FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:54 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 listopada 2010, 19:53 - ndz 

Rejestracja: 15 grudnia 2009, 15:40 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: Mielec
Witam. Zamierzam kupic odsklepiarka mechaniczna z podajnikiem automatycznym chcialbym poznac wasze opinie na ten temat. Odkslepiarka ma byc firmy Lyson. Jej koszt to okolo 8 tys zl.

Czy ktorys z kolegow ma takie urzadzenie w swojej pracowi lub wie cos wiecej na ten temat?
pozdrawiam adzik6


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 listopada 2010, 20:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
raczej mało jest pszczelarzy którzy by mogli takiej informacji udzielić

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2010, 03:28 - pn 

Rejestracja: 15 grudnia 2009, 15:40 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: Mielec
czemu tak? domyslam sie ze moze taki sprzet nie jest bardzo popularny ale moze ktorys z kolegow go posiada? pozdrawiam adzik6


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 listopada 2010, 22:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
ten sprzęt jest na dużą pasiekę a do małej czy średniej to sądzę że szkoda wydawać tyle kasiory na tak drogą rzecz

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 listopada 2010, 10:12 - śr 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Odpuść sobie taką odsklepiarkę. Chyba że masz potężną pasiekę. Ja też napalałem się na różne rzeczy, kupowałem je, a po pewnym czasie plułem sobie w brodę, po jaką ch.....ę jest mnie to potrzebne. Ustrojstwo leży sobie, a pieniądze wyrzucone w błoto. Nikt mi tego nie kupi. Może tak być i z odsklepiarką. Rozważ czy taka maszyna jest ci potrzebna, ile ramek jest w stanie odsklepić, jaki czas zajmie odsklepianie ramek z twojej pasieki, jaki koszt odsklepianie jednej ramki, czas amortyzacji, ile osób trzeba do obsługi, itp. Obejrzyj sobie w internecie różne metody odsklepiania ramek i porównaj je. W YouTube wstaw "MrPacholin", jest tam kilka filmików pokazujących prostą metodę odsklepiania ramek. Na podobnej zasadzie kiedyś gdy jeszcze nie miałem 20 lat, było to bardzo dawno, zrobiłem nóż do odsklepiania ramek. Nóż był podobny do smyczka do skrzypiec. Zamiast włosia była zamocowana sprężyna od budzika z zaostrzonymi krawędziami, przez którą płynął prąd nagrzewając sprężynę do temperatury mięknięcia wosku. Całość była zasilana napięciem ok. 6V. Taki nóż odsklepiał ramkę bardzo wydajnie i szybko, praktycznie widelec był nie potrzebny, chyba że było zagłębienie w plastrze.Na filmach jest pokazany nóż wykonany z stalowego płaskownika zamocowanego w drewnianej ramie, w kształcie trójkąta, do niego są doprowadzone przewody elektryczne co sugeruje że jest podgrzewany.Odsklepianie zajmuje zaledwie kilka sekund i to nie śpiesząc się. Na próbę zamiast takiego noża wykonanego z płaskownika użyłbym sprężyny od zwijanej miarki. Próbowałem rozgrzać taką sprężynę podłączając ją do transformatora 12V od żarówek halogenowych, efekt był dobry. Sprężyna osiągała temperaturę w której wosk się topił a transformator o mocy 120W nie grzał się.Mocując taką sprężynę w ramie drewnianej pod kątem ok. 45 stopni, o długości przekątnej odsklepianej ramki, należy dobrać napięcie w granicach ok. 4V. Jeśli spodoba Ci się takie urządzenie do odsklepiania to możesz wykonać je tak jak na filmie, możesz także wykonać nóż tak jak na filmie. Z tym że tutaj należy dobrać sposó grzania noża. Jeśli nóż byłby grzany bezpośrednio przepływającym przez niego prądem to napięcie zasilające powinno być stosunkowo niskie a przewody zasilające nóż grube z względu na płynące duże prądy. Uważam że proste rozwiązanie pokazane na filmie jest tanie i skuteczne.Dla mnie wpakowanie grubych tysięcy w maszynę sporadycznie wykorzystywaną w pasiece jest problematyczne. Być może w twoich warunkach jest to rozwiązanie rozsądne i ekonomicznie uzasadnione. Ale decyzją czy kupić takie urządzenie czy nie musisz sam podjąć. Ja nie umiem wstawiać linków. dlatego podałem Ci jak możesz znaleźć ten filmik.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 listopada 2010, 10:56 - śr 
Warto kupowac maszyny ale pod warunkiem ze sa dobre , ulatwiaja prace i wzrasta wydajnosc. W tej sprawie sprawdz odsklepiarke jak dziala w praktyce to podstawa i czy cie zadowoli.
Osobiscie nabylem od Lysonia odsklepiarke bo mialem wirowke na 60 ramek i zakup byl w ciemno, efekt do przewidzenia stoi w koncie (pajaki odsklepiaja)
Bylo to 10 lat temu.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 listopada 2010, 13:43 - śr 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Na" stronie budowa ula/urządzenia" znajduje się postrona "urządzenie do odsklepiania", tam w drugim poście znajduje się prawidłowy link do filmiku przedstawiającego proste urządzenie do odsklepiania ramek. Błędnie napisałem MrPacholin powinno być MrPacholkin, za to serdecznie przepraszam.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 listopada 2010, 21:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Jerzy K pisze:
Na" stronie budowa ula/urządzenia" znajduje się postrona "urządzenie do odsklepiania", tam w drugim poście znajduje się prawidłowy link do filmiku przedstawiającego proste urządzenie do odsklepiania ramek. Błędnie napisałem MrPacholin powinno być MrPacholkin, za to serdecznie przepraszam.

Jerzy K.


Wystarczy kliknąć:

http://www.youtube.com/profile?user=MrPcholkin#g/u

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 czerwca 2011, 10:11 - pt 

Rejestracja: 15 grudnia 2009, 15:40 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: Mielec
Witam! Jak widać miną rok od pomysłu do realizacji:) Zakupiłem stół o którym pisałem, na razie stół był uruchamiany na suchych ramkach tylko bo to by sprawdzić czy działa. Wygląda elegancko ale jak będzie pracował to się okaże jestem dobrej myśli po wstępnych próbach. Muszę jednak dodać, że lekko rozczarowała mnie tak prosta rzecz jak instrukcja obsługi która w ogóle nie zawiera instrukcji do obsługi panela... tj. temperatur noży itd szukałem w necie jak na razie na darmo, dzwoniłem do Łysonia, usłyszałem " to jest najbardziej aktualna instrukcja obsługi jaką posiadamy" no nic pewnie samemu będzie trzeba dojść do wprawy :) Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2011, 23:48 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo tak patrze na te urzadzenie maszyne do odsklepiania ramek.
Mam tu od wczoraj patent zameldowany ,na noz do odsklepiania z roku 1974 i maszyne z nozami do odsklepiania ramek.
I duzo innych patentow pszczelarskich ,Dostalem to od jednego niemca ,a co z tym mozna zrobic (podetrzec???)
czy co??
1)horyzontalna wirowka patent z 1974 roku.
2)Blizniaczy noz odsklepiajacy patent1974 rok
3)Patent na blok ramek z roku 1970
4)patent na maszyne odsklepiajaca.
Metody usuwania pszczol z ramek 2001 rok
Maszyna do czyszczenia odsklepin dzialajaca na zasadzie promieniowania cieplnego
Karmienie pszczol z karnistra 5 lub 10 litrowego(to ciekawa sprawa na to nikt by nie wpadl zadna pszczola sie nie utopi a pobieraja przy niskich temperaturach!!!!!)
I duzo duzo innych pomyslow i wynalazkow pszczelarskich.
Byly wlasciciel patentow nie zyje .......
wydal ksiazki w latach 1970/75/77/77/1982/85/85 1990/90/90/93/94/i 2000/2001--ale sie napisal no i sie kariera skonczyla...mam co czytac przez zime

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 marca 2012, 23:24 - czw 

Rejestracja: 21 marca 2012, 11:09 - śr
Posty: 142
Lokalizacja: Oława
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, Langstrot
adzik6 pisze:
Witam! Jak widać miną rok od pomysłu do realizacji:) Zakupiłem stół o którym pisałem, na razie stół był uruchamiany na suchych ramkach tylko bo to by sprawdzić czy działa. Wygląda elegancko ale jak będzie pracował to się okaże jestem dobrej myśli po wstępnych próbach. Muszę jednak dodać, że lekko rozczarowała mnie tak prosta rzecz jak instrukcja obsługi która w ogóle nie zawiera instrukcji do obsługi panela... tj. temperatur noży itd szukałem w necie jak na razie na darmo, dzwoniłem do Łysonia, usłyszałem " to jest najbardziej aktualna instrukcja obsługi jaką posiadamy" no nic pewnie samemu będzie trzeba dojść do wprawy :) Obrazek

Obrazek


ładne cacko i jak pracuje?

_________________
Kochać, to co się uwielbia!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2013, 09:09 - ndz 

Rejestracja: 22 marca 2009, 18:21 - ndz
Posty: 153
Lokalizacja: Ostrołęka
Witam!
Ostatnio stwierdziłem że w mojej gospodarce pasiecznej przydała by mi się odsklepiarka mechaniczna.Oglądałem różne urządzenia do odslkepiania na necie i doszedłem do wniosku że najpraktyczniejsza była by dla mnie odsklepiarka wykonana przez pana z Elbląga.Oczywiście mam zamiar wykonać ją sam.Wiem że w skład tego urządzenia wchodzą dwa wałki na których zamocowane są blaszki.Wprawiając te wałki w ruch powoduje się odsklepianie ( frezowanie )na określoną grubość.To akurat jest zrozumiałe i proste do wykonania.Nie wiem jednak jak rozwiązany jest mechanizm automatycznego opuszczania i podnoszenia ramki.Może ktoś z Kolegów widział lub posiada taki sprzęt to był bym wdzięczny za podpowiedz.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2014, 22:34 - pt 

Rejestracja: 18 lutego 2013, 17:07 - pn
Posty: 88
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
A jaki zrobić patent pod odsklepiarke stołową taką co sie przesuwa po stole ramke, i rant najeżdża na nóż i odpada a ramke do wirówki, to co trzeba zrobić żeby powstał taki rant plastra wystający poza ramke? Wyczytałem że trzeba uliczki poszerzyć z 12,5 mm do 15 mm jeśli chodzi o ul 1/2 Dadanta. Po pierwsze czy to prawda? Czy ktoś już coś takiego robił? Po drugie wychodzi na to że trzeba by albo zrobić korpus ula na 11 ramek i rozsunąć co te 15 mm 10 ramek, albo zrobić ramki o szerokości beleczek 22,5 mm zamiast standardowych 25 mm i teraz które rozwiązanie wybrać? Były by jakieś komplikacje jeśli chodzi o szerokość beleczki 22,5 i odkłady jak bym chciał zrobić z dwóch połówek jedną ramke dadanta na 25 mm przykładowo? Albo jakieś inne komplikacje? Oczywiście wszystko na węzie pogrubionej wtapianej prądem w ramke i wszystkie ramki w pasiece takie same tylko że odkłady bym kupował ewentualnie na ramce 25 mm.

Mi sie chyba wydaje że lepiej zrobić korpus na 11 ramek nie? Ale wtedy czy napewno z tych 25mm będzie wystawał rant bo nie wiadomo i nie wiadomo czy nie będzie trwała budowa ramek dłużej niz w 22,5mm beleczce ramki itp no nie moge sie zdecydować, dużego doświadczenia trzeba a samo nawet nacięcie równych 22,5 to kłopot bo można naciąć albo 22 albo 23 i jak to wsadze 10 takich albo takich to i różnica może być nie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2014, 22:49 - pt 
Maciu, nie kombinuj. Chcesz osłabiać górną beleczkę w ramce Dd ?
Wszyscy mamy ramki 25 mm i wszyscy ścinamy zasklep po ramce a w dołkach widelcem. Odległość 10 mm spokojnie wystarcza a w praktyce wychodzi 11,5 mm.


Na górę
  
 
Post: 31 stycznia 2014, 23:08 - pt 

Rejestracja: 18 lutego 2013, 17:07 - pn
Posty: 88
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Ja nie będe sie bawił żadnym widelcem jak by tak było to bym sie nie pytał a co za tym idzie ma to ogromne znaczenie bo dotyczy całej pasieki, trzeba zrobić jeden wymiar i potem mieć z głowy jakieś zabawy widelcem przy setkach ramek. A teraz to ja już sam nie wiem jaka ta odległość żeby ten rant był czy robić z oryginalnego na 12,5 mm na 15 mm odstępu. Chyba z 10 na 12,5 mm . Jeszcze żeby dołków nie było to pół biedy a powstawanie tych dołków najgorsze i trzeba by temu jakoś zaradzić, no najlepiej zbierać pełne ramki dobrze odbudowane i węze pogrubioną ale nie wiem czy to wystarczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2014, 23:13 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
Maciu, czy chcesz czy nie będziesz się bawił widelcem, a jak tam mają się twoje ule? 100 jest zazimowane czy nie? bo coś ucichłeś na forum nam?

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2014, 23:35 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Maciu, grubosc beleczek nie ma znaczenia ,znaczenie ma grubosć plastra.
Tzn.każdą ramke mozna rozsunąć zeby uzuskac grubszy plaster.
Trzeba starać sie o w miare równe plastry ,w miodniach mozna dac 1 ramke mniej ale wgłębienia moga byc,mozna je ignorowac lub poprawiac recznym odsklepianiem ,ale to problem w 1 roku póżniej plastry sie wyrównują w miare .
Poza tym noze [głębokosc skrawania ] i ich skok /posuw sa regulowane .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2014, 00:05 - sob 

Rejestracja: 18 lutego 2013, 17:07 - pn
Posty: 88
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
No to zrobie ramki 25 mm a ul szerokości na 11 ramek i będe wtykał grzebień rozszerzający na te 10 ramek i sie rozsuną idealnie, a w gnieździe włoże tam ramke pracy czy coś jako 11 i tyle i chyba już sie zdecydowałem ale zobacze co reszta ma do powiedzenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2014, 00:13 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
10 minuta 4 sekunda :D

https://www.youtube.com/watch?v=jFnewrA5u_4

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lutego 2014, 11:25 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tak to wygląda jak sie bierze geszewljej a chce sie przerobic na ful wypas.
Obecne odsklepiarki automatyczne z elektrycznie podgrzewanymi nożami
to inna półka .
Dla niektórych poważna wadą może byc cena :wink: .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji