FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 01:01 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 marca 2013, 20:24 - pn 

Rejestracja: 11 marca 2013, 20:15 - pn
Posty: 1
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
To jest po prostu istny SKANDAL !!!
Zamówiłem od firmy "Łysoń" 20szt. ramek wielkopolskich, i co się okazało ?
Moja odpowiedź jest krótka i szczera ! Ramki które dostałem były pokaleczone jakby robione na tępym sprzęcie ! mało tego na dodatek NAPUCHNIĘTE drewno ramki, co utrudniało i to bardzo składanie ramek do kupy !!!

Kupiłem gdzie indziej ramki i to na dodatek w tej samej cenie i jestem bardzo zadowolony czyli paczka 10szt. 17,50zł

Zdarzało się równiez, ze sprzęt dochodził zniszczony.

NIE POLECAM ZE SZCZEREGO SERCA FIRMY "ŁYSOŃ" BO TA FIRMA interesuje się nie jakością a ilością zrobionych i sprzedanych produktów !!!

Jedno wielkie złodziejstwo co do cen i do tak duzej firmy !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2013, 20:40 - pn 
A co Cię podkorciło tam ramki kupować? Jest tylu innych solidnych producentów nawet tu na forum jest kilku i w dużo niższej cenie mają.


Na górę
  
 
Post: 11 marca 2013, 20:41 - pn 

Rejestracja: 08 grudnia 2010, 12:44 - śr
Posty: 178
Lokalizacja: mazowiecki
Lepiej było by zwrócić te ramki z powrotem i zażądać właściwych lub zwrotu pełnych kosztów zakupu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2013, 20:42 - pn 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
konradziu pisze:
A co Cię podkorciło tam ramki kupować

Co jak co, ale Ty to potrafisz podnieść na duchu :haha:

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2013, 21:37 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
dominator - dzisiaj sie zarejestrowal, pierwszy post i od razu ostry najazd na Łysonia.

Ja tam od Łysonia czesto ramki bralem i nie bylo zadnych problemow. Z reszta nie tylko ramki bo kupe rzeczy od niego biore i jakosc jest ok.
Moze jedynie ceny moglby troche znizyc.

Od Łukasiewicza raz trafily mi sie jakies niewymiarowe ramki niby polowki dadanta ale boczki jak do polowek wielkopolskiej...takie tam ni pies ni wydra. Ale wszystko inne bylo ok, wiec mysle ze to nie Łukasiewicz ale producent cos schrzanil.

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2013, 22:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Stanisław Ł. pisze:
Lepiej było by zwrócić te ramki z powrotem i zażądać właściwych lub zwrotu pełnych kosztów zakupu.


Miałem podobną przygodę z Łysoniem. Kilka razy przesyłka "chodziła" tam i z powrotem.

Trajanus pisze:
dominator - dzisiaj sie zarejestrowal, pierwszy post i od razu ostry najazd na Łysonia.


U mnie też jest skreślony Łysoń. I nie mam jednego postu.
Mnie po tej transakcji jeszcze trzymają nerwy, że taki głupi byłem.
A już rok minął.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2013, 22:37 - pn 
Szukał jeleń ramek to znalazł.
Gdyby mieli dużo i dużych klientów na ramki to by upchali te 20 rameczek w stosie 1000 sztuk , a tak to napatoczył się jeleń <pierwszy klient na rameczki od 3 miesięcy> :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 12 marca 2013, 10:28 - wt 

Rejestracja: 04 lutego 2008, 11:23 - pn
Posty: 41
Lokalizacja: małopolskie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP, Dadant
nie mam zadnych problemów z firmą Łysoń, może dlatego że po towar do Kęt jeżdzę osobiście...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2013, 11:07 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
krzysglo, zapewniam Cie ze Twoj post jako "stalego forumowicza " nie zostalby przeze mnie tak opisany jak kolegi ktory jedyne co napisal na forum to oplucie Łysonia- stad moja podejzliwosc.

Moze prawda jest to co napisal Kodi - ze jak sie jezdzi osobiscie jest inaczej, ja tez jezdze osobiscie do radzymina i widze co kupuje. Ale wiem ze nie wszyscy maja taka mozliwosc.

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2013, 18:48 - wt 
Nie wszystko widać na pierwszy rzut oka nie które wady wychodzą później
viewtopic.php?f=47&t=7479&p=129772&hilit=buble+%C5%82ysonia#p129772


Na górę
  
 
Post: 13 marca 2013, 08:54 - śr 

Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 21:12 - wt
Posty: 182
Lokalizacja: Staszów, świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
A kto wam każe kupować u Łysonia, przymus jakiś czy co???
Łysoń jest drogi, chyba najdroższy na rynku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2013, 15:34 - śr 

Rejestracja: 20 października 2011, 11:33 - czw
Posty: 261
Lokalizacja: Radziszów
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Zawsze odobieram towar w sklepie w Krakowie po wcześniejszej konsultacji telefonicznej i nigdy nie było problemu z tą firmą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2013, 17:29 - śr 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
wojtasikpawel pisze:
A kto wam każe kupować u Łysonia, przymus jakiś czy co???
Łysoń jest drogi, chyba najdroższy na rynku.

Podaj kolego tańszego sprzedawcę od firmy Łysoń. www. ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2013, 18:01 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
http://www.uletumidajewicz.pl/ramki.html

Pierwszy lepszy z ramkami

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2013, 18:36 - śr 

Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 21:12 - wt
Posty: 182
Lokalizacja: Staszów, świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
http://allegro.pl/show_item.php?item=2977196844
P. Jaromir Talar - kupowałem miesiąc temu
Ramka wlkp - czopowana 1.35 zł - 100 szt.
Ramka wlkp czopowana 1/2 - 1,20 - 200 szt.
Otwieram paczkę, a tam kilka brzydkich ramek (źle dotarte, ale spokojnie do zastosowania), potem okazało się, że sprzedający dorzucił 20 szt. w gratisie. Niektóre czopy nie przylegały dokładnie, ale to szczegół.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2013, 00:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Każdy kupuje gdzie chce.
Ja rok temu zdecydowałem się na zakupy w sklepie internetowym Łysonia.
Wcześniejsze lata kupowałem (i nadal kupuję) w:
- Sądeckim Bartniku
- u Łukasiewicza
- Pasieka (czasopismo)

Wczesną wiosną 2012 roku chciałem nabyć ciasto dla pszczół.
Przeglądnąłem wszystkie oferty cenowe i koszty przesyłek przy odpowiednich wagach w kilku sklepach internetowych.
Obdzwoniłem wszystkie.
Ze względu na najniższy koszt wysyłki, zdecydowałem się na Łysonia.
Zarejestrowałem się na ich stronie. Telefonicznie uzgodniłem szczegóły, które nie do końca były jasne na stronie internetowej.
Żeby ciasto nie wędrowało samotnie, domówiłem kilka drobnych akcesoriów.
Pierwsza wpadka Łysonia po wykonaniu zakupu w sklepie (złożeniu zamówienia), to brak możliwości zapłaty kartą kredytową. (O te szczegóły wcześniej kilkakrotnie pytałem telefonicznie bo na stronie internetowej nie było tej informacji).
Różne są procedury w różnych sklepach internetowych, ale jak uzyskałęm informację telefoniczną, że mam dokonać zamówienia i po ustaleniu wagi towaru wskazane zostaną w e-mailu koszty wysyłki i wtedy mogę dokonać płatności elektronicznej kartą, to spokojnie czekałem na odpowiedź tydzień. Zaniecierpliwiony brakiem odpowiedzi wykonałem znowu kilka telefonów. Po dwóch następnych dniach "ustaleń" i konsultacji telefonicznych otrzymałem e-maila z informacją u kwocie jaką należy przelać na rachunek bankowy firmy. Wykonałem ponownie telefon (tym razem do osoby imiennie wskazanej w liście), że to ma być płatność kartą. Zaskoczenie po drugiej stronie słuchawki było wyraźnie słychać. Potwierdziło się moje przypuszczenie, że do techniki tam bardzo daleko.
Dowiedziałem się, że nie ma możliwości dokonania płatności kartą kredytową. Płatność przelewem.
O.K. Natychmiast dokonałem płatności elektronicznej z rachunku w mBanku. Ale na przelew i wyciąg bankowy w Banku Spółdzielczym .... Łysonia trzeba było czekać znów kilka dni.
W końcu otrzymałem info (chyba po kolejnym tygodniu), że moje zamówienie zostało zrealizowane i przesyłka została wysłana.
Otrzymałam przesyłkę i oczom nie wierzę.
Ciasto O.K.
Inne drobne akcesoria O.K.
Ale dennica higieniczna osiatkowana ? to nie to co zamawiałem. Dostałem dennicę wysoką wielkopolską zwykłą a nie higieniczną.
Na drugi dzień telefon do Łysonia.
Oczywiście przeprosiny z ich strony. Myślę - no dobra o.k. Wyślą tą prawidłową, a ja mam spakować tę błędnie wysłaną i kurier odbierze ją na Ich koszt.
Za kilka dni przyjechał kurier. Wymiana przesyłek dokonana ok. Sprawdziłem z zewnątrz, że przesyłka nie uszkodzona, schowałem do samochodu i wieczorem otwieram przesyłkę.
Szok.
Nie uszkodzona przesyłka z zewnątrz, a w środku uszkodzona siatka dennicy. Wyraźnie widać, że zapakowana do wysyłki uszkodzona.
Jeszcze co ? Dennica nie taka sama jak oferowana na stronie sklepu.
Brak jest wkładki z kratka (z kratownicą) do łatwiejszego liczenia osypu warozy.
Na drugi dzień telefon do Łysonia. Tłumaczenie z ich strony, że to pewnie uszkodzenie przez kuriera. Ja swoje argumenty, że mogę podesłać zdjęcia. Że nie nie oklejają przesyłek swoją firmową taśmą, żeby potem zwalać wszystko na firmy kurierski itd.
Na moje zastrzeżenia co do wkładki takiej jak w ofercie - to argumenty, że na stronie sklepu ta dennica jest jest przykładowa, że wkładek nie dołączają, że jakby byłą z takimi wkładkami to by kosztowała o ok. 10-15zł drożej. Ja im na to, że nie ma takiej informacji u Nich na stronie - co to przykładowych obrazków itd.
Na co głos z drugiej strony, że jak mi się nie podoba to mogę odesłać.
Zakończyłem rozmowę i więcej u nich nie kupię nic.
Siatkę sobie naprawię sam.
Nie chciałem już mieć nic do czynienia z Tą firmą.
Na drugi dzień na stronie Łysonia znikła ładnie wyglądająca dennicą z wkładką z kratownicą, a pojawiła się "czysta".

A jeszcze co ? Przy przesyłce drugiej dennicy, otrzymałem wewnątrz paczki fakturę korygującą, którą miałbym odesłać na swój koszt po podpisaniu.

Takich i podobnych przykładów można by mnożyć. Sam słyszałem o kilku wpadka u Łysonia, od moich bliskich znajomych.
Ale szkoda mojego cennego czasu na opisywanie tych przypadków.
Dla mnie współpraca z Tą firmą to porażka.

ps.
Jak kogoś interesują szczegóły to je posiadam w e-mailach i notatka, jak również w wykonanych zdjęciach.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji