FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:51 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 07 sierpnia 2014, 14:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:15 - czw
Posty: 78
Lokalizacja: Klecza Dolna
Ule na jakich gospodaruję: ---
Pani Marzeno,
Ilość nacięć na papierze ochronnym etykiet uzależniona jest od arkusza papieru drukarskiego i wypadają one losowo. Niestety przy utrzymaniu bieżącej ceny na etykiety nie mamy wpływu na ich ilość i dobór zagęszczenia. Aby optymalnie wykorzystać arkusz papieru zdarza się, że równocześnie drukujemy etykiety i np. banderole, które są węższe od etykiet i w zależności od rozłożenia na arkuszu drukarskim, mogą wymagać większego zagęszczenia tych nacięć. Przy druku kolejnych nakładów etykiet, w miarę możliwości, postaramy się zwracać uwagę drukarni, aby uniknąć tak krótkich fragmentów papieru ochronnego przy brzegach etykiet - niestety na dzień dzisiejszy przy zachowaniu obecnej ceny na etykiety nie mamy takiej możliwości.

Niezależnie od ilości nacięć, papier ochronny najlepiej zdejmuje się po "przełamaniu" etykiety (widoczne na zamieszczonym poniżej filmiku).
Etykiety można przyklejać na kilka sposobów (zapewne każdy ma swoją "wypracowaną" metodę), ale najczęściej chyba stosowane są dwa:
Pierwszy polega na odklejeniu papieru ochronnego tylko z jednego boku, umieszczeniu etykiety na słoiku, a następnie równoczesnym odklejaniu pozostałego papieru ochronnego i dociskaniu etykiety do słoika.
Według drugiego sposobu klejenia etykiet zdejmujemy całość papieru ochronnego i naklejamy etykietę na słoiku od środka w kierunku brzegów.

Poniżej wklejam link do filmu jak naklejać etykiety na słoiki z miodem:
https://www.youtube.com/watch?v=RRbVwJUkYbU

Pozdrawiam
Teresa Kobiałka

_________________
Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło (przysłowie żydowskie)

Obrazek

Sklep internetowy Pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 16 sierpnia 2014, 16:11 - sob 
Warto zainwestować w swoje etykiety które wyróżniają pszczelarza z pośród całej gamy oferowanych na rynku
etykieta to nie wszystko na etykiecie głównie powinno być co za produkt oferujemy klientowi i dane adresowe które umożliwiają klientowi powrót do pszczelarza
na dole tej stronki są pokazane moje :wink:
http://miodpasiekaambrozja.blogspot.com/


Pasieka Michalski pisze:
Obecnie stworzenie projektu etykiety to koszt max 200 zl, szablonów jest do wyboru cała masa, druk 15000 etykiet i tyleż banderoli w najwyższej jakości na błyszczącym papierze to wydatek około 1600 zl(wiem bo zamawiam)


To bardzo przepłaciłeś
ja za projekt zapłaciłem 30 zł
A za 10 tyś etykiet 800 zł do tego dostałem 5 tyś wizytówek gratis które powstały podczas cięcia etykiet gdzie z każdego arkusza dostawał dość spory kawałek


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 17 sierpnia 2014, 00:13 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wydawnictwo Pasieka pisze:
Pani Marzeno,
Ilość nacięć na papierze ochronnym etykiet uzależniona jest od arkusza papieru drukarskiego i wypadają one losowo. Niestety przy utrzymaniu bieżącej ceny na etykiety nie mamy wpływu na ich ilość i dobór zagęszczenia. Aby optymalnie wykorzystać arkusz papieru zdarza się, że równocześnie drukujemy etykiety i np. banderole, które są węższe od etykiet i w zależności od rozłożenia na arkuszu drukarskim, mogą wymagać większego zagęszczenia tych nacięć. Przy druku kolejnych nakładów etykiet, w miarę możliwości, postaramy się zwracać uwagę drukarni, aby uniknąć tak krótkich fragmentów papieru ochronnego przy brzegach etykiet - niestety na dzień dzisiejszy przy zachowaniu obecnej ceny na etykiety nie mamy takiej możliwości.

Niezależnie od ilości nacięć, papier ochronny najlepiej zdejmuje się po "przełamaniu" etykiety (widoczne na zamieszczonym poniżej filmiku).
Etykiety można przyklejać na kilka sposobów (zapewne każdy ma swoją "wypracowaną" metodę), ale najczęściej chyba stosowane są dwa:
Pierwszy polega na odklejeniu papieru ochronnego tylko z jednego boku, umieszczeniu etykiety na słoiku, a następnie równoczesnym odklejaniu pozostałego papieru ochronnego i dociskaniu etykiety do słoika.
Według drugiego sposobu klejenia etykiet zdejmujemy całość papieru ochronnego i naklejamy etykietę na słoiku od środka w kierunku brzegów.

Poniżej wklejam link do filmu jak naklejać etykiety na słoiki z miodem:
https://www.youtube.com/watch?v=RRbVwJUkYbU

Pozdrawiam
Teresa Kobiałka


ja nie widze żadnego problemu, od kilku lat kupuje wspomniane etykiety
i problemu nie widze
etykiete łamie na pół i odklejam folie ochronną która odchodzi prawie zawsze w całosci a pozniej na słoik od srodka w kierunku konców, jak widac nawet z najprostszych rzeczy ludzie robią problemy

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 17 sierpnia 2014, 15:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 września 2007, 21:16 - ndz
Posty: 418
Lokalizacja: ożarów maz-Wola Wodynska
Ule na jakich gospodaruję: wz,wielkopolski
kudlaty, Kol. w dużej części zgadzam się z tobą Ale w tamtym roku częsć etykiet kupiłem gdzie tych nacięć było cztery i chyba żeby wkurzyć , boczne paseczki papieru miały dosłownie około 6mm szerokości , to dopiero była zabawa Mi się udało je ponalepiac ale r,ekoma żony, mi brakło cierpliwosci Pozdrawiam Krzys :pl: :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 10 sierpnia 2015, 11:38 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Nie wiem czy Wydawnictwo Pasieka, jeszcze tu zagląda,ale spróbuję.
W swojej ofercie macie Państwo etykiety owalne pasujące do słoików 720ml tzw Miś.Myślę,ze wraz ze zmianą producenta tych słoików zmienił się również ich wzór-brak "ryflowań"oraz zmieniony rozmiar.
Obecnie proponujecie Państwo słoiki 720ml Miś,do których etykiety owalne nie pasują-marszczą się,etykieta prostokątna rónież się marszczy.
Stąd moje pytanie,czy znany jest Państwu ten problem i jak planujecie go rozwiązać.Nie chciałbym zmieniać słoików ,bo stosuję je od lat i mój miód kojarzony jest z takim opakowaniem.
Wybrałem taką formę pytania,bo może to dotyczyć i innych pszczelarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 10 sierpnia 2015, 12:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
No właśnie ,ja również szukałem naklejek do typu amfora co by się nie marszczyły. Dwie pojemności 500 coś tam i 720 ,jedna naklejka chyba nie obskoczy dwóch pojemności,pozostanie obklejanie nakrętki ,ewentualnie druk na te dwie pojemności indywidualnie

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 10 sierpnia 2015, 13:30 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Tu jest fajna etykieta :twisted:

Etykieta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 10 sierpnia 2015, 13:37 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:15 - czw
Posty: 78
Lokalizacja: Klecza Dolna
Ule na jakich gospodaruję: ---
Dzień dobry!

Na słoik A24:

http://sklep.pasieka24.pl/sloiki-na-mio ... &results=1

proponujemy etykiety E500-E512:

http://sklep.pasieka24.pl/etykiety-na-s ... &results=1

Obrazek

Niestety kształt słoika uniemożliwia naklejenie etykiety na jego bocznej powierzchni bez zaginania etykiety, dlatego zaproponowaliśmy etykiety pasujące na wieczko i pełniące jednocześnie funkcję banderoli.

Aby na etykiecie zmieściły się dane wymagane prawem o odpowiedniej wielkości czcionki (oraz zdjęcie podnoszące atrakcyjność etykiety, a tym samym i miodu oferowanego do sprzedaży), również i boczne paski etykiety zostały dopasowane jako możliwie szerokie.

Do "amforek" proponujemy pudełka:
http://sklep.pasieka24.pl/116-pudelka-o ... oik-106-ml

gdyż ich kształt również uniemożliwia naklejenie etykiety.


Etykiety owalne proponujemy naklejać na słoiki o kształcie zbliżonym do walca.

Słoik "Miś", o którym pisze emka24 (z tłoczeniem pod etykietę owalną) został wycofany z oferty z powodu niedostępności w hucie. Niestety na dzień dzisiejszy nie jest obecny na rynku.

_________________
Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło (przysłowie żydowskie)

Obrazek

Sklep internetowy Pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 10 sierpnia 2015, 17:38 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Mam uwagę do etykiet oferowanych przez Państwa firmę. Mianowicie chodzi o klej. Nie wiem czy wszyscy mają z tym problem czy nie, w każdym razie ja mam i jest on poważny.
Niestety, ale etykiety można kleić tylko zaraz przed sprzedażą. Naklejone wcześniej deformują się po pewnym czasie i nie wyglądają zbyt ładnie na słoiku.
Ze swojej strony polecałbym dobranie z drukarnią odpowiedniej jakości kleju tak aby tego typu sytuacje się nie zdarzały.
Proszę o wpis również pozostałych pszczelarzy korzystających z gotowych etykiet, jak wygląda sytuacja na Waszych słoikach?
Nie piszę tego w celu obrażania kogokolwiek lub antyreklamy, ale bardziej w takim celu, aby dążyć do coraz to lepszej jakości. A niestety słoik miodu jest produktem premium i zdeformowana etykieta bardzo psuje ostateczną ocenę.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 10 sierpnia 2015, 21:41 - pn 

Rejestracja: 19 stycznia 2009, 21:00 - pn
Posty: 406
Lokalizacja: Kuj-pom.
To prawda. U mnie dzieje się to samo. Po pewnym czasie etykiety się " marszczą ". Powstają pionowe fałdki, nie przylegające do słoika.
Nie wygląda to estetycznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 19 sierpnia 2015, 10:25 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:15 - czw
Posty: 78
Lokalizacja: Klecza Dolna
Ule na jakich gospodaruję: ---
Dzień dobry!

Temat marszczących etykiet był już poruszany na forum:
viewtopic.php?t=9468

Etykiety marszczą się pod wpływem wilgoci i różnicy temperatur. Jeśli przeniosą Państwo "zimny" słoik z miodem do cieplejszego pomieszczenia i od razu nakleją Państwo na niego etykietę, to może się zmarszczyć.

Poza sygnałem od Państwa na forum, 2 lata temu, od tamtej pory nie mieliśmy żadnych uwag związanych z marszczeniem się etykiet.

_________________
Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło (przysłowie żydowskie)

Obrazek

Sklep internetowy Pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 20 sierpnia 2015, 00:13 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Może ktoś podpowie, gdzie komfortowo dla wyglądu i portfela nabyć 100 szt mini etykiet "Propolisówka" lub "Nalewka z propolisu", pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 20 sierpnia 2015, 00:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Drukarka+foto+czas+tusz (proszek)

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 20 sierpnia 2015, 00:31 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
adriannos pisze:
Drukarka+foto+czas+tusz (proszek)
to nie wyjdzie tanio:)) Nie mam drukarki, pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 27 sierpnia 2015, 11:25 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Wydawnictwo Pasieka, jeśli przez te dwa lata nie było nic zrobione w celu naprawy tego zjawiska to logiczne że marszczą się nadal. A marszczą się i u mnie i to bez przenoszenia słoików.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 30 września 2015, 16:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
Wydawnictwo Pasieka, dlaczego wysyłka zakupionych etykiet trwa tak koszmarnie długo? Chyba że to ja mam takiego pecha ale to już kolejny raz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 01 października 2015, 11:07 - czw 

Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 16:55 - pt
Posty: 586
Lokalizacja: Górale
Bo Ci co zgłaszali te problemy już dawno mają swoje etykiety tak jak ja :D

_________________
"Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Winston Churchill.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 01 października 2015, 12:27 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 marca 2009, 15:15 - ndz
Posty: 632
Lokalizacja: Mazury Orzysz
Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
To chyba najlepsza na to rada. Trzeba się rozejrzeć za jakąś sensowną ofertą na zaprojektowanie prostego loga i etykiety :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 02 października 2015, 06:36 - pt 
mardrak pisze:
Wydawnictwo Pasieka, dlaczego wysyłka zakupionych etykiet trwa tak koszmarnie długo? Chyba że to ja mam takiego pecha ale to już kolejny raz.
Firma była w trakcie przeprowadzki, może z tego wynikło opóźnienie. Najprościej zadzwonić i zapytać.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 04 października 2015, 17:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
mardrak, długo to pojęcie względne, dopisz jak długo czekasz ,da to do myślenia dla pozostałych.Jak CarIvan, zauważył ważniejsza przeprowadzka jak czyjeś zamówienie.Za miesiąc przypomnij się telefonicznie jeszcze kilka razy

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Etykiety
Post: 20 października 2015, 14:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:15 - czw
Posty: 78
Lokalizacja: Klecza Dolna
Ule na jakich gospodaruję: ---
Dzień dobry!
W sprawach pilnych, zwłaszcza dotyczących zamówień prosimy o kontakt telefoniczny 33 845 10 11, 33 873 51 40.

Niedawne opóźnienia w wysyłce zamówionych etykiet itp. produktów zamówionych w naszym sklepie internetowym, o których Państwo pisali były spowodowane przeprowadzką do nowej siedziby firmy, jak również przygotowaniami do Dni Otwartych oraz Rajdu w obronie pszczół.

Przepraszamy za opóźnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Aktualnie staramy się realizować zamówienia na bieżąco.

Pozdrawiamy
Zespół Pasieki

_________________
Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło (przysłowie żydowskie)

Obrazek

Sklep internetowy Pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji