FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:56 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 marca 2012, 00:01 - czw 
A jakby to wyglądało, gdyby powstało (koło, stowarzyszenie itp.) złożone z użytkowników forum ambrozji???


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 00:19 - czw 
qq pisze:
I Św. spokój .

Jak się ma zgraną pakę to można nawet konie kraść :haha:


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 02:17 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
polskipszczelarz pisze:
A jakby to wyglądało, gdyby powstało (koło, stowarzyszenie itp.) złożone z użytkowników forum ambrozji???

Tak jak sobie użytkownicy ambrozji wymyślą :) , są takie koła w różnych dziedzinach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 08:09 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Diesel- pisze:
polskipszczelarz pisze:
A jakby to wyglądało, gdyby powstało (koło, stowarzyszenie itp.) złożone z użytkowników forum ambrozji???


Dlaczego by nie założyć koła Pasieki Ambrozji.... prawie każdy ma z nas Skypa i zebrania byśmy mogli przez niego organizować, trzeba by było tylko pomyśleć nad wersją premium by do konferencji przyłączyć większą ilość osób. Sprawa warta przemyślenia Panie Bogdanie... Może warto założyć nowy temat i tam o nim pogadać ? Ale to już decyzja mistrza bo to jego forum.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 08:43 - czw 
Witam.

Szanowni koledzy i koleżanki, zastanawiam się czy nie chcielibyśmy oprócz odwiedzania forum, bardziej formalnie być związani ze sobą np. jako "koło pszczelarzy". Oczywiście nazwa jest w tym momencie jest umowna, bardziej chodzi mi o zacieśnienie współpracy między sympatykami forum ambrozji.

Jak myślicie, czy jest potrzeba aby powstało takie "ciało" i czy są zainteresowani którzy chcieliby w nim uczestniczyć.

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam.


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 08:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Myślę, że to całkiem ciekawy pomysł. Pierwsze internetowe koło pszczelarzy :)

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 09:00 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Jestem ZA, i powiem więcej będę miał już kolejne 3 osoby które tu się zapiszą.
Świetnie że ktoś podjął ten temat.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 09:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Moim zdaniem, zbędne mnożenie bytów. PO CO ??

Co będzie "wartością dodaną" w stosunku do forum??
Wymiana poglądów - już jest
Spotkania na żywo - spotkanie u Przemka pokazało jak jest

Co jeszcze ???

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 09:47 - czw 
lelo1i5 pisze:
Diesel- pisze:
polskipszczelarz pisze:
A jakby to wyglądało, gdyby powstało (koło, stowarzyszenie itp.) złożone z użytkowników forum ambrozji???


Dlaczego by nie założyć koła Pasieki Ambrozji.... prawie każdy ma z nas Skypa i zebrania byśmy mogli przez niego organizować, trzeba by było tylko pomyśleć nad wersją premium by do konferencji przyłączyć większą ilość osób. Sprawa warta przemyślenia Panie Bogdanie... Może warto założyć nowy temat i tam o nim pogadać ? Ale to już decyzja mistrza bo to jego forum.

Pozdrawiam

Cześć
No jeszcze takiego koła w Polskim wykonaniu pszczelarstwa nie było
- Nie wliczając w to SPP - Polanki
Do odważanych świat należy :wink:


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 10:10 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 22:30 - śr
Posty: 806
Lokalizacja: radomsko
Ule na jakich gospodaruję: WP znadstawka 1/2 wlkp i wlkp
Jestem za ;-) też się piszę na to

_________________
Matka natura uczy błogiej pokory ..... a mały człowiek może tylko obserwować co ona potrafi ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 13:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jeśli znajdzie się ktoś chętny do organizacji refundacji na sprzęt, leki itp. to też chętnie się zapiszę. Ja niestety się na tych sprawach nie znam.
W innym wypadku tak jak pisze Cynig jest to tylko zbędne mnożenie bytów.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 13:14 - czw 
CYNIG pisze:
Co będzie "wartością dodaną" w stosunku do forum??


Trzeba sobie jasno powiedzieć, forum "Ambrozja" jest w tej chwili największym w Polsce miejscem wymiany poglądów na tematy związane z pszczelarstwem ale i nie tylko, moim zdaniem w ostatnim okresie przeżywa ono dość znaczący wzrost, być może spowodowane jest to tym, że pszczelarstwem również zaczęło interesować się więcej niż jeszcze nie tak dawno osób.

Samo "bycie formalne" w takim zacnym gronie będzie już wyróżnieniem.
Jestem przekonany, że członkowie takiego "koła" będą w znacznej większości z chęci w nim "żywego" uczestnictwa niż tylko zapełnienia statystyk tak jak to obecnie jest w naszych "rodzimych" kołach stowarzyszeniach itd.


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 13:17 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
polskipszczelarz,

Przy takim definiowaniu potrzeb/korzyści z "koła Ambrozja" zdecydowanie się utwierdziłem w przekonaniu, że jest to zbędne tworzenie bytów.

Ale to tylko moje zdanie, wolny kraj i każdy może robić co mu się wydaje zacne :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 13:31 - czw 
Pomysł Godny Uwagi
Podejrzewam że Koło to z czasem Było by jedno z największych ale kół w Polsce To tylko kwesta czasu :wink:


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 13:37 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
lelo1i5 pisze:
Dlaczego by nie założyć koła Pasieki Ambrozji.... prawie każdy ma z nas Skypa i zebrania byśmy mogli przez niego organizować, trzeba by było tylko pomyśleć nad wersją premium by do konferencji przyłączyć większą ilość osób. Sprawa warta przemyślenia Panie Bogdanie... Może warto założyć nowy temat i tam o nim pogadać ? Ale to już decyzja mistrza bo to jego forum.


Są platformy przeznaczone do konferencji video nawet na kilka set osób. Proponuje próbę, jeśli ktoś z kolegów zdecyduje się poprowadzić krótki wykład, mogę udostępnić taką platformę na testy i zobaczymy jak to wyjdzie. Co o tym myślicie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 14:16 - czw 
Diesel- pisze:
Są platformy przeznaczone do konferencji video nawet na kilka set osób. Proponuje próbę, jeśli ktoś z kolegów zdecyduje się poprowadzić krótki wykład, mogę udostępnić taką platformę na testy i zobaczymy jak to wyjdzie. Co o tym myślicie?


CYNIG - I TO JEST WŁAŚNIE WARTOŚĆ DODANA TAKIEGO "KOŁA" !!!

Potencjał mamy ogromny (większość z nas jest mniejszym lub większym "ekspertem" w różnych dziedzinach ), Ty jak się nie mylę jesteś całkiem niezły w fotografii i pewnie nie tylko, ale są wśród nas hodowcy matek, producenci węzy, odkładów, uli i pewnie mnóstwa innych rzeczy które również mogą mieć mniejszy lub większy wpływ na "życie" takiego koła, a przede wszystkim znakomici praktyczni fachowcy w dziedzinie pszczelarstwa, którzy w większości chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi.


Jestem przekonany, że przy prężnej organizacji po pewnym czasie (nie mówię że za miesiąc czy dwa ale z perspektywy kilku lat) nasze koło byłoby w stanie mieć na tyle silną pozycję, że mogłoby tworzyć naszą rzeczywistość i w końcu przestalibyśmy narzekać że ktoś za nas robi to co robić nie powinien.

Osobiście uważam, że ma to sens i jest to idea, która ma duże szanse powodzenia. Szczególnie w czasie, gdzie zewsząd słyszy się głosy niezadowolenia z dzisiejszych działających aktualnie organizacji pszczelarskich


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 14:24 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
polskipszczelarz no dobra mnie przekonałeś do tego Twojego pomysłu głosuje na tak
jeśli trzeba zgłaszam sie do wykonania jakiejś marudnej papierkowej roboty na rzecz tego pomysłu pozdrawiam

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 15:28 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
polskipszczelarz pisze:
Diesel- pisze:
Są platformy przeznaczone do konferencji video nawet na kilka set osób. Proponuje próbę, jeśli ktoś z kolegów zdecyduje się poprowadzić krótki wykład, mogę udostępnić taką platformę na testy i zobaczymy jak to wyjdzie. Co o tym myślicie?


CYNIG - I TO JEST WŁAŚNIE WARTOŚĆ DODANA TAKIEGO "KOŁA" !!!


Nie obraź się, ale to jest tylko środek techniczny do dodatkowej wzajemnej komunikacji.

polskipszczelarz pisze:
Potencjał mamy ogromny (większość z nas jest mniejszym lub większym "ekspertem" w różnych dziedzinach ), Ty jak się nie mylę jesteś całkiem niezły w fotografii i pewnie nie tylko...
, ale są wśród nas hodowcy matek, producenci węzy, odkładów, uli i pewnie mnóstwa innych rzeczy które również mogą mieć mniejszy lub większy wpływ na "życie" takiego koła, a przede wszystkim znakomici praktyczni fachowcy w dziedzinie pszczelarstwa, którzy w większości chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi.


I dlatego udzielam się na kilku innych forach czy w grupach fizycznych niewirtualnych ludzi.
Chcesz powiązać ludzi o różnych zainteresowaniach w jedną grupę i dyskutować o wszystkim??
A fachowcy pszczelarscy - przecież i na forum dzielą się wiedzą więc dalej nie ma czegoś więcej.

polskipszczelarz pisze:
Osobiście uważam, że ma to sens i jest to idea, która ma duże szanse powodzenia. Szczególnie w czasie, gdzie zewsząd słyszy się głosy niezadowolenia z dzisiejszych działających aktualnie organizacji pszczelarskich


Ja żywię szczery szacunek do wszystkich ludzi którzy działają, realizują własne idee i mają jakiś dalekosiężny cel w życiu, niezależnie czy się z nimi zgadzam czy nie :)
Trzymam kciuki za powodzenie Twojego pomysłu, niezależnie od moich własnych odczuć.

P.S. Ja jestem akurat bardzo zadowolony z działania organizacji pszczelarskiej (koła) której jestem członkiem.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 15:59 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Proponuje tak.. Spróbujemy wideo konferencji przez internet, a później będziemy dyskutować czy warto. Dlatego też.. Potrzebujemy ochotnika pszczelarza z kamerką internetową i mikrofonem do poprowadzenia kilkuminutowego pszczelego wykładu . Co do terminu, najlepiej jakiś weekendowy wieczorny czas.
Co o tym myślicie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 16:23 - czw 
Diesel- pisze:
Proponuje tak.. Spróbujemy wideo konferencji przez internet, a później będziemy dyskutować czy warto. Dlatego też.. Potrzebujemy ochotnika pszczelarza z kamerką internetową i mikrofonem do poprowadzenia kilkuminutowego pszczelego wykładu . Co do terminu, najlepiej jakiś weekendowy wieczorny czas.
Co o tym myślicie?


Kolego. Nie każdy z nas ma sprzęt wypasiony do Video-konferencji. U mnie np, szybkość transmisji to zaledwie 10-16 kb. Ale pomysł koła Ambrozja popieram.


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 16:27 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Niepotrzebny wypasiony sprzęt, te skrypty są dość dobrze zoptymalizowane. Jeśli tnie się obraz można np tylko słuchać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 16:42 - czw 
Diesel- pisze:
Niepotrzebny wypasiony sprzęt, te skrypty są dość dobrze zoptymalizowane. Jeśli tnie się obraz można np tylko słuchać.


No dobrze, to próbujcie "młodzi-gniewni". Ja jako stary ramol mogę tylko popierać, pomagać i czasem coś doradzić acz, idea wydaje mi się piękna, słuszna i ciekawa. Z problemów jakie staną na początku tyż cza se zdać sprawę. W grę wejdą składki, etaty itp pierdoły i żeby nie wyszło tak jak z polanką od której pszczelarze odeszli / mówię o forum a nie zrzeszeniu / bo polityka i oszołomstwo przeważyło.


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 16:49 - czw 
lelo1i5 pisze:
Dlaczego by nie założyć koła Pasieki Ambrozji.... prawie każdy ma z nas Skypa i zebrania byśmy mogli przez niego organizować, trzeba by było tylko pomyśleć nad wersją premium by do konferencji przyłączyć większą ilość osób. Sprawa warta przemyślenia Panie Bogdanie... Może warto założyć nowy temat i tam o nim pogadać ? Ale to już decyzja mistrza bo to jego forum.


Diesel- pisze:
Niepotrzebny wypasiony sprzęt, te skrypty są dość dobrze zoptymalizowane. Jeśli tnie się obraz można np tylko słuchać.


Tak można na Skypie ale też można założyć serwer głosowy i będzie dużo lepszy i tańszy.

Koszt :
1osoba 50gr miesiąc :D zależy jaki program TS3 jest dobrym programem i najdroższym.


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 17:03 - czw 
Panie Bogdanie ? Słuchamy. Jakie Pana zdanie, warunki, żądania i oczekiwania? Możemy "świat" zadziwić i jeszcze ????.
Ale to po zorganizowaniu i dogadaniu się. Myślę, że potrzebna będzie akcesja chętnych i jakiś myk aby tylko oni /członkowie / mieli dostęp do tej organizacji.


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 17:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
:pl: :pl: :pl: Jestem na Tak, pewne nieoficjalne a wręcz kolokwialne powiedzenie ;" w kupie siła" jest adekwatne do tej sytuacji . Jeżeli będziemy Naj.... Najwięksi to mamy duże szanse na większy rozgłos i przede wszystkim poważne traktowanie ;)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 18:16 - czw 

Rejestracja: 16 maja 2009, 14:08 - sob
Posty: 185
Lokalizacja: Czerwonków-Osiedle opolskie
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Jestem ZA takim kołem napewno to koło by dużo wniosło do polskiego pszczelarstwa a na tym forum widać zgraną paczkę :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 19:08 - czw 
kolopik pisze:
Kolego. Nie każdy z nas ma sprzęt wypasiony do Video-konferencji.

Nie przesadzaj
mam kamerkę za 20 zeta i można nawiązywać kontakty nawet z Marsjanami :wink: to nie Hollywood :wink:
kolopik pisze:
Bogdanie ? Słuchamy. Jakie Pana zdanie, warunki, żądania i oczekiwania? Możemy "świat" zadziwić i jeszcze ????.
Ale to po zorganizowaniu i dogadaniu się. Myślę, że potrzebna będzie akcesja chętnych i jakiś myk aby tylko oni /członkowie / mieli dostęp do tej organizacji.

Pierwsze trzeba chętnych
Drugie Długa rozmowa w gronie chętnych
Wydzielony dział dla chętnych z możliwością czytania wszystkiego przez wszystkich użytkowników forum , lecz możliwość pisania dla nieprzynależących tylko w jednym temacie działu


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 20:23 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:00 - ndz
Posty: 276
Lokalizacja: Mrągowo i okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 1x1+3x1/2
Chęć przystąpienia będziemy zgłaszać w tym wątku czy będzie ktoś wyznaczony?

_________________
Pensjonat na Mazurach
Mój blog pszczelarski - Pasieka w Lipowie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 20:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 listopada 2010, 21:00 - czw
Posty: 287
Lokalizacja: Dobrociesz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski,wielkopolski h16
Ja też jestem za takim kołem..Szczególnie że cały czas zastanawiam się czy przynależenie do związku ma jakiś sens,a tutaj na Ambrozji na pewno ma sens popieram w 100%


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 21:00 - czw 
Oficjalnie zgłaszam swój akces. Czekam na propozycję od ADM.

Kto za mną ?


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 21:06 - czw 
cieply pisze:
Chęć przystąpienia będziemy zgłaszać w tym wątku czy będzie ktoś wyznaczony?

Na razie toczy się dyskusja więc nie wiadomo co się z tego ulegnie :wink:


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 21:24 - czw 
Panowie chwilę temu dostałem oto Taki Email
Podpowiem Ci co możesz zaoferować pszczelarzom internautom - załóż "Pasieka Abmbrozja Klub" - nie jakieś tam koło. Uczestnictwo w klubie zobowiązuje każdego do przyjęcia ustalonego regulaminu. Każdy klubowicz płaci składkę i może mieć zniżki na zakup sprzętu, literatury czy prenumeraty (zależy jak właściciel Klubu dogada się z potencjalnymi sponsorami lub firmami pszczelarskimi). Goście odwiedzający forum Klubu , w tym dziale mogą umieszczać własne posty (PISAĆ) bez konieczności rejestrowania się.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany udzielaniem się w Klubie musi zostać jego członkiem, ale po zapłaceniu składek. Czyli mówiąc krótko - klubowicze mają zniżki, wyróżniony nick i swoje logo Klubowe np. na swojej stronie internetowej, samochodzie czy czapce. Klub może swoje logo zamieszczać na sprzęcie pszczelarskim i odzieży. Klub może organizować zakupy grupowe nie tylko sprzętu pszczelarskiego. Jak założyć Klub bez prowadzenia lub z prowadzeniem działalności - informacje są w necie. Przynależność do Klubu daje więcej możliwości klubowiczom - konkretne pieniądze ze składek, klubowicz nie musi być pszczelarzem (może to być smakosz miodów - który poprzez przynależność do Klubu ma zniżki na zakup produktów pszczelich)
I tutaj byście byli wyjątkowi - bo takiego Klubu Pszczelarskiego w Polsce nie ma. W razie czego możemy przedyskutować sprawę "Klub Pasieka Ambrozja - http://www.klub.pasiekaambrozja.pl"

Co O tym Myślicie :?:


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 21:25 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2011, 20:28 - czw
Posty: 145
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WP
Ja również jestem ZA :) Dzięki forum Ambrozja i pomocy wszystkich życzliwych kolegów nabyłem dużą wiedzę w dziedzinie pszczelarstwa, nie należę do żadnego koła, więc uważam że koło "Ambrozja" będzie strzałem w 10 :) Popieram i Pozdrawiam!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 21:30 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Nie widzę różnicy między klubem a kołem, to jedynie nazwa dla tworu prawnego jakim jest stowarzyszaniem można je nawet drużyną nazwać :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 21:34 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2012, 14:30 - sob
Posty: 198
Ule na jakich gospodaruję: wlk
jak wyzej jesli znajdziecie szefostwo czyli skarbnik przewodniczacy itp do tego kogos zaufanego odpowiedzialnego za refundacje oraz kogos kto bedzie z tym na bierzaco to ja sie pisze

kwestia umowna to skladka i zbiorowe ubezpieczenie pasieki
czy ew wchodza w gre dzialania spoleczne ?

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 21:45 - czw 
pomysł ciekawy, nawet dla samej frajdy uczestnictwa godny polecenia ,warto spróbować a składki no cóż jedna w tę lub w tę co za różnica :D


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 21:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Proponuje podział na sympatyków koła(należeć może każdy, nie ma żadnych składek bądź symboliczne, mniej przywilejów) oraz na aktywnych członków(płacą składki, mają przywileje jak zniżki u producentów,itp)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 21:49 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2012, 14:30 - sob
Posty: 198
Ule na jakich gospodaruję: wlk
dla samej frajdy to ja dziekuje ale jak kolega szasta kasa to prosze i za mnie zaplacic :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 21:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Swoją droga nie do końca wiem na co miałby iść te składki? jak już wystarczy symboliczne 10pln na rok..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 21:53 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2012, 14:30 - sob
Posty: 198
Ule na jakich gospodaruję: wlk
skladki sa potrzebne bo nikt dla "frajdy" nie bedzie jezdzil po urzedach po hurtowniach itp a wiadomo poliwko w gore :d to raz dwa tak zwany "zarzad" tez bedzie mial sporo roboty a nikt za free nie ebdzie papiekow przekladal pilnowal abys skaldke zapalcil wykladow ci robil itp

no chyba ze mamy tutaj zwolennikow wolontariatu :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 21:57 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
Tyle że członków może być kilkaset pszczelarzy z całej polski, co notabene tez załatwia poniekąd sprawę dojazdów w różne miejsca, będą ludzie w różnych rejonach kraju.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 22:01 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2012, 14:30 - sob
Posty: 198
Ule na jakich gospodaruję: wlk
mysle ze musilby byc taki "maly zarzad" w kazdym woj. aby bylo mozna dojechac i odebrac zamowiony sprzet , leki itp

sprawa fajna tylko trzeba ruszyc te stare dupska i zaczac cos organizowac o ile to ma wypalic


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 22:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
A co tak usilnie chcecie to powiązać z Forum Ambrozja ??
Forum żyje swoim życiem tak samo jak swoim życiem żyje Pasieka Ambrozja i ten nowy twór też niech żyje swoim życiem. Bo zaraz trzeba będzie płacić za konto na forum :haha:

_________________
Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 22:17 - czw 
Pogadajcie, sobie pogadajcie a skończy się to tak jak zlot u mnie. Jak przyjdzie do płacenia a jak wiadomo wszystkim jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę i wszyscy szybko się wycofają albo będą snuć domysły, że kasa idzie na utrzymanie zarządu owego klubu albo, że ktoś sobie kosztem czyimś coś w pasiece ulepsza. Czy założyciele klubu wynegocjują u producentów lepsze ceny na wszystko co można będzie kupić grupowo? wątpię, czy wogóle będą zainteresowani takimi zakupami bez refundacji, też wątpię a to by wymusić na producencie dobrą cenę trzeba iść na ilość. Czy zarząd takiego klubu załatwi dofinansowanie do ula albo refundację na wszystko wraz z rodziną pszczelą (było by to innowacją w porównani z PZP)? wątpię. Kolejna sprawa kto weźmie na siebie obowiązki pozałatwiania wszystkiego i chodzenia za wszystkim by wszystko załatwić dla członków takiego klubu - za free oczywiście - sądzę że nikt nie będzie chciał. Na forum możemy sobie swobodnie podyskutować w rzeczywistości wszyscy jesteśmy porozrzucani po Polsce i jak sobie wyobrażacie np. dostawę leków, matek? mieszkający blisko zarządu klubu sobie odbiorą a reszta, zarząd wyśle paczką za składki jakie wpłacicie? wątpię. Nie trafiony pomysł który moim zdaniem skończy się na tym że sobie pogadamy, wspomnicie za jakiś czas jak ktoś odświeży temat zakopany na którejś stronie z ostatnich. :wink:


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 22:21 - czw 
Jak mamy zaczynać rozmowy o organizacji od kasy to g. z tego będzie.
Na "krzywy ryj" członkowstwa nie ma, nawet do kólka różańcowego.


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 22:28 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2012, 20:42 - ndz
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn (Dajtki)
Ule na jakich gospodaruję: brak
kolopik pisze:
Jak mamy zaczynać rozmowy o organizacji od kasy to g. z tego będzie
otóż to.. :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 22:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
Kordi nie podcinaj skrzydeł organizacji której jeszcze niema.
Wszystko jest możliwe.
Przykładem jest Polanka.
Bogdan wie dobrze co jest możliwe a co nie.
Chłopaki nie poddajcie się tak szybko.
Pozdrawiam i życzę Wam owocnej dyskusji.

_________________
http://slomianapasieka.ovh.org


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 22:42 - czw 
a czy zakupy ,refundacje są najważniejsze ,czy nie można czegoś stworzyć i nie myśleć o korzyściach finansowych (gdyby Bogdan tak myślał to nie powsało by to forum) ale co ...kasa rządzi :głupek ze mnie:


Na górę
  
 
Post: 01 marca 2012, 22:47 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
BoCiAnK pisze:
qq pisze:
I Św. spokój .

Jak się ma zgraną pakę to można nawet konie kraść :haha:


Bogdan. Ta kradzież była raz i po pijanemu :pijemy:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 marca 2012, 22:52 - czw 
stachu pisze:
a czy zakupy ,refundacje są najważniejsze ,czy nie można czegoś stworzyć i nie myśleć o korzyściach finansowych


Dalsza cześć rozmowy z wyżej piszącym do mnie email
w takim klubie nie powinno bawić się w "refundację" tylko powinny być konkretne umowy z potencjalnymi producentami - oferujesz zakup tony węzy od producenta po konkretnej cenie dla każdego klubowicza i nie musisz wpłacać wcześniej żadnej kasy

producent jest zadowolony a pszczelarz ma niższą cene

to samo może być z cukrem
ale w klubie nie ma skarbników, członków zarządu [:)] i innych niepotrzebnych funkcji

jest właściciel klubu i może nazwać się Prezesem
Moim zdaniem tak by mogło być


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji