FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 22:41 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02 grudnia 2012, 21:26 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
Do końca tego roku każda gmina/miasto ma obowiązek ustawowy zatwierdzić nowy regulamin o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (ucipwg) czyli tzw prawo miejscowe. W regulaminie ustawowo jest paragraf o zwierzętach domowych i gospodarskich i w tych paragrafach niektóre gminy/miasta pisza o pszczołach a dokładniej o tym ile metrów musza być ule umiejscowione od granicy działek sąsiednich.
Jeśli regulamin pisze wytrawny urzędnik to napisze 8-10 metrów a jak piszą początkujący w temacie pszczelarskim to piszą również 20 -50 metrów.

Warto wiec pofatygować się i zapytać telefonicznie lub osobiście w urzędzie gminy/miasta jaki jest zapis dotyczący pszczół !!!!

Nie ma ogólnego przepisu ile ma być taka odległość !!!

Jak zapis jest np 30-50 metrów warto pofatygować na sesję Rady Gminy/Miasta i w interpelacjach zapytać skąd tak ów metraż od granicy działek sąsiednich wzieli!!!

Bo może sie okazac ze wasz "SUPER" sąsiad przeczyta i karze wam ule przenosić na taką odległośc jaka jest w nowym regulaminie:)

Więc ostrzegam i proponuje sie zapoznać z prawem miejscowym :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 21:30 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
u mnie od nowego roku 10m od granicy działki. Raczej się łapie ale na wszelki wypadek się upewnię.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 21:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
U mnie w gminie nie ma ów takiego zapisu bo sam o to walczyłem:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 21:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
szukać tego w regulaminie gminy??

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 21:54 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
CYNIG,

tak w regulaminie o utrzymaniu czystości i porządku w gminie/mieście oczywiście w nowym ale sprawdź co pisze w starym który już obowiązuje.

Wszelakie pytanie to na PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 21:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
ok, znalazłem w nowym, oczekującym na ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. U nas określili odległość na 10m od granic posesji.
W sumie dla mnie to super sytuacja, spokojnie spełniam ten warunek a można się podeprzeć tym przepisem jak ktoś będzie zanadto upierdliwy.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tak w nowym regulaminie odnośnie finansowania gospodarki odpadami przez gminy jest lub może być jak pisze harpia wzmianka o ulokowaniu pasieki. U mnie jest to 10 metrów. Ale to wszystko zależy od tego jak sobie radni ustalą z wójtem ;)

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:06 - ndz 
harpia pisze:
Jeśli regulamin pisze wytrawny urzędnik to napisze 8-10 metrów a jak piszą początkujący w temacie pszczelarskim to piszą również 20 -50 metrów.

Warto wiec pofatygować się i zapytać telefonicznie lub osobiście w urzędzie gminy/miasta jaki jest zapis dotyczący pszczół !!!!

Nie ma ogólnego przepisu ile ma być taka odległość !!!

Jak zapis jest np 30-50 metrów warto pofatygować na sesję Rady Gminy/Miasta i w interpelacjach zapytać skąd tak ów metraż od granicy działek sąsiednich wzieli!!!

Bo może sie okazac ze wasz "SUPER" sąsiad przeczyta i karze wam ule przenosić na taką odległośc jaka jest w nowym regulaminie:)

Więc ostrzegam i proponuje sie zapoznać z prawem miejscowym

górski_pszczelarz pisze:
u mnie od nowego roku 10m od granicy działki. Raczej się łapie ale na wszelki wypadek się upewnię.

Tą kwestię regulują dwa Art. kodeksu cywilnego; Art. 140 i 144.
Pierwszy mówi, że w granicach swej własnośc możesz co chcesz, gdzie chcesz i kiedy ci pasuje. Drugi, że nie może to przeszkadzać sąsiadowi.
Jako ustawa nadrzędna nad wszelkimi uchwałami i rozporządzeniami nie pozwala zmieniać jej postanowień.
W razie gdyby Wasi włodarze coś takiego wymyślili to możecie łatwo to zaskarżyć. Nie dotyczy to oczywiście zakazu utrzymywania pszczół w miastach. Choś w Wa-wie nie wolno a na dachu jakiegoś hoteli można.
I jeszcze jedno. W jakiej odległości od granicy działki może sobie jej właściciel postawić ul jeśli działka ma 6-8 m szerokości ? A zapewniam, że jest mnóstwo takich działek.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:10 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
kolopik pisze:
Tą kwestię regulują dwa Art. kodeksu cywilnego; Art. 140 i 144.
Pierwszy mówi, że w granicach swej własnośc możesz co chcesz, gdzie chcesz i kiedy ci pasuje. Drugi, że nie może to przeszkadzać sąsiadowi.
Jako ustawa nadrzędna nad wszelkimi uchwałami i rozporządzeniami nie pozwala zmieniać jej postanowień.


REGULAMIN jest prawem miejscowym i każdy sąd bierze ten regulamin jako pierszą przesłankę prawną obowiązującą i jeśli zdarzyła sie jakaś nieścisłość np w lokalizacji uli to REGULAMIN jest najbardziej istotnym w tym momencie prawem. Kodeks cywilny nie określa odległości i on nie jest aż tak istotny w tym przypadku choć sędzia bierze też jego jako przesłankę w drugiej kategorii.

Juz to przerabiałem to wiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:13 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
No tak ale jeśli sąsiad powoła się na artykuł 144 i przedstawi dodatkowo nowe gminne zarządzenie. To możemy dostać nakaz przeniesienia pasieki w inne miejsce.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
górski_pszczelarz pisze:
No tak ale jeśli sąsiad powoła się na artykuł 144 i przedstawi dodatkowo nowe gminne zarządzenie. To możemy dostać nakaz przeniesienia pasieki w inne miejsce.


TAK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:15 - ndz 
Lepiej z sąsiadem nie zaczynać :haha: tylko nosić mu miód :D


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:22 - ndz 
harpia pisze:
Juz to przerabiałem to wiem

K.C. to mało. Jest jeszcze prawo ustrojowe czyli k.p.a.
Prawo gminne uchwala Rada Gminy. Wójt, Burmistrz, Prezydent jako Organ Państwa to prawo zatwierdza. Tak ? Tak, bo inaczej nie ma ono mocy prawnej.
Natomiast k.p.a. w Art. 6. mówi wyraźnie " Organy administracji publicznej działają na podstawie przepisów prawa".
Więc niech nikt Wam nie pierniczy, że samorządy mogą sobie wymyślać jakieś swoje prawa niezgodne z prawem państwowym.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
kolopik pisze:
Jest jeszcze prawo ustrojowe czyli k.p.a.
Prawo gminne uchwala Rada Gminy. Wójt, Burmistrz, Prezydent jako Organ Państwa to prawo zatwierdza. Tak ? Tak, bo inaczej nie ma ono mocy prawnej.
Natomiast k.p.a. w Art. 6. mówi wyraźnie " Organy administracji publicznej działają na podstawie przepisów prawa".
Więc niech nikt Wam nie pierniczy, że samorządy mogą sobie wymyślać jakieś swoje prawa niezgodne z prawem państwowym.


proponuje zapoznac się z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i tam jest napisane:
Art. 4.
1. Rada gminy, po zasięgnięciu opinii państwowego powiatowego inspektora sani-tarnego, uchwala regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy, zwany dalej „regulaminem”; regulamin jest aktem prawa miejscowego.

i KPA zwany dalej Kodeksem Postępowania Administarcyjnego nijak się ma do tego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:35 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
harpia,
właśnie sobie sprawdziłem stawki.
U nas będą naliczane od ilości mieszkańców w gospodarstwie domowym.
16zł/miesiąc od osoby albo 12zł/miesiąc od osoby jeśli jest prowadzona selekcja odpadów.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:40 - ndz 
harpia pisze:
regulamin jest aktem prawa miejscowego.

i KPA zwany dalej Kodeksem Postępowania Administarcyjnego nijak się ma do tego.

Kolego nie myl podstawowych pojęć.
K.p.a. jest prawem państwowym i wyrażnie w nim pisze co cytowałem.
Regulamin jest prawem miejscowym podległym regulacjom prawa państwowego.
A prawo własności jest "świętością" i w granicach Twojego władztwa nikt nie ma prawa Ci coś nakazać lub zabraniać jeśli jest to uregulowane w prawie państwowym.
To o czym piszesz byłoby anarchią.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
CYNIG,

To jeszcze sprawdź czy masz limit na ilość oddanych śmieci wg Wojewódzkiego Planu Utrzymania Czystości i czy w regulaminie się do tego odnieśli ??
A także jaka jest u ciebie częstotliwość wywozu odpadów ??

wtedy się to przekłada ile odp możesz oddać. U mnie nie daliśmy ograniczeń - jak mamy od mieszkańca to niech odda wszystko bez limitu i wtedy las nie będzie cierpiał :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
kolopik,

Nie będe z Tobą prawił demagogii prawnych - jest prawo miejscowe to trzeba go przestrzegać - wkońcu każdą uchwałe Rady zatwierdza Nadzór prawny Urzędu Wojewódzkiego lub/i Regionalna Izba Obrachunkowa i nie pitol mi tu ze takie prawo miejscowe jest niezgodne z litera prawa.

Bo w tym miejscu Cie wyśmieję przy wszystkich tu na FORUM i na tym się jeszcze nie skończy KPW!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:45 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
harpia,
dali obowiązek posiadania minimum 60 litrowego pojemnika/osobę odbiór 2x w miesiący a odpady po selekcji 1xmiesiąc. Nie ma górnego limitu. We wcześniejszych uchwałach jest ujęte, że gmina odbiera wszystkie odpady komunalne.
W sumie teraz mam odbiór 2x w miesięcy pojemnika 120l i spokojnie wystarcza :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 maja 2011, 07:59 - pn
Posty: 904
Ule na jakich gospodaruję: w dziupli
CYNIG,
to u ciebie radni na duży + zasługują


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
to dzięki obywatelskiemu nadzorowi :) :) :)
czasami to już patrzeć na nas nie mogą jak wchodzimy na sesje.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 22:49 - ndz 
harpia pisze:
nie pitol mi tu ze takie prawo miejscowe jest niezgodne z litera prawa.

Ja Ci nie pitolę, że jest niezgodne.
Ja pitolę tylko, że kwestie unormowane w prawie państwowym nie mogą być zmieniane przez samorządowych kacyków.


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2012, 23:23 - ndz 
harpia pisze:
Jeśli regulamin pisze wytrawny urzędnik to napisze 8-10 metrów a jak piszą początkujący w temacie pszczelarskim to piszą również 20 -50 metrów.

:haha: To jakie oni przepisy Czytali czy działa to na zasadzie kto da więcej :haha: to wtedy ma być dalej
harpia pisze:
Nie ma ogólnego przepisu ile ma być taka odległość !!!

Jak to nie ma jest Lokalizacja pasiek a "prawo sąsiedzkie"
Często są spory i procesy z powodu niewłaściwej lokalizacji pasiek, zwłaszcza usytuowanych zbyt blisko sąsiednich nieruchomości, dróg, szkół, cmentarzy itp.
Nie ma przepisów prawnych pisanych, regulujących odległości pasiek od granic sąsiadów. W procesach w tym przedmiocie strony powołują się często na zwyczaje wynikające z nie obowiązującej już ustawy z 1879 r. dla Gorycji i Gradyszcza w zaborze austriackim. Przepis tej ustawy brzmiał .następująco:
§ 2. Ustawienie pni pszczół w odległości mniejszej jak 10 m od uczęszczanej publicznej drogi, obcego domu mieszkalnego, stajni, podwórza lub ogrodu domowego jest wtedy dozwolone, kiedy pszczoły wylatujące z ula wznoszą się od początku 3 m ponad temi miejscami lub też jeżeli między temi a pasieką wznosi się mur, gęsta ściana krzewów lub też inne podobne ogrodzenie 3 m wysokie. Przełożony gminy może w szczególnem uwzględnieniu miejscowych stosunków zezwolić na zmniejszenie powyższej odległości do 3 m, co należy w gminie obwieścić.
W byłym Królestwie Polskim obowiązywało prawo zwyczajowe, które normowało lokalizację pasiek: "Ule mają być stawiane w odległości 10 kroków od granicy sąsiada, a 30 od dróg i cudzych domów. Gdyby to było niemożliwe do wykonania przez pszczelarza, to powinien postawić parkan lub posadzić krzewy, aby zasłonić przechodniów przed pszczołami".1
Oczywiście przepisy byłych państw zaborczych już nie obowiązują. Ze względu jednak na ich stosowanie od kilkudziesięciu lat w praktyce, celowe byłoby w przyszłych pracach legislacyjnych rozważyć możliwość wprowadzenia podobnych przepisów. Lokalizacja pasiek według zacytowanych kryteriów chroniła w dużej mierze sąsiadów przed pożądleniem przez pszczoły.
Przepisy obowiązującego w Polsce kodeksu cywilnego (tzw. prawa sąsiedzkiego) są następujące:
Art. 140. W granicach określonych przez ustawy i zasady współżycia społecznego właściciel może z wyłączeniem innych osób korzystać z rzeczy zgodnie ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem swego prawa, w szczególności może pobierać pożytki i inne dochody z rzeczy. W tych samych granicach może rozporządzać rzeczą.
Art. 144. Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.
Art. 222. § 2. Przeciwko osobie, która narusza własność w inny sposób aniżeli przez pozbawienie właściciela faktycznego władztwa nad rzeczą, przysługuje właścicielowi roszczenie o przywrócenie stanu zgodnego z prawem i o zaniechanie naruszeń.
Z treści wymienionych przepisów wynika, iż każdy właściciel nieruchomości "ma uprawnienie do korzystania z przedmiotu swojej własności, a więc może również ustawiać pnie pszczele na swojej nieruchomości i to w nieograniczonej liczbie.
Z art. 140 kodeksu cywilnego wynika jednak, że prawo własności nie zapewnia właścicielowi pełnej władzy nad rzeczą, granicę bowiem jego prawa wyznaczają zasady współżycia społecznego oraz społeczno-gospodarczego przeznaczenia prawa własności.
harpia pisze:
Więc ostrzegam i proponuje sie zapoznać z prawem miejscowym

:haha: Co to jest prawo Miejscowe :?: To chyba takie prawo co się któremuś radnemu na sraczu wykluło
Jeden Nawiedzony w Częstochowie wymyślił aby pies nie szczekał po 22 :haha: no chyba że go po jajach drapał właściciel Będzie do rana :haha:


Na górę
  
 
Post: 02 grudnia 2012, 23:28 - ndz 

Rejestracja: 15 lutego 2011, 20:06 - wt
Posty: 67
Lokalizacja: lubelskie
Witam
Regulamin to akt prawa miejscowego, a jego postanowienia muszą być zgodne z prawem a ramy uregulowań w nim zawartych określa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku..... Zgodnie z ustawą rada gminy ma prawo określić bądź normować utrzymanie zwierząt gospodarskich na terenach wyłączonych z produkcji rolniczej. Więc tereny użytkowane rolniczo są z regulacji wyłączone. Czytałem wiele regulaminów, często radę gminy trochę poniesie i zakazy bądź ograniczenia chce rozszerzyć na wszystkie tereny, co skutkuje nieważnością takiego aktu prawa miejscowego. Problematyczne jest również stwierdzenie co to są tereny wyłączone z produkcji rolniczej. Regulaminem prawdę mówiąc nie przejmowałbym się, to w większości buble prawne które powinny zostać unieważnione przez organy nadzorcze.
Pozdrawiam tosio


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 23:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 listopada 2012, 23:36 - ndz
Posty: 49
Ule na jakich gospodaruję: warszaw wielk
harpia pisze:

Nie będe z Tobą prawił demagogii prawnych - jest prawo miejscowe to trzeba go przestrzegać - wkońcu każdą uchwałe Rady zatwierdza Nadzór prawny Urzędu Wojewódzkiego lub/i Regionalna Izba Obrachunkowa i nie pitol mi tu ze takie prawo miejscowe jest niezgodne z litera prawa.

Bo w tym miejscu Cie wyśmieję przy wszystkich tu na FORUM i na tym się jeszcze nie skończy KPW!!!


Przestań pisac brednie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2012, 23:49 - ndz 
harpia pisze:
REGULAMIN jest prawem miejscowym i każdy sąd bierze ten regulamin jako pierszą przesłankę prawną obowiązującą i jeśli zdarzyła sie jakaś nieścisłość np w lokalizacji uli to REGULAMIN jest najbardziej istotnym w tym momencie prawem.

Dominik Wybacz Ale Pleciesz
Wyżej Post przedstawiłem Ci Akt Prawny obowiązujący w Unii i jest on przestrzegany przez każdy sąd nawet najwyższej instancji
jeżeli mówimy o pszczołach
Nie nam się na prawach jak sąsiada Krowa zdepcze komuś zborze ale moją
Żona jest Biegłym Sądowym do spraw Pszczelarstwa czytając to uśmiała się do wiwatu :wink:


Na górę
  
 
Post: 03 grudnia 2012, 00:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 listopada 2012, 23:36 - ndz
Posty: 49
Ule na jakich gospodaruję: warszaw wielk
Według teorii harpi moja skromna 35 ulowa pasieczka połozona 3 m od granicy sasiada działki musi przestać istnieć bo sama działka ma 20 m szerokości czyli moge jedynie postawić ule na środku działki w linii i wyjdzie jakies 10 uli aby z jednej i drugiej strony było po 10 m od granicy sąsiada .
Boże daj Polsce młodych ,mądrych biegłych sądowych w zakresie pszczelarstwa .
Harpia nie bierz sie mi tylko za biegłego sądowego , po prostu się nie nadajesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2012, 00:15 - pn 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
To wszystko dowodzi jaki jest u Nas porypany kraj a prawo jest tak głupie jak jego twórcy no i jeszcze nawiedzeni urzędnicy co sami nie wiedzą jakie prawa obowiązują . Co ja mówię : Oni wszystko wiedzą najlepiej :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2012, 00:15 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kometa zawsze możesz stawiać ule jeden na drugim w samym centrum działki :haha:
A tak na poważnie to dziwni ludzie w kraju rządzą ;) No ale nie wchodźmy w politykę, bo w tej dziedzinie każdy ma inne zdanie.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2012, 00:19 - pn 
kometa pisze:
Boże daj Polsce młodych ,mądrych biegłych sądowych w zakresie pszczelarstwa .

Tu nie trzeba żadnych biegłych. Uchwałę zaskarża się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego a ono uchyla zapisy niezgodne z prawem a przy okazji Organ dostaje opir..ol i po ptokach.


Na górę
  
 
Post: 22 grudnia 2012, 19:58 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Widzę, że sami prawnicy na forum :brawo: Przypominam tylko że złość piękności szkodzi, a ewentualne spory sąsiedzkie (także te pszczelarskie - nie dające się rozwikłać przez uczestników) rozstrzygnie najjaśniejszy sąd wydający orzeczenie w oparciu o prawo powszechnie obowiązujące. Buziaki i misie wszystkim!!!

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2012, 20:10 - sob 
BartekOpole pisze:
Przypominam tylko że złość piękności szkodzi, a ewentualne spory sąsiedzkie (także te pszczelarskie - nie dające się rozwikłać przez uczestników) rozstrzygnie najjaśniejszy sąd wydający orzeczenie w oparciu o prawo powszechnie obowiązujące.

Że złość itd to wszyscy wiedzą.
A jakie powszechnie jest obowiązyjące prawo ? Prawniku ? Wyjaśnij "ciemnocie".


Na górę
  
 
Post: 10 lutego 2013, 16:35 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Kolopik masz na myśli siebie?

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji