FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:54 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 września 2008, 14:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Witam
Ostatnio natkolem sie na artykul przczelarza w czasopismie pszczelarskim, on wlasnie zbudowal sobie klode z pnia swierka, pila motorowa wyciol pomieszczenie na snozy i zostawil miejsce od gury okolo 7 cm gdzie kladzie plytke nasaczona kwasem mruwkowym w czasie zwalczania warozy, naturalnie istnieje morzliwosc polewania w uliczki kwasem szczawiowym.
W klodzie jest durzo miejsca i nie ma problemuw z umieszczeniem podkarmiaczki, tagrze morzna bez problemu zimowac rodzine pszczela i nawet trzymac ja w klodzie przez wiele lat.
W zalaczniku kilka zdjec z czasopisma, nie sa zbyt dobrej jakosci ale widac wszystko.
Osobiscie obnizylbym gniazdo i na gure polorzylbym kratownice z snozami jako miodnie, morznaby wtedy miec osobny wglad do zapasuw rodziny.
Kloda ta przyciaga wielu zainteresowanych przczelarzy i potencjalnego zjadacza miodu, wycieczki ze szkul i studenci odwiedzaja pasieke Pana Wimmera.
Pozdrowienia Krzysztof k


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 września 2008, 16:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Witam. Ja jestem zainteresownay w przyszłosci zrobienim takiej kłody ale w poziomie i na ramki wielkopolskie, czy to jest możliwe do wykonania. Jeśli sie nei da to na jakieś warszawiaki to wtedy kłoda pionowa by musiała być. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 września 2008, 20:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
d@niel_25 pisze:
Witam. Ja jestem zainteresownay w przyszłosci zrobienim takiej kłody ale w poziomie i na ramki wielkopolskie, czy to jest możliwe do wykonania. Jeśli sie nei da to na jakieś warszawiaki to wtedy kłoda pionowa by musiała być. Pozdrawiam.


Witam
Praktycznie jak ktos umie pracowac z pila motorowa to mozna wyciac dowolne pomieszczenie
i wielkosc dopasowac do ramek wielkopolskicz czy warszawskich, mozna wykonac klode w korpusach, cos w rodzaju krazkuw z wycietym wnetrzem wielkosc dopasowuje sie do ramek,
mozna wykonac kilka krazkuw zlozyc je razem i powstaje kloda z trzech czesci jak ul nadstawkowy.
Ale jak kloda bedzia miala ramki a nie snozy, to dla mnie nie jest jusz kloda i traci swuj urok i nostalgie takiej klody.
pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 września 2008, 21:31 - ndz 

Rejestracja: 14 grudnia 2007, 19:11 - pt
Posty: 19
Lokalizacja: Pasłęk
Serdecznie pozdrawiam mojego Przyjaciela, który wnosi tyle ciekawych wątków w nasze forum.Ogromną pasją i wiedzą pszczelarską dzieli się bezinteresownie z pszczelarzami i wciąż zaskakuje nowymi pomysłami.Przyznam sie że zdopingowałeś mnie i postaram się sam zrobić ul figóralny św. Ambrożego i zasiedlę go pszczółkami na snozach.Tak trzymaj Pozdrawiam Michał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 października 2008, 11:33 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Michał pisze:
Serdecznie pozdrawiam mojego Przyjaciela, który wnosi tyle ciekawych wątków w nasze forum.Ogromną pasją i wiedzą pszczelarską dzieli się bezinteresownie z pszczelarzami i wciąż zaskakuje nowymi pomysłami.Przyznam sie że zdopingowałeś mnie i postaram się sam zrobić ul figóralny św. Ambrożego i zasiedlę go pszczółkami na snozach.Tak trzymaj Pozdrawiam Michał.


Witam mojego najlepszego pszyjaciela i pszczelarza Michala, dziekuje za mile slowa, on zawsze dodaje mi otuchy i checi do dalszej pracy z pszczolami, i problememi zwiazanymi z prowadzeniem pasieki w cieszkich czasach horub pszczelich i problemuw zwiazanych ze zbytem miodu.
Pozdrawiam Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2008, 20:28 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
Tak sobie przeglądam tematy tu i ówdzie i znalazłem ten.:) Ja sobie myślę o zrobieniu czegoś podobnego tyle ze z tyłu wstawiłbym sobie szybę. :) coby siedzieć z tyłu i oglądać TV w pasiece. :D Na zimę szyba byłaby wyjmowana. :) A kłoda nie musiałaby być aż taka wielka. :)

Pozdrawiam Psepscółek. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 14:27 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2011, 21:28 - pt
Posty: 31
Lokalizacja: ok/RZ
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
ja zakupiłem sobie kłode od takiego dziadka pszczelaza. był to ul dwurodzinny. ale przerobilem go na jedno bo miał za malo miejsca na dwie i praktycznie prak dostępu do dolnych ramek. posiada ramki typ. warsawsaki p. dorobiłem szerokie wylotki (zimna zabudowa) powiedzmy ze przystosowałem do współczesnych potrzeb pszczelaza. praca nad nim zajeła mi 2 i pół tygodnia. najciezszy był dach. 400 łusek z blachy recznie robionych i odwarcie (wczesniej był całkowicie sciągany) ale wartało bardzo pięknie zdobi pasiekę.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 15:04 - ndz 
coś pięknego,muszę też coś takiego zrobić, powiedz kolego z jakiego drewna jest kłoda i czym jest w srodku wybita :brawo: :brawo:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 marca 2011, 15:58 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2011, 21:28 - pt
Posty: 31
Lokalizacja: ok/RZ
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
to jest swierk. nie pytałem o historie tego dziadka. ale podejrzewam, ze to było z jakiejs starej beczki na zboże robione grubosc scianki ok5cm srednica ok80 wys ok110. a wkład zrobiony jest z drzewa sosnowego. jak go rozebrałem to był upchany kawałkami stytopianu. wywaliłem to wszystko dorobiłem wylotki i ociepliłem wełna. (ojadłem sie kurzu przy czyszczeniu) pełne gniazdo tj. 2x 13 ramek waszawskich p.


zacząłem przerabiac tez 90letniego ula dwurodzinnego typ ramki wraszawska z. ale chwile mi jeszcze zejdzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 21:29 - czw 
Super kłoda
A widziałeś kiedyś coś takiego miał śr 130cm i mieścił 13 ramek dadanta + pół nadstawkę
Miałem takich 2 poszły z dymem a były po dziadku :wnerw: był człowiek :głupek ze mnie:
Obrazek


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 marca 2011, 21:49 - czw 

Rejestracja: 18 marca 2011, 21:28 - pt
Posty: 31
Lokalizacja: ok/RZ
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
no szkoda. kumpel ma dwie kłody lezące tez kawał historii. ma tez oryginalnego warszawiaka 80 90 lat. a jego mistrz ma kłode z barci w drzewach. to dobiero rarytas. Lubie stare ule. Nie dosc ze to ładna ozdoba pasieki,to jeszcze nadanie nowego zycia ulowi tyle lat komus słuzył :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji