FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:56 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Broszurki
Post: 12 marca 2013, 09:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:15 - czw
Posty: 78
Lokalizacja: Klecza Dolna
Ule na jakich gospodaruję: ---
Rob, jako że zadał Pan pytanie w temacie "Etykiety" a dotyczy ulotek, założyłam nowy temat i skopiowałam Pańskie pytanie tutaj :-)
Rob pisze:
Kupuję u was broszurki reklamowe z serii U1, U2 itd. Brakuje ewidentnie broszurki na miód nawłociowy. Rozumiem, że nie ma ekonomicznego sensu tworzenie broszurki dla każdej odmiany ale ten miód jest naprawdę popularny.


Informacje na temat miodu nawłociowego zamieściliśmy na ulotkach U54, U56 oraz w broszurce K77.
Być może po wyczerpaniu nakładu broszurek reklamowych z serii U1, U2 itd. opracujemy nowy wzór na miód nawłociowy (lub przy okazji nowej serii w przyszłości).
Pozdrawiam

_________________
Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło (przysłowie żydowskie)

Obrazek

Sklep internetowy Pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Broszurki
Post: 12 marca 2013, 12:40 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Problem polega na tym, że strategia marketingowa jaką opracowałem dla poprawy sprzedaży swoich miodów (nie tylko ja mam takową)zakłada ujednolicenie etykiet, banderoli, wszelkiego rodzaju informatorów i broszurek (dlatego nie jestem specjalnie zainteresowany innymi seriami broszur). W ten sposób jestem personalnie kojarzony z wyglądem zewnętrznym opakowania na miód co w połączeniu z jakością przekłada się na zwiększenie sprzedaży (słowa wielu klientów: zawsze kupuję u tego pana co tak ładnie owija sznurkiem i dodaje czerwona broszurkę). Brak możliwości dodania na bieżąco nowego produktu świadczy o małej elastyczności, tym bardziej że nie mówimy o miodzie z ogórecznika a o popularnej nawłoci.
Skoro już rozmawiamy o tym to czy nie warto wprowadzić broszur dotyczących innych miodów w podobnej szacie graficznej jak dostępne obecnie ale możliwych do zakupienia na indywidualne zamówienie...pewnie byłyby nieco droższe ale i miody odmianowe sprzedaje się drożej i w sumie i tak byłoby to dla pszczelarza korzystne

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Broszurki
Post: 13 marca 2013, 15:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2013, 09:15 - czw
Posty: 78
Lokalizacja: Klecza Dolna
Ule na jakich gospodaruję: ---
Panie Rob, bardzo słuszną uwagę Pan zamieścił odnośnie strategii marketingowej. Rozumiemy przywiązanie naszych klientów do danej linii etykiet (lub innych produktów), dlatego bardzo rzadko wycofujemy jakieś wzory z oferty, a raczej staramy się "do kompletu" dopasować pozostałe produkty (np. banderole, nakrętki drukowane z naszych projektów czy pudełka do etykiet - tak aby tworzyły spójną całość i można je było ze sobą zestawiać w różnych kombinacjach).

Mam dla Pana dobrą wiadomość, w ciągu najbliższych miesięcy będziemy drukować wspomniane broszurki i najprawdopodobniej wprowadzimy nowy wzór - na miód nawłociowy.
Pytał Pan również o możliwość opracowania broszurek na indywidualne zamówienie i tak jak Pan przypuszcza wychodzi to drożej (cena uzależniona jest od skomplikowania wzoru, czy byłby zlecony czy przekazane gotowe pliki, jak również w dużej mierze od nakładu). Dodatkowo trzeba zamówić określoną przez daną drukarnię minimalną ilość (zapewne wyrażona w tysiącach sztuk, ale to też jest zależne od drukarni, jak również od tego czy w danym momencie drukujemy coś dla siebie i np. możemy "odstąpić" tzw. użytek).
W przypadku zainteresowania indywidualnym zamówieniem proszę o kontakt na priv.
Pozdrawiam

_________________
Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło (przysłowie żydowskie)

Obrazek

Sklep internetowy Pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji