedzie mógł się pochwalić że o Pasiece Mojego Dziadka Pisano
mnie pewno robaczki dawno wpier.....ą ale papier na pamiątkę dostanie :wink:


Na górę
  
 
Post: 05 marca 2013, 21:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
W sumie to jest szansa na przelanie swoich poglądów doświadczeń skoro dostajemy taka możliwość wyjdźmy na szersze wody.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 marca 2013, 22:37 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
robert-a pisze:
W sumie to jest szansa na przelanie swoich poglądów doświadczeń skoro dostajemy taka możliwość wyjdźmy na szersze wody.



Cytuj:
Tylko pisanie to nie to samo co czytanie
.Na forum może każdy ,a w gazecie powine być "pewniaki " .Wybaczcie moje staroświeckie podejście do sprawy ALE jak się sami nie poszanujemy to nikt nas nie poszanuje .
Pozdrawiam

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 07:54 - śr 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Dokładnie, artykuły mają pisać autorytety pszczelarskie, a nie nowicjusze którzy dopiero co zaczęli przygodę z pszczołami
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 08:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Powiem Wam, że nie do końca mogę się z tym zgodzić. Osoby, które zaczynają z pszczołami, a nigdy nie miały z nimi styczności, widzą ten świat zupełni inaczej, niż pszczelarz z domu w którym pszczoły "były zawsze". Natomiast typowe rady, co i jak robić - to rzeczywiście trzeba mieć doświadczenie. Myślę, że fajny mógłby być cykl: "Mój pierwszy ul" napisany "oczami" osoby, która nigdy o pszczołach nie słyszała (jak ja). Dla mnie wszystkie pojęcia były obce. Jak kupowałem ule, sprzedający mówił. W tym ulu masz tegoroczną rójkę, w tym masz odkład. Ni w ząb nie wiedziałem o co chodzi, ale nie dałem tego po sobie pokazać. Pierwsze użądlenia, puchnięcia, zastanawianie się nad tym, czy jestem uczulony. Ramki w ulu. Co to w ogóle ramka na czarno i gdzie jest moment, kiedy ona robi się czarna. Z jaką ekscytacją człowiek przyglądał się matce, kiedy świeżo poznany pszczelarz znalazł ją w TWOIM ulu. Dlaczego tylko Ty jej znaleźć później nie możesz. Jakie fajne są opalitki.. można tak długo.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 08:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
adamjaku, coś w tym jest co piszesz.

"Pasieki" nie prenumerowałem, kupowałem już zszyte całe roczniki. Kupowałem i przestałem :(.
Po prostu stwierdziłem, że zawartość merytoryczna już dla pszczelarza z 2-3 letnim stażem jest poniżej oczekiwań.
Ma to być pismo branżowe, może i tak ale adresowane do wąskiego kręgu tej "branży" Ilość artykułów merytorycznych jest żenująco niska w odróżnieniu od artykułów wypełniaczy.
Ot na przykład otworzyłem rocznik 2010:
- 1,5 strony artykułu na temat konkursu miodów pitnych, miejsca punktacje i dla normalnego pszczelarza - zmarnowane miejsce (a może by tak jakiś praktyk opisał technologie robienia miodów pitnych, jak widać na forum temat cieszy się zainteresowaniem)
- kolejny artykuł 2 strony o wadze pasiecznej, zero konkretów, dumanie o czyimś "wynalazku", znowu bez konkretnych rozwiązań dla pszczelarza. A te rozwiązania są i to stosunkowo tanie jak pokazują forumowe przykłady.

Moje ogólne wrażenie jest takie, jakby redakcja dostało dużo stron do zapełnienia i nie potrafiła na nie znaleźć wystarczająco dużo materiału. Oddzielnym tematem jest, że biorąc pismo w rękę zastanawiam się czy to gazeta czy katalog reklamowy.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 09:29 - śr 

Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 21:12 - wt
Posty: 182
Lokalizacja: Staszów, świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
"Pasieka" jest pismem komercyjnym i nie oczekujmy, że będzie zachowywać się na zasadach niekomercyjnych. Każdy ma wolną wolę i może kupić numer lub nie. Ale jeśli stosujemy zasady komercyjne to na wszystkich płaszczyznach - również w stosunku do autorów.
Osobiście prenumeruje, choć wiele artykułów nic dla mojej wiedzy i praktyki nie wnosi. Ale i są takie które pomagają i stają się inspiracją do nowych rozwiązań. Pamiętajmy, że czytają to początkujący, którzy zaczynają przygodę z pszczołami
Zawsze można założyć stowarzyszenie "Ambrozja" - wystarczy 15 członków do rejestracji, i wydawać bezpłatny miesięcznik/kwartalnik "Ambrozja" z fachowymi artykułami (finansowany ze składek członkowskich) - celowanymi do "zaawansowanych" pszczelarzy.
Można iść dalej - wielu narzeka na PZP - a co sto na przeszkodzie, aby założyć konkurencyjny związek? Wyjść jest wiele. Jak nam się coś nie podoba zmieńmy to, a nie biadolmy.
Kiedyś jeden ze znajomych zapytał się, czy jeżdżę w góry. Ja odpowiedziałem, że nie mam czasu. Odpowiedział: "nie masz potrzeby, bo jakby potrzeba była to i czas by się znalazł" - coś w tym jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 09:31 - śr 

Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 21:12 - wt
Posty: 182
Lokalizacja: Staszów, świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
I jeszcze jedno. Czasem wpadnie mi w ręce pismo PZP. 5 minut i nie mam co czytać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 09:33 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
wojtasikpawel pisze:
...Jak nam się coś nie podoba zmieńmy to...


To też jak widać wielu zmienia.
Zmieniając kupowane pismo. Jak to się mówi, głosują portfelem.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 09:34 - śr 
ADMINISTRATOR

Rejestracja: 24 listopada 2011, 23:28 - czw
Posty: 111
Lokalizacja: Podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: wielkop.korp.
Witam, widzę koledzy, że tematy Wydawnictwa Pasieka zaczynają dominować na tym forum i oto Wydawnictwu chodziło, cel został osiągnięty. Jeśli chodzi o pismo Pasieka zgodzę się z przedmówcą, myślę, że to wygląda na katalog reklamowy a artykuły merytoryczne są tylko wypełniaczem pustych stron, poza zdjęciami trudno tam znaleźć coś ciekawego. Wydawnictwo wchodząc na forum reklamę ma za darmo, jak zauważycie nawet nie jest błękitne. Jak długo będziemy zajmować się dogłębnie tematami podrzucanymi przez Wydawnictwo tym dla Pasieki Lepiej. Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako atak na Pasiekę mają dobrych marketingowców i potrafią to wykorzystać, zamiast coś budować swojego, wchodzą na nośniki już gotowe.
Pozdrawiam wszystkich, włącznie z Wydawnictwem.

_________________
Hary


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 10:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
adamjaku pisze:
Osoby, które zaczynają z pszczołami, a nigdy nie miały z nimi styczności, widzą ten świat zupełni inaczej, niż pszczelarz z domu w którym pszczoły "były zawsze".


Problem w tym, że młodzi autorzy nie opisują tego innego spojrzenia, tylko za pomocą kompilacji czy przeredagowania cudzych publikacji tworzą sztampowe artykuły i powtarzają pszczelarskie truizmy. Nie ma w tym nic dziwnego, bo niby skąd mieliby mieć praktyczną wiedzę i własne spostrzeżenia, po kilku latach praktyki na trzech ulach?


Mam nadzieje, że Bociank jest niedoinformowany w kwestii wynagrodzenia dla autorów i pani z redakcji to sprostuje. Byłoby to strasznie śmieszne, ale zarazem wiele wyjaśniłoby w kwestii jakości publikacji.
Proszę się zastanowić, kto stanowi "target" tego pisma.

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 10:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Ja tam jestem młody i jeszcze sporo ciekawych rzeczy znajduję.. choć coraz mniej. Kupiłem na początku wszystkie dostępne roczniki, przeczytałem do dechy do dechy. OD roku prenumeratę mam w sieci - i jakoś reklam nie widzę. Choć raczej nie przedłużę, bo jednak nieco za dużo to kosztuje. Dostęp przez stronę powinien być o połowę tańszy, wtedy - można poświęcić 20zł dla 1-2 ciekawych artykułów. I nie ma reklam natrętnych :)

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 13:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:15 - czw
Posty: 78
Lokalizacja: Klecza Dolna
Ule na jakich gospodaruję: ---
Witam serdecznie!

Dziękuję za wpisy i zainteresowanie "Pasieką". Muszę przyznać, że jest spora rozbieżność pomiędzy Państwa opiniami (w większości jednak jak się okazuje nie czytającymi pisma) a tymi, które wyrażono poprzez ankiety... Jednak nie jestem tym zaskoczona 8) . Zresztą pisałam już o wymierności ankiet, a teraz mamy pogląd jeszcze z innej strony, zatem dziękuję za poświęcony czas na wpisy, zwłaszcza tym, którzy potrafią w sposób inteligenty i konstruktywny ubrać swoje myśli w słowa.
Mam taką refleksję, że powinna to być norma, jednak, jak można zauważyć na innych wątkach (i nie tylko na tym Forum), wcale tak nie jest.
Zatem tym bardziej dziękuję tym, którym się chce :wink:

Co do honorariów, to oczywiście są one wypłacane Autorom. Teksty są wyceniane indywidualnie i uzależnione od kilku czynników, np. objętości publikacji, ilości i jakości zdjęć, poziomu publikacji. Zdarza się, że Autor rezygnuje z honorarium, np. na rzecz jakiegoś stowarzyszenia itp. lub np. publikujemy coś grzecznościowo (np. artykuł z informacją o powodzi i potrzebie pomocy).
Długo współpracujących i rzetelnych Autorów staramy się doceniać.
Pytanie "za ile" (ale "zamiarów autorskich nie mam") wydaje mi się nie na miejscu, tym bardziej, jeśli jego autor naprawdę oczekuje odpowiedzi z podaniem stawek.

Wpisy zamieszczane na Forach mają troszeczkę inną funkcję niż artykuły zamieszczane w piśmie, ale pod wieloma względami są również podobne, np. pogłębiają wiedzę osób zainteresowanych daną dziedziną. Tutaj na forum umieszczają Państwo wpisy zupełnie bezpłatnie (niektórzy mogą ponosić też koszty, np. związane z utrzymaniem serwera). Nie widzę więc problemu, aby dzielić się swoją wiedzą (jeśli ktoś ją posiada) z innymi, nie tylko tutaj, ale również na łamach pisma (a przy tym jeszcze otrzymać honorarium, mieć satysfakcję i pamiątkę dla pomotmnych :wink:).
Staramy się publikować artykuły adresowane do pszczelarzy „różnych stażem”, choć ostatnio na prośbę Czytelników więcej tych dla początkujących.
Teksty „Autorytetów” - jak Państwo określają – również pojawiały się na naszych łamach.

Adamjaku – uchylę rąbka tejemnicy i zdradzę, że w przygotowaniu jest podobna publikacja, o jakiej piszesz... Co prawda, nie jest opracowana przez „Autorytet”, ani adresowana do doświadczonych pszczelarzy, ale... ma tę „iskrę”, którą, mam nadzieję, dostrzegą też Czytelnicy tej publikacji. Właściwie, to bardziej doświadczeni pszczelarze mają szansę w tej lekturze odnaleźć cząstkę samego siebie sprzed lat, więc może i do nich jednak będzie też skierowana...

Co do reklam, to jak jak już pisałam - jest to sposób finansowania pisma. Gdybyśmy ich nie zamieszczali (zresztą jak prawie wszystkie pisma na rynku, wykluczając publikacje stricte naukowe finansowane na innych zasadach, ale też niedostępne dla przeciętnego Czytelnika), to "Pasieka" kosztowałaby 2 razy więcej.

Pojawiły się też tutaj wpisy dotyczące tzw. e-prenumeraty, tzn. dostępu do pełnej treści artykułów oraz książek. Dostęp jest ważny przez rok, upoważnia do wzięcia udziału w konkursie dla Prenumeratorów ("Opłać Prenumeratę do 30 listopada"). E-prenumerata jest tańsza od tradycyjnej o 15 zł, natomiast w jej cena obejmuje nie tylko bieżący numer, ale i wszystkie numery archiwalne (sukcesywnie uzupełnianie, obecnie od 2006 roku w serwisie) i pełną treść książek ("Biblioteczka pszczelarza z pasją") - na dzień dzisiejszy 6 pozycji. Wydaje się być to bardzo korzystna oferta.

Co do wpisu Pana Kolopika:
kolopik pisze:
Chodzi o to, że ktoś kogo mam mieć za preyjaciela na łamach swojego periodyku promuje moich wrogów którzy robią mi nieuczciwą konkurencję

to czy Pan nie ogląda telewizji z tego samego powodu? Nie czyta prasy codziennej?Nie korzysta np. z poczty elektronicznej, gdzie również są zamieszczane reklamy?
Rzecz jasna są to reklamy o innej treści (raczej niepszczelarskiej), ale jeśli któraś z firm będąca naszym reklamodawcą wykupi spot w tv, to czy zrezygnuje Pan z oglądania zupełnie danego programu?
To jest oczywiście Pańska decyzja i Pański wybór treści lub rezygnacja z całości (w tym przypadku z czytania czy kupowania pisma).
A jednak, z jakiegoś powodu zainteresował się Pan naszym wątkiem :wink:

Pozdrawiam!

_________________
Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło (przysłowie żydowskie)

Obrazek

Sklep internetowy Pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 14:35 - śr 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Do wydawnictwa Pasieka,jestem zdania, że to wydawnictwo mogłoby zaistnieć na forum Ambrozja, ale jak to zawsze bywa, coś za coś. Żeby istniało to forum, użytkownicy tego forum spontanicznie złożyli się i forum istnieje, być może dzięki właśnie tej spontanicznej akci. Natomiast Pasieka nic nam za to nie daje tylko chce się promować, zgoda, ale my chcąc poczytać coś niecoś w Pasiece, nie mamy takiego dostępu i zastanawiam się teraz czy warto było uiszczać jakąś tam kwote, żeby się ktoś promował. BoCiAnk, to jest Twoje forum i warto by było pomyśleć jak wcześniej napisałem "coś za coś".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 14:54 - śr 
Wydawnictwo Pasieka pisze:
A jednak, z jakiegoś powodu zainteresował się Pan naszym wątkiem

A tak. Pewnie pamięć i wniosek wyciągnięty w dzieciństwie z bajki o czerwonym kapturku mnie skusiły.
A co do reklam TV itp. to zaznaczę, że ich twórcy nie działają na moją szkode i mnie ino zachęcają czego na pewno nie powiem o mieszaczach miodów reklamowanych w Pani pisemku.
Pozdrawiam.


Na górę
  
 
Post: 06 marca 2013, 15:40 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:15 - czw
Posty: 78
Lokalizacja: Klecza Dolna
Ule na jakich gospodaruję: ---
Marian. pisze:
Do wydawnictwa Pasieka,jestem zdania, że to wydawnictwo mogłoby zaistnieć na forum Ambrozja, ale jak to zawsze bywa, coś za coś. Żeby istniało to forum, użytkownicy tego forum spontanicznie złożyli się i forum istnieje, być może dzięki właśnie tej spontanicznej akci. Natomiast Pasieka nic nam za to nie daje tylko chce się promować, zgoda, ale my chcąc poczytać coś niecoś w Pasiece, nie mamy takiego dostępu i zastanawiam się teraz czy warto było uiszczać jakąś tam kwote, żeby się ktoś promował. BoCiAnk, to jest Twoje forum i warto by było pomyśleć jak wcześniej napisałem "coś za coś".


Panie Marianie, tak jak pisałam w innym wątku na tym Forum, przygotowujemy dla Państwa niespodziankę (nie chciałabym napisać "ofertę" bo nie do końca pasuje, a i chyba też nie będzie się Państwu dobrze kojarzyć). Będę mogła zdradzić więcej szczegółów po akceptacji zespołu (obecnie w rozjazdach).
Proszę o cierpliwość i z góry dziękuję.

_________________
Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło (przysłowie żydowskie)

Obrazek

Sklep internetowy Pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 15:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
A jak zespol nie zaakceptuje to ......to .......niespodzianki nie bedze ..... moze lepiej nie obiecywac ......

:mrgreen:

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 17:22 - śr 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Wydawnictwo Pasieka pisze:
Muszę przyznać, że jest spora rozbieżność pomiędzy Państwa opiniami (w większości jednak jak się okazuje nie czytającymi pisma) a tymi, które wyrażono poprzez ankiety...

Stwierdzenie że opinie krytyczne zamieszczane są przez osoby nie czytające Pasieki jest znaczącym nadużyciem . Większość piszących prenumerowała lub też kupowała Pasiekę całymi rocznikami przez jakiś czas, lecz pismo nie spełniło ich oczekiwań, stąd ich opinie .Moim zdaniem w większości rzeczowe, które również podzielam.Problemem nie są reklamy ,mogą być ,ale oczekujemy, aby reklamy były wypełnieniem, a artykuły meritum czasopisma, a nie odwrotnie.
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 17:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
mariuszm pisze:
.Problemem nie są reklamy ,mogą być ,ale oczekujemy, aby reklamy były wypełnieniem, a artykuły meritum czasopisma, a nie odwrotnie.
Pozdrawiam Mariusz

Chyba całe sedno sprawy.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 18:14 - śr 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Wydawnictwo Pasieka pisze:
Jak już pisałam w dziale "Hyde Park"... -->"Przy kawie o sprawie"
Jeśli mają Państwo ciekawe spojrzenia na pszczelarstwo, własne sposoby na gospodarkę itp. to zachęcam do przesyłania swoich propozycji wydawniczych.
Widywałam u Państwa na Forum negatywne wpisy dot. niektórych autorów czy tekstów opublikowanych w "Pasiece". Można zatem się wykazać :wink:

Propozycje wydawnicze można przesyłać na teresa.kobialka(małpka)pasieka24.pl

Zauważyłam, że niektórzy z Państwa mają potencjał do pisania i odpowiednią wiedzę. Wystarczy ją "tylko" przelać na papier, tzn. monitor :D i przesłać do oceny redakcji.

W przypadku pytań bądź wątpliwości związanymi z współpracą - służę pomocą 8)

obiecałem nie pisać!
ale żenada, to już ostatni rok prenumeraty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 19:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Zapytanie do redakcji Pasieka . Czy jeśli artykuł będzie dobrej jakości, dużo wniesie to oprócz honorarium jeśli Autor zaznaczy to w opisie oprócz nazwiska imienia będzie dodane ze jest z Forum Ambrozja. I czy w takim przypadku miesięcznik dołoży parę słoiczków do rozwoju forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 20:03 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Oj ludzie, ludzie. Jak chcecie, to piszcie, macie u góry opisane warunki "mniej więcej". Nachapać się, raczej nikt nie nachapie. A może chociaż niektórych nazwisko zabłyśnie, czego wam szczerze życzę.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 22:01 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
adriannos pisze:
Oj ludzie, ludzie. Jak chcecie, to piszcie, macie u góry opisane warunki "mniej więcej". Nachapać się, raczej nikt nie nachapie. A może chociaż niektórych nazwisko zabłyśnie, czego wam szczerze życzę.


popieram. Nikt wam nie poda ile dostaniecie za artykuł i czy w ogóle coś dostaniecie na forum. Napiszcie 1 artykuł wyślijcie, napiszcie 2 wyślijcie jeśli pokaże się w czasopiśmie to przyjdzie czas na negocjowanie ceny przy pisaniu kolejnych artykułów. Jeśli będziecie pisać ciekawie to na pewno zostanie to docenione. Jeśli natomiast zapłata Was nie usatysfakcjonuje możecie spróbować w innym czasopiśmie, albo zrezygnować z pisania. Od samego gadania nic jeszcze nikt nie zrobił i nie osiągnął.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 22:10 - śr 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Czyżby tematy się skończyły czasopismu? Ileż można pisać o pszczelarstwie. A na niespodziankę to ja czekam, a jak będzie lipa to nie zawaham się skrytykować. :pala:
Dobra, żartowałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2013, 22:14 - śr 
górski_pszczelarz pisze:
adriannos pisze:
Oj ludzie, ludzie. Jak chcecie, to piszcie, macie u góry opisane warunki "mniej więcej". Nachapać się, raczej nikt nie nachapie. A może chociaż niektórych nazwisko zabłyśnie, czego wam szczerze życzę.


popieram. Nikt wam nie poda ile dostaniecie za artykuł i czy w ogóle coś dostaniecie. Napiszcie 1 artykuł wyślijcie, napiszcie 2 wyślijcie jeśli pokaże się w czasopiśmie to przyjdzie czas na negocjowanie ceny przy pisaniu kolejnych artykułów. Jeśli będziecie pisać ciekawie to na pewno zostanie to docenione. Jeśli natomiast zapłata Was nie usatysfakcjonuje możecie spróbować w innym czasopiśmie, albo zrezygnować z pisania. Od samego gadania nic jeszcze nikt nie zrobił i nie osiągnął.

Ja też Popieram i swoje zdanie mam takie
i napiszę co nie co
Nigdy Na tym forum nie brałem ani grosza za reklamę gdyż uważam że
Mogę coś zrobić za darmo dla innych ,
Piszecie że coś za coś
Ja Nie Chcę Nic i podam prosty przykład
Był Czas gdzie Pisałem do Pszczelarstwa i wiecie cooooo byłem dumny że drukowano moje porady itp
Nawet przez myśl mi nie przyszło wziąć złamanego grosza za to co napisałem Była to Dla Mnie Czysta Satysfakcja i Tyle
Naczelna Pasieki zaproponowała każdemu tu piszącemu .... Napisz a jak będzie Merytorycznie Wydrukujemy Wiec Nie widzę Bata Brać się do pisania kto chętny
Nie Patrzcie na reklamy jak nie chcecie Nie kupujcie jak nie chcecie Ale Nie Negujcie bo łatwo się ocenia kogoś tylko ciężko siebie


Na górę
  
 
Post: 06 marca 2013, 22:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
o pszczelarstwie można pisać zawsze i tematy nigdy się nie skończą.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2013, 00:02 - czw 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
BoCiAnk, napisałem to "coś za coś", ale to nie w sensie zapłaty, a jakiegoś dostępu do informacji "Pasieka", myśle, że autorka" Wydawnictwo Pasieka" napisała o tej niespodziance o której miałem na myśli pisząc" coś za coś". Bogdan jestem za tym, ale jednak jakiś dostęp do informacji dla użytkowników forum, chciażby dla Asistant Vip.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 marca 2013, 17:13 - czw 

Rejestracja: 01 maja 2011, 17:20 - ndz
Posty: 150
Lokalizacja: wadowice
dobrze by było aby ogłoszeniach zwłaszcza dotyczące zakupu pszczół była podana lokalizacja by nie wydzwaniać na drugi koniec polski po wiadomość ze mieszkam X kilometrów za daleko by po nie jechać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 marca 2013, 17:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 listopada 2010, 16:55 - sob
Posty: 343
Lokalizacja: Rozterk
Ule na jakich gospodaruję: WP i WLP
wojtasikpawel pisze:
I jeszcze jedno. Czasem wpadnie mi w ręce pismo PZP. 5 minut i nie mam co czytać.

Ja ostatnio kupiłem trzy kolejne, pierwszy przeczytałem cały, drugi chyba dwa artykuły a trzeci nie wiem po co kupiłem. Choć nie jestem prenumeratorem Pasieki, kupuję gazetkę od trzech lat może dłużej. Fajne byłyby artykuły np. DIY czyli zrób to sam, jak widać na tym forum majsterkowiczów nie brakuje, sam do takich należę. :pl:

_________________
„Paście się pszczółki po rozkosznej łące póki wam służą dni lata gorące. Wasz brzęk rozkoszny nikogo nie nudzi. Lepiej być z wami, niźli pośród ludzi.”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2013, 14:51 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2012, 17:05 - śr
Posty: 192
Lokalizacja: pomorskie Miastko
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Śpiewać każdy może podobnie jest z wydawaniem czasopism. Znalazłem w Googlach:

Cytuj:
Jak założyć gazetę lub czasopismo?


O ile założenie firmy potrafi sprawić niejednemu wielki kłopot do takiego stopnia, że nie wie od czego zacząć, to tym trudniej niedoświadczonemu będzie założyć gazetę lub czasopismo. By pomysłodawcom i przyszłym redaktorom naczelnym nie sprawiło
to żadnych problemów, przedstawiamy instrukcję, jak krok po kroku dotrzeć do zamierzonego celu.

1. Na początku podejmujemy decyzję jaki będzie charakter naszego tytułu, jego forma edytorska, założenia wydawnicze, linia programowa i zasięg.

2. Drugim krokiem jest wystąpienie na piśmie do Sądu Okręgowego wydział rejestracji w sprawie rejestracji czasopisma (art. 22 prawa prasowego).
W piśmie tym muszą być podane:

tytuł pisma
siedziba i adres redakcji
dane osobowe redaktora naczelnego
nazwa wydawcy
siedziba i adres wydawcy
częstotliwość ukazywania się (dziennik / tygodnik / dwutygodnik / miesięcznik / kwartalnik / rocznik / inne)

Siedziba redakcji może być taka sama jak wydawcy. Wydawca może być redaktorem naczelnym. O rejestrację może wystąpić osoba fizyczna lub prawna.

3. Zgodnie z art. 20 ust. 4 można wydać pismo, jeśli sąd nie rozpatrzył wniosku po 30 dniach od jego złożenia.

4. Należy sprawdzić w sądzie, czy przypadkiem nie jest już zarejestrowany podobny tytuł.

5. Wraz ze złożeniem
wniosku wskazane jest zarejestrować również domenę o nazwie tytułu oraz za pośrednictwem kancelarii patentowej znak towarowy.

6. Kolejnym krokiem jest uzyskanie numeru ISSN, co w polskim tłumaczeniu oznacza Międzynarodowy Znormalizowany Numer Wydawnictw Ciągłych. Z wnioskiem należy wystąpić do Biblioteki
Narodowej.

7. Posiadanie znaku ISSN związane jest:
przy prowadzeniu działalności gospodarczej z wielkością podatku VAT „0”, „7”, „22” przy sprzedaży egzemplarzowej (Ustawa VAT art. 146 oraz poz. 48 i 49 zał. 3)
wprowadzeniem do kolportażu (np. Ruch, Kolporter)
otrzymaniem Kodu Kreskowego na sprzedaż egzemplarzową za pośrednictwem:

Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Poligraficznego
cobrpp@cobrpp.com.pl, http://www.cobrpp.com.pl

Instytutu Logistyki i Magazynowania http://www.ilim.poznan.pl, http://www.qs1pl.org

Bez Kodu Kreskowego czasopismo nie będzie przyjmowane do sprzedaży w sieci jakiegokolwiek kolportera.

Forma organizacyjno-prawna wydawcy, osoba fizyczna, działalność gospodarcza, firma w rozumieniu KSH zależy od założeń wydawcy, o czym w pkt. 1. W tych sprawach decyduje wydawca i zasięga opinii w Urzędzie Skarbowym lub u doradcy prawno- finansowego.



Dodatkowe informacje na http://www.izbaprasy.pl

źródło: dziennikarze.info.pl


Tak więc wcale nie potrzeba żadnych stowarzyszeń czy innych zorganizowanych form. Wystarczy dobry pomysł, który będzie interesujący dla potencjalnych czytelników. Moim zdaniem patrząc po ruchu na tym forum ( a także po tym, jak często ja sam tu zaglądam) mamy tu spory potencjał, który zdaje się ktoś próbuje wykorzystać do własnych celów.

W sumie niegłupi pomysł na zarabianie pieniędzy bo jak się wyda czasopismo, które znajdzie nabywców ( czasem czytelników) to może to dać kilka groszy.

Tak dla porządku odnalazłem również informację czyj to jest biznes. Do czyjej kieszeni piszą autorzy, którzy cieszą się z możliwości opublikowania w czasopiśmie pasieka
BEE & HONEY SP Z O O
REGON: 356390560
NIP: 5512302178
KRS: 0000102539

Członkowie reprezentacji:
Nazwisko i imię: Funkcja lub stanowisko:
Krawczyk Rafał Prezes
Łysoń Tomasz Mariusz Wiceprezes


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2013, 21:32 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Rummel
Takich gości tu trzeba :okok:

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2013, 22:45 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2012, 17:05 - śr
Posty: 192
Lokalizacja: pomorskie Miastko
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Cytuj:
kolopik pisze:
Wydawnictwo Pasieka pisze:
A jednak, z jakiegoś powodu zainteresował się Pan naszym wątkiem

A tak. Pewnie pamięć i wniosek wyciągnięty w dzieciństwie z bajki o czerwonym kapturku mnie skusiły.
A co do reklam TV itp. to zaznaczę, że ich twórcy nie działają na moją szkode i mnie ino zachęcają czego na pewno nie powiem o mieszaczach miodów reklamowanych w Pani pisemku.
Pozdrawiam.

Święte słowa, a na dowód niech służą te zdjęcia:

Obrazek

nie dość, że mieszanina H.G.W czego to jeszcze zanim zrobiło się takie jak na zdjęciu imitowało płynny miód. Imitacja byle jaka, ale z pewnością nie jednego statystycznego zjadacza miodu przyciągnęła swoją ceną poniżej występujących w Polsce kosztów produkcji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2013, 19:38 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:09 - pn
Posty: 1276
Lokalizacja: Busko-Zdrój woj.świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: 40 uli 360x300 plus 3x 1/2 WLP
Wydawnictwo Pasieka pisze:
Zauważyłam, że niektórzy z Państwa mają potencjał do pisania i odpowiednią wiedzę


Nieskromnie zauważę, że niektórzy Koledzy z naszego forum mogliby stać
się liderami "Pasieki", ale czy o to chodzi....

pozdrawiam

_________________
sklep internetowy ModneButy.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2013, 10:40 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:15 - czw
Posty: 78
Lokalizacja: Klecza Dolna
Ule na jakich gospodaruję: ---
komeg pisze:
Wydawnictwo Pasieka pisze:
Zauważyłam, że niektórzy z Państwa mają potencjał do pisania i odpowiednią wiedzę


Nieskromnie zauważę, że niektórzy Koledzy z naszego forum mogliby stać
się liderami "Pasieki", ale czy o to chodzi....

pozdrawiam


Tzn.?
Myślę, że mamy podobny cel, jakim jest m.in. upowszechnianie wiedzy pszczelarskiej. Nie widzę problemu, aby najzdolniejsi przy okazji zapisali się na kartach "historii" dla potomnych, a przy okazji troszeczkę zarobili :D

_________________
Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło (przysłowie żydowskie)

Obrazek

Sklep internetowy Pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2013, 13:06 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Wydawnictwo Pasieka pisze:
...a przy okazji troszeczkę zarobili :D
a większą troszeczką efektów ich pracy zajmie się Wydawnictwo Pasieka. Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2013, 13:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
marcyha, To chyba normalne, że komercyjny wydawca chce coś zarobić. Jak dla mnie nie ma nic sprośnego. Chyba, że za tekst na miarę Nobla policzą psie pieniądze. A zobacz na nasze forum. Wiedzą dzielimy się tu za darmo. I jakoś żyjemy, a jeden drugiemu nic nie wypomina.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2013, 13:27 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
No to mi powiedz, co byś powiedział, gdyby znalazł się tu ktoś, kto by powiedział tak: "wiecie co, piszecie takie wspaniałe, dobre rady. Skopiowałem sobie je i wydam książkę. Wam moi kochani podsyłam niniejszym po garści nasion. Dziękuję serdecznie za owocną współpracę i liczę na dalszą."?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2013, 13:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
ach zapomniałam ..."robię to wszystko dla dobra pszczelarstwa polskiego (m.in.)."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2013, 13:38 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
marcyha, A niech sobie zarabia. Informacji i sprawdzonych i bzdetnych jest tutaj dostatek. Jak to logicznie poukłada w całość to już za to warto mu zapłacić. Mi wystarczy moja własna wiedza i praktyka 20-toletnia. Jak potrzebuję się o czymś przekonać to wolę sam sprawdzić. A co do papieru czy klawiatury, to one wszystko przyjmą.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2013, 15:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:15 - czw
Posty: 78
Lokalizacja: Klecza Dolna
Ule na jakich gospodaruję: ---
marcyha pisze:
Wydawnictwo Pasieka pisze:
...a przy okazji troszeczkę zarobili :D
a większą troszeczką efektów ich pracy zajmie się Wydawnictwo Pasieka. Obrazek


Rozumiem, podobnie jak "przeciętny zjadacz miodu", który kupując słoik "płynnego złota" np. za 30 zł narzeka, że drogo i twierdzi, że pszczelarz zbija na tym kokosy i dorabia się zdzierając z klientów...
Trudno się dziwić, jeżeli klient nie ma świadomości pracy, wysiłku, wiedzy i kosztów, jakie pszczelarz musiał ponieść na pozyskanie tego słoika miodu (a do tego jeszcze transport, czas, opłaty np. targowe itd.) - sami Państwo wiedzą.

Proszę zwrócić również uwagę, że w jakiś sposób "promujemy" danego autora. Ponosimy nakłady wydania i kolportażu pisma.

Intencje autorów (nie tylko tych piszących do "Pasieki") są różne, jedni chcą się dzielić wiedzą i czasem nawet publikują za darmo, inni chcą "zaistnieć", jeszcze inni dorobić (celowo użyłam słowa "dorobić" a nie "zarobić" bo trudno w jakimkolwiek czasopiśmie za jeden artykuł otrzymać honorarium wysokości np. miesięcznej pensji. Przy tego typu współpracy jest to zajęcie dodatkowe - abstrahując od zawodowych dziennikarzy i redaktorów).

_________________
Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło (przysłowie żydowskie)

Obrazek

Sklep internetowy Pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 marca 2013, 12:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Niektórym żal gardło ściska. Proponuje interpelacje do sejmu w tej sprawie napisać.. :haha: :haha: Niektórzy to mają faktycznie poważne problemy :shock:

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji