FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 22:51 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 grudnia 2011, 18:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Właśnie była w telewizji reklama miodu firmy Huzar z Nowego Sącza.
Emisja po teleexpresie , czyli w drogim bardzo czasie.
Co to za firma ? nasza rodzima czy importer miodu z zagranicy ?
Zna ktoś ?
Napiszcie coś.

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2011, 18:46 - czw 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witam
Oglądałem .
Reklama dźwignią handlu ,jak się sprowadza tyle miodu to nie warto wydać kasy na reklamę?
pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2011, 19:04 - czw 
Od tego importera biedronka kupuje miody i nieraz na pułkach widziałem , wielokwiatowy 300ml za 9zł w marcu nie skrystalizowany. :tasak: :tasak:

Huzar Sp. z o.o. powstała w 2001 jako następczyni prawna spółki cywilnej operującym na polskim rynku od 1997r. Od początku swej działalności Huzar specjalizował się w obrocie miodami pszczelimi wysokiej jakości. W miarę powiększania rynków zbytu, a tym samym rozbudowy bazy produkcyjnej ? Huzar inwestuje w nowe technologie zapewniające niezmienna jakość miodów opuszczających Zakład. W roku 2001 Zarząd Spółki zadecydował o wdrożeniu i certyfikacji Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2000. W dwa lata później wprowadzono System Zabezpieczenia Zdrowotnego Żywności HACCP. Działalność Spółki to nie tylko skup i sprzedaż. Na nasze zlecenie zostały przeprowadzone w 2003 roku badania w Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyniki dowiodły, korzystny wpływ miodów pszczelich w procesie leczenia schorzeń serca i układu naczyniowego człowieka, co zostało poparte Certyfikatem wydanym przez Klinikę. Marka Huzar została uznana licznymi nagrodami nadanymi przez konsumentów- wśród nich statuetką Konsumenckiego Znaku Jakości ?Za miód gryczany i piękne opakowania? oraz certyfikatem "Najlepsze w Polsce" co jest odpowiednikiem godła promocyjnego "Dobre bo Polskie". Przełom roku 2005 i 2006 przyniósł nam prestiżowe wyróżnienie "Gazele Biznesu 2005" przyznawane firmom o najbardziej dynamicznym wskaźniku rozwoju.

Miody najlepsze w Polsce !!! w bałwanów ludzi robią :pala:

http://www.huzar.sacz.pl/index.html?gal_id=315


Na górę
  
 
Post: 22 grudnia 2011, 20:22 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Oni produkują mjut taki dla blondynek, tzn. dwuwarstwowy połowa to płynna a połowa skrystalizowana. A czemu blondynek ,bo czasem ma chęćna płynny a czasem na skrystalizowany ,a ten mjut jest akurat dla takich klientów . Jak smakuje , z czego wykonany trudno odpowiedzieć ,ważne że jest takie cóś na rynku .A Klient Nasz Pan .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2011, 21:10 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
miód huzar to gów-o ale pewnie i tak go sprzedadzą wiecej niż wszyscy pszczelarze na tym forum smutne lecz prawdziwe :głupek ze mnie:

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2011, 21:21 - czw 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Nie tak dawno w temacie "Z innej beczki" na tym forum zamieściłem skany artykułu jaki ukazał się na łamach Pszczelarza Polskiego O firmie Huzar. Jakoś przeszło to zupełnie bez echa nikogo to nie zaniepokoiło, chyba że promocja takiej firmy Przez PZP to normalne zjawisko i tylko ze mną coś nie tak. Według mnie jeżeli taka organizacja jak PZP zamieszcza na łamach swojej gazety takie artykuły to jest BARDZO ŹLE. Ukazanie się tego artykułu ostatecznie utwierdziło mnie w przekonaniu że nie warto być członkiem takiej organizacji, płacić składki i podpisywać się własnym nazwiskiem pod tym wszystkim. W nadchodzącym roku rezygnuję z przynależności do PZP.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2011, 21:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
Dwa lata temu nie wiedziałem nic o miodach i o pszczółkach i raz lub dwa kupiłem miód Huzar i po spożyciu tegoż miodu normalnie gardło szczypie jak hol..ra a miód ma własciwości lecznicze na gardło - co to za miód ?? !!! Kto miał podobne bliskie spotkania z tym miodem niefajne??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2011, 21:51 - czw 
harpia pisze:
Dwa lata temu nie wiedziałem nic o miodach i o pszczółkach i raz lub dwa kupiłem miód Huzar i po spożyciu tegoż miodu normalnie gardło szczypie jak hol..ra a miód ma własciwości lecznicze na gardło - co to za miód ?? !!! Kto miał podobne bliskie spotkania z tym miodem niefajne??


Moja mama kupiła nie cały rok temu do pieczenia placków na Wielkanoc to ten wielokwiatowy nie miał żadnego smaku , ostry ! smak prawie jak sztuczny miód :(


Na górę
  
 
Post: 22 grudnia 2011, 22:13 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Lenin pisze:
Nie tak dawno w temacie "Z innej beczki" na tym forum zamieściłem skany artykułu jaki ukazał się na łamach Pszczelarza Polskiego O firmie Huzar. Jakoś przeszło to zupełnie bez echa nikogo to nie zaniepokoiło, chyba że promocja takiej firmy Przez PZP to normalne zjawisko i tylko ze mną coś nie tak. Według mnie jeżeli taka organizacja jak PZP zamieszcza na łamach swojej gazety takie artykuły to jest BARDZO ŹLE. Ukazanie się tego artykułu ostatecznie utwierdziło mnie w przekonaniu że nie warto być członkiem takiej organizacji, płacić składki i podpisywać się własnym nazwiskiem pod tym wszystkim. W nadchodzącym roku rezygnuję z przynależności do PZP.

Za sponsoring jakoś trzeba się odwdzięczyć.

Dzisiaj w Tesco na pułkach pod różnymi odmianami i nazwami widziałem "mjut" (spodobała mi się nazwa użyta przez qq) firmy Huzar. Na wszyskich informacja drobnym druczkiem "mieszanka miodów z UE i z poza UE".

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2011, 15:17 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 marca 2010, 19:40 - ndz
Posty: 336
Lokalizacja: pow. Stalowa Wola
Przeciętny klient nie ma zbytniego pojęcia o jakości miodu. Widzi w supermarkecie ładnie wyglądający produkt miodopodobny, który w styczniu,lutym, marcu ma płynną konsystencję, a jest przy tym tani, więc go kupuje. Ale jeżeli ten sam klient zakupi miód u pszczelarza, pozna jego smak i przy okazji dowie się coś na temat tego produktu, prawdopodobnie drugi raz nie skusi się na "mjut" z supermarketu. Dlatego bardzo ważne jest utrzymanie kontaktu ze stałymi klientami i zachęcanie do kupna poprzez stosowanie promocji, rabatów , odpowiednią reklamę w miejscach sprzedaży itp.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2011, 16:06 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
Ludzie to wyglada mniej wiecej tak hurtownia gdzie pracuje sprzedaje ok tony miodu miesięcznie (srednio bo to zalezy od sezonu ale rocznie bywa ze 12 ton pojdzie) takich jak nasza jest w hu hu i ludzie nie patrza na jakosc liczy sie cena za 12 zeta ma byc, czasem ktos kupi ode mnie z odbiorców i taki drugi raz nawet nie pisnie o cenie ale handel na wieksza skale odpada na ludzi nie działa ze to rozpuszczony cukier jakis tam smak ma i na tym bazują takie własnie firmy bo nikt mi nie powie ze sprzeda miód ze swojej pasieki ponizej 10 zł rozlany do słoika z nalepką itd to jest niemozliwe zeby on był dobry po prostu przewyzsza koszty poza tym, ludzie w swoim braku wiedzy przychodza z reklamacją ze sie skrystalizował (zcukrzył) jak to uzywają na moim terenie pseudopszczelarze i wytłumaczenie im ze tak ma być jest ciezkie dobrze ze mam internet i czasem takiemu musze pokazać jak krowie, według mnie po prostu społeczenstwo jest niedoinformowane nie wiedza jak na to patrzec i to niestety nasze zadanie zeby do nich dotrzec pokazac im jak ma wygladać miód bo inaczej to takie firmy beda nam sie w twarz smiac sprzedajac mjut w ilosciach o których nam sie nie sniło a rynek zbytu jest potezny w samej tylko mojej miejscowosci 30tys supermarket potrafi zgolic 5-7 ton w roku to jest jeden w którym mam kolege a ile jest takich sklepów więc jest o co walczyc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2011, 19:34 - pt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witam

Seli to jest właśnie całe sedno sprawy , w ciągu 5 lat ubędzie pasiek w Polsce z tego powodu przynajmniej z połowę , do 10 lat praktycznie pszczelarstwo w Polsce nie będzie istnieć dzięki unii ,przepisom, jeszcze jakby z dwie ,trzy firmy weszły na rynek z miodem chińskim to pszczelarstwo leży.

pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2011, 10:15 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Miodomir pisze:
Witam

Seli to jest właśnie całe sedno sprawy , w ciągu 5 lat ubędzie pasiek w Polsce z tego powodu przynajmniej z połowę , do 10 lat praktycznie pszczelarstwo w Polsce nie będzie istnieć dzięki unii ,przepisom, jeszcze jakby z dwie ,trzy firmy weszły na rynek z miodem chińskim to pszczelarstwo leży.

pozdrawiam Tomek


Taki raper kiedyś śpiewał: "przestań krytykować - zacznij godnie reprezentować" Skoro wiesz jak działa ten biznes to dlaczego nie założysz hurtowni i nie zaczniesz w końcu zarabiać sporej kasy? Najlepiej jest ponarzekać na "innych" tj unie, przepisy, urzędników i cały system a samemu nic nie zmienić. Pewnie że pasieki padną bo nie wytrzymają konkurencji taniego miodu. A gdzie jest PZP? żeby zając się edukacją, informacją że dobre po polskie, że miód miodowi nie równy, że może warto było by zmniejszyć słoiki i zejść z ceną? Są takie środki przekazu jakby ktoś nie wiedział jak internet i telewizja (strona www PZP wygląda jak zrobiona za 1000 zł lata świetlne temu) Sami sobie gotujemy ten los, widzimy to i nic nie robimy.
Na marginesie: osobiście dostanę w 2012r w połowie za darmo!!!! miodarkę dzięki unii. Pytanie co dostanę zapisując się do struktur PZP jako młody rozpoczynający hobbistycznie pszczelarstwo członek opłacający na dzień dobry składki? :haha:

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2011, 10:32 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ale miodarke na tych warunkach dostaniesz:
-- poprzez organizacje pszczelarską która ma akredytowany odpowiedni program w agencji
-- lub będąc pszczelarzem zawodowym o określonej rentowności.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2011, 10:48 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Zdzisław pisze:
Ale miodarke na tych warunkach dostaniesz:
-- poprzez organizacje pszczelarską która ma akredytowany odpowiedni program w agencji
-- lub będąc pszczelarzem zawodowym o określonej rentowności.


Ok zgadza się, tyko kasa jest z unii a PZP ja tylko dystrybuuje. To samo mógł by robić Urząd Marszałkowski, ARR, ARiMR iszereg innych w danym miejscu którzy zajmują się podobnymi zadaniami. Więc PZP nie wnosi nic wręcz przeciwnie utrzymuje swoją leciwą już administrację. Z mocy prawa zajmuje się czymś, czym ktoś musiałby się zając. To chyba za mało jak na "działalność misyjną" :pl:
Acha i nie jestem pszczelarzem zawodowym chyba bym się nie odważył :(

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2011, 13:20 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
Ja nieśmiało może wyprowadzę niektórych z błędnego rozumowania otóż ta firma nie jest producentem a tylko i wyłącznie firmą która specjalizuje się w konfekcjonowaniu produktów spożywczych. Jeśli firma pisze że jest producentem miodów to po prostu wprowadza klientów w błąd.


Pozdr
Witamina

_________________
Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 12:31 - pn 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dzisiaj była reklama biedronki ,a w niej miód złota pasieka huzar 1kg 14,99 codziennie niskie ceny. :bosie:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 13:30 - pn 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Produkt miodopodobny Made in Czajna. :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 15:48 - pn 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 08:57 - ndz
Posty: 86
Lokalizacja: mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WP
Koledzy a czym się przejmować Za rok dwa a może wcześnie konsumenci sami się zorientują, że ten miód to badziewie. Już teraz znajomi pytają co to za miód, więc im odpowiadam, spróbuj mojego i sam oceń.
pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 15:57 - pn 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Tylko, że ludzie nie wiedząc, twierdzą, że w sklepie jest świeży miód bo lejący, a pszczelarze mają stary bo gęsty i tu brak jest informacji co do miodów, tym powinne zająć się związki, tam na górze, a nie robić opisy biegłych. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 16:02 - pn 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 08:57 - ndz
Posty: 86
Lokalizacja: mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WP
Tak a najlepiej teraz przed wyborami do PZP :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 16:02 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 września 2007, 21:16 - ndz
Posty: 418
Lokalizacja: ożarów maz-Wola Wodynska
Ule na jakich gospodaruję: wz,wielkopolski
Staś pisze:
Koledzy a czym się przejmować Za rok dwa a może wcześnie konsumenci sami się zorientują, że ten miód to badziewie. Już teraz znajomi pytają co to za miód, więc im odpowiadam, spróbuj mojego i sam oceń.
po zdrawiam.

I to jest najwłaściwsze podejście do tego tematu.Zachęcić klijenta do porównania Same słowne przekonywanie na nie wiele się zda nechaj poczuje jak smakuje prawdziwy miód.Pozdrawiam Krzys :pl: :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 16:15 - pn 

Rejestracja: 07 maja 2009, 00:27 - czw
Posty: 680
Lokalizacja: Małopolska, powiat nowotarski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Koledzy, a co stało się z akcją "Życie miodem słodzone"?

Czasami można było się natknąć na jakieś spoty lub reklamy. Rzadko, bo rzadko ale coś takiego było.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 17:24 - pn 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Ja biorę kobitę i oglądamy każdy miód, który jest w sklepie. Nie kupujemy, bo nie warto. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 21:14 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Jak pszczelarze oddają do skupu swój miód po 8 -9 zł za kg wielokwiatu to po ile on może być w sklepie na półce około 15 zł. A potem sie dziwimy skąd jest taki tani miód. Wcale nie trzeba go sprowadzać z chin bo tam już kosztuje około 6 zł za kilogram i jeszcze go trzeba przetransportować załatwić wyniki badań na wolne od GMO a tu na mjejscu polskie chinczyki oddają po 7 zł rzepak albo po 8-9 wielokwiat.
Jak nie będziemy się szanować i promować zakupów miodu polskiego z polskich pasiek to cena miodu będzie spadać a nie rosnąć.
W tym roku było trochę więcej miodu to już trzeba oddać za bezcen (litr ropy 5,7- litr miodu w skupie .....gdzie opłacalność) a przecież miód jeść nie woła.
Importerzy mają ciepło bo w zeszłym roku sprowadzili 11 tyś ton miodu na wiosne a tu sie okazało, że w Polsce rok był obfity w miód i teraz i pszczelarze mają problem i oni. wszystcy mają miód a jesień i połowa zimy była ciepła i miód się nie sprzedawał i trzeba go upychać z niską ceną aby mieć pieniądze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 21:40 - pn 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
DROBNY chyba sam nie wierzysz w to co piszesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 22:16 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Sytułacja przedstawiona jest hipotetyczna,ale z drugiej strony co ma zrobić duży pszczelarz z 20 beczkami miodu o tej porze i niepłaconymi rachunkami ?
Jnaczej to wygląda przy 80 rodzinach i przy 180 ,zbyt łatwo potępiamy z drugiej strony nie ma sposobu i pomysłu jak pomóc .
Każdy chce przeżyć przy takim rynku miodu to sztuka niełatwa.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lutego 2012, 23:31 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
NIESTETY :jem: ale taka jest prawda ,jak pisze DROBNY.............Na zamojszczyźnie byłem , i w skupie po 10zł za kg........ I sprzedają bo co mają z nim zrobić , i to po kilka beczek....... :jem:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 00:39 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
No okej wielokwiat po 10zł/kg w skupie- w sklepie musi kosztować 20zł/kg ocknijcie się. 15zł/kg chcąc nie chcąc musi to być taniocha sprowadzana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 10:57 - wt 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Jeżeli ktoś nie ma dużej pasieki to naprawdę trudno to zrozumieć. Jak się ma 200l miodu do sprzedania i inny dochód jak z pasieki to można tak sobie pisać że ktoś się nie szanuje, ale przecież trzeba za coś żyć . Niektórym się też wydaje że jak ktoś nie może sprzedać towaru i wciąż biadoli że mu ciężko to niech zrezygnuje i robi co innego , ale to też nie takie proste jeżeli się inwestowało w pasiekę przez 20 lat . Proponuję ostrożne podejście do tematu . Pszczelarstwo to trudny zawód w jednym roku jest dobrze w drugim bardzo dobrze w trzecim tragicznie w czwartym średnio i tak co roku inaczej . Jak ktoś lubi takie huśtawki to da się żyć.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 11:03 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Miodomir pisze:
No okej wielokwiat po 10zł/kg w skupie- w sklepie musi kosztować 20zł/kg ocknijcie się. 15zł/kg chcąc nie chcąc musi to być taniocha sprowadzana.

wcale nie musi kosztować 20 zł. Ci co wstawiają do sklepów wielko-powierzchniowych stosują inną marże i miód traktują jak każdy inny towar czyli gdzieś 10-20% narzutu. Jak sprowadzili miód z krajów trzecich po 8 zł plus koszty rozlewu i inne niech będzie 10 zł w sumie plus 20% narzut plus to co dołoży sieć i wyjdzie ci 15 zł. Niech z tych 11 tyś ton mają z każdego kg 2 zł to 22 miliony zostaje w kieszeni importerów a w Polsce wielu ich nie ma może z 5-8 większych to ładna kaska zostaje do podziału.
To oni sponsorowali kampanie reklamową "życie miodem słodzone" co by się im miód lepiej sprzedawał. Pszczelarze jeszcze troche im pomogli rozpropagować i interes się kręci.
Ja popieram reklamę miodu ale taką w której się będzie mówić żeby kupować POLSKI MIÓD -MIÓD Z POLSKICH PASIEK ale z biedy niech i będzie reklama miodu jakakolwiek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 11:42 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 996
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Koledzy, popatrzmy na siebie i nasze zachowania; takie same problemy jak pszczelarze maja rolnicy, nasze masarnie, drobne przetwórnie itd. czy któryś z Was zastanawiał się chodząc na zakupy do obcych sieci, że niszczy drobnych polskich producentów /KUPUJECIE BADZIEW W BIEDRONKACH, NETTACH, TESKACH/ i się cieszycie, że tanio, natomiast nasi padają!!!!??? producenci, przetwórcy, piekarze, pszczelarze. Czyli to nasza wina, że swoich nie szanujemy tylko obcym nabijamy kabzę. Osobiście wole dać troszeczkę drożej, ale zarobić swojemu i moja noga nie staje w obcych sklepach. Co do pszczelarstwa, zapytam kto zadzwonił do TP1 i zapytał, dlaczego codziennie są filmy przyrodnicze ze świata, a nie ma o naszych pszczołach i ich produktach, przecież telewizja ma edukować społeczeństwo. Po waszych wypowiedziach chyba znajdę nr tel. do telewizji i ich zapytam o powyższe. Ludzie muszą zobaczyć i posłuchać o naszych pszczołach i miodach, kicie, pyłku, jadzie, będą wówczas mądrzejsi i będziemy mieli w ich oczach uznanie a kieszeni więcej zasobów na rozwój pasiek i zaplecza. Pozdrawiam i proszę o przemyślenie swoich postępowań, oraz o działanie. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 11:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
To dotyczy wszystkich dziedzin teraz, producenci kwietników, producenci drobnej elektroniki, żyrandoli..... można wymieniac bez końca.
Ja nie jestem za bardzo pszczelarzem i już pisałem gdzieś że to trzeba zadzwonic do telewizji np NTL i zrobic program, można do TVP też znajdą termin, albo np zadzwonic po 22 do Szkła kontaktowego i ładnie powiedzieć co znaczy prawdziwy miód - dużo ludzi to ogląda i częśc z nich zajarzy :D . Jest radio, może jakiś cykl programów by zrobili o polskich pasiekach.

Bo jak nie to podpuszcze żonę i zadzwoni za was do tego szkła na początek :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 11:57 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
zento,

to nie tak jasne jest z tymi sklepami, z punktu widzenia klienta - idę do marketu i widzę kostkę masła za np 4zł za chwilę jestem w sklepie osiedlowym i dokładnie ta sama kostka kosztuje 4,8 zł, sorry biznes ma swoje prawa nie tylko w firmach w budżecie domowym też. OK, zapłacę więcej za wyższą jakość ale nie za to samo tylko sprzedawane przez kogo innego.
Inny przykład z zeszłego roku
cukier w markecie około 3,9zł w sklepie na osiedlu 4,3 zł mówię im sprowadźcie mi ze 300kg nawet przez wasz sklep to nie musi przejść fizycznie, dostawca wyładuje u mnie na podwórku a my to obrobimy papierami i będzie OK. Reakcja: "OK super, ale oczywiście w cenie jaką mają na półce (czyli po 4,3 zł)"
Zrobiłem w tył zwrot i pojechałem do marketu.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 12:25 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Oj nie tak panowie nie tak!
Trzeba robić tak żeby klient szukał danego towaru wtedy sprzedawca będzie go chciał mieć na półkach. Jeżeli będziemy podkreślać walory polskiego miodu, nie tylko jakość ale także to że między innymi w cenie miodu zawarta jest wartośc dodana jaką jest zapylanie i takie tam. to i pewnie będzie bardziej skłony zapłacić te pare zł więcej za słoik. Klienci którzy obecnie mają kase już nie chodzą po rynkach straganach i miejscach gdzie można sprzedać miód bezpośrednio(na to nie majączasu). Klienci chcą mieć towar łatwo dostępny i mieć wybór. Na półkach sklepowych mamy czekoladę TESCO, Milkę i Lindor każda ma swoją cene i każda ma swojego nabywcę. W sprzedaży bezpośredniej można sprzedać 2-3 tony miodu ale czy da radę sprzedać więcej no chyba że ma się kilku ludzi którzy robią to za nas. Ja osobiście zamiast jeździć po targowiskach wolę ten czas poświęcić na prace przy pszczołach i pozyskanie dobrej jakości miodu. Niech handlaże handlują ale niech traktują pszczelarzy po partnersku. Ale póki pszczelarze nie są skorzy do współdziałania w ramach takich nieformalnych grup producenckich ( to powina być rola regionalnych związków pszczelarskich) to i nie będziemy partnerami dla sieci handlowych. Dlatego Importerzy i firmy skupujące mają się dobrze a właściwie co raz lepiej.
Właśnie niedawno powstała Polska Izba Miodu skupiająca głównych handlaży miodem w Polsce!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 12:47 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
@Drobny idzie w bardzo dobrym kierunku. Jako marketingowiec powiem wam że w jego myśli zawarty jest pomysł na fantastyczny rynek. Zamiast popularyzować(i odbierać wartość produktowi), to informować lecz z ideą stworzenia miodu elitarnego(wartość dodawać), którego klient będzie poszukiwał jak np miodu manuka. Jeśli spopularyzujemy polski miód wg zasady o której większość wspomina. I nawet uda się zakazać importu miodu z zewnątrz to pasieki zaczną wyrastać jak grzyby po deszczu i rynek sprawi że tak czy siak cena miodu w skupie spadnie. Efekt będzie bardzo podobny do tego jaki mamy teraz, po 6-7zł za kg. Jeśli jednak z miodu polskiego stworzy się miód elitarny, o wyjątkowych właściwościach, produkowany z tradycją to będziecie Panowie za jakiś czas sprzedwać miód po 30zl za kg. I taka kampania promocyjna jest potrzebna.

Notabene kilka dni temu czytałem artykuł w którym przedstawiono w baniach o kilka procent większe stężenie w miodzie gryczanym tego wspaniałego związku co w miodzie manuka (nie pamiętam nazwy)

PS: słoiczek manuka 0,5kg kosztuje jakieś 170zł, teraz pytane czy biegać przy ogromnej ilości uli i sprzedawać po 7zł czy stworzyć produkt wyjątkowy i sprzedawać po 170za za słoiczek z kilku uli


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 13:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
CYNIG pisze:
to nie tak jasne jest z tymi sklepami, z punktu widzenia klienta - idę do marketu i widzę kostkę masła za np 4zł za chwilę jestem w sklepie osiedlowym i dokładnie ta sama kostka kosztuje 4,8 zł, sorry biznes ma swoje prawa nie tylko w firmach w budżecie domowym też. OK, zapłacę więcej za wyższą jakość ale nie za to samo tylko sprzedawane przez kogo innego.
Inny przykład z zeszłego roku
cukier w markecie około 3,9zł w sklepie na osiedlu 4,3 zł mówię im sprowadźcie mi ze 300kg nawet przez wasz sklep to nie musi przejść fizycznie, dostawca wyładuje u mnie na podwórku a my to obrobimy papierami i będzie OK. Reakcja: "OK super, ale oczywiście w cenie jaką mają na półce (czyli po 4,3 zł)"
Zrobiłem w tył zwrot i pojechałem do marketu.
zento,

to nie tak jasne jest z tymi sklepami, z punktu widzenia klienta - idę do marketu i widzę kostkę masła za np 4zł za chwilę jestem w sklepie osiedlowym i dokładnie ta sama kostka kosztuje 4,8 zł, sorry biznes ma swoje prawa nie tylko w firmach w budżecie domowym też. OK, zapłacę więcej za wyższą jakość ale nie za to samo tylko sprzedawane przez kogo innego.
Inny przykład z zeszłego roku
cukier w markecie około 3,9zł w sklepie na osiedlu 4,3 zł mówię im sprowadźcie mi ze 300kg nawet przez wasz sklep to nie musi przejść fizycznie, dostawca wyładuje u mnie na podwórku a my to obrobimy papierami i będzie OK. Reakcja: "OK super, ale oczywiście w cenie jaką mają na półce (czyli po 4,3 zł)"
Zrobiłem w tył zwrot i pojechałem do marketu

_________________

też chciałbym kupować w polskich sklepach w dobrych cenach ale oddajemy zyski innyn szkoda :bezradny:

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 13:59 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Tak z ciekawości, za ile najdrożej sprzedaliście miód, w jakich okolicznościach i co to był za miód?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 14:03 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Może trzeba by było otworzyć nowy temat !!!
Jak poprowadzić reklamę miodu polskiego tak by uzyskać lepszą cenę za miód i zająć się pozyskiwaniem miodu wysokiej jakości w skali kraju taką reklamę jak mają Niemcy z "den Echten Deutschen Honig"
"miód z polskich pasiek"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 14:22 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Nie liczę na 170 PLN za słoiczek miodu, ale swoje robię, a przez swoje rozumiem taką cichą "pracę u podstaw", gdzie tylko mam okazję mówię o pszczołach, miodzie, pyłku i tak dalej. Rozmawiam ze wszystkimi którzy chcą słuchać i nie jest dla mnie ważne czy jest to starsza pani która dostaje ode mnie słoiczek miodu w prezencie, czy kolega który jednorazowo kupuje 10 litrów i zawsze powtarzam jedno: NIE MUSISZ KUPOWAĆ ODE MNIE ALE KUPUJ MIÓD POLSKI OD ZAUFANEGO PSZCZELARZA A NIE W HIPERMARKECIE. Czy mam efekty? No mam,na swoją niewielką skalę powiększyłem sprzedaż z kilkunastu litrów (zaczynałem od dwóch starych uli WP) do kilkuset w chwili obecnej (mojego miodu brakło więc pomagam sprzedawać koledze ), dla znajomych, kolegów, przyjaciół stałem się pewnego rodzaju "autorytetem od miodu i pszczół" :D ...mają wątpliwości to lecą z pytaniami do mnie bo wiedzą, że ich nie zlekceważę.Panowie reklama reklamą,a życie swoje robi...nie sprzedamy miodu w cenie "miodu manuka", nie uciekniemy od hurtowników i wielcy hodowcy zawsze będą pod presją ich cen hurtowych, ale ci mniejsi mogą znaleźć swoją niszę właśnie z miodem prosto z pasieki, wymaga to jednak otwartości, chęci wypromowania, nauczenia się rozmawiania z klientem...a tej rozmowy bardzo często brakuje. Zwracam uwagę na osoby sprzedające miód w różnych miejscach...nie dość, że fatalne opakowanie to jeszcze fatalne podejście do klienta...trzeba wyjść do ludzi i uczyć ich, uczyć

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 14:31 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Nie każdy pszczelarz jest handlowcem ale każdy pszczelarz może pozyskać miód dobrej jakości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 14:33 - wt 
DROBNY pisze:
"miód z polskich pasiek"


Taki Portal Już nawet jest proszę weź i wpisz w :google: "miód z polskich pasiek"
coś Ci wyskoczy :haha: na pierwszej stronie gogli i kliknij sobie w link potem poszukaj miodu
A ja o ile jeszcze mam zdjęcia z wycieczki pokaże Ci z jakich krajów bo pasiek nie znam z jakich ten miód pochodzi :haha:
Taki portal ręklemę to chyba by musiał sam Bóg prowadzić bo tylko on jest w stanie dowieść co jest w słoiku
Nie na darmo się mówi że Niektórzy Mają Boski Miód :haha:


Na górę
  
 
Post: 07 lutego 2012, 14:46 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Reklama wspólna ale za to co jest w słoiku każdy odpowiada sam, swoim imieniem i nazwiskiem. Ale musi być coś wspólnego.
Portalu takiego nie ma ale będzie.
Jeżeli chodzi o Sądeckiego Bartnika to z wszystkich importerów działa najmniej etycznie( miody importowane promuje jako miody z polskiej pasieki przyozdabiając jeszcze swego czasu godłem Teraz Polska taka ostra jazda bez trzymanki) chociaż sam Janusz dużo dobrego zrobił dla pszczelarstwa w przeszłości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 14:55 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
http://pszczelipark.pl/index.php/malopolskie.html
Na jak się jeszcze jest na wspólnej liście razem z jednym z największych importerów miodu no to tylko pogratulować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 15:17 - wt 
DROBNY pisze:
http://pszczelipark.pl/index.php/malopolskie.html
Na jak się jeszcze jest na wspólnej liście razem z jednym z największych importerów miodu no to tylko pogratulować.

I byłem wdzięczny Darkowi że umieścił mnie tam Dziś mam mieszane uczucia co do mojej tam obecności
Nigdy nie handlowałem Cudzym a co dopiero importowanym miodem
W sezonie mam dużo ofert sprzedaży ,zamiany itp nawet znam pszczelarzy i głowę za nich mogę położyć pod topór za ich uczciwość co do produktów
Moje zdanie jest takie Taki Portal powinien powstać ale reklamowanie kogoś kto sprowadza miody z poza polski i na dodatek reklamować go pod nazwą Polski Miód z Polskich Pasiek
To zakrawa na szczyt Bezczelności i zignorowanie wląśnie Pasiek które posiadają prawdziwe miody


Na górę
  
 
Post: 07 lutego 2012, 15:18 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
@Rob wspaniałe podejście!, sprzedajesz znaczenie więcej niż miód.
Dzięki, miło było to czytać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 15:39 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Bogdan pisze nigdy nie handlowałem cudzym tylko swoim i to jest to że ma się zawsze zbyt bo wie czym handluje . a jak się trafi miód od kolegi złej jakości to już swój wizerunek trudno odbudować że ma się dobry miód prosta sprawa na takiej sprzedaży można się dobrze poślizgnąć a wizerunek swojego miodu odbudujesz dopiero po latach kolego ROB .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 15:51 - wt 
pawel pisze:
Bogdan pisze nigdy nie handlowałem cudzym tylko swoim i to jest to że ma się zawsze zbyt bo wie czym handluje .

PO za tym jeszcze jedno
Każdy kupujący od mnie może sprawdzić gdzie mam jakie pasieki
Każdy chcący wiedzieć się dowie że mam stacjonarne nawet niedoświadczony skojarzy że w Suchej czy Wilkowisku ,Budzowie czy jeszcze gdzieś tam na górkach nie ma Rzepaku ,Akacji Wrzosu Gryki i tp
co mu odpowiem na pytanie skąd pan ma ten miód Jeszcze na tym nigdy nie straciłem że mam to co mam i tylko tym handluję


Na górę
  
 
Post: 07 lutego 2012, 15:58 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
DROBNY pisze:
Na jak się jeszcze jest na wspólnej liście razem z jednym z największych importerów miodu no to tylko pogratulować.


Wywalić dyrektorów handlowych i od spraw sprzedaży ,założyć nową strategie firmy ,zacząć skupować dobrej jakości miód z polskich pasiek i płacić pszczelarzom godziwe pieniądze . Na słoikach naklejać etykiety dobre bo polskie czy jak to zwał . W kabzie nie ubędzie z tego powodu , pozyskać fundusze od sponsorów na reklamy , nadwyżki miodu sprzedawać na zachód za jeszcze lepsze pieniądze . Nie da się?
pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lutego 2012, 16:00 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
pawel pisze:
Bogdan pisze nigdy nie handlowałem cudzym tylko swoim i to jest to że ma się zawsze zbyt bo wie czym handluje . a jak się trafi miód od kolegi złej jakości to już swój wizerunek trudno odbudować że ma się dobry miód prosta sprawa na takiej sprzedaży można się dobrze poślizgnąć a wizerunek swojego miodu odbudujesz dopiero po latach kolego ROB .pawel


Wiem o tym, dlatego pomagam osobie do której mam zaufanie i nigdy nie sprzedałem jego miodu pod swoim nazwiskiem. Wszystkie osoby które kupują nie mój miód są o tym informowane i bardzo mocno to podkreślam. Nie ukrywam, że mam w tym swój interes, osoby którym zapewniam dostęp do dobrego miodu (choć nie mojego) nie szukają go gdzie indziej, dzięki czemu nie tracę klientów i w sezonie sprzedaję swój bez problemu. Kiedyś w końcu przyjdzie ta chwila (mam nadzieję), że będę miał taką ilość miodu która zaspokoi wszystkich kupujących ode mnie :D

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji